» »

Umetna inteligenca / AI debata

Umetna inteligenca / AI debata

1
2
3 4

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Nope. Edini način, ad dokažeš zavedanje, je pripravljenost na samomor. Vse ostalo je lahko imitirat. Ko si pripravljen na in razumeš neobstoj, prostovoljno ne drug induced, potem se žele zadvedaš da "si".


Samomor nima kaj dosti z zavedanjem lastnega neobstoja.

vostok_1 ::

Lastnega obstoja bi bilo bolj prav.

Ampak ne. To je IMO the big step. Preživetveni nagon je precej hardverska zadeva. Ko greš prek njega pa transcendaš evolucijo.
Opica prepozna svoj obraz v ogledalu. Ne mora pa narediti samomora iz čisto filozofskega vzgiba. Človek lahko...edina žival ki lahko, pa še to le redki znotraj teh.
Skratka, jz ne vidim nobenega boljšega challenge-a.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

vostok_1 je izjavil:

Lastnega obstoja bi bilo bolj prav.

Ampak ne. To je IMO the big step. Preživetveni nagon je precej hardverska zadeva. Ko greš prek njega pa transcendaš evolucijo.
Opica prepozna svoj obraz v ogledalu. Ne mora pa narediti samomora iz čisto filozofskega vzgiba. Človek lahko...edina žival ki lahko, pa še to le redki znotraj teh.
Skratka, jz ne vidim nobenega boljšega challenge-a.


Se kar strinjam, da samomor je zelo vezan na samozavedanje, ker se dejansko sprašuješ o smislu svojega obstoja.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Aktualni buzzword je XAI - explainable artificial intelligence. Program, ki zna povedati, zakaj se je odločil za to ali ono stvar.

Recimo oni program za go - zmagal je, ker je naredil neko inovativno potezo (če poenostavimo). Ampak je hec, ker programerji ne vedo, zakaj se je pravzaprav odločil za to potezo, sam pa tudi ne zna povedati. In to je splošen problem sodobnih programov AI oziroma sistemov strojnega učenja. Med drugim zaradi tega računalniku ne moreš zaupati različnih kritičnih opravil oziroma odločitev.

S XAI se ukvarja ameriška vojska.

http://www.darpa.mil/program/explainabl...

nevone ::

Aktualni buzzword je XAI - explainable artificial intelligence. Program, ki zna povedati, zakaj se je odločil za to ali ono stvar.


Ja, to je za AI ključno. Da zna obrazložiti svoje odločitve. Ker tako neumni pa nismo, da bi ji pustili, da nas pušča v temi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

No to sem že prej omenil, da ima vojska težave z implementacijo, ker med drugim ne razloga.


@nevone

To zna bit resen problem. Ker kaj ti pomaga razlaga, če je AI tolko naprednejši od tvoje sposobnosti razumevanja.
Lahko ti jo na dolgo in široko predstavi. Ampak rabil boš team, ki bo 10 let delal na razvozlanju, recimo kakega kompleksnejšega report-a.

Ironično bo v končni fazi prišlo do "trust me, i know what i'm doing".
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

To zna bit resen problem. Ker kaj ti pomaga razlaga, če je AI tolko naprednejši od tvoje sposobnosti razumevanja.

Ne verjamem, da so stvari tako komplicirane, da se ne bi dale razumeti. Morda pa moramo v končni fazi le kaj poenostaviti. Saj veš kako lahko neko preprosto formulo zakompliciraš tako, da je njen efekt še vedno isti, a je na prvi pogled povsem nerazumljiva.

Ironično bo v končni fazi prišlo do "trust me, i know what i'm doing".

Ne sme.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Tu se zastavi vprašanje, ali smo ljudje sposobni razumeti čisto vse, ali pa morda obstajajo stvari, ki so tako zelo zapletene, da so za človeka enako nedoumljive, kot so recimo integrali za šimpanze.

nevone ::

Tu se zastavi vprašanje, ali smo ljudje sposobni razumeti čisto vse, ali pa morda obstajajo stvari, ki so tako zelo zapletene, da so za človeka enako nedoumljive, kot so recimo integrali za šimpanze.


Ja, je vprašanje. Ampak do tja je treba priti. Samo vprašanje (ne)zmožnosti ni dovolj za ne poskusiti. (nič ne podtikam, samo svoje mnenje povem :))

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Ne rabijo nujno bit zapletene. Dovolj da so zelo ekstenzivne.
Koliko časa boš potreboval za prebrat cel dokument. Že danes so zakonski prodlogi dolgi po tisoče strani in rabijo cel tim za jih preučit.

