» »

Letala, ropi in gole ženske: Z droni vašo zasebnost napadajo tudi navadni smrtniki

1
2
3

Unknown_001 ::

mtosev je izjavil:

Zmajc je izjavil:

mtosev je izjavil:

a tisti kateri mislite, da lahko streljate drone, a mate vi kakšen zakon kateri vam omogoča, da to počnete?


Če boš vdiral z zasebnost drugih nosi posledice. Kriv boš izključno sam.

Večino slatko boli john za zakone če boš z dronom nagajal okoli njihovih bajt.
zračni prostor na tvojo bajto ni tvoj kolk vem. tolk o tem.


Sploh nima veze. Ko boš policiji razlagal kako je do tega prišlo te bodo vmes ustavili in te še malo povprašali kaj si sploh imel za počet s svojim frčoplanom pri sosedu. Da ne omenjam da te lahko sosed naknadno toži za motenje posesti, bognedaj zalezovanje če si imel kako kamero in tako dalje. V primeru da bi se probal pravdat za škodo ker ti je en sklatil dron... ti bi kratko potegnil.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mtosev ::

rabi bi vido ja, da bo kdo koga tožil zaradi enega drona.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Unknown_001 ::

mtosev je izjavil:

rabi bi vido ja, da bo kdo koga tožil zaradi enega drona.


Tko kot bi rad tebe vido kako boš ti razložil, da ti je sosed sklatil igračo, ker si špegal kako se greta "ata na mamo".
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ti mu boš drona sklatil, on ti bo psa zastrupil ... Vse za dobre sosedske odnose.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Unknown_001 ::

Okapi je izjavil:

Ti mu boš drona sklatil, on ti bo psa zastrupil ... Vse za dobre sosedske odnose.


On je prvi začel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mtosev ::

Unknown_001 je izjavil:

mtosev je izjavil:

rabi bi vido ja, da bo kdo koga tožil zaradi enega drona.


Tko kot bi rad tebe vido kako boš ti razložil, da ti je sosed sklatil igračo, ker si špegal kako se greta "ata na mamo".
the joke is on you. jaz drona nimam. in dokler mi dron ne prileti v hišo mi je vseeno kje je dron in kaj kdo z njim počne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Unknown_001 ::

mtosev je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

mtosev je izjavil:

rabi bi vido ja, da bo kdo koga tožil zaradi enega drona.


Tko kot bi rad tebe vido kako boš ti razložil, da ti je sosed sklatil igračo, ker si špegal kako se greta "ata na mamo".
the joke is on you. jaz drona nimam. in dokler mi dron ne prileti v hišo mi je vseeno kje je dron in kaj kdo z njim počne


A res?
Karikiran primer: Tud takrat ko boš pozabu firnk zagrnt in bota z gospodično Desanko Šakić imela privat zadeve pa ti bo sosed s kamero na frčoplanu špegal v bajto. Potem ti bo še vedno vseeno? Saj je vni bajte al kako si to razlagaš.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ziga1990 ::

^^raptor kaj mu prepoveduje da da kamero na palico in snema notri?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Unknown_001 ::

ziga1990 je izjavil:

^^raptor kaj mu prepoveduje da da kamero na palico in snema notri?


Ja ampak v tem primeru bi pa njega verjetno to motilo in lahko bi prijavil motenje posesti. Po njegovi logiki pa dok je z dronom vni bajte to ni potrebno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Aston_11 ::

ziga1990 je izjavil:

^^raptor kaj mu prepoveduje da da kamero na palico in snema notri?
Od kje kje? Ti se najbrž hecaš z zasebnostjo.

Neupravičeno slikovno snemanje
138. člen
(1) Kdor neupravičeno slikovno snema ali naredi slikovni posnetek drugega ali njegovih prostorov brez njegovega soglasja in pri tem občutno poseže v njegovo zasebnost ali kdor tako snemanje neposredno prenaša tretji osebi ali ji tak posnetek prikazuje ali kako drugače omogoči, da se z njim neposredno seznani, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

ziga1990 ::

^^ in kje je potem problem drona saj lahko narediš isto še bolje z navadno kamero?

