» »

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok

Da ne boste mislili da spim... moj novi blok

1
2
»

ferdo ::

Boeing: dej prlimej moj blok tuki, ki sm ti ga po mejlu poslal.

hvala


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Marjan ::

Kje je pa odtok vode?

Blue3D ::

Boeing: Z mojim vprasanjem sem mislil kolko orodij bos rabil za obdelavo in ne kolko ima masina magazina.
Z bakrom delam jaz kr dost in moram rect da je baker hinavski material ker poca kot napol suho testo.
Se posebaj ce imas 90 stopinjsko steno. Zaradi malih fijev rezkarjev pride do zvijanja rezkarjev -
odbijanja ali vlecenja noter v steno. To je seveda kaka 0.01 ali 0.02 milimetra.
Za lazjo predstavo ti bom narisal.

Blue3D ::


0 stopinj oz 90 stopinj.


1 stopinja na globini 5 mm nanese 0.09 mm.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Boeing ::

Blue3D: mi je zelo poznan ta problem... pri spiralnih blokih so bli jaki problemi zaradi tega, ampak smo ga rešili :)

Drugače pa 6 orodij vsega skupaj :)

Pogrešam komentarje in pripombe predvsem čez blok... :\
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Blue3D ::

Glede bloka. A se da narest kaksna simulacija tecenja vode ?
Kaj bi pomagala simulacija tecenja plastike ? :\

Boeing ::

Sej simulacija tečenja vode se dela z majhnimi plastičnimi bleščicami oz. barvilom, ki ga/jih dodaš pred vhodom vode v blok, in pol to dobro opazuješ oz. snemaš itd :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Blue3D ::

Alo jaz sem mislil simulacijo ko se blok ni narejen . racunalnisko simulacijo.
A to obstaja.
Ker ko je blok narejen je prepozno kaj popravljati. ;)

groom ::

Ravno o tej raunalniški simulaciji sem ga spraševal, pa ni želel kaj dosti povedat. Se pa to simulacijo da naredit samo moraš res dobro znat fiziko in naredit dober matematični model bloka, se pravi da ga opišeš z enačbami, potem lahko s spreminjanjem raznih parametrov (kot so debelina dna, hitrost vode, geometrija bloka, ...) marsikaj preizkusiš preden se lotiš obdelovanja bakra. Samo je pa to precej težko naredit.
Pa tudi potem, ko blok narediš, moraš opraviti meritve na njem in pogledat če se meritve ujemajo z podatki v simulaciji in če se ti, si napravil eno zelo dobro stvar, s katero lahko narediš idealni vodni blok. :D

Blue3D ::

groom. na na na to je mal prevec komplicirano pa casovno zahtevno .....
Jaz sem bolj mislil obstojece programe kjer definiras blok preko graficnega vmesnika.
Sigurno obstaja kaj taksnega.

Boeing ::

Blue3D: sej to je to... računski (grafični) model se simulira med pretakanjem vode... iz same geometrije bloka se pa dobi enačbe...

:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ferdo ::

Marjan: štirje odtoki vode premera 5-7mm odvisno od cevi, ki jo dobim, so na robovih, ki so posneti pod kotom 45°.
pa kaj se res nevidi kje gre voda ven??

pokrov je fikseran z vijaki M3. tesnilo debeline 1mm se naredi za celo površino in ne tako kot so nekatere izvedbe z okroglim tesnilom. pokrov bo iz Alu.
Zanima me sam to, če mi lahko kdo pove standardne velikosti teh cevi ki jih uporabljajo za te namene.nevem točno, kolk bi bil primeren premer dovodne cevi za ta blok.

Ma kdo kak komentar na ta vodni blok?



Boeing: kaj ti mislš? ti maš dost prakse.

glede tvojega bloka pa: kolk se jzt na to spoznam, mislm da maš premalo zhaldilne površine nad jedrom.
maš pa večji pretok, v mojem primeru je upor večji, sam to se da rešit z dobro črpalko "večji pritisk"
mogoče maš ti bol prou k jzt, sam nevem. najbrš sm čist mim užgau, sam bi blo treba stesterat mojo rešitev.
hotu sm upor zmanjšat stem da sm dau 4 odvodne luknje na vseh koncih.
to je moj prvi vodni blok, ki ga mislim nardit, nasledni bo najbrš bol učinkovit.
dej malo pokomentiri. me full zanima .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Boeing ::

ferdo: če ti uspe nardit sredinska reberca, si taki car, da te začnem vikat, drugačepa se mi ne dopadejo izhodi za vodo in mogoče malenkost predebelo dno... ampak načeloma bi solitno hladil.

