» »

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok

«
1
2

Boeing ::

No, to je to...

Spljuvajte :)

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

lukslo ::

hmm zgleda vredi

kdaj pa bo narejen prototip? :D

TribesMan ::

Če gre recimo voda notr na sredini kje gre potem ven??? I don't get it. Sicer bi pa bila po mojem mnenju boljša zasnova z šobo na sredini, podobno kot morphlingov MK4, razen če nisi tega že sam predvidel? No drgač pa zgleda good.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boeing ::

Hitro pojasnilo, kaj kaj pomeni:

Črtkana črta pomeni stopničko na socketu.
Moder kvadrat pomeni približno postavitev jedra procesorja.
Zeleni krogci pomenijo luknje za pritrditev na plato.
Rdeči krogci pomenijo luknje z navoji za spoj bloka in pokrova.

Voda prihaja v blok nad jedrom (torej v moder kvadratek), iz njega izhaja na zgornji strani bloka.

To je samo zelo doterana idejna skica, natančni izračuni in prototip sledijov kratkem.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Clemento ::

Jp zanimiv dizajn ni kaj! Tudi sam sem nekaj razmisljal in skiciral v tej smeri samo nisem
vedel do kere meje je to izvedlijivo! Looks cool to me...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

TylerDurden ::

Kaj pa če bi vodo privedel po sredini in jo odvajal na 4 vogale in od tam po 4 cevkah nazaj?
Let\'s make some soap ...

Eddy ::

Živjo!

Ne mmorem si pomagat ampak mene kle nekaj moti!

Ti bom najlažje pokazal s sliko:


Torej rdeče črte pomenijo tok vode. In je logično da se bo voda gibala od vhoda proti izhodu...
Zelene pikice pa označujejo mrtvi tok vode. Tam bo voda stala oziroma se bo zelo malo gibala. Kar pa pomeni slabo hlajenje, če bo sploh kaj hladilo.

Tako da priporočam rekonstrukcijo bloka :P

LP!
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Matek ::

Eddy, po tvoji logiki bi v temle tvojemu bloku tudi na levi strani voda stala, ker je pač izhod na desni. A?



To se da na veliko blokih narisat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

SuperHik ::

MadManMato: malo bolj si oglej plexi ploščico ki se nahaja v spodnjem desnem vogalu (tvoje slikce). Ta pride vmes med bakrenim delom in pokrovom.

cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

Matek ::

Ok, mas point, ampak tale pa nima, pa je novejsi model:



A bo zato stalo spodnjem delu?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

asPeteR ::

Sej tukaj pa je lepo voda speljana! Tko, da po sliki sodec tukaj ni mrtvih con.

PS: Od koga pa je ta vodni blok?
http://blog.stegnar.com

Boeing ::

Eddy, ne jemati tega kot osebno kritiko, ker to ni!

V tem "biznisu" okoli blokov sem že zelo zelo dolgo časa, definitivno pa veliko dlje kot ti... čeprav vas večina misli, da sem po M&B blokih zaspal. Nisem zaspal, sem samo počasi in v miru raziskoval, računal, simuliral, lomil orodja in uničeval (pre)drag baker. In nastalo je to.

Če ne verjameš, da v tem bloku NI mrtvega toka oz. da so kanali speljani kar najbolj hidrodinamično optimirano, ga lahko v poljubnem programu oz. v resnici simuliraš... če boš to naredil, dobiš pri meni vse načrte in ostale potrebne svari.

Poleg tega pa nisem še nič povedal o sami tehnologiji obdelave izmenjevalne površine, ki jo tudi raziskujem in bi po pregrešno dragih simulacijah na IJS-u morala pomenit ne revolucije, pač pa zelo velik napredek v konstruiranju teh blokov.

Nekaj se je treba zavedat... pri teh blokih NI vse samo v površini reber. Veliko boljše rezultate se da dobit z vključevanjem hidrodinamike.

LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Matek ::

Od Eddyja.

Vem da je lepo speljano, ampak Eddy pravi da bo šla voda k izhodu, torej bi tu tut bla po tej logiki mrtva cona v spodnjem delu, zakaj pa ne, če je pri zgornjem Boeingovem?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Marjan ::

Sestrinjam z Eddyem. Pri prvem bloku je na polovici strani skoraj bloka skoraj negibanje tekočine.