Prvič droni ki so poceni so ponavadi slabi on imajo malo dometa plus če so na wifi jih lahko motiš profesionalnih pa ne moreš plus taki droni nebojo snemali kako se imaš fino z ženo/punco ampak bojo verjetno uporabljeni za snemanje okolice
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Unknown_001 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ in kje je potem problem drona saj lahko narediš isto še bolje z navadno kamero?

Prvič droni ki so poceni so ponavadi slabi on imajo malo dometa plus če so na wifi jih lahko motiš profesionalnih pa ne moreš plus taki droni nebojo snemali kako se imaš fino z ženo/punco ampak bojo verjetno uporabljeni za snemanje okolice


FYI Snemanje okolice se ne izvaja 5 metrov od okna spalnice.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

ziga1990 ::

^^ saj nisem tega rekel daj malo beri napisal sem da profesionalnega drona nebo lastnik uporabljal za take zadevice
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Unknown_001 ::

ziga1990 je izjavil:

^^ saj nisem tega rekel daj malo beri napisal sem da profesionalnega drona nebo lastnik uporabljal za take zadevice


You sure? Vedno se bo en bolnik našel no matter what. Ko gre čez mejo gre čez mejo pa me boli džoni koliko je tista leteča gmota platike vredna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

ziga1990 ::

Unknown_001 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

^^ saj nisem tega rekel daj malo beri napisal sem da profesionalnega drona nebo lastnik uporabljal za take zadevice


You sure? Vedno se bo en bolnik našel no matter what. Ko gre čez mejo gre čez mejo pa me boli džoni koliko je tista leteča gmota platike vredna.


kero mejo ti sanjaš si ne lastiš zraka tako je dron lahko nad tvojo hišo in nemoreš reči, da je na tvojem, ker ni
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

jype ::

mtosev> a tisti kateri mislite, da lahko streljate drone, a mate vi kakšen zakon kateri vam omogoča, da to počnete?

Seveda ne, halo, od kdaj so bile pa zabavne reči še dovoljene?

111111111111 ::

hammock je izjavil:


Saj vsi vemo da jih ne smemo strelat. Ampak za to kaj smem in kaj ne mi je res vseeno - ce mi bo nekdo gnjavil z dronom medtem ko bom grilal na vrtu, ga bom snel z zracno. Drona, ne lastnika :))


Pa misliš da bi ga zadel? :)

jype ::

Chuapoiz> Pa misliš da bi ga zadel? :)

Težko, trenirat je pa tudi prepovedano.

Še največ možnosti imaš dejansko z uporabo anti-drone drona.

konspirator ::

mtosev je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

mtosev je izjavil:

rabi bi vido ja, da bo kdo koga tožil zaradi enega drona.


Tko kot bi rad tebe vido kako boš ti razložil, da ti je sosed sklatil igračo, ker si špegal kako se greta "ata na mamo".
the joke is on you. jaz drona nimam. in dokler mi dron ne prileti v hišo mi je vseeno kje je dron in kaj kdo z njim počne


http://www.dailymail.co.uk/news/article...
http://www.sltrib.com/news/4946115-155/...
--

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

jype je izjavil:



Težko, trenirat je pa tudi prepovedano.

Še največ možnosti imaš dejansko z uporabo anti-drone drona.


Po moje dobri stari lovski šrot ali športna puška za glinaste golobe. S tem bi ga po moje sklatil, visoka razpršitev, kratka razdalja, težko koga ubiješ...

jype ::

Ja, tisto bi šlo, ampak se tudi daleč sliši. Ob takem početju v urbanem okolju bi ti hitro pobrali orožje in papirje.

hammock ::

111111111111 je izjavil:

hammock je izjavil:


Saj vsi vemo da jih ne smemo strelat. Ampak za to kaj smem in kaj ne mi je res vseeno - ce mi bo nekdo gnjavil z dronom medtem ko bom grilal na vrtu, ga bom snel z zracno. Drona, ne lastnika :))


Pa misliš da bi ga zadel? :)

Ce je dober dron, s kakovostnimi ziroskopi... z lahkoto!

