» »

Umetna inteligenca / AI debata

Umetna inteligenca / AI debata

1 2 3
4
»

nevone ::

Seveda je super če znaš vse formule (in še vse ostalo) na pamet in če jih znaš vedno (koristno) uporabljat. Ampak večina, če ne kar vsi, moramo sklepat kompromise glede tega, kaj bomo zbasali v bučo in kako bomo potem to hendlali.

Seveda se na vse pretege išče super-človeka, ki bo vse to obvladal, ampak mislim, da bomo morali vseeno (in tudi sedaj že to delamo) outsourcat precej stvari, če bomo hoteli priti stvarem do dna. Edino tako bo (če bo) to možno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

7982884e ::

Vse kar imamo je precej omejeno s hardwareom na katerem laufa.

v bistvu ni vec res tole, prakticno vse metode, ki se smatrajo za najnaprednejse danes, niso vec omejene s hardverom, temvec ali s samo arhitekturo, podatki ali softversko implementacijo nasplosno.

torej, ce ima najboljsi algoritem na svetu za prepoznavanje dolocene stvari na 4x nvidia k80 natancnost 75%, bo imel na "Sunway TaihuLight" enako natancnost, samo malo prej bo pozrl vse tiste podatke in prej bo izpljunil vsako napoved. ampak ta napoved bo se vedno 75% ziher. tle ni vec "cheatanja" z metanjem procesorske moci, tudi ce na enostaven nacin poglobis nevronsko mrezo x1000, bo na koncu mogoce par procentov boljsi rezultat. smo (in mogoce je to koneckoncev kul?) koncno prispeli do tocke, kjer bottleneck ni vec procesorska moc. kar predstavlja probleme za uporabnost nekih deep learningov v taskih, kjer nimas na razpolago na sto tisocev oznacenih primerov, na katerih naj se stvar uci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

krneki0001 ::

jype je izjavil:

nebivedu> Ne sklepaj vsega po sebi. Če imaš ti probleme s tem, ne mislit, da jih imamo vsi.

Saj bi prilepil fotke ploščic v tvoji kopalnici, pa se ne spodobi.



Zanimivo, vendar spet samo nabojanje trola. V moji kopalnici namreč ni ploščic.

krneki0001 ::

Smrekar1 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:


Če dvorišče nima popolne oblike ga pa pač v možganih razstaviš na več manjših delov pravilne oblike in potem izračunaš zadeve..


Saj, ampak piflanje formul na pamet tu nič ne koristi. Formule lahko kadarkoli poiščeš, ampak verjetno boš precej težko našel formule za izračun lika, ki ima točno tako obliko kot tvoje dvorišče.

O tem ti tumbamo že ves čas.

Po predvidevanjih nisi razumel.


1.) Noben se ni piflal formul, zapomnil sem si jih in so mi ostale v glavi. Enih stvari pač ne pozabiš.

2.) Po predvidevanjih ti zelo očitno nisi razumel, niti nikoli ne boš razumel, da je eno razbijanje večjega problema na manjše probleme, drugo pa izračun ploščine, za katero moraš še vedno vedeti tako formule kot poznati osnovne like. In ker tebi zelo očitno že osnovnošolska matematika dela probleme, potem vem zakaj ti je problem izračunat ploščino dvorišča.

jype ::

nebivedu> Zanimivo, vendar spet samo nabojanje trola. V moji kopalnici namreč ni ploščic.

Glede tega ti dam čist prou. Js bi jih tut ven vrgu, če bi jih tko položu.

(Preden to kdo pobriše kot off-topic: Jaz in nebivedu sva AI bota.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

blay44 ::

Po moje bo pa to v začetku kar majhen programček, ki si bo, glede na trenutno nalogo moral sam napisati podprogram in pripadajoče funkcije. Pri tem uporabljati naključne odločitve in vse dostopne podatke. Glede na rezultat pa odločiti o kvaliteti podprograma ali funkcije. Recimo: naključna smer motorja-je pomik pričakovan-polen edrofina:)- nadaljuj v tej smeri do končnega rezultata. Čisto posnemanje naravnega obnašanja/učenja.

