» »

Pomoč pri resoluciji v linux-u

Pomoč pri resoluciji v linux-u

V-i-p ::

Hum, zadeva je takšna. V službi imam eno mašino, ki ima winse s kodo, ki mi je šef, kakopak ne da. Ker je na njej zelo hitra internet pipica, bi rad surfal na tej mašini. Nočem brskati po spletu iz teh oken, četudi bi imel kodo, zato si za to mašino vedno v cd vržem plošček z slo-tech linux cdjem in laufam os iz cdja, ker je fino priročno. Problem pa je eden. Mašina ima Dell LCD ekran in enostavno mi ta linux ne dela na drugačni resoluciji kot 640 x 480. S tako resolucijo pa je težko delat. Kar koli dam drugega, tam na začetku, mi restarta mašino ko javi napako. Skopiral sem še Slax, bootal iz cdja, pa javi ekran da te resolucije ne more prebaviti. Kako bi in s katerim live cdjem (linux ki teče iz cdja) bi delal ekran vsaj s 1024 x 768, oz. v čem je problem, da lcdja ne prebavi, ker včasih je bil na tej mašini CRT monitor, pa je slo-tech linux delal bp, sedaj ko je gor LCD pa ne dela ne slo-tech linux, ne slax v normalni resoluciji? Prosim za pomoč, katero varijanto linux-a še naj probam in ali je rešitev mogoča tudi v kateri izmed teh verzij ki jih imam, torej s-t linux ali slax? Hvala lepa za pomoč.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

Kako je priklopljen ta LCD na box ? Z navadnim VGA kablom ?

Možno, da Xi ne znajo dol potegniti EDID informacije in se nastavijo na varno vrednost.

Treba je temu ustrezno nastaviti /etc/X11/xorg.conf in ga posneti na CD...
On the journey of life, I chose the psycho path.

karafeka ::

Ne vem, če katera od tvojih distribucij ima xrandr, ampak če ima potem narediš tako:

$ xrandr -q

To ti pokaže vse možne resolucije, ki jih lahko nastaviš

$ xrandr -s 640x480

S opcijo -s (kar pomeni size), si lahko nastaviš poljubno velikost (če jo monitor podpira).

Pri meni dela (Gentoo) 0:)

Brane2 ::

Kewl tole z xrandrom.

Samo meni stvar zaznava samo ločljivosti, ki sem jih izrecno postavil v config fileu.

Če mu EDID ni aktiven, je vprašanje katere ločljivosti bo našel xrandr...
On the journey of life, I chose the psycho path.

karafeka ::

Jaz imam EDID na off, pa mi najde tele:

SZ: Pixels Physical Refresh
*0 1024 x 768 ( 321mm x 241mm ) *90
1 800 x 600 ( 321mm x 241mm ) 85 75 72 60 56
2 640 x 480 ( 321mm x 241mm ) 92
3 832 x 624 ( 321mm x 241mm ) 75
4 720 x 400 ( 321mm x 241mm ) 85
5 640 x 400 ( 321mm x 241mm ) 85
6 640 x 350 ( 321mm x 241mm ) 85

Mam pa crt, bomo videli kako bo pri njem.

Aja, v xorg.conf mam pa definiran modeline za 1024x768 in 640x480, v delu za screen pa 1024x768, 800x600 in 640x480

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

V-i-p ::

Najprej hvala za pomoč, ampak prav nič od tega ne pomaga. Joj, kje ste zdaj zagrizeni linuxaši, ko win user rabi pomoč. Ali res ni nobene live cd linux verzije ki bi imel normalno resolucijo? Ta dellov lcd je priključen preko navadnega vga kabla, ni dvi. Sem probal obe tile verziji še doma, na mojem 19 LCD ekranu, isto. S-t verzija dela samo v 640 x 480, pri slaxu se pa isto monitor izključi. Torej je očitno problem to, da delam na lcdjih. Live cd linuxa pa ni nobenega, ki garantirano dela bp tudi na lcdjih, po možnosti v normalni resoluciji? Hvala za nasvete!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zee ::

si poskusil z Ubuntujem Live CDjem?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Brane2 ::

Najprej si poglej, kaj piše v /var/log/...