Unknown_001 ::

ziga1990 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

^^ saj nisem tega rekel daj malo beri napisal sem da profesionalnega drona nebo lastnik uporabljal za take zadevice


You sure? Vedno se bo en bolnik našel no matter what. Ko gre čez mejo gre čez mejo pa me boli džoni koliko je tista leteča gmota platike vredna.


kero mejo ti sanjaš si ne lastiš zraka tako je dron lahko nad tvojo hišo in nemoreš reči, da je na tvojem, ker ni


Glih tko kot on ne more rečt da sem ga jst sklatu, če nima dokazov. Gre se za motenje posesti in ogrožanje (kaj če komu prileti v glavo, razbije šipo)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

CyberPunk ::

Zdaj bo cajt, da se zakonodajo prilagodi sodobnim varnostnim izzivom... >:D Menda se v Italiji ze debatira na to temo, da bi lahko, podobno kot v ZDA, imel pravico braniti svojo lastnino tudi s streljanjem (po opozorilu). In v ta okvir bi lahko zaobjeli tudi drone...

mtosev ::

konspirator je izjavil:

mtosev je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

mtosev je izjavil:

rabi bi vido ja, da bo kdo koga tožil zaradi enega drona.


Tko kot bi rad tebe vido kako boš ti razložil, da ti je sosed sklatil igračo, ker si špegal kako se greta "ata na mamo".
the joke is on you. jaz drona nimam. in dokler mi dron ne prileti v hišo mi je vseeno kje je dron in kaj kdo z njim počne


http://www.dailymail.co.uk/news/article...
http://www.sltrib.com/news/4946115-155/...
ne vem kaj hočeš rečti s tem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

xmetallic ::

Unknown_001 je izjavil:

In Murica things are much more simple. Private property je sveta stvar.

NSA approves. :))

xmetallic ::

Kako boste pa opravičili streljanje na drona, ko se bo ta nahajal nad ozemljem lastnika? Ok, če leti nad vašim posestvom recimo da si vzamete pravico in ga sklatite. Če pa sosed dvigne drona in se ta nahaja v njegovem zračnem prostoru pa streljanje nanj pravno gledano verjetno ni legalno. Čeprav vas bo sosed brez težav snemal iz svojega teritorija, s streljanjem vi posegate na njegovo ozemlje.

Če vas dron snema ne boste vedeli. Sosed lahko vedno reče, da je bila kamera off. Oziroma nekaj deset metrov nad zemljo sploh ne boste mogli videti če ima dron kamero.

Bodo kmalu začeli v drone vgrajevat protisestrelitvene mehanizme :)

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

xmetallic je izjavil:

Čeprav vas bo sosed brez težav snemal iz svojega teritorija, s streljanjem vi posegate na njegovo ozemlje.

Če vas dron snema ne boste vedeli. Sosed lahko vedno reče, da je bila kamera off. Oziroma nekaj deset metrov nad zemljo sploh ne boste mogli videti če ima dron kamero.

Bodo kmalu začeli v drone vgrajevat protisestrelitvene mehanizme :)
Sploh ni važno. Tudi če te kdo snema s fotoaparatom, ko se kjerkoli sprehajaš, se počutiš slabo, ne glede na to ali slika ali ne. Torej kršitev zasebnosti. Zasebnost pa lahko varujem pod pogoji silobrana/skrajne sile. Pri dronu očitno tako, da ga sestrelim na čimbolj spektakularen način (zaradi posnetka, ki bi končan na netu in bi ga lajkali /s). Lahko bi sicer tudi klical policijo, vendar to ni v duhu te teme....

xmetallic ::

Aston_11 je izjavil:

Sploh ni važno. Tudi če te kdo snema s fotoaparatom, ko se kjerkoli sprehajaš, se počutiš slabo, ne glede na to ali slika ali ne. Torej kršitev zasebnosti. Zasebnost pa lahko varujem pod pogoji silobrana/skrajne sile. Pri dronu očitno tako, da ga sestrelim na čimbolj spektakularen način (zaradi posnetka, ki bi končan na netu in bi ga lajkali /s). Lahko bi sicer tudi klical policijo, vendar to ni v duhu te teme....

