» »

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

Ali so v Sloveniji sploh še kakšni developerji?

««
«
1 / 6
»»

tx-z ::

Malo provokativen naslov, pa vseeno. Se mi zdi kot da je nek general shortage developerjev v zadnjem letu - vsi pravijo, da je kar izziv dobit nove ljudi in tudi meni se zdi da jih je vsak mesec manj. Kakšno mate pa vi mnenje glede tega?
tx-z

joze67 ::

Kdo išče in kaj?

Ni problem najti razvijalce. Problem je, ker/ko jih je treba plačat.

tx-z ::

V kakšnem smislu misliš plačat? Zakaj bi bil to problem? Govorimo o delu, ki je plačano.
tx-z

grandioso74 ::

Po mojem ni plača problem kot taka, po mojem je tu v Sloveniji problem, da so ljudje bolj navajeni na to, da zaslužijo na čimhitrejši način in karseda po poti najmanjšega odpora, potem pa čao mare.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Zgodovina sprememb…

Washer ::

Jaz sem sicer junior, pa redno pošiljam prošnje pa lahko na prste ene roke preštejem koliko odgovorov sem dobil :) Res da nimam nekih otipljivih izkušenj,ŠE, dodajam pa konstantno na github, kar ustvarjam.

Blinder ::

Js z enim letom izkusenj kot programer ne uspem niti do razgovora pridet...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

BivšiUser2 ::

tx-z je izjavil:

Malo provokativen naslov, pa vseeno. Se mi zdi kot da je nek general shortage developerjev v zadnjem letu - vsi pravijo, da je kar izziv dobit nove ljudi in tudi meni se zdi da jih je vsak mesec manj. Kakšno mate pa vi mnenje glede tega?

Sposobni & sanoiniciativni grejo ven, ostali pa ne bodo delali za male pare, če do dela sploh pridejo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mlamat ::

Razvijalca ni NIKOLI težko najti, če je plačilo primerno.

Drugo pa je če nekdo misli, da mu bo nekdo s 15 leti šole in še ogromno lastnega učenja projekt naredil preko s.p-ja za plačo čistilke. V nekem slovenskem podjetju sem doživel, da se je na programerje gledalo kot na taksiste Uberja.

Zato pa sem jaz v tujini.

111111111111 ::

Washer je izjavil:

Jaz sem sicer junior, pa redno pošiljam prošnje pa lahko na prste ene roke preštejem koliko odgovorov sem dobil :) Res da nimam nekih otipljivih izkušenj,ŠE, dodajam pa konstantno na github, kar ustvarjam.


Ko se ti bo posvetilo kaj delaš narobe boš dobil tudi službo. Pošiljaš prošnje kot 200 drugih kandidatov.

Blinder je izjavil:

Js z enim letom izkusenj kot programer ne uspem niti do razgovora pridet...

Isto kot zgoraj. Ne znate se prodajat fantje.

mlamat je izjavil:

Razvijalca ni NIKOLI težko najti, če je plačilo primerno.

Drugo pa je če nekdo misli, da mu bo nekdo s 15 leti šole in še ogromno lastnega učenja projekt naredil preko s.p-ja za plačo čistilke. V nekem slovenskem podjetju sem doživel, da se je na programerje gledalo kot na taksiste Uberja.

Pod tole se podpišem. Preveč samooklicanih mojstrov je tudi v programiranju in posledično zbijajo ceno in razvrednotijo poklic. V Sloveniji se, žal, da najbolje zaslužiti, ko nekdo kapitalno zajebe, ti pa potem za mastne pare popraviš. :)

stara mama ::

Bere se kot v vseh drugih strokah.
Ni dobrih inžinirjev strojništva?
Seveda so, sam plačali jih pa ne bi!