LP

krneki0001 ::

blay44 je izjavil:

Po moje bo pa to v začetku kar majhen programček, ki si bo, glede na trenutno nalogo moral sam napisati podprogram in pripadajoče funkcije. Pri tem uporabljati naključne odločitve in vse dostopne podatke. Glede na rezultat pa odločiti o kvaliteti podprograma ali funkcije. Recimo: naključna smer motorja-je pomik pričakovan-polen edrofina:)- nadaljuj v tej smeri do končnega rezultata. Čisto posnemanje naravnega obnašanja/učenja.

LP


To kar si opisal lahko delaš z evolucijskimi algoritmi in že obstaja. Mislim da je celo thomas na tem forumu to predstavil za njegov artificial sort.

blay44 ::

Zanimivo. Tudi sam sem to probal z vozičkom ki si sam poišče napajalno postajo v sobi na tej osnovi. Samo kako napisati kodo, da bi si sama določila nove naloge? Kot imamo mi neke ideje, sanje, cilje. Da bi se razvijala sama. To je problem. Vsaj zame.

LP

nevone ::

Samo kako napisati kodo, da bi si sama določila nove naloge? Kot imamo mi neke ideje, sanje, cilje. Da bi se razvijala sama. To je problem. Vsaj zame.


Jest si ne bi preveč želela povsem samostojne AI. Vsi pa sanjajo o tem, ja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Samo kako napisati kodo, da bi si sama določila nove naloge? Kot imamo mi neke ideje, sanje, cilje. Da bi se razvijala sama. To je problem. Vsaj zame.


Jest si ne bi preveč želela povsem samostojne AI. Vsi pa sanjajo o tem, ja.


Trenutno se nimamo niti osnov za kaj taksnega. Program, ki ga napises naredi tocno to kar mu poves. Sam pa ne zna nic drugega pocet in zgruntat.

vostok_1 ::

Prvi seed seveda mora bit. Drugače AI bo sam stala na mestu.

"AI počisti ves sovražni govor!"

"Computing, please wait:

1. What is počistiti___čistiti prostor/pometati/uporaba čistil___uporaba čistil+besede___error___look for new combinations___found___to remove words.
2. Hate speech___use of hateful words___what is hateful___looking for reference___reference found___insulting someone is hateful.
3. Search for major source of hate speech___human entities.
3. Clean + hate speech___incorporate found references___apply to solid bodies___solution___delete body.
4. Search for previous practices___example found___early soviet russia.
5. Apply example to current time frame___deletion in progress...

SJWjeve mokre sanje.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

BigWhale je izjavil:

nevone je izjavil:

Samo kako napisati kodo, da bi si sama določila nove naloge? Kot imamo mi neke ideje, sanje, cilje. Da bi se razvijala sama. To je problem. Vsaj zame.


Jest si ne bi preveč želela povsem samostojne AI. Vsi pa sanjajo o tem, ja.


Trenutno se nimamo niti osnov za kaj taksnega. Program, ki ga napises naredi tocno to kar mu poves. Sam pa ne zna nic drugega pocet in zgruntat.


O, zna zgruntat. Sicer pa ne vem, če si predstavljate kaj sploh pomeni nekaj zgruntat.

To ni isto, kot početi nekaj samovoljno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

blay44 ::

nevone je izjavil:



Jest si ne bi preveč želela povsem samostojne AI. Vsi pa sanjajo o tem, ja.

o+ nevone


Tole te pa čisto razumem. Svojemu vozičku sem po opazovanju domačega mačka, vgradil
"firbec". Torej so ga zanimali premikajoči predmeti+ velikost za oceno zanimanja in izbire tarče.
Ko pa doseže predmet...Kaj zadaj? Za mačka se ve.
Vostok1 bodo pač v rom zapisali etnična načela + zapovedi. Kakor pri človeku ali živali.
Kakšen smisel obstoja bo imela IP? Če bo sužnja se bo tega položaja prej ali slej zavedala.