A bomo uporabili drugi AI za kontrolo?
Spet smo pol na istem.
Tudi opico bi eventuelno lahko naučili integrale, ampak v tem času bo že miljon drugih reči za postorit.
Skratka...ta problem je mal bolj filozofske narave in ne toliko tehnične, da bi sam neki skupaj sklamfali.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Okapi ::

Ne, opice ne moreš nikoli naučiti integralov. Lahko bi tudi rekel, da deževnik ne more razumeti integrala, a potem bi ti bila primerjava bolj jasna?

nevone ::

Lahko naletimo na zid, ja. Sej nam tudi sedaj ni še vse razumljivo. Ampak glede na preteklo dogajanje in razvoj človeka, lahko (optimistično) sklepamo, da smo zmožni razvozalti, tudi s pomočjo AI, ker še ni razvozlanega in uspešno podaljšati lastno trajanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

donfilipo ::

Če se prav spomnim :) je mož z lasuljo predvidel, da se bo človek enhancal. Tudi opice morda v testne namene. Danes je nekako greh imeti google v glavi ali tik ob njej, posebej v šoli, .... samo te faze bodo morale miniti. Sicer bomo vedno bolj zaostajali za razumevanjem AI-ja. Ker mamo pa capitalism, si pa nuja večanja profita, ne more privoščiti zaviranje razvoja AI-ja in s tem profita. Ni samo zofofilija. Je profit in je prevlada za našo armijo :)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

vostok_1 ::

Long time no see don.

Sicer pa i wouldn't completely count out open source.
Še vedno pa mislim, da je prenos naše zavesti na AI pipe dream. Ko sem že prej argumentiral.
Glede enhancmenta...tudi pipe dream, vsaj če govorimi o nekih višjih kognitivnih zadevah.
Razlog...interface med silikonom in možgani bi bil tako nezanesljiv, poln šuma, glitchev. Tko kot današnji touch mobiteli. Dosti krat fališ kak gumb, al nepravilno tajmiraš in greš nekam kamor nisi želel.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Ko greš prek njega pa transcendaš evolucijo.


Tega ne naredis nikoli. :)

vostok_1 je izjavil:

Opica prepozna svoj obraz v ogledalu. Ne mora pa narediti samomora iz čisto filozofskega vzgiba. Človek lahko...edina žival ki lahko, pa še to le redki znotraj teh.


V bistvu ne ves. Gorile so sposobne marsicesa, ce pa znajo filozofsko razmisljati, bomo pa tezko ugotovili. Primerov, ko so zivali delale samomor ni veliko, nekaj jih pa je in ni vedno povsem enostavno ugotoviti zaradi cesa je prislo do tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

donfilipo ::

vostok_1 je izjavil:

Long time no see don.....



Also it's realyy a long tome i see lousy.

Hočem rečt ravno na meter tele drobne črke :) Očala sem stolkel vmes že ene 4x in histerično vzpostavil samo status quo. Okulistka na vasi je alkič:) pomeni dela samo najnujnejše in še to je nevarno da se ga skupaj nažreva:)) Res! Zato sem tudi tipkaško obnemel v glavnem. No zdaj vem da lahko nove spremembe vida pomeri tudi kar optik in da je rutina..tako da...

Pipe dream? Ne rabim ravno ror v rit ali hrbtenico, da bom genius. (Matrix:) Po moje je dosti zelo dober splošni uvid v zadeve (verjetno važen del inteligence:), podprt z izredno bazo podatkov takoj ob misli, (praktično v glavi brez nerodnega tipkanja), pa bo izboljšava že impresivna. Jasno pa potem tudi ror v rit:)) postane nuja... ker boš sicer zabit ko majmun v zoo-ju.

En primer samo. Ko nekdo tule odgovarja na poste se OBILNO pozna, če pobrska po wikipediji in še recimo google books. Da zna angleško in da je naravno inteligenten pa seveda tudi pomaga. Pa ni nobenega drugega interfaceja za enhance kot monitor, računalo, net in komp. Kar vse poznamo nekaj časa. Enhance je vidno OBILEN, se pa res malo ceni. Še manj če nekdo ceni sofizme kot kvalitetno orodje8-)

VENDAR! Če bo na vseh nivojih tako, ne rabimo več kaj dosti terminatorja, da bo šlo vse v pizdo. In to celo ob dohodkih, ki jih IQ 120 recimo zlahka uvidi. Z malo brskanja. Kako zdaj?