Tisti ki nekoga rabi ga bo poiskal in tudi dobro plačal, vsak zaposleni je pa tud vseskozi na preži za boljšo službo in vsak sposoben tud za novimi izzivi.
Vse ostalo so samo navadni delavci, ki pač slučajno niso za trakom ampak za tipkovnico.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Sem developer in tudi iscem developerje, ki jih v tem trenutku ni lahko najti. Opazam to iz obeh strani (ker dobivam veliko ponudb za sluzbo, hkrati pa je tezko dobiti pri nas novega). Cisto za zanimivost tisti, ki omenjate primerno placilo, napisite koliko pricakujete za junior, standard in senior skill level (pri cemer senior pomeni, da imas dejansko senior znanje, ne da mislis, da si senior, ker nekje ze 10 let delas).

jype ::

Smurf> koliko pricakujete za junior, standard in senior skill level

70-150, 200-400, 500-1000 evrov bruto na dan - za nekoga, ki se hitro uči in veliko samostojno naredi. Na žalost je takih razmeroma malo - znaten delež še vedno išče zgolj službo, ne pa tudi dela.

Smurf ::

jype je izjavil:

Smurf> koliko pricakujete za junior, standard in senior skill level

70-150, 200-400, 500-1000 evrov bruto na dan - za nekoga, ki se hitro uči in veliko samostojno naredi. Na žalost je takih razmeroma malo - znaten delež še vedno išče zgolj službo, ne pa tudi dela.

Bi izbral take podstavke tudi v primeru rednega dela?

jype ::

Smurf> Bi izbral take podstavke tudi v primeru rednega dela?

Saj te postavke so za redno delo. Morda bi moral napisat "bruto bruto" - manj kot pet do deset jurjev na mesec vrhunski inženir ne bi smel stati nikogar, razen podjetja, kjer inženir prodaja samega sebe. Pa ne zato, ker bi bili inženirji pohlepni, gre za vrednotenje odgovornosti in količine znanj. Če nekomu daš soliden delež v podjetju, potem je 5 jurjev bruto bruto solidna plača. Če mu ne daš ničesar, je deset jurjev bruto bruto tudi OK. Junior, ki je sposoben, si tudi zasluži vsaj dva jurja bruto bruto, kar pomeni, da vsaj dobrega jurja potegne ven že od prvega dne.

Strinjam se kvečjemu, da so te postavke visoke za ljudi, ki jih delo ne zanima, a morajo zaslužiti dovolj, da preživijo.

Washer ::

No, zgleda sem se narobe izrazu. Ne, ne pošiljam prošenj ampak ponudbe. Pa tud ne iščem službe ampak delo, dejansko mi je všeč programiranje, tudi tisti boring stuff ki pride zraven. Glede plačila pa, pomojem čisto odvisno od znanja, da začneš z junior pozicijo z mentorjem, 850 neto. Če se izkažeš in pokažeš motivacijo in samoiniciativo po treh mesecih preizkusa cca 1000 neto.

          ::

Upoštevajte tudi to, da se developerjev ne išče samo v SW firmah. Na tem področju vlada in bo vladala vedno večja revščina, razen nekaj izjem. Developerje iščejo dobro stoječe firme, katerih dejavnost je kaj drugega, kakor SW, saj v zadnjem času spet prevladuje mišljenje, da se za osnovne stvari (ERP, MES, SPC, DMS, HRM, CAD, PLM, ...) nabavi obstoječe rešitve, za njihovo integracijo in pokritost celotnih procesov pa se naslanjajo na domače znanje in storitve. Poleg tega pa tudi zelo veliko izdelkov in storitev samih zahteva določen razvoj softwera. Tako da iskalcem služb priporočam, naj potrkajo še na take firme, kot so Krka, Gorenje, Zavarovalnica Triglav, Kolektor, ...

bbbbbb2015 ::

Washer je izjavil:

Jaz sem sicer junior, pa redno pošiljam prošnje pa lahko na prste ene roke preštejem koliko odgovorov sem dobil :) Res da nimam nekih otipljivih izkušenj,ŠE, dodajam pa konstantno na github, kar ustvarjam.