Ta drugi pa nima mrtvih točk in je res špica!!!!

Eddy ::

Boenig! Sploh ne jemljem osebno!
Vem da nisi novinec v tem poslu!

Saj vidim , da si nekaj upošterval, samo vseeno bo največja količina vode silila direktno od vhoda proti izhodu, tega ne moreš preprečiti vodi na nebi šla po najbljižji poti.

Jaz sem samo dal svoje mnenje.

Pa mislim, da bi bilo pametno povečati površino stika vode z bakrom direktno nad jedrom.

Glede mojih blokov... Sicer si nisem čisto natančno prebral vaših komentarjev... samo pri mojih blokih NI mrtvega toka, kar sem stestiral tako da sem priklopil blok na pumpo, tista voda, ki je tekla iz bloka sem curek vzdignil nad vodo tako da je črpalka potiskala skozi blok vodo z drobnimi mehurčki in se je lepo videlo, da voda povsod teče.

Pa da ne bo kdo kaj zameril!

LP!
www.ekwaterblocks.com

Boeing ::

Ravno direktno siljenje vode k izhodu sem preprečil s postavitvijo dveh majhnih pregrad.

A zdej vidiš ? :)

Pa še nekaj okoli tvojih vodnih mehurčkov: ta metoda da približne rezultate, takšne točnosti, da bi se nanjo lahko opiral pri nadaljnem konstruiranju pa ne daje!

Izkušnje kažejo, da je od cenovno dostopnih najboljša metoda dodajanja drobnih plastičnih bleščic, ali pa dodajanje neviskoznega netopnega barvila.

Če maš malo več denarja in časa in se ti da igrat tudi z idelavo plastičnega modela in rengentskim snemanjem aluminijastega prahu, najboljša metoda sploh pa je dodajanje jodove raztopine v vodo (pri plastičnem modelu) in potem snemanje poti delcev.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

Eddy ::

Meni bi se zdelo potem bolj smiselno, če bi malo bolj zaprl direktno linijo med vhodom in izhodom vode, tako bi bila voda prisiljena vzeti drugo pot...

Recimo takole, čeprav sem mi tudi to ne zdi prevec dobro.

www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Boeing ::

Ne Eddy.

Voda že ima oviro, ki ustvarja zadosten zastojni tlak v primerjavi z okolico, da pot okoli prinese manj izgub kot pa direktna pot skozi tisto odprtino, in po načelu najmanjših izgub bo šla voda okoli, čeprav je bo določen delež vseeno tekel skozi odprtino - zato pa tudi je.

Potem je tu fora še v samem načinu pretakanja vode.... ti kanali so zasnovani tako, da poleg samega usmerjanja vode ravno z tem usmerjanjem dosežejo turbolentnost vodnega toka, ko ta pod kotom zadane ob "oviro" in takoj nato še ob drug vodni tok - na ta način se DRASTIČNO poveča koeficient prestopa toplote iz bloka na vodo... pa smo tam kjer hočemo bit.

:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ferdo ::

boeing: jzt bom vedno prisegal na simetrijo, tako je najbolj poenostavljeno in imaš TUDI dobre razultate.

lahko pokažem delno skico mojega bloka, jo pošlem nekomu pa jo pol tle prlima.
1 dovodna cev in 4odvodne cevi.
v sredini bakreni stožec, ki bo segal nakaj milimetrov v dovodno cev.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

madmitch ::

Eddy:
To kar si ti narisal, bi v načelu vzdržalo. Da pa se zadevo zelo enostavno rešiti že samo z malce nagnjenim vstopnim kotom vode in nekaj rebri. Predvidevam, da je tudi to del teme o hidrodinamiki, ki ti jo je omenil Boeing.
Preproste rešitve so ponavadi najučinkovitejše.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

ferdo ::

komu lahko pošlem sliko, da jo tuki prlepi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Eddy ::

edvard.konig@telesat.si
www.ekwaterblocks.com

groom ::

boeing: V enem od postov si omenjal simulacije na IJS, si mogoče naredil računalniško simulacijo hlajenja procesorja? Lahko poveš kaj več o tem.

Ziga Dolhar ::



Tole mi je nekdo poslal naj sem prilimam, pa ni povedal svojega usernamea ]>
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Boeing ::

Ja, je, točno z tem dizajnom je bla narejena simulacija... sicer neuradno z kolegom, je tam zaposlen, kej več pa žal ne morem napisat... imam pa rezultate doma in sem z njimi zadovoljen.