Kako boš vedel da te dron snema? Droni z velikim dometom imajo kamero tam tudi zato, da lažje sploh lahko upravljaš z dronom ko se ta nahaja izven vidnega polja. Ni nujno, da kamera snema.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Me ne zanima, ali snema ali ne, če vidim kamero, komot predvidevam, da snema. Kakšna ideja, da bi moral še preverjati, ali snema ali ne.
Ne razumem, kako imajo kakmero za upravljanje, ta pa jim snema ali ne. Taki droni so tudi dragi kot prasec in do njih čudaki, ki bi snemali sosede, zlepa ne pridejo.
Če bi leti s kamero nad hišo, potem velja, da snema, nad mojo hišo pa mi nima kaj početi (lahko zbije dimnik, lahko sprazni baterije in kdo dobi drona na glavo, lahko razbije šipo ali pa prestraši mačke).

xmetallic ::

Aston_11 je izjavil:

Me ne zanima, ali snema ali ne, če vidim kamero, komot predvidevam, da snema. Kakšna ideja, da bi moral še preverjati, ali snema ali ne.
Ne razumem, kako imajo kakmero za upravljanje, ta pa jim snema ali ne. Taki droni so tudi dragi kot prasec in do njih čudaki, ki bi snemali sosede, zlepa ne pridejo.
Če bi leti s kamero nad hišo, potem velja, da snema, nad mojo hišo pa mi nima kaj početi (lahko zbije dimnik, lahko sprazni baterije in kdo dobi drona na glavo, lahko razbije šipo ali pa prestraši mačke).


Also, kamera se v dronih uporablja tudi za prisilno pristajanje in vračanje. Dron uporablja kamero, da se izogne preprkam v primeru, da npr. izgubi stik z upravljalcem. Umik kamere lahko zmanjša varnost letenja. Taki droni niso dragi. 1500EUR.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

xmetallic je izjavil:

Also, kamera se v dronih uporablja tudi za prisilno pristajanje in vračanje. Dron uporablja kamero, da se izogne preprkam v primeru, da npr. izgubi stik z upravljalcem. Umik kamere lahko zmanjša varnost letenja.
Komot. Še razloži, kako naj jaz vem, da mi s snemanjem ne krši zasebnosti, ko se izogiba hiši, itd. temveč je zgolj zgubil stik in bi mi pristal nekje v bližini?

xmetallic ::

Aston_11 je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Also, kamera se v dronih uporablja tudi za prisilno pristajanje in vračanje. Dron uporablja kamero, da se izogne preprkam v primeru, da npr. izgubi stik z upravljalcem. Umik kamere lahko zmanjša varnost letenja.
Komot. Še razloži, kako naj jaz vem, da mi s snemanjem ne krši zasebnosti, ko se izogiba hiši, itd. temveč je zgolj zgubil stik in bi mi pristal nekje v bližini?

Ne boš vedel. Ker ne veš ga tudi ne moreš "obtožit" da te snema. Posledično je sestrelitev neupravičena. No, lahko ga sestreliš. Ampak boš moral lastniku kupiti novega. Zasebnost in varnost ne gresta skupaj. Če želimo, da so droni kar se da varni potrebujejo kamero, da se bodo znali umakniti pred objekti ko lastnik izgubi nadzor.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

xmetallic je izjavil:

Ampak boš moral lastniku kupiti novega.
Morda, vendar bo moral pojasniti policajem, kaj mi je počel okrog hiše, ogrožal stvari in zakaj je bila kamera obrnjena vame, policaji pa meni, zakaj ne morem pričakovati zasebnosti, ko mi dron s kamero leti okrog hiše, za katero mislim, da me snema in se na svoji zemlji počutim, kot da kdo vohuni za mano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

xmetallic ::

Aston_11 je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Ampak boš moral lastniku kupiti novega.
Morda, vendar bo moral pojasniti policajem, kaj mi je počel okrog hiše, ogrožal stvari in zakaj je bila kamera obrnjena vame, policaji pa meni, zakaj ne morem pričakovati zasebnosti, ko mi dron s kamero leti okrog hiše.