Pošlji mi tvoj CV na ZS.

Stari89 ::

Če ceniš razliko vrednosti dela sosedovega mulca (ki zna sestavit računalnik) in vrednosti dela resnega programerja z izkušnjami, potem ti ni problem najt delavcev.

Pa tisti, ki ne uspete do razgovora pridet (v katerikoli stroki) ...
1. Porabiš vsaj 8 ur na dan za iskanje šihta?
2. Si prijavljen na zavod, imaš narejen plan s svetovalcem?
3. Preden pošlješ vlogo, jo daš komu preverit? Sta vloga in življenjepis kratka in jedernata?
4. Iščeš zaposlitev tudi izven domačega kraja?
5. Si se vseeno prijavil na pozicijo, čeprav zahtevajo drugačne tehnologije, več izkušenj ali izobrazbo?
6. Si oddal vlogo podjetjem, ki trenutno nimajo odprtega delovnega mesta?
Če je odgovor na katerokoli vprašanje "NE", potem razgovorov in šihta ne pričakujte še lep čas.

LP

Smurf ::

jype je izjavil:

Smurf> Bi izbral take podstavke tudi v primeru rednega dela?

Saj te postavke so za redno delo. Morda bi moral napisat "bruto bruto" - manj kot pet do deset jurjev na mesec vrhunski inženir ne bi smel stati nikogar, razen podjetja, kjer inženir prodaja samega sebe. Pa ne zato, ker bi bili inženirji pohlepni, gre za vrednotenje odgovornosti in količine znanj. Če nekomu daš soliden delež v podjetju, potem je 5 jurjev bruto bruto solidna plača. Če mu ne daš ničesar, je deset jurjev bruto bruto tudi OK. Junior, ki je sposoben, si tudi zasluži vsaj dva jurja bruto bruto, kar pomeni, da vsaj dobrega jurja potegne ven že od prvega dne.

Strinjam se kvečjemu, da so te postavke visoke za ljudi, ki jih delo ne zanima, a morajo zaslužiti dovolj, da preživijo.

Ja, sej sedaj se kar priblizujeva mojim cifram. Je vseeno razlika med bruto in bruto bruto. 2k bruto bruto za juniorja je cisto smiselno, prav tako 5k€ za seniorja. 10k€ je pa ze precej redko, z redno placo bi celo rekel, da skorajda nemogoce.

sandmat ::

2k bruto bruto je kar malo premalo za juniorja.

jype ::

sandmat> 2k bruto bruto je kar malo premalo za juniorja.

Ja, se strinjam. Če po treh meseceh ni znatno več, se splača zamenjat službo.

Besna Glista ::

To govorimo o slovenskem trgu ali tudi o tujini?

Meni se 2k bruto bruto za čistega juniorja ne zdi tako zelo malo. Če je seveda potem ustrezna povišica po določenem času, ko junior dejansko pokaže napredek.

Smurf ::

jype je izjavil:

sandmat> 2k bruto bruto je kar malo premalo za juniorja.

Ja, se strinjam. Če po treh meseceh ni znatno več, se splača zamenjat službo.

Seveda. Pri nas je to nekako minimalna zacetniska placa, po 3 mescih sledi prva validacija, kjer se ponavadi dvigne placa. Verjetno je to precej standarden postopek.

Karlos ::

Verjetno je to precej standarden postopek.


Joke, right?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Smurf ::

Besna Glista je izjavil:

To govorimo o slovenskem trgu ali tudi o tujini?

Meni se 2k bruto bruto za čistega juniorja ne zdi tako zelo malo. Če je seveda potem ustrezna povišica po določenem času, ko junior dejansko pokaže napredek.