Če bo zanimanja dovolj, da se pokrijejo razvojni stroški, bi se dalo zmenit tudi za raziskave vodnega toka, ki so sicer jako jako drage, ampak IJS does it all :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ferdo ::

Ziggga: Jzt:) tnx. lahko še pokomentirate mojo skico, ki pa ni finalna, mankajo še dodatne smerne lopute.narisano so smeri toka vode .

Eddy ::

Ja sej je nek point v tem, samo problem je v tem, da je potem dno zelo debelo.

Zarad tega potuje toplota po bakru do vode kar nekaj časa... Po eni strani se pa razporedi na večjo površino nad jedrom procesorja...

Tako da ne vem... Treba bi blo sprobat...
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

jzt mislm da je tole zelo obetavno. voda nenehno spreminja smer in se vrtinči. sej ta blok ni velik. 60mmx60mm višina bo pa max. 10mm na sredini bo malo višji.
Ko dodelam skice se bo bolje videlo kolko je še upanja:)

Eddy: kolk pa je zate DEBELO?
kolk bi dau ti debelino dna? maš mere polnega bloka iz bakra 65x65x15mm po obdelavi 60x60x10mm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Eddy ::

Meni se vseeno ne zdi pametno tako debel dno imet.

Jest imam konkretno na svojih CPU blikih debel dno 2.5 mm. Tako da pride toplota čim prej do vode.

Potem je pa še vprašanje kako boš to obdeloval?
Postopek in vse ostalo, potem koliko časa boš rezkal tak blok, ker baker je tok zajeban za obdelvat da je za Vikat;(
www.ekwaterblocks.com

Boeing ::

Bom prilepil zdajle še eno slikco in sicer stranski pogled, da bo jasno kako je ta blok narejen...

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

Fajn... kolko so pa beli visoki?

Eddy ::

No tole mi je pa že bolj všeč...

Zgleda da res veš kaj delaš ;)

Samo ne vem pa kako misliš to zrezkat? Tole boš drgnu z rezkarckom 3 mm kr en cajt...
Raj ne pomislm kok časa sem jaz delal EK-3 blok. To je res mučenje živcev in potrata časa...

Če pa imaš kakšno dobro idejo potem je pa OK!
www.ekwaterblocks.com

Boeing ::

Marjan... belih nisem risal, ampak sem narisal samo spodnjo polovico kroga oz. tisto, kar se iz te polovice vidi, če gledaš od spodaj glede na dano sliko... drugače pa je celoten zunanji obroč višji od notranjega, poleg tega pa so še sredinska reberca spuščena za 1mm glede na zgornjo površino bloka, tako da pridobim dvojno: malenkost večja izmenjevalna površina in manjši zastojni tlak pri dovajanju vode v blok...

Eddy: menda pa ja... ;)

V bistvu je dizajn malenkostno prirejen tehnologiji izdelave, tako da se ga bo dalo naredit v manj kot pol ure in to z 4mm rezkarjem. Gre kot vroč nož v puter :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boeing ()

Alexius Heristalski ::

He, zdaj pa ne vem ali naj si kupim blok zdaj ali naj počakam na revolucijo!

:) ;)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Vesoljc ::

še mal počaki...
"revolution is the only solution"
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Eddy ::

Zanimivo, da se naš največji "maček" pri izdelavi in konstrukciji blokov morphling1 nič ne oglasi.

Res bi lahko kaj pripomnil...

Očitno ima res veliko dela z vsem, da tut testov ne more na net vršt...

Upam da sem ga s tem kj zbezov iz luknje kjer se skriva...

Pa brez zamere ;)
www.ekwaterblocks.com

Eddy ::

KO sem kontruiral svoj EK-4 blok sem razmišljal tudi v to smer:



Samo sem izračunal, da bi porabil preeč časa za izdelavo takega bloka im mislim da nebi zagotovil dobrega pretoka po celem bloku...
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Alexius Heristalski ::

Boeing, a že imaš prototip? Prej si rekel, da si :D lomil orodja :D.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Boeing ::

Alexiuh Heristalski: preizkušal sem tehnologije obdelave pri zelo tankih stenah in podobnih primerih, ki se večkrat pojavljajo pri izdelavi blokov... pridobljena praksa in znanje pa sta pomagala, da sem narisal blok, ki je optimalna mešanica med učinkovitostjo in ceno oz. stroški izdelave.