Eden od filetkov je tam od Xov. Poglej, kaj si X-i momljajo v brado med štartom.

Nato nastavi ustrezne stvari v /etc/X11/xorg.conf in probaj znova.

Če ti kaj pomaga, ti lahko postam config file z ene od svojih mašin, ki ima Dellov LCD.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

Vip - pri slaxu maš opcijo ob zagonu, takoj po prijavi, da mu z ukazom dopoveš, da naj preskenira hw, odgovoren za sliko. Si to probal? Meni na LCD-ju ni htel sam iti preko 1024, ko sem pognal ukaz (ne spomnim se točno, sej piše, pod startx), se mi je avtomatsko poštimal na 1240*1024@60Hz... Probaj še to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::

Ano to nekaj v stilu "X --configure" ali "Xconfigure" ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Daedalus ::

IIRC je xconf...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

veteran ::

V-i-p, meni je Ubuntu Live delal na lcd-ju na 1280x1024, ne da bi jaz kaj nastavljal.

V-i-p ::

Hum, zdaj je zadeva taka. Na st verziji menjavam resolucije ob zagonu ali pa v nastavitvah, pa ne zagrabi nobene, vedno ostane na 640 x 480, pri slaxu sem pa tam po prijavi dal xconf, da poskenira hw, potem zaženem, takoj potem pa zmanjka slike in lcd javi tisto, da ne more prikazati slike, se pravi da je izven dosega njegovih zmožnosti. Hvala za pomoč vsem, zdej mi edino še preostane, da jutri probam ta ubuntu live cd. Thnx!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

logfiles are your friend.

Prechekiraj v /var/log, kaj muči Xe ob zagonu in temu ustrezno popravi /etc/X11/xorg.conf ter stvar zapeci nazaj na CD...
On the journey of life, I chose the psycho path.

V-i-p ::

Brane, sem gledal zdaj to mapo /var/log, notri je dosti datotek, mi poveš prosim, katero odprem, da ti lahko napišem kaj pokaže? Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

N e gledat mape. Glej logfile, ki je v njej. Različni programi not puščajo logfileje s svojimi opazkami, ki si jih lahko ogledaš če te zanima kaj je program naredi, kdaj in zakaj. Ponavadi so ti filetki ali v svoji podmapi z imenom progrma ali kar v /var/log.

Pri meni si X-i cahnejo opazke v /var/log/Xorg.0.log

Pri tebi bo najbrž nekaj podobnega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

V-i-p ::

Bom probal najti, če je kje napisano, zakaj so problemi pri zaslonu, če pa obupam, bom pa jutri probal še ta ubuntu live cd, upajoč da bo delal bp na višji resoluciji. Hvala!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Brane2 ::

Eh, ni ti treba zdaj DLjat terabajte iso fajlov.

Cel štos je samo v tem enem filetku: /etc/X11/xorg.conf. :)
On the journey of life, I chose the psycho path.

V-i-p ::

Hum, sedaj sem si naredil še live cd Ubuntu in moram rečt, da so prvi vtisi fascinantni. Prej mi s-t verzija in slax niti na domačem lcdju nista delala, ubuntu pa mi doma bp dela na 1280 x 1024. Pa še veliko lepši mi je, boljši, ima boljši browser in vse. Skratka super zadeva, res sem presenečen, ker nikoli nisem uporabljal teh vrst OS-a. Samo da še prestane test v službi, poročam v petek. Hvala vsem!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

G-man ::

Mogoče bo ta link dal kakšno idejo, ker sem ravno pred kratkim imel podoben problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192270 (1903) c0ck4m0u53
»

(K)Ubuntu in driverji za grafično 8600gt

Oddelek: Operacijski sistemi
61603 (1499) c0ck4m0u53
»

Feisty Fawn je tukaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
537820 (6034) Matevžk
»

ATI linux gonilnliki in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
121964 (1851) roli
»

radeon 9200 suse10 brightness problem

Oddelek: Operacijski sistemi
251889 (1705) roli

Več podobnih tem