» »

akumulatorske kosilnice

akumulatorske kosilnice

1
2
»

dxx ::

Moderatorja bi vprašal za nasvet. Odpremo novo temo "kosilnice,kose,prezračevalnki"?
Debata v tej temi se začenja tudi v smeri bencinskih aparatov, pa odpremo novo univerzalno temo o vrtni tehniki? Žegenj za novo univerzal temo prosim ali link na že obstoječo. Iskanje mi ne dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dxx ()

romex ::

dxx je izjavil:

romex je izjavil:

Jaz imam 2x18v lakserco.. zadovoljen.

Super da si zadovoljen. Kakšne zadeve pa obdeluješ?Dokaj zahtevne, ali par kvadratov okoli vrta? Rad slišim tudi mnenja uporabnikov katerih produktov ne zastopamo.



Okoli hiše imam cca. 5000m2, glavnino zradiram z traktorčkom, ostane mi kakšna ura ali dve laksanja ob ograji in okoli vrta ter težje dostopnih mestih kjer sem z traktorčkom obstal/nasedel ali ne pridem zraven.

Imam tale model.

https://www.makita.si/product/dur369lz....

Hoden ::

Pozdravljeni, zanima me ali so dejansko kaksne razlike pri sami kvaliteti reza trave. Sam imam atrij, velikosti 48m^2, in iscem nekaj s cimer bi cim lepse pokosil travo na njem. Atrij je pravokotne oblike in na sredini daljse stranice imam na obeh straneh vticnico. Zato bi verjetno prisla v postev tudi elektricna. Pomemben faktor pa,je tudi sama velikost, saj zivimo v bloku in nimamo namenskega prostora za spravilo tovrstnih zadev. Skratka zanimajo me vasi predlogi. Ne zanimajo me najcenejse zadeve ampak nekaj kvalitetnega, kat bom lahko nekaj let brezskrbno uporabljal.

Hvala

telexdell ::

Če imaš čist raven prostor potem razmišljaj o baterijski robo-kosilnici. Lepo se ti bo vsak drugi dan sprehodila po atriju in trava bo vso sezono enako dolga.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Magic1 ::

Seveda če imaš jurčka za to.
Magic

Kvinta ::

To je kupla ena kolegica za približno isto kvadraturo kot jo maš ti dela ok ni pa neki tehnološki čudež to https://www.mimovrste.com/akumulatorske...

Tu pa si lahko ratinge prebereš če te zanima https://www.amazon.de/Einhell-Rasenm%C3...
A.C.A.B

Tody ::

Robotske za 48 kvadratov so 300 eur... Razen če sevda more bit Husqvarna ali Gardena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Hoden ::

Kvinta super predlog. Bom malo preveril se reviewe po netu. Ali imajo kitajci v ponudbi kaksne robotske kosilnice? Xiaomi? ;)

Stikalo ::

Hoden je izjavil:

Kvinta super predlog. Bom malo preveril se reviewe po netu. Ali imajo kitajci v ponudbi kaksne robotske kosilnice? Xiaomi? ;)

Ne kupi največjega krša, ki ga boš nesrečen od dneva nakupa naprej.

Kupi dobro in ti bo dolgo služila. Robotske so OK.


Mimi imamo eno baterijsko na nitko od stihla in je prava igrača napram tisti nahrbtni na nitko. Je pa res če imaš mali vrtiček in za obkositi kako malenkost je čisto primerna. Recimo električne škarje za živo mejo shitl so na noro dobre, samo primeš in režeš kot norec, pa tudi baterija nekaj časa zdrži.

Vse je odvisno od primera do primera. Za to klasično kosilnico na koleščka dovim da so baterije dobre, razen če imaš res res majhno površino in stalno kosiš.

Hoden ::

Bom pregledal kaksen nemski test. Glede na to da imam res majhno povrsino mi ni problem pokositi 1x ali 2x na teden. Mogoce bo prikjucna elektricna se najboljsa izbira. Kam pa robot odlaga odstrizeno travo?

111111111111 ::

Tako na drobno jo semelje, da obenem gnoji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Tody ::

Roboti gredo vsak dan ce je treba, ker pokosijo samo par mm v visino, jih tudi ne slisis kaj dosti, to je deleč od motorne kosilnice. Baterijske pa zdržijo odvisno od gostote trave jaz pokosim ene 400 m2 ce je gosta trava z 51 cm na mulčenje in 4 amp baterijo

Kvinta ::

Stikalo je izjavil:

Hoden je izjavil:

Kvinta super predlog. Bom malo preveril se reviewe po netu. Ali imajo kitajci v ponudbi kaksne robotske kosilnice? Xiaomi? ;)

Ne kupi največjega krša, ki ga boš nesrečen od dneva nakupa naprej.

