» »

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

FTad ::

@jype

Ja super. Ampak od kje si videl, da je bilo vprasanje naslovljeno na tebe?

jype ::

FTad> Ja super. Ampak od kje si videl, da je bilo vprasanje naslovljeno na tebe?

Moj odgovor pravi, da začetniki _lahko_ pričakujejo in dobijo takšno plačo. Včasih bo delodajalec rekel, da je pripravljen ponuditi manj, ampak to ni zato, ker bi bila taka plača previsoka za takšne vrste delo.

Nublet ::

Kot začetnik na razgovoru bi se izogibal kot hudič križa temu da sploh podam želeno postavko.

Vsak te bo sicer hotel prisiliti v to da jo izdaš prvi, kar omogoča pogajalcu da te lowball-a, saj boš verjetno sprejel skoraj vsako ponudbo v rangu želene.

Idealna situacija bi bila če ti nekako uspe pripraviti pogajalca da prvi izda rang plače, katero so hoteli ponuditi za to delovno mesto. Vsaj veš če tratiš čas vnaprej...

joze67 ::

slodreamer je izjavil:

joze67 je izjavil:

Sem izkušen (in vrhunski, mogoče na napačni tehnologiji), slabo mobilen, se ne znam prodat. What to do?

Kaj pa znaš?

Ni tako hudo pomembno. Ravnokar sem opisal tiho večino (vse, ki se ne oglasijo, ker ne zasužijo 4+K€/mesec). Vsak misli, da je vrhunski, in po mojih izkušnjah nekateri so. Z izkušnjo pride družina, šoloobvezni otroci, partner ima specifiko ... ga dela nemobilnega (say).

Kaj naj tak stori? (Če jih premaknemo na boljša delovna mesta, bo win-win za vse - za njih očitno, za ostale ker bodo dobri inžinirji bolje plačani itd - sales pitch.)

No ja, če kdo potrebuje seniorja s 1/4 stoletja izkušenj (C/C#/SQL/algoritmi/podatki...) sem vedno pripravljen na razgovor.

slodreamer ::

To sem sam tudi že razmišljal, da bi bilo smiselno napravit nekakšno obratno zaposlitveno agencijo, podobno kot imajo športniki agente, ki jim zrihtajo čim boljšo ponudbo. Torej sedaj agencije iščejo delavce po naročilu delodajalcev, oni jih plačujejo, torej primarno zastopajo njihove interese. Morala bi biti tudi agencija, kjer se prijavim kot iskalec zaposlitve, moram plačat recimo 100€ vnaprej (s tem pokažem da sem resen, in pa agencija ima nek zagotovljen dohodek) potem pa te malo spoznajo in ti poiščejo najbolj primerno delo oz. te čim boljše "prodajo" :) Potem pa seveda še dobijo dodatno provizijo po dogovoru.

pegasus ::

jype je izjavil:

Ja, moja prva zaposlitev (torej z nič dokazljivih delovnih izkušenj) v Sloveniji je bila 360.000 SIT
Ja, v tistih časih smo se res valjali v denarju, relativno gledano. Do sedaj, ko sem v tujini, je bila moja prva zaposlitev tudi tista z največjo plačo v vsej moji domači karieri. Vsak naslednji job je bil plačan manj, kar se nekako pokriva s splošnim gospodarskim stanjem doma skozi leta. Nekaj slišim da se sedaj stvari obračajo na bolje, me zanima, kako se bo to poznalo na IT plačah.

Sicer pa ja, developerji v Sloveniji so, le najti jih moraš. Pogrešam kako kiberpipa sceno ...

Smurf ::

@jype pri kateri starosti pa je bila ta prva placa pa katerega leta?
@slodreamer to ze obstaja. Zaposlitvene agencije to ze pocnejo, ponavadi se placa 1 placa, ko dobis sluzbo.

jype ::

Smurf> @jype pri kateri starosti pa je bila ta prva placa pa katerega leta?

Oboje skupaj je osebni podatek!

Najstnik, 2001.

Smurf ::

jype je izjavil:

Smurf> @jype pri kateri starosti pa je bila ta prva placa pa katerega leta?

Oboje skupaj je osebni podatek!

Najstnik, 2001.

Ne vem zakaj imam v spominu, da si vsaj nekoc imel cv page tudi s tem podatkom tako, da te ocitno ne skrbi zanj _toliko_.

Drugac pa ja, lepa cifra.

jype ::

Smurf> Drugac pa ja, lepa cifra.

Skoraj 100% sem prepričan, da bi bila cifra znatno nižja, če bi takrat bleknil, koliko dejansko pričakujem.