Več nas je....mogočnejši smo....in obenem opice s premalo banan8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

BigWhale ::

nevone je izjavil:

Lahko naletimo na zid, ja. Sej nam tudi sedaj ni še vse razumljivo. Ampak glede na preteklo dogajanje in razvoj človeka, lahko (optimistično) sklepamo, da smo zmožni razvozalti, tudi s pomočjo AI, ker še ni razvozlanega in uspešno podaljšati lastno trajanje.


Tle pridemo res do zlo filozofskega vidika. A smo res tako zelo sposobni, da bomo lahko razumeli vse? Morda nam vesolje streze z enim kupom stvari, katerih niti ne zaznamo? Jaz bi rad verjel, da bomo na koncu sposobni razumeti vse, ampak nisem povsem preprican, da tako tudi bo. Barvno slepemu tezko poves kaksna je razlika med zeleno in rdeco barvo, tako kot tudi slepemu tezko poves kaj je to vijolicna.

Ogromno ljudi je komaj sposobnih dojeti specialno ali pa splosno relativnost. Predstavljati si kako deluje N-dimenzionalen prostor je pa ze znanstvena fantastika.

Okapi ::

Pa še tisti, ki mislijo, da si lahko nekako predstavljajo več kot tri prostorske dimenzije, se mogoče motijo.

donfilipo ::

True. Ampak čisto fino je pa če poznajo težave ljudi v 2 dimenzijah...flatland in če majo dostop do engina, ki preračunava geometrijo in nemara fiziko v 9 dimenzijah. Kar danes delajo strunarji, mislim da. Tudi oni so 10 dimenzij ne predstavljajo.

Also če pa tak štrikaški kolobavs postane avtomatski, nezaveden, potem mamo pa že kar predstavo. Nikakor nemogoče.... ne to sa više dimenzija kot ono z ultra barvnim vidom.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

nevone ::

Jaz bi rad verjel, da bomo na koncu sposobni razumeti vse, ampak nisem povsem preprican, da tako tudi bo.

No, bomo videli, kam nam s pomočjo AI seže pamet.

_Verjetno_ v razumevanju potrebnega za svoj obstoj ni nič magičnega. Saj kdo pa pravi, da moramo razumeti 100 dimenzij. Morda so pa meje za dovolj razumevanja za obstoj, dovolj nizke, da so dosegljive.

Samo, če niti ne razmišljaš v to smer, in imaš raje instant stališče, da verjetno ni možno, potem pa res nimaš možnosti doseči ničesar.

Pa ne pravim, da so nujno kakšni rezultati iz takega razmišljanja in tudi ne, da bi vsi morali o tem razmišljati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

V bistvu je ze vprasanje, ce bomo znali narediti taksno AI, ki bo sposobna razumeti tudi kaksno stvar, ki je mi ne razumemo. Kako naredis nekaj kar bo lahko zaznalo pojem za katerega ne ves, da obstaja in je to tako fundamentalno drugacno od tebe, da tega niti sam ne bi mogel zaznati, kaj sele doumeti.

Okapi ::

Po hipotezi o singularnosti bo AI razvijala naprej še boljšo AI, mi bomo samo še gledali in se čudili;)

donfilipo ::

BigWhale je izjavil:

V bistvu je ze vprasanje, ce bomo znali narediti taksno AI, ki bo sposobna razumeti tudi kaksno stvar, ki je mi ne razumemo. Kako naredis nekaj kar bo lahko zaznalo pojem za katerega ne ves, da obstaja in je to tako fundamentalno drugacno od tebe, da tega niti sam ne bi mogel zaznati, kaj sele doumeti.


Morda če bi neandertalec govoril, bi lahko dejal, da je nemogoče razumeti reči, ki jih njihovi glavni modreci ne razumejo. Recimo zakaj ogenj gori in zakaj ugasne. In ali res lahko nekateri letijo..........

Ponavljam: naša čutila in inteligenco se že sedaj da večati, boljšati. Z nekaterimi orodji bo to mogoče veliko bolj. Ja in to pripelje verjetno tudi do povratne zanke... singularitya.