To se je zdele ful učeno slišal, sam tak pač je :)

Prototip sledi... kot sem napisal - te slikce so samo zelo doterana ideja... Pravih načrtov še ni, ravno tako so možne še marsikake spremembe, čeprav mislim, da bo tudi v končni fazi izgledal zelo podobno kot na teh slikcah.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Blue3D ::

Vse super pa prav samo si razmislil
kako dolgo bo masina tole ven pucala te male spice?



Premisli malo v smer enostavnejse je boljse.
Ekonomsko je totalno zgreseno taksen blok narest,
edino ce gre samo za 1 kom.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boeing ::

Blue3D: simuliran čas izdelave na mojem CNC-ju: 19 minut

Simulacija ne laže.

:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Blue3D ::

Teorija pa praksa imata dva obraza.
pod 30 min ne spravis tega nikoli.
Kolko orodij imas ?

Marjan ::

Boeing:
A imaš tak CNC, ki ti sam izdela kar po AutoCAD načrtu?
Imaš priklopljenga na PC?

Jest poznam samo za tiste, ki v nekem čudnem strojnem jeziku vnašaš koordinate noter...:\

Eddy ::

Nikoli ne boš tole naredu v 19 minutah...

Prepričaj me in povej kakšne rezkarčke boš uporabu, kakšne obrate in kakšen hod (podajalna hitrost).

Po mojem mnenju tega ne narediš prej kot v eni uri...
www.ekwaterblocks.com

Boeing ::

Marjan: ja... mam posebej za programiranje namenjeno P4 mašino.

Eddy: tega ti nikol ne bom povedal tule na forumu, mogoče čez nekaj let tako, na štiri oči... ;)

Blue3D: dosti, da naredim še kej bolj kompliciranega. Drugače pa 27 v revolverju.

Samo za primerjavo: spiralni bakreni blok sem delal 75 minut...

:)

Je pa seveda vse odvisno od serije... do ene 50 blokov bi jih delal nekje 45 minut z pokrovom in poliranjem vred, za kaj več bi se pa drugače zmenli, in bi bla pol tudi cena seveda temu primerna.


:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Eddy ::

hm... 19 minut...

Za kaj takega rabiš kaj več kot hard metal orodja...
Odvzem po globini je "priporočen" 1/10 premera rezkarja, hod je pa tudi majhem... Ceprav verjamem da si maček na tem področju.

Moram pa rečt da tudi jaz nisem lih novinec pri obdelovanju kovin s CNC-jem.
www.ekwaterblocks.com

Boeing ::

Eddy: lej, razlika med mano in veliko ostalimi cnc operaterji je, da jaz nikdar in nikoli nisem uporabljal poceni orodja.

Za spiralne bloke sem naročil komplet 2mm rezkarjev iz merkurja - za poskus. Šlo je, neki časa...

Potem sem dobil od yamawe superhitrorezni rezkar. Je šlo, malo dalj... za njega sem dal 35 jurjev.

Pol sem pa vse ostale naredil z enim samim rezkarjem. zanjga sem pa dal tolko, da se mi še zdaj gravža...

Ampak point je v tem, da pogruntaš način obdelave, ki ustreza stroju, orodju, obdelovancu in konc koncev tebi - da ti časovno ustreza.


zdej pa konc o tehnologiji ker več ne mislim povedat

še kak predlog glede dizajna ?

:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Eddy ::

Maš čist prov... glede rezkarjev...

Dobri so dragi kot žafran, navadni ljudje pa tega ne zastopjo, da je treba tut orodje plačat pa še kaj drugega...

Hm... dizajn... nč novga... še tko si me presenetu s tem...

LP!
www.ekwaterblocks.com

Alexius Heristalski ::

Si "simuliral" tudi ceno?:D Resno mislim, ker so slike videti dobro (sem pač laik). Čimprej naredi prototip in poročaj. Tržišče čaka ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Boeing ::

Eddy: ti pa mene nisi :P
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideja za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211620 (1213) Jebiveter
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585737 (4147) Jackal
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915947 (3668) Fury
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937154 (4795) Smorny

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875146 (3840) morphling1

Več podobnih tem