LeQuack ::

jype je izjavil:

Nizka začetna plača je praviloma posledica dejstva, da je zelo težko ovrednotiti posameznika, ne da bi ga zares vključil v delovne procese podjetja.


Daš mu dobro plačo in predvidevaš, da je dober. Če se ne izkaže pa ga zamenjaš. To začenjanje z nizko plačo je samo taktika za nižanje stroškov in nič drugega.
Quack !

jype ::

LeQuack> Daš mu dobro plačo in predvidevaš, da je dober. Če se ne izkaže pa ga zamenjaš. To začenjanje z nizko plačo je samo taktika za nižanje stroškov in nič drugega.

Zelo verjetno imaš prav, glede na to da je po koncu poizkusne dobe razmeroma enostavno ne podaljšati pogodbe.

harmony ::

joze67 je izjavil:


No ja, če kdo potrebuje seniorja s 1/4 stoletja izkušenj (C/C#/SQL/algoritmi/podatki...) sem vedno pripravljen na razgovor.

Za 1100€ neto, ce imas sreco te vzamejo vse firme v Sloveniji.

Mavrik ::

joze67 je izjavil:


Ni tako hudo pomembno. Ravnokar sem opisal tiho večino (vse, ki se ne oglasijo, ker ne zasužijo 4+KEUR/mesec). Vsak misli, da je vrhunski, in po mojih izkušnjah nekateri so. Z izkušnjo pride družina, šoloobvezni otroci, partner ima specifiko ... ga dela nemobilnega (say).

Kaj naj tak stori? (Če jih premaknemo na boljša delovna mesta, bo win-win za vse - za njih očitno, za ostale ker bodo dobri inžinirji bolje plačani itd - sales pitch.)

No ja, če kdo potrebuje seniorja s 1/4 stoletja izkušenj (C/C#/SQL/algoritmi/podatki...) sem vedno pripravljen na razgovor.


Nič, ker niso pripravljeni narediti nekaj kar ogromno ljudi počne redno - preseliti se tja kjer imajo opcijo boljše zaslužiti. Pač bodo delali s tako plačo kot jim lokalna podjetja lahko plačajo.

Oprosti, sam opcije "sedim v vukojebini in denar pade na mene" niso tako zelo pogoste :/
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

l0g1t3ch ::

Trenutno 7 let delam kot sistemski inženir/integrator, predvsem:
- VMware virtualizacija od vSphere 4.1 naprej
- Hyper-V virtualizacija od Server 2012 naprej
- MS Windows server okolja, AD domena, CA, DNS, DHCP, Failover clustering, RDS, IIS, ... praktično vse
- System center VMM, SCCM
- Cisco networking, ASA firewall, IOS routerji, Catalayst switchi
- MS Azure, migracija v Azure, hibridne postavitve, ...
- Ves čas se veliko ukvarjam z pisanjem Powershell skript za avtomatizacijo in povezovanje vseh zgornjih stvari. Od one linerjev do celih modulov z razno raznimi funkcijami.
- Zadnje čase pa sem spisal nekaj daljših Python skript ki poberejo bolj ali manj neurejene podatke, izluščijo bistvo in naredijo report ali omogočajo pregled in iskanje nad podatki
in pa spisal sem desktop (destop je bila zahteva) C# aplikacijo za neke interne procese.

Torej nisem ravno SW dev, me pa vse bolj vleče nazaj v te vode in bi zamenjal, če najdem kako zanimivo junior pozicijo.
Učim se z veseljem in mi to ni težava.
Trenutno predelujem nekaj zadev na Courseri, EDx in Udemy, ter začenjam z pisanjem Android aplikacije zase.

Kot študent sem do 2010 programiral v C#, Delphi in Javi v neki manjši garažni firmi. Potem so se stvari zgodile in kar naenkrat sem se začel ukvarjati z povsem drugimi stvarmi, sedaj pa bi šel nazaj :)

In nisem vezan na MS okolje, nisem ravno Linux expert, ga pa uporabljam doma za desktop in in tudi nekaj za severje, predvsem Ubuntu in centos.

Samael ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Washer je izjavil:

Jaz sem sicer junior, pa redno pošiljam prošnje pa lahko na prste ene roke preštejem koliko odgovorov sem dobil :) Res da nimam nekih otipljivih izkušenj,ŠE, dodajam pa konstantno na github, kar ustvarjam.


Pošlji mi tvoj CV na ZS.


bbbbbb2015 pošlji Washerju kontakt tvojega podjetja na ZS.

amacar ::

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?

Zakaj pa tvoja zena ne dela za 1500 neto na mesec?