Kupi dobro in ti bo dolgo služila. Robotske so OK.


Mimi imamo eno baterijsko na nitko od stihla in je prava igrača napram tisti nahrbtni na nitko. Je pa res če imaš mali vrtiček in za obkositi kako malenkost je čisto primerna. Recimo električne škarje za živo mejo shitl so na noro dobre, samo primeš in režeš kot norec, pa tudi baterija nekaj časa zdrži.

Vse je odvisno od primera do primera. Za to klasično kosilnico na koleščka dovim da so baterije dobre, razen če imaš res res majhno površino in stalno kosiš.


To samo mogoče zgleda krš dela pa zelo dobro že približno leto in pol .... je pa res ,če ti ni problem dat za robota ga pač kupiš samo jaz jih izpod 600€ še nisem videl. Nekdo zgoraj je napisal da se za 300€ kar pa močno dvomim.
A.C.A.B

Tody ::

Blumper ::

Zdravo
Kupujem baterijsko koso-trimmer. Za nedostopen teren in robove. Nebi dal za makito skor 300 z baterijo in vsem.
Sem bil v merkurju, obiju... Kar je low budget ima nožek ali samo eno nitko.
Ima kdo kakšno dobro izkušnjo z temi baterisjkimi kosami?
Lp

Kvinta ::

Tody je izjavil:

Dvomi dalje ;)

https://www.bauhaus.si/robotska-kosilni...


Si reko 300€ tak da dvomim dalje ja
A.C.A.B

Tody ::

Jaz sem se sam za 100 eur zmotil ;)

Hoden ::

Odlocitev je padla. Narocil sem GE-CM 18/30 Li za 120€. Upam, da bodo baterije zdrzale 3 leta ;) narocil bom se vrtalnik brez baterije za 30€. Za stanovanjska opravila bo ze dovolj dober, pa se baterijo bom pozimi malce prebudil ;). Cez tri leta pa upam, da bodo ze roboti malce bolj cenovno dostopni. Sicer je v OBI-ju en za 350e. Ampak ne vem ce je vreden nakupa.

Kvinta ::

To bo držalo .... sicer pa po mojem mnenju bo čez 3 do 5 let vseskupaj malo bolj dodelano predvsem bolj močne baterije za manj dnarja ,ker zdaj mi ne pomaga nič če z dvema baterijama 2,5 komaj pokosim 200-250 kvadratov tak je blo na testu,

Tud če vsake 3 leta kupiš novo kosilnico za 100€ si zmagal.
A.C.A.B

111111111111 ::

Hoden je izjavil:

Odlocitev je padla. Narocil sem GE-CM 18/30 Li za 120€. Upam, da bodo baterije zdrzale 3 leta ;) narocil bom se vrtalnik brez baterije za 30€. Za stanovanjska opravila bo ze dovolj dober, pa se baterijo bom pozimi malce prebudil ;). Cez tri leta pa upam, da bodo ze roboti malce bolj cenovno dostopni. Sicer je v OBI-ju en za 350e. Ampak ne vem ce je vreden nakupa.

Kje in koliko pa si dal za baterije?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Hoden ::

Ena baterija (3 Ah) pride zraven. Bomo videli kako se bo odrezala. Ko naredim test javim ;)

Hoden ::

Včeraj zvečer sem testiral kosilnico. Dejansko deluje zelo dobro. Pokošeno travo zelo lepo zbira v koš in tudi baterija je brez problemov zdržala. Čez nekaj dni bom spet pokosil in vmes ne bom nič polnil baterije. Trava je bila visoka okrog 8cm, kosil sem pa na 5cm oziroma sredno postavitev višine kosilnice. Zaenkrat sem res zadovoljen z nakupom.

111111111111 ::

Tole smo pa mi kupili. Teden dni nazaj. Zaenkrat ni pripomb.

https://www.bauhaus.si/akumulatorska-ko...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aku-kosilnica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5113016 (10339) dvojka
»

Baterijska kosilnica

Oddelek: Loža
303931 (3187) Kvinta
»

Baterijska rotacijska kosilnica?

Oddelek: Loža
295020 (3850) telexdell
»

potisna kosilnica - katero kupit?

Oddelek: Loža
4212652 (4871) PrimozR
»

akku vrtno orodje- kompleti

Oddelek: Loža
216038 (5195) bastadu

Več podobnih tem