Ne bo rabil ničesar pojasnjevati. Kamera je tam iz varnostnih razlogov. Dron lahko leti mimo tvoje hiše tj. izven tvojega zračnega prostora. Saj samovozeči avti tudi posegajo/bodo posegali v tvojo zasebnost ko snemajo vse okrog sebe.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Kako to misliš izven mojega zračnega prostora? Kot letala 100 metrov gori? Če leti mimo, je ena zgodba, če mi leti okrog hiše, je druga zgodba.
Samovozeči avti mi ne vozijo okrog hiše, niti do hiše ne, niti to ne bo nikoli pretirano verjetno.

xmetallic je izjavil:

Ne bo rabil ničesar pojasnjevati.
Pojasniti bo moral, da ni neupravičeno slikovno snemal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

xmetallic ::

Aston_11 je izjavil:

Kako to misliš izven mojega zračnega prostora? Kot letala 100 metrov gori?

Nad tvojim ozemljem. Bo npr. letel nad cesto, morjem, reko ki pa ni tvoja last.

xmetallic je izjavil:

Pojasniti bo moral, da ni neupravičeno slikovno snemal.

Ampak da bi lastnik moral pojasnjevat, da je snemal moraš ti najprej dokazat, da je snemal.

Tudi jaz ne želim, da droni letijo okoli hiše ko se moja sonči zunaj. Pa vendar ker sem upravljal z nekaj droni vem, da je kamera zelo pomemben varnostni mehanizem. V primeru izgube stika z upravljalcem, v primeru da je baterija skoraj prazna, se vklopi avtopilot, ki se skuša varno vrniti nazaj oziroma če to ni mogoče prične z zasilnim pristajanjem, kjer pa je kamera ključnega pomena.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Aston_11 je izjavil:

Tudi če te kdo snema s fotoaparatom, ko se kjerkoli sprehajaš, se počutiš slabo, ne glede na to ali slika ali ne.
Se bojiš, da ti krade dušo?

111111111111 ::

Aston_11 je izjavil:

Sploh ni važno. Tudi če te kdo snema s fotoaparatom, ko se kjerkoli sprehajaš, se počutiš slabo, ne glede na to ali slika ali ne. Torej kršitev zasebnosti. Zasebnost pa lahko varujem pod pogoji silobrana/skrajne sile. Pri dronu očitno tako, da ga sestrelim na čimbolj spektakularen način (zaradi posnetka, ki bi končan na netu in bi ga lajkali /s). Lahko bi sicer tudi klical policijo, vendar to ni v duhu te teme....

WTF? Če si na javnem mestu ima vsak pravico snemanja, dejansko bi bil v prekršku, če bi se odzval z nasiljem.

Aston_11 ::

xmetallic je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Kako to misliš izven mojega zračnega prostora? Kot letala 100 metrov gori?

Nad tvojim ozemljem. Bo npr. letel nad cesto, morjem, reko ki pa ni tvoja last.
Glede na to, da je popolnoma vseeno, od kje snemaš, ko kršiš nekomu zasebnost, je povsem vseeno, od kje snema.

xmetallic je izjavil:

Ampak da bi lastnik moral pojasnjevat, da je snemal moraš ti najprej dokazat, da je snemal.
S tem, ko dron leti okrog moje hiše, že vznemirja mojo lastninsko pravico, torej mu sploh snemati ne rabi. Ko bo pojasnil še, kako lahko leti naokrog, ne da bi mu potrebno snemati, tedaj bom nastopil jaz z dokazovanjem, da je snemal.

xmetallic je izjavil:

Tudi jaz ne želim, da droni letijo okoli hiše ko se moja sonči zunaj. Pa vendar ker sem upravljal z nekaj droni vem, da je kamera zelo pomemben varnostni mehanizem. V primeru izgube stika z upravljalcem, v primeru da je baterija skoraj prazna, se vklopi avtopilot, ki se skuša varno vrniti nazaj oziroma če to ni mogoče prične z zasilnim pristajanjem, kjer pa je kamera ključnega pomena.
Verjamem, da ga lahko vodiš tako, da ga vidiš, kje je, verjamem pa tudi, da kamera pod njim ni zgolj zaradi bremena, pa najbrž tudi, da imajo avtopilota, ki bi se znal sam vrniti na zemeljo (najbrž po najkrajši poti, ne pa z letenjem okrog hiše) dražji modeli. Da pa ima kamero, ki jo ne uporablja, pa ne kupim.