Saj bi lahko, ampak ji je tisocak za toliksno stevilo ur cisto lepa cifra.

Mogoce je tudi programerjem za 850 cist lepo delati.

Ja, zagotovo.

Kakorkoli obrneš, jaz (osebno) rajši programiram za 850€, kot čistim za 1000€ (pri enakem številu ur na teden), ker mi je programiranje v veselje. Bi pa seveda hkrati že iskal drugo zaposlitev, ker 850€ ni primerno plačilo za developerja.

bbbbbb2015 ::

LeQuack je izjavil:

jype je izjavil:

Nizka začetna plača je praviloma posledica dejstva, da je zelo težko ovrednotiti posameznika, ne da bi ga zares vključil v delovne procese podjetja.


Daš mu dobro plačo in predvidevaš, da je dober. Če se ne izkaže pa ga zamenjaš. To začenjanje z nizko plačo je samo taktika za nižanje stroškov in nič drugega.


Evo, da še dodam jaz svoje:

V) Daj nekomu visoko plačo in predvidevaš, da je dober.
O) Smo probali, pa ni šlo. Štiri smo zamenjali, pa rezultat vedno enak. Prvi postal prevzeten, kupil šestvaljnega audija, nenadoma ugotovil, da rabi najboljši plazma televizor. Namesto da bi kaj iz njega bilo, je samo še kadil zunaj in razmišljal, kaj si bo kupil.
Drugemu je padlo na pamet, da je tako efektiven, da v službo ne rabi hodit. Po par opozorilih se je pokazalo, da je plačal drago šolanje za psa - in sedaj šola psa. Programiranje pa v temi.
Tretji je ugotovil, kaj je boljše od tega da dobi dosti denarja? Da dobi še več denarja! Začel je fušati med službo, njegova delovna etika je bila v qurcu.
Za četrtega se res ne spomnim, kaj je bilo - samo nič z njega.

In vsi začeli dobro, motivirano. Potem so se precenili v marsikaterem oziru, postali leni, neefektivni ali preprosto domišljavi.

Zato začetnik = visoka plača = no go.

LeQuack ::

Ampak misliš, da če bi jim dal v začetku nizko plačo da bi pa ti štirje postali kaj boljši?

Mogoče pa je še sreča, da ste že na začetku videli kako se te zaposleni odrežejo in ste jih lahko zamenjali. Lahko da bi jih nizka plača na začetku naredila bolj pridne v tisti preizkusni fazi in bi potem te lastnosti odkrili šele po tem času in ko bi v zaposlene vložili še več časa.
Quack !

bbbbbb2015 ::

          je izjavil:

Upoštevajte tudi to, da se developerjev ne išče samo v SW firmah. Na tem področju vlada in bo vladala vedno večja revščina, razen nekaj izjem. Developerje iščejo dobro stoječe firme, katerih dejavnost je kaj drugega, kakor SW, saj v zadnjem času spet prevladuje mišljenje, da se za osnovne stvari (ERP, MES, SPC, DMS, HRM, CAD, PLM, ...) nabavi obstoječe rešitve, za njihovo integracijo in pokritost celotnih procesov pa se naslanjajo na domače znanje in storitve. Poleg tega pa tudi zelo veliko izdelkov in storitev samih zahteva določen razvoj softwera. Tako da iskalcem služb priporočam, naj potrkajo še na take firme, kot so Krka, Gorenje, Zavarovalnica Triglav, Kolektor, ...


Priporočaš že, kaj pa se bo izcimilo iz tega, je pa druga zgodba.
Načeloma je developerjem najbolje postlano v softverskih firmah.

Ker ko prideš na eno firmo, kot si jo omenil, tam imajo svojo sistematizacijo in programiranje je ponavadi nekoliko višje ovrednoteno, ampak ne ravno visoko.
Potem lahko 8+ let delaš in *morda* prideš do dobre plače. Morda bo pa ravno reorganizacija, nekdo te bo spustil iz spiska ali pa bo kakšna interna zamera, pa te bodo nabutali nekam.
Firme, kot si že omenil, so dobre, ko si pripravnik. To je osebno moje mnenje.

Ker nihče ti ne bo stopil na vrat, če glih ne boš 100% dal od sebe vse. Lahko se v miru učiš in spoznavaš tehnologije, medtem ko je plača mala, a redna.

Težava pa je priti noter v te firme, če glih nimaš vez.

Jaz sem prišel v eno tako firmo tako, da je njihova sodelavka bila noseča, nakar je ugotovila, da je rizično noseča in takratni sekretar (kar je bil njegov naziv) je v paniki po zavodu za zaposlovanje iskal informatika.