Govora je o slovenskih development firmah.

jype ::

Nizka začetna plača je praviloma posledica dejstva, da je zelo težko ovrednotiti posameznika, ne da bi ga zares vključil v delovne procese podjetja.

680x0 ::

V glavnem imaš 3 tipe developerjev na trgu:
1. Izkušeni in mobilni ne želijo delat za slovenske firme, ker se v tujini zlahka prodajo za zneske severno od 5k bruto in delniške opcije, medtem ko je pri nas za to potrebno it skozi nekaj neprijetnih razgovorov, kjer ti zaposlovalec razloži, da je v firmi nek red, da bo treba malo potrpet in se izkazat in čez leto ali dve se lahko pogovorimo o boljši plači.
2. Izkušeni in nemobilni so že parkirani v svojih firmah in niso aktivni iskalci zaposlitve. Žal slovenske firme in head hunterji še vedno ne znajo privabljati teh ljudi, ne vabijo jih na brezplačno kosilo, na katerem jim predstavljajo svojo vizijo in zakaj si ravno njih želijo v svojem kolektivu. Najdlje kar gredo je, da jih pozovejo naj pošljejo svoj CV, namesto da bi jim pitchali svojo firmo in delo na njej.
3. Neizkušeni programerji, ki jih slovenska podjetja nočejo, saj se bojijo, da jim bodo po vloženem letu ali dveh z več izkušnjami pobegnili drugam.

Na žalost je v Sloveniji še vedno močno prisotna mentaliteta, da se plače in odnose prilagaja strukturi podjetja in ne stanju na trgu (programer pa ja ne more zaslužiti več kot njegov šef), se bo pa v nekaj letih izkazalo, da si podjetja, ki ustvarjajo premajhno dodano vrednost, ne bodo več mogla privoščiti dobrih programerjev, ter se bodo prisiljena preusmerit v drugo panogo ali it v stečaj.

Stari89 je izjavil:


Pa tisti, ki ne uspete do razgovora pridet (v katerikoli stroki) ...
1. Porabiš vsaj 8 ur na dan za iskanje šihta?
2. Si prijavljen na zavod, imaš narejen plan s svetovalcem?

Ti nasveti so za programerje neuporabni. Svetovalec na zavodu je popolnoma neizobražen glede specifik programerskega poklica. Ti je že kak svetovalec rekel, da to da si socialno zavrt in na razgovor prideš v trenirki ni problem, dokler imaš spimpan GitHub profil?

zavajon ::

111111111111 je izjavil:

Isto kot zgoraj. Ne znate se prodajat fantje.

Jaz sem že več kot 20 let dnevno v stiku s programerji, pa še nisem naletel na takega, ki bi bil hkrati dober in se znal prodajat ;)

BlackLight ::

Pri meni je malce drugačna zgodba. 3 leta izkušenj poslav prošnjo na prvo podjetje dobil odgovor/razgovor in kasneje delo. Tako da nekaj naprej niti nisem raziskoval. Mogoče je bla sreča bomo vidli kako bo naprej :D

jype ::

zavajon> Jaz sem že več kot 20 let dnevno v stiku s programerji, pa še nisem naletel na takega, ki bi bil hkrati dober in se znal prodajat

Morda zato, ker tisti, ki se znajo prodajat tudi vedo, komu se morajo prodat?

Washer ::

680x0 je izjavil:

Svetovalec na zavodu je popolnoma neizobražen glede specifik programerskega poklica. Ti je že kak svetovalec rekel, da to da si socialno zavrt in na razgovor prideš v trenirki ni problem, dokler imaš spimpan GitHub profil?



Meni je na zavodu rekla da naj grem furat viličarja, ker pač imam izpit za njega hehe

harmony ::

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?

jype ::

harmony> Zakaj ne zacnete z 1500€ neto?

Ker delodajalec reče "ne".