111111111111 je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Sploh ni važno. Tudi če te kdo snema s fotoaparatom, ko se kjerkoli sprehajaš, se počutiš slabo, ne glede na to ali slika ali ne. Torej kršitev zasebnosti. Zasebnost pa lahko varujem pod pogoji silobrana/skrajne sile. Pri dronu očitno tako, da ga sestrelim na čimbolj spektakularen način (zaradi posnetka, ki bi končan na netu in bi ga lajkali /s). Lahko bi sicer tudi klical policijo, vendar to ni v duhu te teme....

WTF? Če si na javnem mestu ima vsak pravico snemanja, dejansko bi bil v prekršku, če bi se odzval z nasiljem.
Govorimo o okolici hiše. Na javnem mestu je tudi varovana zasebnost btw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

ales85 ::

xmetallic je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

Sploh ni važno. Tudi če te kdo snema s fotoaparatom, ko se kjerkoli sprehajaš, se počutiš slabo, ne glede na to ali slika ali ne. Torej kršitev zasebnosti. Zasebnost pa lahko varujem pod pogoji silobrana/skrajne sile. Pri dronu očitno tako, da ga sestrelim na čimbolj spektakularen način (zaradi posnetka, ki bi končan na netu in bi ga lajkali /s). Lahko bi sicer tudi klical policijo, vendar to ni v duhu te teme....

Kako boš vedel da te dron snema? Droni z velikim dometom imajo kamero tam tudi zato, da lažje sploh lahko upravljaš z dronom ko se ta nahaja izven vidnega polja. Ni nujno, da kamera snema.

Ali ni v sprejetem zakonu zapisano tudi, da se z dronom ne sme upravljati izven vidnega polja?

111111111111 ::

Aston_11 je izjavil:

Sploh ni važno. Tudi če te kdo snema s fotoaparatom, ko se kjerkoli sprehajaš, se počutiš slabo, ne glede na to ali slika ali ne. Torej kršitev zasebnosti. Zasebnost pa lahko varujem pod pogoji silobrana/skrajne sile.


Govorimo o okolici hiše. Na javnem mestu je tudi varovana zasebnost btw.

Govoriš da se sprehajaš lahko kjerkoli. Odloči se.

Razloži mi kako je varovana tvoja zasebnost, če japonček snema na čopovi in mu uletiš v kader? Lahko snema, seveda lahko in ti se nimaš kaj bunit.

ales85 je izjavil:


Ali ni v sprejetem zakonu zapisano tudi, da se z dronom ne sme upravljati izven vidnega polja?

Če ga voziš brez dovoljenja in je pod 250g. Če imaš dovoljenje za prelet in snemanje ni problema.

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

111111111111 je izjavil:

Razloži mi kako je varovana tvoja zasebnost, če japonček snema na čopovi in mu uletiš v kader? Lahko snema, seveda lahko in ti se nimaš kaj bunit.
Seveda, saj ne snema mene.
(Btw, preden narediš bedaka iz sebe, preberi pretekle teme na temo snemanja v javnosti in kršenja zasebnosti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

xmetallic ::

Aston_11 je izjavil:

S tem, ko dron leti okrog moje hiše, že vznemirja mojo lastninsko pravico, torej mu sploh snemati ne rabi. Ko bo pojasnil še, kako lahko leti naokrog, ne da bi mu potrebno snemati, tedaj bom nastopil jaz z dokazovanjem, da je snemal.

S tem ko dron leti nad državnimi cestami ne vznemirja tvoje lastniške pravice. Cesta ni tvoja last. Nimaš pravic nad državnimi cestami tako kot nimaš pravice nad sosedovim ozemljem. Če sosed leti s svojim dronom v okvirjih svojega ozemlja s tem ne posega v tvojo lastnino. Tako daleč pa ne bomo šli, da bo sosed sosedu govoril kaj sme in česa ne sme počet na svojem ozemlju.