Jaz sem se (brez zajebancije) prijavil na zavod dva dni prej in dejansko so me iz zavoda v petek ob 16h klicali, če lahko pridem na razgovor, v torek, še bolje v ponedeljek.
Nakar jim je sekretar preprosto sunil mojo telefonsko in me še isti dan poklical, da se obvezno javim v ponedeljek.

Meni se je to zdelo tako nezemeljsko, moja punca je bila takrat 6 mesecev na zavodu, jaz pa dejansko se niti vsedel nisem dobro.

V ponedeljek sem šel na razgovor, sekretar me vpraša, če imam ocene s faksa. Nisem imel pri sebi. Mi pravi, pojdite domov, pa mi prinesite to.

Pa nisem vedel, kaj naj, grem domov, pograbim indeks ali diplomo, se ne spomnim.
Pridem nazaj, oni ošine indeks pa pravi, sprejeti ste.
Tu zunaj počakajte, da vam pogodbo pripravim.

Kasneje, morda po petih letih, mi je rekel, da so v Ljubljani zaukazali en projekt, moja sodelavka bi morala delati na tem. Direktor je imel pomisleke, da je ženska, ker bo noseča in bodo imeli težave.
Sekretar mu je zagotovil, da ne bo težav, boljkone je blefiral.
Nakar ženska čez noč obtiči doma.
Direktor je ves raspizden šel k sekretarju, ter mu je rekel, da mu je rekel, zdaj pa ma. Da naj gre, kamor če, samo v ponedeljek do 12h se naj naslika z informatikom. Kakor ve in zna.
In oni ne bodi len, na zavod, osebno, težit.
In nabašejo na moje ime, moški sem bil, to je v redu. Če kaj zna, količkaj, ga vzamemo.

Ker je bil sekretar ekonomist, ni imel tri čiste, kaj naj bi me sploh vprašal.

Potem je rekel, daj indeks prinesi, če si količkaj soliden, ne moreš imeti same 6tke. In ker sem imel vse desetke (ampak res vse, morda sem imel kakšno 9tko - ampak mislim da nisem) , si je rekel, to pa je zdaj prilika, to ga ne spustimo ven, dokler ne podpiše pogodbe.

In tako sem dobil službo na PTT.

In moje prvo delo je bilo priklopiti 25 PCjev na mrežo.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

He, he, he... Odlična zgodba. Tako nekako sem tudi jaz štartal. :) Vse je bilo NUJNO in niso veliko spraševali, samo gas.

bbbbbb2015 ::

111111111111 je izjavil:

He, he, he... Odlična zgodba. Tako nekako sem tudi jaz štartal. :) Vse je bilo NUJNO in niso veliko spraševali, samo gas.


Zanimiva je bila zgodba o plači. V bistvu mi je kar dal pogodbo, noter je bilo napisanih 70.000 mislim da tolarjev.
To je bilo zelo malo. Zelo zelo malo.
Nisem imel občutka, kaj naj zdaj bi. Vprašal sem sekretarja, kako je mišljeno teh 70 tisoč, pa mi je rekel, pustite zdaj to, vi kar podpište, bova uštimala, da bo prav.

Tako po občutku sem podpisal.
Stvar je bila taka, da so na PTT imeli sistematizacijo na peto potenco. To je bila rumena bukla, vsi so jo imeli pri sebi, ko molitvenik.

Sekretar je šel k Alenki, računovodkinji, je rekel, piši mu tole, 7.E, pa tole 12.F, pa 13.E. Pa sem dobil točke za zahtevno delovno mesto, pa za izobrazbo, pa nema da nema.

Prva plačilna je bila taka, da me je kap zadela. 170.000 neto.
Pa pridem k sekretarju, da se mu zahvalim, pa oni sploh ni počakal, je rekel, glejte, vi ste zdaj pripravnik, ne morem vam dati več, eno leto bo tak, potem bova pa videla. Toliko glejte, da bo to narejeno, kar v Ljubljani hočejo, če ne smo vsi v riti.
In za eno leto sva "videla" 380.000.

Direktor je zaradi projekta postal direktor poslovne enote Telekoma Slovenije, sekretar pa je hčer zaposlil, ker je tak zrihtal projekt, da je bilo nenormalno.

