» »

Linux problem ob restartu z izkloplenim monitorjem?

Linux problem ob restartu z izkloplenim monitorjem?

Ghost007 ::

Ne vklopi se in javla no input. Je kaki fix za to?

JWalker ::

Obstaja kakšen "fix" za tvojo izjavo, da bi lahko lažje razbrali opis problema? Npr. za katero distribucijo gre, kateri monitor, grafična kartica,... Primerno bi bilo tudi, da napišeš kaj si že sam storil v smeri reševanja problema, da lahko izključimo nekatere rešitve.

specing ::

Kupiš osebno izdajo ene od enterprise distribucij in kličeš na podporo.

fosil ::

Probaj pritisnit tipko Esc.
Tako je!

poweroff ::

Katera naprava? Neki kitajski StickPCji imajo hardwersko nastavljeno, da če ni priključen monitor, se ne zaženejo.
sudo poweroff

Ghost007 ::

V drugo temo sem zacel pisat ker se mi zdi nadaljevanje prvotnega problema kateri je bil odpravlen z kernelom 4.10.8 delno. Na to sem pa cisto pozabil.

Distribucija je Antergos, torej Arch.
Vem da linux boota ker se teamviewer pokaze online v archu in v virtualki.
Errora praktično ne izpiše ker ni monitora. Vcasih neke črke na monitor dva vendar sam gibriš. Zato bi prvotno sumo da hangne ce nebi vido teamviwerov.

Sumim da ne dobi EDID infa od LG tv preko hdmi in zato X ne starta. Nek star LG iz 2009.

Kaj sem do zdaj.
1. Kreiro nove edid.raw datoteke. Last post https://forums.geforce.com/default/topi...

2. Kreiro LG.conf za v /etc/x11/xorg.conf.d https://wiki.archlinux.org/index.php/xo...
3. Preizkus sledi jutri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

Ghost007 ::

dela zdaj. V HDMI 1 sem ftakno. HDMI 3 al 4 ki je ob strani monitorja ne dela. V windowsah pa dela brez problema.

poweroff ::

Kakšne nastavitve grafikulje?
sudo poweroff

Ghost007 ::

Nic nisem nastavlal. Sumim da HDMI ob strani TV nima powera ko je TV off in zato ne zazna linux da je kaj na njem. Kot porocano pa X ne starta brez da zazna monitor.

Zdaj mi vse deluje ob vkloplenem ali izkloplenem PCju, remote ali local z teamviewer controlo.

1. Windows 10 native na SSD disk1. Primarno za moj osebni local+remote gaming

2. Arch+QEMU Win10. na HDD disk2. Primarno za istocasen remote gaming za drugo osebo + moj localen web surfing in movie watching. Prakticno nativni performance z PCIE passthrujem.

Bom verjetno le distribucijo menjal na debial ali lubuntu/mate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1066315741 (1253) polozweii
»

ubuntu je foo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
14119902 (16847) jype
»

Pomoč pri resoluciji v linux-u

Oddelek: Operacijski sistemi
191235 (1040) G-man
»

Gentoo Xorg.conf LCD - sistem se obesi

Oddelek: Operacijski sistemi
361563 (1356) Mr.B

Več podobnih tem