Če tudi bi sosed dejansko snemal tebe ti ne smeš sestrelit drona. Tako kot ne smeš pretepst mimoidočega, mu razbit kamero, ki te čez ograjo snema. Dolžan si poklicat policijo. Če boš uničil drona boš moral povrniti stroške. Sosed bo mogoče (recimo da bo) plačal 300EUR kazni, ti pa boš plačal 3000EUR za novega drona.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Aston_11 je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Razloži mi kako je varovana tvoja zasebnost, če japonček snema na čopovi in mu uletiš v kader? Lahko snema, seveda lahko in ti se nimaš kaj bunit.
Seveda, saj ne snema mene.
(Btw, preden narediš bedaka iz sebe, preberi pretekle teme na temo snemanja v javnosti in kršenja zasebnosti).

Lahko te snema kako hodiš po Čopovi, pa mu še vedno ne moreš uničit kamere niti drona, lahko samo kličeš policijo, seveda če želiš ostati v zakonskih okvirih.

Btw, a na to da si se sprehajal kjerkoli in uničeval drone si pa pozabil. Čuvaj svojo zasebnost, ampak ne zganjaj drame, tudi če ima sosed parkiran avto na tvojem dvorišču si kazensko odgovoren, če mu ga razbiješ. Isto je z dronom.

stjan ::

Počasi bodo večerna tv poročila spet zanimiva, ko bodo prikazali policijsko nasilje nad posameznikom, ki je sklatil njihovega drona :)

Aston bo sklatil drona, smrkci bodo vdrli v hišo, ga posprejali s solzilcem, pri uporabi tejzerja pa se lahko solzilec vžge in puf, pa bo en terorist manj.

Master_Yoda ::

Ampak da bi lastnik moral pojasnjevat, da je snemal moraš ti najprej dokazat, da je snemal.


Kako pa bo lastnik drona dokazal da si mu dron ti sklatil (pustimo sedaj CSI metode kjer ti zasezejo fraco in z forenzicnimi metodami ugotovijo da je kamenje ki se je zataknilo v dron bilo iztreljeno iz nje) ?

Aston_11 ::

stjan je izjavil:

Aston bo sklatil drona, smrkci bodo vdrli v hišo, ga posprejali s solzilcem, pri uporabi tejzerja pa se lahko solzilec vžge in puf, pa bo en terorist manj.
Cela drama bo, ko bodo vleteli z vsem, kar imajo.

xmetallic je izjavil:

Tako daleč pa ne bomo šli, da bo sosed sosedu govoril kaj sme in česa ne sme počet na svojem ozemlju.
Ne sme kršiti zasebnosti drugih.

Glede drona - direktiva omenja, da ne sme leteti v bližini ljudi in hiš (+250g). Omenja neko denarno kazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

scenic16 ::

Še 1x brat ! ;)

Direktiva ureja kdo, s čim in kako lahko leti v bližini ljudi in hiš!

Če izpolnjuješ VSE pogoje, za tak let ni nobenih ovir. Pod "vse pogoje" paše tudi informacijski pooblaščenec!

Stvari so končno (dobro?) urejene, nepoznavanje zakonodaje pa ne odvezuje odgovornosti.

Torej previdno s fračami in ostalimi "orodji"!

BlaY0 ::

Misliš reči previdno z dronom, da ne boš po nepotrebnem ostal brez njega. Za moje pojme bo zadeva "urejena" šele takrat, ko bodo zavarovalnice imelo v zavarovanjih odgovornosti pokrito tudi to...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Protidronski motilci si utirajo pot v večje vojske

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
357485 (5549) jonzie777
»

Dron skoraj sklatil helikopter (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
619259 (6364) scenic16
»

Dronom ugasnili kamere? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11427202 (21137) vostok_1
»

ZDA regulirajo brezpilotne zrakoplove

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4114711 (11063) Mare2
»

Kaj nam delate, slavisti(?)... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12432893 (29552) nejcek74

Več podobnih tem