Vsi smo bili zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

Horejšio ::

bbbbbb2015 je izjavil:

          je izjavil:

Upoštevajte tudi to, da se developerjev ne išče samo v SW firmah. Na tem področju vlada in bo vladala vedno večja revščina, razen nekaj izjem. Developerje iščejo dobro stoječe firme, katerih dejavnost je kaj drugega, kakor SW, saj v zadnjem času spet prevladuje mišljenje, da se za osnovne stvari (ERP, MES, SPC, DMS, HRM, CAD, PLM, ...) nabavi obstoječe rešitve, za njihovo integracijo in pokritost celotnih procesov pa se naslanjajo na domače znanje in storitve. Poleg tega pa tudi zelo veliko izdelkov in storitev samih zahteva določen razvoj softwera. Tako da iskalcem služb priporočam, naj potrkajo še na take firme, kot so Krka, Gorenje, Zavarovalnica Triglav, Kolektor, ...


Priporočaš že, kaj pa se bo izcimilo iz tega, je pa druga zgodba.
Načeloma je developerjem najbolje postlano v softverskih firmah.

Ker ko prideš na eno firmo, kot si jo omenil, tam imajo svojo sistematizacijo in programiranje je ponavadi nekoliko višje ovrednoteno, ampak ne ravno visoko.
Potem lahko 8+ let delaš in *morda* prideš do dobre plače. Morda bo pa ravno reorganizacija, nekdo te bo spustil iz spiska ali pa bo kakšna interna zamera, pa te bodo nabutali nekam.
Firme, kot si že omenil, so dobre, ko si pripravnik. To je osebno moje mnenje.

Ker nihče ti ne bo stopil na vrat, če glih ne boš 100% dal od sebe vse. Lahko se v miru učiš in spoznavaš tehnologije, medtem ko je plača mala, a redna.

Težava pa je priti noter v te firme, če glih nimaš vez.

Jaz sem prišel v eno tako firmo tako, da je njihova sodelavka bila noseča, nakar je ugotovila, da je rizično noseča in takratni sekretar (kar je bil njegov naziv) je v paniki po zavodu za zaposlovanje iskal informatika.

Jaz sem se (brez zajebancije) prijavil na zavod dva dni prej in dejansko so me iz zavoda v petek ob 16h klicali, če lahko pridem na razgovor, v torek, še bolje v ponedeljek.
Nakar jim je sekretar preprosto sunil mojo telefonsko in me še isti dan poklical, da se obvezno javim v ponedeljek.

Meni se je to zdelo tako nezemeljsko, moja punca je bila takrat 6 mesecev na zavodu, jaz pa dejansko se niti vsedel nisem dobro.

V ponedeljek sem šel na razgovor, sekretar me vpraša, če imam ocene s faksa. Nisem imel pri sebi. Mi pravi, pojdite domov, pa mi prinesite to.

Pa nisem vedel, kaj naj, grem domov, pograbim indeks ali diplomo, se ne spomnim.
Pridem nazaj, oni ošine indeks pa pravi, sprejeti ste.
Tu zunaj počakajte, da vam pogodbo pripravim.

Kasneje, morda po petih letih, mi je rekel, da so v Ljubljani zaukazali en projekt, moja sodelavka bi morala delati na tem. Direktor je imel pomisleke, da je ženska, ker bo noseča in bodo imeli težave.
Sekretar mu je zagotovil, da ne bo težav, boljkone je blefiral.
Nakar ženska čez noč obtiči doma.
Direktor je ves raspizden šel k sekretarju, ter mu je rekel, da mu je rekel, zdaj pa ma. Da naj gre, kamor če, samo v ponedeljek do 12h se naj naslika z informatikom. Kakor ve in zna.
In oni ne bodi len, na zavod, osebno, težit.
In nabašejo na moje ime, moški sem bil, to je v redu. Če kaj zna, količkaj, ga vzamemo.

Ker je bil sekretar ekonomist, ni imel tri čiste, kaj naj bi me sploh vprašal.

Potem je rekel, daj indeks prinesi, če si količkaj soliden, ne moreš imeti same 6tke. In ker sem imel vse desetke (ampak res vse, morda sem imel kakšno 9tko - ampak mislim da nisem) , si je rekel, to pa je zdaj prilika, to ga ne spustimo ven, dokler ne podpiše pogodbe.

In tako sem dobil službo na PTT.

In moje prvo delo je bilo priklopiti 25 PCjev na mrežo.



Kje si to diplomiral ?

bbbbbb2015 ::

Horejšio je izjavil:



Kje si to diplomiral ?


Univerza v Mariboru, FERI, pri prof. Žumru, komentor prof. Ojsteršek, napisal pa sem simulator multiprocesorskega računalnika, ki se je vrtel na Convex C220, enem superračunalniku od takrat dveh.
Tu ga maš:
http://www.computermuseum.org.uk/fixed_...

Za to sem dobil Perlachovo nagrado za najboljše diplomsko delo iz področja naravoslovja.