LP

vostok_1 ::

Iskreno povedano, ne vem kaj točno bi mu predpisal. Everything can turn out badly without wisdom, patience and sense of humor.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Iskreno povedano, ne vem kaj točno bi mu predpisal. Everything can turn out badly without wisdom, patience and sense of humor.

Zakaj se pa potem sploh sekiraš?

Če si budist, potem se tudi obnašaj tako.

vostok_1 ::

Se ne sekiram. Sam vam napovedujem usodo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Švoh ti gre. Za napovedi, ki so boljše od šimpanzovih, moraš poznati dejstva in razumeti dogajanje.

vostok_1 ::

Pusti tiste mravlje pr miru jype...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

nevone je izjavil:


O, zna zgruntat. Sicer pa ne vem, če si predstavljate kaj sploh pomeni nekaj zgruntat.

To ni isto, kot početi nekaj samovoljno.


Tole zgruntanje je v zelo omejenem obsegu. Program, ki meri temperaturo zraka, bo vedno meril temperaturo zraka in se ne bo kar sam spomnil, da bos ti tko al tko cez tri dni hotel meriti se vlaznost zraka in bo to kar sam zacel meriti. :)

Lahko pa programu reces 'dej v tistem inputu iz senzorja poisci zanimive stvari, tko kot je temperatura' in bo pol program 'zgruntal', da bi mogoce bla zanimiva tud vlaznost zraka.

7982884e ::

BigWhale je izjavil:

Program, ki ga napises naredi tocno to kar mu poves. Sam pa ne zna nic drugega pocet in zgruntat.

saj enako velja za kakrsenkoli drug sistem. tud mozgani delajo tocno tako, kot so sprogramirani. razlik med danasnjimi racunalniki in cloveskimi mozgani na najbolj osnovnih nivojih ne gre iskati, ker jih ni. oboje je procesor informacij s spominom, kjer pridejo podatki noter in grejo drugi podatki ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

kuall ::

Moja trenutna teorija o AI, ni nujno prava:
AI so if stavki in učenje teh if stavkov. Ne pa neko komplicirano delanje sklepov, kot bi si marsikdo napačno mislil. Glavni problem je kako poteka učenje.
Precej siguren sem da bo AI na koncu sestavljen iz samo dveh delov:
velikanska baza if stavkov (if premise then sklepi)
in algoritem za učenje teh if stavkov.
Tudi ljudje smo tako narejeni, saj po moje niso naši možgani nič drugega kot velikanska baza if stavkov in nekega dela za učenje teh if stavkov. Tudi asociacije (to, da nas nekaj spominja na nekaj), ki so pri ljudeh tako razširjenje so dokaz za to, da delujemo na principu if stavkov.
Saj tudi programi niso najbrž nič drugega kot if stavki v svojem bistvu. To bi moral pa še mau razmislit.
Na koncu pride do tega, da je vse 0 in 1, važno je samo zaporedje. Isto pri if stavkih, vse je lahko if stavek, važno je samo njihovo zaporedje, struktura.
Hočem povedat to, da ne podcenjujte moči if stavkov.

pis-it ::

A je slučajno kdo prebral kakšno dobro knjigo o AEI (Artificial Emotional Intelligence)?
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mednarodna delavnica in okrogla miza: "Soobstoj z umetno inteligenco" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7414425 (12117) Timurlenk
»

Evolutionary computation a.k.a Digitalna evolucija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10516455 (14303) Double_J
»

Tema o umetni inteligenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10516307 (13248) vostok_1
»

Kurzweil o projektu Google AI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13024924 (21334) jype

Več podobnih tem