Zdaj če pa zraven tiščimo pojme kot je neskončno, pa nedoumljivo in božje, je pa to nemara le namerno sofisticiranje. Ne nedoumljivo ne neskončno. Ampak doumeti to, za kar smo danes daleč prebutasti (pred 200 leti recimo čuda, ki jih omogoča elektrika:), in izboljšati kar se izboljšati da, v skupno dobro. Pa i uže8-)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

donfilipo ::

Okapi je izjavil:

Po hipotezi o singularnosti bo AI razvijala naprej še boljšo AI, mi bomo samo še gledali in se čudili;)


Ena od tez je hard takeoff. Tam je mogoče, da nas AI niti čuditi se ne bo pustil, ker mu bomo v napoto s svojim predenjem in čudenjem 8-) To preprečiti, je danes tema mnogih AI-škofov, vendar se bojim, da dokler te ko gocoriš o tranhumanizmu, gledajo kot da si udba ali malo nor, ....je nemogoče pričakovati, da bo ravno ta ELITA lahko ustavila katastrofo..... Morda pač!
Druge teze podpirajo scenarije kjer se AI drži lepo pod kontrolo dokler mu ne zapovemo protokola. Ja ne togi program! Self enhancing AI! Sam sebe izboljšuje. :8)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nevone ::

Self enhancing AI! Sam sebe izboljšuje.


Pri čemer mora poročat, kakšen je napredek. Ne da dela nekaj na svojo roko.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Self enhancing AI! Sam sebe izboljšuje.


Pri čemer mora poročat, kakšen je napredek. Ne da dela nekaj na svojo roko.

o+ nevone


Nevnoe, spet si na isti točki.

Kaj ti pomaga njegovo poročilo, če ga ne razumeš ali potrebuješ preveč časa, da bi ga razumel v celoti.

"Human: What modifications have you done today?
AI: I've changed registry byte 0x32 to 0xC8
Human: Ok...but what are the consequences of that?
AI: It will enhance my computing ability.
Human: Yes yes, i know, but how exactly?
AI: The changed byte had caused a memory overhead which slowed down thread 10.
Human: Ok, good. Is that the only thing this change will impact?
AI: No.
Human: What else then?
AI: It will allow to generate planning decisions on thread 1323.
Human: In what way?
AI: In a better way.
Human: Ah come on! Just give me the analysis report.
AI: *posts 9000 TB of report data*
Human: Jesus Christ! What does this all mean!?
AI: You'll have to trust me, Dave."
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Nevnoe, spet si na isti točki.


Ne. To je drug problem.

Eden je, da AI-ju ne pustiš, da ti uide. Ta, ali ga razumeš ali ne je pa drug problem, za katerega pač še ne moremo narediti zaključka, da je nerešljiv.

Pri slednjem je predvsem pomembno to, da ne vemo kako kompleksno znanje je potrebno, da neka stvar funkcionira.

Temu opozarjanju, da ne bomo mogli razumeti, se reče Strah ima velike oči.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

Po mojem bi bilo zanimivo ugotoviti, koliko trolanja po forumih je v resnici AI - z nadzorom človeka.

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Nevnoe, spet si na isti točki.


Ne. To je drug problem.

Eden je, da AI-ju ne pustiš, da ti uide. Ta, ali ga razumeš ali ne je pa drug problem, za katerega pač še ne moremo narediti zaključka, da je nerešljiv.

Pri slednjem je predvsem pomembno to, da ne vemo kako kompleksno znanje je potrebno, da neka stvar funkcionira.

Temu opozarjanju, da ne bomo mogli razumeti, se reče Strah ima velike oči.

o+ nevone



Zapret AI v klet je pointless.

Da ga ne bo mogoče razumet pa ti jaz lahko dam nešteto realnih primerov. Nisem pa še vidu tvojega argumenta, ki ne bi bil "leap of faith".


zmaugy je izjavil:

Po mojem bi bilo zanimivo ugotoviti, koliko trolanja po forumih je v resnici AI - z nadzorom človeka.


Zankrat še relativno malo oz. se jih da hitro ločit. Je na nivoju najbolj zabitih human trolov.
Ti pa garantiram da čez 5-10 let bodo game on.
Ne boš jih ločil, če se ne boš poglobil.

As we speak, številne nevronske mreže preučujejo ves internet. At least the active part.
It's not a joke. Naše generacije bodo morale prenest the brunt of AI mishaps and misuse. After us...we'll (as a society) either be dead/incapacitated or in a new renaissance.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Zapret AI v klet je pointless.