Stari89 ::

680x0 je izjavil:

Ti nasveti so za programerje neuporabni. Svetovalec na zavodu je popolnoma neizobražen glede specifik programerskega poklica. Ti je že kak svetovalec rekel, da to da si socialno zavrt in na razgovor prideš v trenirki ni problem, dokler imaš spimpan GitHub profil?

Heh, morda imaš prav. Zna pa svetovalec tu in tam posredovat kak zanimiv kontakt za šiht. V mojem primeru je šlo za že zdavnaj potečen oglas, ki sem ga zgrešil. Poskusil sem srečo in sedaj imam tam šiht.

Smurf ::

harmony je izjavil:

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?

Zakaj pa tvoja zena ne dela za 1500 neto na mesec?

Heavy ::

Če se kdo pritožuje, da ni odziva na njegov oglas, naj prvo pregleda oglas. Tu pa tam gledam zaposlitvene oglase.

Polovica jih je v slogu: iščem nekoga za web, C++, SQL, asembler, grafično oblikovanje, plača cca jurja, 3+ let izkušenj.
Vso srečo dobiti nekoga, ki ustreza vsem tem pogojem in bo delal za tako plačilo.


Sveže z faksa pa je problem jemati, ker dokler se ne naučijo so za firmo strošek (namesto, da bi jih gledali kot investicijo).
#TeamFelix

harmony ::

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?

Zakaj pa tvoja zena ne dela za 1500 neto na mesec?

Saj bi lahko, ampak ji je tisocak za toliksno stevilo ur cisto lepa cifra.

Smurf ::

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?

Zakaj pa tvoja zena ne dela za 1500 neto na mesec?

Saj bi lahko, ampak ji je tisocak za toliksno stevilo ur cisto lepa cifra.

Mogoce je tudi programerjem za 850 cist lepo delati.

harmony ::

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?

Zakaj pa tvoja zena ne dela za 1500 neto na mesec?

Saj bi lahko, ampak ji je tisocak za toliksno stevilo ur cisto lepa cifra.

Mogoce je tudi programerjem za 850 cist lepo delati.

Ja, zagotovo.

SambaShare ::

Heavy je izjavil:


Polovica jih je v slogu: iščem nekoga za web, C++, SQL, asembler, grafično oblikovanje, plača cca jurja, 3+ let izkušenj.


Večina oglasov je še slabših, ker plača sploh ni omenjena. Potem pa ugotovi iz tistih "3+ let" izkušenj za kakšno pozicijo sploh gre. Da je še huje o plači na prvem razgovoru sploh niso pripravljeni debatirati, ampak šele na tretjem izveš da so pravzaprav iskali nekoga za jurja. Zato se na take oglase ne prijavlja, izguba časa.

harmony ::

SambaShare je izjavil:

Heavy je izjavil:


Polovica jih je v slogu: iščem nekoga za web, C++, SQL, asembler, grafično oblikovanje, plača cca jurja, 3+ let izkušenj.


Večina oglasov je še slabših, ker plača sploh ni omenjena. Potem pa ugotovi iz tistih "3+ let" izkušenj za kakšno pozicijo sploh gre. Da je še huje o plači na prvem razgovoru sploh niso pripravljeni debatirati, ampak šele na tretjem izveš da so pravzaprav iskali nekoga za jurja. Zato se na take oglase ne prijavlja, izguba časa.

Dokler je takih, ki so pripravljeni delati za 850€ neto oziroma za 250€ vec kot cistilka se stanje na trgu ne bo spremenilo.

Smurf ::

harmony je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Heavy je izjavil:


Polovica jih je v slogu: iščem nekoga za web, C++, SQL, asembler, grafično oblikovanje, plača cca jurja, 3+ let izkušenj.


Večina oglasov je še slabših, ker plača sploh ni omenjena. Potem pa ugotovi iz tistih "3+ let" izkušenj za kakšno pozicijo sploh gre. Da je še huje o plači na prvem razgovoru sploh niso pripravljeni debatirati, ampak šele na tretjem izveš da so pravzaprav iskali nekoga za jurja. Zato se na take oglase ne prijavlja, izguba časa.