Še kaj?

Zgodovina sprememb…

MH0 ::

Ja za državno službo je merilo diploma, za gospodarstvo pa sposobnost in znanje. :-P

Horejšio ::

Izjemnni dosežki. Hvala za info.

harmony ::

amacar je izjavil:

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?

Zakaj pa tvoja zena ne dela za 1500 neto na mesec?

Saj bi lahko, ampak ji je tisocak za toliksno stevilo ur cisto lepa cifra.

Mogoce je tudi programerjem za 850 cist lepo delati.

Ja, zagotovo.

Kakorkoli obrneš, jaz (osebno) rajši programiram za 850€, kot čistim za 1000€ (pri enakem številu ur na teden), ker mi je programiranje v veselje. Bi pa seveda hkrati že iskal drugo zaposlitev, ker 850€ ni primerno plačilo za developerja.

Mislim, ce ne stekas mojega posta, potem je tudi teh 850€ prevec. Sorry.

PrimoZ_ ::

Iščem delo za junior pozicijo, glavno mi je da se veliko naučim in da mi je delo zanimiv izziv. Ciljam na 3k Bruto, konec prvega leta, začenm lahko nižje če se vmes ustrezno evaluira in dviga skladno z napredkom.

111111111111 ::

Napačen pristop.

PrimoZ_ ::

@Chuapoiz, Besna Glista

Zakaj Že ?

Samo upoštevam jype-ta, ki pravi 70-150 druto na dan za junior pozicijo. Trenutno sem na ~100, zakaj bi šel na manj.
Jaz pač ne mislim delat za minimalca, kot jih je polno v oni temi o plačah v IT.

Besna Glista ::

No saj. Če ti uspe za juniorja v Sloveniji dobit 3k bruto vsaka ti čast. Potem prosim sporoči še ostalim, katera firma tako vrednosti delo.

l0g1t3ch ::

Kakšen napad na nekoga, ki želi pošteno plačilo :)

Zgleda so ljudje res zadovoljni z minimalcem, če imajo pa dobrega tisočaka je pa že to to. Ali pa se bojijo tega, da bi se rad naučil, ker jih skrbi da bo zaradi slabega plačila ušel drugam.

111111111111 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Iščem delo za junior pozicijo, glavno mi je da se veliko naučim in da mi je delo zanimiv izziv. Ciljam na 3k Bruto, konec prvega leta, začenm lahko nižje če se vmes ustrezno evaluira in dviga skladno z napredkom.

Če ti je glavno da se učiš, ti ne morem dati plače 3k, glavno ti mora biti reševati probleme, skrajšati čas, ustvariti dobiček. Če so ti to glavni cilji in jih uspešno izpolnjuješ je 3k malo. Na razgovoru je 150 kandidatov želnjih učenja in novih znanj in išče izzive. Skratka bulšit, ki ti ga noben ne bo plačal 3k, takih revežev je miljon. Edino to da si postavil postavko na 3k bruto in potem daš možnost HR, da ti pove iz kje štartaš, ampak da oba vesta kje je cilj pri katerem boš zadovoljen, to je v redu pristop, ampak večin ljudi tega nima jajc povedat na razgovoru.

EDIT: Saj je vsem jasno, da Junior pozicija v firmi ne pomeni, da prideš notri totalen trolek brez kakršnegakoli znanja?

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

A ni glih OP rekel da se ne da dobiti novih zaposlenih, zdaj pa nekdo pravi da jih je 150 naenrkat na razgovorih?
Quack !

111111111111 ::

Prijavi se jih 150+ :) Potem jih izločiš z nalogami 40 in jih cca. 10-15 pokličeš na razgovor in nobenega ne zaposliš. :)

Svojega šefa sem vprašal zakaj je zaposlil mene. Rekel je da ko me je vprašal če znam konfigurirat Juniperja (v fazi dobivanja šihta nisem imel pojma o konfiguraciji Juniperja), da mu je bil všeč odgovor: "Router je router, switch je switch." in da sem takoj izstrelil željeno plačo in nič ovinkaril.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

@Chuapoiz
Da se rešuje probleme, izpolnjuje naloge,... je samoumevno, nevem zakaj to pisat.

Zraven se še vedno lahko učiš, zaenkrat imam voljo in energijo to početi tudi izven delovnega časa.

l0g1t3ch ::

111111111111 je izjavil:

Prijavi se jih 150+ :) Potem jih izločiš z nalogami 40 in jih cca. 10-15 pokličeš na razgovor in nobenega ne zaposliš. :)



Mislim, da je tu posredi slab način iskanja novega kadra.
Čudi me tako množično prijavljanje, bi rekel da so mogoče oglasi preveč splošni ? Pa tudi da na koncu nikogar ne zaposliš je čudno, težko verjamem, da med toliko ljudmi ni nikogar ustreznega.