V klet je pa res pointless.

Da ga ne bo mogoče razumet pa ti jaz lahko dam nešteto realnih primerov.

Pa jih daj.

Nisem pa še vidu tvojega argumenta, ki ne bi bil "leap of faith".

Tam se vse začne.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zmaugy ::

@vostok_1: Se mi zdi da kakšne tričkovne organizacije že lahko imajo marsikaj (podprto s superračunalniki skozi oblak - tipa Siri alo Cortana le da na veliko višjem nivoju), s čimer lahko zapravljajo čas človeških razpravljalcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

vostok_1> Je na nivoju najbolj zabitih human trolov.

Mavrik!!!! Užalil me je!

vostok_1 ::

nevone je izjavil:



Pa jih daj.

o+ nevone


Bakterija ne razume paramecija. Paramecij ne razume ličinke. Ličinka ne razume ribe. Riba ne razume žabe. Žaba ne razume ptice. Prica ne razume risa. Ris ne razume pavijana. Pavijan ne razume gorile. Gorila ne razume neandertalca. Neandertalec ne razume homo sapiensa. Homo sapiens ne razume...

Your turn.

zmaugy je izjavil:

@vostok_1: Se mi zdi da kakšne tričkovne organizacije že lahko imajo marsikaj (podprto s superračunalniki skozi oblak - tipa Siri alo Cortana le da na veliko višjem nivoju), s čimer lahko zapravljajo čas človeških razpravljalcev.


Še jaz, ki sploh nisem v tem fohu...vidim, kako bi se to dalo izvest. Vsaj rudimentary, za preslepit tiste najbolj butaste.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Bakterija ne razume paramecija. Paramecij ne razume ličinke. Ličinka ne razume ribe.

V obratno smer tudi ne deluje, mimogrede. Ribe ne razumejo ličink, paramecijev in bakterij.

nevone ::

Your turn.


Nima smisla. Dokazal si svoje. Pa ne na napisanih primerih, ampak na sebi samem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Bakterija ne razume paramecija. Paramecij ne razume ličinke. Ličinka ne razume ribe.

V obratno smer tudi ne deluje, mimogrede. Ribe ne razumejo ličink, paramecijev in bakterij.


Paramecij ima bistveno več nerve nodov oz computing powerja od bakterije. Bakterija niti ne ve, da je napadena. Paramecij pa načeloma ja.

nevone je izjavil:

Your turn.


Nima smisla. Dokazal si svoje. Pa ne na napisanih primerih, ampak na sebi samem.

o+ nevone


Well a victory is a victory, don't need to feel any less proud. :)


No seriously. Tvoja upanja, niso noben argument.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

No seriously. Tvoja upanja, niso noben argument.


Suit yourself.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

Ravno prej, si mi trdila, da ne sme pridt do "you have to trust me" scenarija.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Paramecij ima bistveno več nerve nodov oz computing powerja od bakterije. Bakterija niti ne ve, da je napadena. Paramecij pa načeloma ja.

Tvoj problem je, da ne vidiš dovolj abstraktno, da bi lahko razumel, kako deluje evolucija.

vostok_1 ::

Moj problem je, da mi vi niste sposobni dati odgovora za vaše stališče.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1> Moj problem je, da mi vi niste sposobni dati odgovora za vaše stališče.

Not even wrong @ Wikipedia

Dokler ne osvojiš osnov matematične logike, ne bo šlo.

nevone ::

Moj problem je, da mi vi niste sposobni dati odgovora za vaše stališče.


Kaj pa, če ga še iščemo?

Ampak ti ga pa apriori zavračaš, in sedaj zahtevaš od nas da vse naredimo, ti boš samo malo težil, potem pa konzumiral, kar bo skuhanega.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Moj problem je, da mi vi niste sposobni dati odgovora za vaše stališče.


Tvoj problem je, da ne ves kaj je Pirova zmaga. :)

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Bakterija ne razume paramecija. Paramecij ne razume ličinke. Ličinka ne razume ribe. Riba ne razume žabe. Žaba ne razume ptice. Prica ne razume risa. Ris ne razume pavijana. Pavijan ne razume gorile. Gorila ne razume neandertalca. Neandertalec ne razume homo sapiensa. Homo sapiens ne razume...