Dokler je takih, ki so pripravljeni delati za 850€ neto oziroma za 250€ vec kot cistilka se stanje na trgu ne bo spremenilo.

V avstriji placujejo programerje samo 850€ neto?

harmony ::

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Heavy je izjavil:


Polovica jih je v slogu: iščem nekoga za web, C++, SQL, asembler, grafično oblikovanje, plača cca jurja, 3+ let izkušenj.


Večina oglasov je še slabših, ker plača sploh ni omenjena. Potem pa ugotovi iz tistih "3+ let" izkušenj za kakšno pozicijo sploh gre. Da je še huje o plači na prvem razgovoru sploh niso pripravljeni debatirati, ampak šele na tretjem izveš da so pravzaprav iskali nekoga za jurja. Zato se na take oglase ne prijavlja, izguba časa.

Dokler je takih, ki so pripravljeni delati za 850€ neto oziroma za 250€ vec kot cistilka se stanje na trgu ne bo spremenilo.

V avstriji placujejo programerje samo 850€ neto?

Ja za 5h na teden.

Smurf ::

harmony je izjavil:


Ja za 5h na teden.

No vidis, jaz verjamem, da je tistemu programerju za 850€ za 5h na teden cisto lustno delati in ne bi menjal za delo cistilke, ki mora delati 25 ur za 1000€.

joze67 ::

Sem izkušen (in vrhunski, mogoče na napačni tehnologiji), slabo mobilen, se ne znam prodat. What to do?

slodreamer ::

joze67 je izjavil:

Sem izkušen (in vrhunski, mogoče na napačni tehnologiji), slabo mobilen, se ne znam prodat. What to do?

Kaj pa znaš?

FTad ::

harmony je izjavil:

Moja zena dela v hotelu kot cistilka in dobi za 25h/teden skoraj 1000€ neto. Vi pa delajte za 850€ kot programerji v tej vukojebini, ki se ji rece slovenija.

Ne vem kdo vam je to vbil v glavo, da mora biti placa 900-1000€ neto. Zakaj ne zacnete z 1500€ neto? Zato, ker je povprecje drugace kaze?


V Sloveniji?

Mavrik ::

joze67 je izjavil:

Sem izkušen (in vrhunski, mogoče na napačni tehnologiji), slabo mobilen, se ne znam prodat. What to do?


Če si slabo mobilen imaš problem - Sloveniji imaš pač omejeno število opcij ki jih lahko počneš. Lahko izboljšaš svojo mobilnost (premik do firm ki uporabljajo tvoje tehnologije) ali pa delaš na remote delu (če tvoja tehnologija to omogoča). Za tadrug del se boš moral začeti truditi in priti v stik s svojo industrijo - konference so recimo kar vredu vir za tako delo.
The truth is rarely pure and never simple.

harmony ::

joze67 je izjavil:

Sem izkušen (in vrhunski, mogoče na napačni tehnologiji), slabo mobilen, se ne znam prodat. What to do?

Mislim, da obstajajo tecaji / sole pravilnega komuniciranja, tako da malo se okrog te teme pozanimaj.

jype ::

FTad> V Sloveniji?

Ja, moja prva zaposlitev (torej z nič dokazljivih delovnih izkušenj) v Sloveniji je bila 360.000 SIT neto plus prevoz plus prehrana. Jaz, idiot, sem pričakoval polovico manj, pa mi je bilo na srečo dovolj nerodno, da nisem povedal, kolikšno plačilo pričakujem za ponujeno delo.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerska plača (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Programiranje
413128403 (12171) Old Spice
»

Delo v Agiledrop.si? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716194 (9560) kffa
»

Vsa podjetja rabijo "seniorčke" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713189 (10015) krneki0001

Več podobnih tem