Jaz gledam takole:
Če veš točno kaj rabiš, lahko to zelo dobro definiraš oglas in potem nimaš 150+ ljudi ki se prijavijo in se dejansko javijo ljudje ki imajo ustrezne kvalifikacije.
Če ne veš kaj točno iščeš, potem mogoče res dobiš večje število ljudi, ki se javijo ampak boš tudi v tej masi našel nekoga ki ima potencial da bo dober zaposlen. Mogoče res noben ne ustreza povsem, samo velika verjetnost je da so zahteve itak slabo specificirane in je treba gledat človeka, ki kaže potencial.

jernejl ::

Prijavi se jih 150+

Čudi me tako množično prijavljanje

Morda na kakem tujem, večjem trgu. Ali pa za kakšno tajnico, referenta.
V SLO se na IT pozicije pač ne bo prijavilo 150+ kandidatov. Ponavadi jih pride toliko, da jih lahko na prste prešteješ, pa še tisti so večinoma že zaposleni in pridejo malo pogledat, če je kaj zanimivega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Smurf ::

PrimoZ_ je izjavil:

Iščem delo za junior pozicijo, glavno mi je da se veliko naučim in da mi je delo zanimiv izziv. Ciljam na 3k Bruto, konec prvega leta, začenm lahko nižje če se vmes ustrezno evaluira in dviga skladno z napredkom.

Kaj pa znas oz. kaj bi pocel?

harmony ::

111111111111 je izjavil:

Prijavi se jih 150+ :) Potem jih izločiš z nalogami 40 in jih cca. 10-15 pokličeš na razgovor in nobenega ne zaposliš. :)

Svojega šefa sem vprašal zakaj je zaposlil mene. Rekel je da ko me je vprašal če znam konfigurirat Juniperja (v fazi dobivanja šihta nisem imel pojma o konfiguraciji Juniperja), da mu je bil všeč odgovor: "Router je router, switch je switch." in da sem takoj izstrelil željeno plačo in nič ovinkaril.

Blazen odgovor. No bom poskusil na naslednjem razgovoru to povedati. A ti jaz povem kaj je bilo resnicno tvojemu sefu vsec? 800€ neto za katerih si mu najbrz rekel, da si pripravljen delat.

111111111111 ::

jernejl je izjavil:

Prijavi se jih 150+

Čudi me tako množično prijavljanje

Morda na kakem tujem, večjem trgu. Ali pa za kakšno tajnico, referenta.
V SLO se na IT pozicije pač ne bo prijavilo 150+ kandidatov. Ponavadi jih pride toliko, da jih lahko na prste prešteješ, pa še tisti so večinoma že zaposleni in pridejo malo pogledat, če je kaj zanimivega.

Ne boš verjel kdo vse se prijavlja, zavod šopa kup kandidatov, ki se MORAJO prijavit, čeprav imajo narejen tečaj iz worda in diplomo. :)

harmony je izjavil:

A ti jaz povem kaj je bilo resnicno tvojemu sefu vsec? 800€ neto za katerih si mu najbrz rekel, da si pripravljen delat.

Za ta denar sem pripravljen delat 16 ur na teden. Pa si malo preračunaj. Za 800€ neto nisem nikoli delal in kot kaže nikoli ne bom razen, če bom popolnoma menjal poklic. :) Verjetno pa bi v tujini s svojim znanjem dobil cca. 300-350€ na dan, skratka niti blizu Invictusa, zato raje delam doma in sem blizu familiji. :D Tipičen slovenček, kaj češ.

@l0g1t3ch: Pri nas ni bila problem plača, problem je bil odpovedni rok, ki so ga primerni ljudje imeli (beri prepozno smo dobili odobritev za novega zaposlenega). Upaš da se bo kak sposoben freelancer javil, pa ni bilo od tega nič, ne moremo se kosati s tujino. :(

PrimoZ_ je izjavil:

@Chuapoiz
Da se rešuje probleme, izpolnjuje naloge,... je samoumevno, nevem zakaj to pisat.

Pisat? A ne govorimo o razgovoru? Nikoli ne govoriš na splošno, vedno poveš konkreten problem, ki si ga imel in kako si ga rešil to je ljudem na razgovoru običajno všeč. :)

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

@Chuapoiz
Kje pa delaš, če ni skrivnost ?

