» »

Plačilo odkupnine za Cryptolocker v bitcoinih

Plačilo odkupnine za Cryptolocker v bitcoinih

He-Man ::

Pozdravljeni,

ali mogoče kdo ve, če obstaja pri nas kakšno podjetje, ki bi bilo pripravljeno v imenu našega podjetja (pač za nas) nakazati v vrednosti 499 $ bitcoinov odkupnine za odklep Cryptolockerja. Za provozijo seveda.

Če ne, ali kdo ve če se lahko kje hitro odpre Bitcoin denarnico kot pravna oseba (podjetje), ker nihče ne želi dajati svojih osebnih podatkov za to?

Prosim za odgovora na ti 2 vprašanji, če kdo dejanko ve, ne pametnovanje mimo. Hvala.
  • spremenilo: He-Man ()

Spock83 ::

anni se mi zdi

111111111111 ::

Nahitreje bo če odpreš račun na bitstampu. Povprašaj, če lahko odpreš trgovalni račun na firmo. Cryptolocker pa poprosi, če ti podaljšajo rok plačila, da ne boš zamudil.

amacar ::

Kupiš na bankomatu, ne rabiš dajati nobenih podatkov. Pač si vzamejo 4% provizije...

111111111111 ::

amacar je izjavil:

Kupiš na bankomatu, ne rabiš dajati nobenih podatkov. Pač si vzamejo 4% provizije...



Tole je pa super informacija.

AndrejS ::

Pa ne pozabit, da so nekateri plačali odkupnino in do podatkov še vedno niso prišli !

111111111111 ::

Primere prosim.

Cryptolocker je poslovni model. Ne boš ubijal ovc, ki jih strižeš.

sift ::

AndrejS je izjavil:

Pa ne pozabit, da so nekateri plačali odkupnino in do podatkov še vedno niso prišli !


to sm hotu tud jaz napisat.. nevem če je pametno plačat

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

nikolahodin ::

sift je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Pa ne pozabit, da so nekateri plačali odkupnino in do podatkov še vedno niso prišli !


to sm hotu tud jaz napisat.. nevem če je pametno plačat


Jst mislim da ni pametno to placati. Za ta denar lahko kupis nov hdd in samo preneses podatke iz zunanjega diska na nov diski v racunalnik.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Problem je če nimaš backup

111111111111 ::

Podatke rabi podjetje. :) Kolegu sem jaz zrihtal preko bitstampa (privat račun) je bilo 3 bit coine cca. 1000€, potem pa sem še jaz zaslužil, ko sem mu backup postavil, sedaj ima vse za en dan nazaj 14 dni, najbolj kritične stvari se pa sync na 1 uro. Fora pa je da je soliden backup in delo prišlo 3k. :)

jero_no1 ::

Če je vse kar ti Crypto uniči 5 družinskih slik, potem je mogoče strah pred nategom še upravičen.

Če imaš pa firmo in si tak šalabajzer, da nimaš vsaj dveh dnevnih backupov, potem je v veliko primerih teh 500€ še poceni šola. In kot je napisal @Chuapoiz, to niso neki pacienti, ki bi radi zaslužil 2 jurja za ene počitnice, ampak profesionalci. Ko bi se javno zvedelo, da so nekoga, ki se je držal dogovora z njimi in plačal odkupnino, nategnili, bi se njihov biznis končal.

njyngs ::

sift je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Pa ne pozabit, da so nekateri plačali odkupnino in do podatkov še vedno niso prišli !


to sm hotu tud jaz napisat.. nevem če je pametno plačat

vir?

To je njihov poslovni model. Če ljudje plačajo bodo dobili podatke nazaj. Če podatkov ne bi dobili nazaj potem več ne bi nihče plačeval... in s tem si odrežeš prihodek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

ToniT ::

Na bitcoin avtomatih včasih zmanjka bitcoinov. Preveri na njihovi telefonski številki, da ne boš zastonj hodil na avtomat.
V pricipu dobiš podatke nazaj, je pa negotovost zmeraj prisotna...

AndrejS ::

Probaj če se da tu kaj https://www.nomoreransom.org/

johnnyyy ::

Mi smo imeli en takšen primer pri stranki. Pa smo naredili odkup, dobili geslo oz. dostop do njihove spletne strani, kjer se je nahajalo orodje za dešifracijo podatkov. Trajalo pa je cca 2 dni. Za fizične osebe mislim, da si Bitstamp vzame en teden časa da verificira identiteto, zato je časovno najbolje, da to naredi nekdo, ki že ima tam račun.
Kar se tiče samega prenosa denarja, se malce pozanimajte z računovodkinjo, kako to uradno spljat. Ker mislim, da ni najbolj legalno, da podjetje plača neznancu na anonimni račun.

AndrejS ::

Pa ne pozabi jim napisat mail - naj ti pošljejo original račun

Tilen ::

Petrol prodaja BTC.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MIHAc27 ::

Ne vem, za katero verzijo crypto gre, ampak za nekatere obstajajo že orodja, in se lahko odklene.

Za eno verzijo sem pa celo uporabil Dr.Web analizo (analiza je zastonj, če deluje pa računajo 150€) in so rešili dokumente

aerie ::

AndrejS je izjavil:

Pa ne pozabi jim napisat mail - naj ti pošljejo original račun

:D

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

111111111111 ::

aerie je izjavil:

AndrejS je izjavil:

Pa ne pozabi jim napisat mail - naj ti pošljejo original račun

:D


Dejansko naj ti pošljejo potrdilo, ker so poštene kurbe. Če se ponovno okužiš z njihovim virusom, ti odklenejo brezplačno. Ne moreš verjeti, ampak tako je. :) Dejansko se obrneš na njihov help desk in jih prosiš za potrdilo (mail, izpisek iz help deska).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Največja bolnišnica v New Jerseyju plačala odkupnino zaradi hekerskega napada

Oddelek: Novice / Varnost
308988 (7434) darkolord
»

Kripto virus kako reševati če sploh, umrem sicer ne če ne restavriram (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25063052 (39908) SeMiNeSanja
»

Plačilo odkupine za kriptolocker - računovodski problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6713146 (11176) NiggerBob
»

DDoS-napad na ProtonMail vztrajal tudi po plačilu odkupnine

Oddelek: Novice / Kriptovalute
1511831 (9438) boolsheat
»

Pošiljanje preko pošte z odkupnino

Oddelek: Pomoč in nasveti
4335050 (27095) kmetek

Več podobnih tem