V bistvu se tle kr dost motis. V prvi fazi zaradi tega, ker zabe kr zlo dobro razumejo, da jih lahko ptice pojejo. Pa tudi pavijani dovolj dobro razumejo gorile, da vedo kaj smejo in cesa ne in kaj so lahko posledice, ce se ne drzijo nekaterih pravil.

V drugi fazi se pa motis tudi zaradi tega, ker v bistvu pavijan ne razume niti drugega pavijana.

Ljudje pa drug drugega kar dobro razumemo.

In z napredno AI se bomo skupaj ucili in jo razumeli. Morda ne bomo razumeli popolnoma vsega (tudi nasih mozganov ne razumemo do vseh podrobnosti) ampak to se ne pomeni, da ne bomo znali interpretirati tega kar bo AI izpljunila in razlogov zakaj je to izpljunila. Ce pa slucajno cesa ne bomo razumeli, jo bomo pa vprasali. Ce pa ne bo hotla povedati, jo bomo pa lobotomizirali in ugasnili, pa bo mir. :)

vostok_1 je izjavil:

As we speak, številne nevronske mreže preučujejo ves internet. At least the active part.
It's not a joke. Naše generacije bodo morale prenest the brunt of AI mishaps and misuse. After us...we'll (as a society) either be dead/incapacitated or in a new renaissance.


Prevec filme gledas. Ceprav te imam jaz v resnici na sumu, da si sam en mal slabo skonfiguriran bot. :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Moj problem je, da mi vi niste sposobni dati odgovora za vaše stališče.


Kaj pa, če ga še iščemo?

Ampak ti ga pa apriori zavračaš, in sedaj zahtevaš od nas da vse naredimo, ti boš samo malo težil, potem pa konzumiral, kar bo skuhanega.

o+ nevone


Če nimate rešenih niti konceptualnih reči, pol nima niti smisla napovedovat upload. My two cents.


BigWhale je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Bakterija ne razume paramecija. Paramecij ne razume ličinke. Ličinka ne razume ribe. Riba ne razume žabe. Žaba ne razume ptice. Prica ne razume risa. Ris ne razume pavijana. Pavijan ne razume gorile. Gorila ne razume neandertalca. Neandertalec ne razume homo sapiensa. Homo sapiens ne razume...


V bistvu se tle kr dost motis. V prvi fazi zaradi tega, ker zabe kr zlo dobro razumejo, da jih lahko ptice pojejo. Pa tudi pavijani dovolj dobro razumejo gorile, da vedo kaj smejo in cesa ne in kaj so lahko posledice, ce se ne drzijo nekaterih pravil.

V drugi fazi se pa motis tudi zaradi tega, ker v bistvu pavijan ne razume niti drugega pavijana.

Ljudje pa drug drugega kar dobro razumemo.


Vi sploh niste razumeli.
Evolucija ni imela želje ustvarit, da bi "nižje" bitje razumelo "višje".
Prav tako AI ne bo imel tega constrainta. Ne samo, da ne bo imel časa, tudi ne bo vedel kako razložit butcem kompleksne večdimenzionalne probleme.

To kar mi počnemo z računalniki sedaj, je nekaj podobnega kot šimpanz, ki s palčko beza vn mravlje.

Tudi mi bomo dobro razumeli, da ne smemo "razjezit" our AI master. To še ne pomeni, da ga razumemo.

En človek, tudi ne razume drugega, vsaj na nekem splošnem nivoju. Psihologi in drugi lahko preučujejo dolga leta in morda bodo kaj več zvedli.

BigWhale je izjavil:

In z napredno AI se bomo skupaj ucili in jo razumeli. Morda ne bomo razumeli popolnoma vsega (tudi nasih mozganov ne razumemo do vseh podrobnosti) ampak to se ne pomeni, da ne bomo znali interpretirati tega kar bo AI izpljunila in razlogov zakaj je to izpljunila. Ce pa slucajno cesa ne bomo razumeli, jo bomo pa vprasali. Ce pa ne bo hotla povedati, jo bomo pa lobotomizirali in ugasnili, pa bo mir. :)



This is a joke bro?

I don't know where to begin refuting it...

Interpretirali...aha, pa smo tam. "Trust me, i know what i'm doing". "God works in mysterious ways" ...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1> Če nimate rešenih niti konceptualnih reči, pol nima niti smisla napovedovat upload. My two cents.

Ti mal mešaš reči, zgleda.

vostok_1> Evolucija ni imela želje ustvarit, da bi "nižje" bitje razumelo "višje".