111111111111 ::

Delno je. :) Ena od bank, ki so stacionirane v Sloveniji, več pa raje ne bi povedal. :) Ker imam nekaj postavk v pogodbi, ki mi prepovedujejo razkrivanje informacij.

l0g1t3ch ::

Aha.
Zanimivo, da vam ljudi pošilja zavod. Nisem še slišal za privat firme, da bi jim zavod pošiljal, če ravno sami ne dajo oglasa tja.

čuhalev ::

Dajte enkrat za vselej definirati, kaj je junior, standard in senior.

A senior zna naprogramirati B-drevo pa A* iskalni algoritem z glave? Po možnosti v asemblerju za Cortex M3?

Mavrik ::

čuhalev je izjavil:

Dajte enkrat za vselej definirati, kaj je junior, standard in senior.

A senior zna naprogramirati B-drevo pa A* iskalni algoritem z glave? Po možnosti v asemblerju za Cortex M3?


Ne to mora znati junior direkt s faksa. Senior developer mora znati samostojno spelati projekt, skoordinirati z drugimi sodelavcami vse kar rabi, izbrati tehnologije tako, da se bo dalo v prihodnje čimlažje stvari dodatajati in popravljati in ob vsem tem jasno skomounicirati kdaj bo kaj narejeno. Nima to veze s tehnologijo.
The truth is rarely pure and never simple.

111111111111 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Aha.
Zanimivo, da vam ljudi pošilja zavod. Nisem še slišal za privat firme, da bi jim zavod pošiljal, če ravno sami ne dajo oglasa tja.

Notranji akti pri iskanju novih zaposlitev, za zmanjšanje brezposelnosti v Sloveniji, da zgledamo lepo na zunaj. :)

Rok Woot ::

Blinder je izjavil:

Js z enim letom izkusenj kot programer ne uspem niti do razgovora pridet...


Resno? Kaj pa znaš? Če poznaš osnove C++ ali Phytona, ter si matematično dobro podkovan, bi te lahko komu priporočil.

čuhalev ::

Mavrik je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Dajte enkrat za vselej definirati, kaj je junior, standard in senior.

A senior zna naprogramirati B-drevo pa A* iskalni algoritem z glave? Po možnosti v asemblerju za Cortex M3?


Ne to mora znati junior direkt s faksa. Senior developer mora znati samostojno spelati projekt, skoordinirati z drugimi sodelavcami vse kar rabi, izbrati tehnologije tako, da se bo dalo v prihodnje čimlažje stvari dodatajati in popravljati in ob vsem tem jasno skomounicirati kdaj bo kaj narejeno. Nima to veze s tehnologijo.

Seveda, potem pa se mnogi zakoljejo, če izberejo tehnologijo, ki čez nekaj let preneha obstajati ali se ji spremeni narava, npr. nek element postane plačljiv.

Rok Woot ::

čuhalev je izjavil:

Mavrik je izjavil:

čuhalev je izjavil:

Dajte enkrat za vselej definirati, kaj je junior, standard in senior.

A senior zna naprogramirati B-drevo pa A* iskalni algoritem z glave? Po možnosti v asemblerju za Cortex M3?


Ne to mora znati junior direkt s faksa. Senior developer mora znati samostojno spelati projekt, skoordinirati z drugimi sodelavcami vse kar rabi, izbrati tehnologije tako, da se bo dalo v prihodnje čimlažje stvari dodatajati in popravljati in ob vsem tem jasno skomounicirati kdaj bo kaj narejeno. Nima to veze s tehnologijo.

Seveda, potem pa se mnogi zakoljejo, če izberejo tehnologijo, ki čez nekaj let preneha obstajati ali se ji spremeni narava, npr. nek element postane plačljiv.


Odvisno kdo. Danes že vsak, ki mikrokontroler sprogramira misli, da je programer, kot je razvidno v prispevku zgoraj. Jaz znam kar nekaj v Phyton-u, Matlabu itd. Poravnam različne 3D slike recimo, optimiziram hitrost. Znam tudi narediti marsikaj v asemblerju. Ampak sebe nimam za programerja.

"naprogramirati B-drevo pa A* iskalni algoritem" To še otrok na googlu najde. Napiš recimo PID v assemblerju, pa ne pravim da je zelo težko ...

Programski jezik je vedno samo orodje in če ne znamo dobro matematike ti ne pomaga kaj dosti, razen če hočeš postati dobro plačan DELAVEC.

Kaj ti bo programer, ki ne ve kaj je lastna vrednost matrike?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128408 (12176) Old Spice
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716195 (9561) kffa
»

Vsa podjetja rabijo "seniorčke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713190 (10016) krneki0001

Več podobnih tem