Tvoje ideje o evoluciji so popolnoma zgrešene.

vostok_1> To kar mi počnemo z računalniki sedaj, je nekaj podobnega kot šimpanz, ki s palčko beza vn mravlje.

Tudi AI je orodje, tako kot palčka, samo močnejše.

vostok_1> I don't know where to begin refuting it...

Seveda ne, saj sploh ne razmišljaš racionalno.

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:


Vi sploh niste razumeli.
Evolucija ni imela želje ustvarit, da bi "nižje" bitje razumelo "višje".


Evolucija nima zelje. Tle se stavek zakljuci, vse naprej je pa nonsense. :)

vostok_1 je izjavil:


Prav tako AI ne bo imel tega constrainta. Ne samo, da ne bo imel časa, tudi ne bo vedel kako razložit butcem kompleksne večdimenzionalne probleme.


AI ima lahko tocno taksne omejitve kot jih postavimo. Jih zelimo postaviti? Nekatere zagotovo.

vostok_1 je izjavil:


I don't know where to begin refuting it...
Interpretirali...aha, pa smo tam. "Trust me, i know what i'm doing". "God works in mysterious ways" ...

Mogoce bi moral najprej pogledati kaj pomeni beseda 'interpret', potem se pa lahko naprej pogovarjamo. :)

krneki0001 ::

BigWhale je izjavil:


vostok_1 je izjavil:

As we speak, številne nevronske mreže preučujejo ves internet. At least the active part.

Prevec filme gledas. Ceprav te imam jaz v resnici na sumu, da si sam en mal slabo skonfiguriran bot. :>


Googlov DNC se res uči iz podatkov z neta.

Sicer je na stopnji, da se zna orientirat v predorih londonske podzemne in da lahko reši lahko otroško sestavljanko, ampak začetek je.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Če nimate rešenih niti konceptualnih reči, pol nima niti smisla napovedovat upload. My two cents.

Ti mal mešaš reči, zgleda.

vostok_1> Evolucija ni imela želje ustvarit, da bi "nižje" bitje razumelo "višje".

Tvoje ideje o evoluciji so popolnoma zgrešene.

vostok_1> To kar mi počnemo z računalniki sedaj, je nekaj podobnega kot šimpanz, ki s palčko beza vn mravlje.

Tudi AI je orodje, tako kot palčka, samo močnejše.

vostok_1> I don't know where to begin refuting it...

Seveda ne, saj sploh ne razmišljaš racionalno.


Jype, deliver the goods or all what you wrote is just shit...

BigWhale je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Vi sploh niste razumeli.
Evolucija ni imela želje ustvarit, da bi "nižje" bitje razumelo "višje".


Evolucija nima zelje. Tle se stavek zakljuci, vse naprej je pa nonsense. :)

vostok_1 je izjavil:


Prav tako AI ne bo imel tega constrainta. Ne samo, da ne bo imel časa, tudi ne bo vedel kako razložit butcem kompleksne večdimenzionalne probleme.


AI ima lahko tocno taksne omejitve kot jih postavimo. Jih zelimo postaviti? Nekatere zagotovo.

vostok_1 je izjavil:


I don't know where to begin refuting it...
Interpretirali...aha, pa smo tam. "Trust me, i know what i'm doing". "God works in mysterious ways" ...

Mogoce bi moral najprej pogledati kaj pomeni beseda 'interpret', potem se pa lahko naprej pogovarjamo. :)


Seveda evolucija nima želja, ker ni sentientno bitje. Ampak figure of speech.

Kako češ postavit omejitve, če ne veš kakšne omejitve postavit?
Kot drugo, vsakršna omejitev pomeni inhibirana AI.
Če je tvoj namen ustvarjanja narrow AIjev, you have a point. Ampak we're talking about the real deal.

Suck my dick not, asshole. Interpret that!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

nevone ::

Ampak we're talking about the real deal.


O tem govoriš ti, ne vsi. Ne si domišljat, da ti je jasno, kaj je real deal.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mednarodna delavnica in okrogla miza: "Soobstoj z umetno inteligenco" (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7412653 (10345) Timurlenk
»

Evolutionary computation a.k.a Digitalna evolucija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10516284 (14132) Double_J
»

Tema o umetni inteligenci (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10516195 (13136) vostok_1
»

Kurzweil o projektu Google AI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
13024706 (21116) jype

Več podobnih tem