:)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Marjan ::

Uf, 4 izhodi!? To pa še nisem vidu :\

Pa verjetno res ne boš zmožen naredit iz Cu tiste rebrca s premerom 1mm.

PS: To bi bil odličen hladilnik za zračno hlajenje!!!

:D

ferdo ::

jzt jih nemorem nardit, kr nimam niti enga stroja.
to bi dau drugmu delat, kolega je orodjar, strica mam u nemčiji, dela u fermi ko delajo dobre strojne elemente za US army, pa NASA pa še kej ... malo se treba znajdet. orodja za kej takega jzt nemorem kupt predrag šport, drugi nej to delajo, jzt bom pa načrte risu. naj se oni zezajo stem pa bom dau tolk kot za orodje pa bom meu narjeno. še tolk dnarja ne, če maš dobre kolege ko se stem bavijo.

taka rebra se da nardit, sam mašino rabš za kej tazga. bakr je mehak, in lahk tut s kakim drugim postopkom to nardiš. v teoriji se da vse, sm v praksi je drgač, da pa se, pa tut če je drago.
Boeign: ti me neboš rabu vikat:D ti že zdej povem:)))

sej izhode za vodo se da lahk tut na pokrov, sa tko je tesnilo manj obremenjeno.
sej izhodi so lahko kolenski, tko da sploh ni nič narobe, sm mal estetika moti oči.
ja dno bi blo lahk manjše, se strinjam.
PA se bi ti dalo kej takega nardit? ti nardim načrt do konca. blok tvoj, sam ideja moja to si pa lahko lastim:) in mi nerabiš nobene licence plačat:D , tle se gre sm za znanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

bradek ::

Kaksn konstrukter (strojnik) pa si ce ne upostevas postopka izdelave ko konstruiras element? To je osnova, razen ce ti je vseeno kaksne stroske imas z izdelavo (mislim zares vseeno a je 10k al pa 500k):\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

ferdo ::

za ta vodni blok mi je prau vseeno kolk so stroški izdelave. ker še ni v fazi izdelave. je še skos v stopnji razvoja.

seveda sem upošteval postopek izdelave, in če malo pomisliš opaziš, da je edini problem idelava reberc širine 1mm.
to se pa bo spremenilo tako in tko, že z kako drugo rešitvijo, če se te nebo dalo izpeljat.

pa še nekej: govoriš in pišeš ko da jaz nebi meu pojma, in hočeš sebe dvignit v višave konstruiranja... podaj svojo IDEJO "nariši nekaj" in povej kaj misliš s tem, kar si ustvariu, ne pa druge tunkat.

ko sem to risau sem upošteval postopek izdelave. in, če smatraš samo iz tega glede širine 1mm debelih reber, se najprej vpraši kako dobri oz. kako slabo bi bilo tole, ne pa koliko denarja bi porabu da bi to naredu.

verjemi mi, DA se ti vedno vložen denar povrne, če maš glavo na pravem mestu.

mislim, da je načrt zelo enostaven za nekoga ki ma doma rezkar pa malo potrplenja. tukaj ni všteto reskanje reber širine 1mm, lahko se izreska debelejša rebra, kolko maš pač poguma za to.
pa sej ste tolk pametni.da veste kaj je mišleno.

Brad3K : verjemi mi, če boš meu ti kako idejo vodnega bloka, ti bom takoj povedu, če se bi dalo kako izboljšavo narest. kolk dnarja boš pa zapravu za to, me pa sploh nebo zanimalo:D

Brad3K: dej napiši neki, me zanima tvoja rešitev jedra tega bloka.
mere bloka maš pa 60x60x10 v mm (milimetrih)

bradek ::

Najprej oprosti, nism imel nobenega namena te oznacit kot nesposobnega, verjamem da si zelo sposoben.

Spotaknil sem se samo ob misel kjer si napisal da bos ti narisal, ostali naj se pa kr zafrkavajo z izdelavo, saj se da vse narest samo ce je dovolj denarja - to ni pravo razmisljanje nekega konstruktorja, vsaj ne za konstruktorja ki mu je cilj narest proizvod ki se bo prodajal na trgu s tem da bo obdrzal maksimalno efektivnost. Ko omenjas rebra, na prvem mestu vsekakor je efektivnost pri sirini 1mm, ampak potem naslednji korak pa je, ce vidis da so stroski za izvedbo preveliki, da nekje drugje, na drugem mestu pridobis ekvivalenten efekt in na tem mestu kjer so rebra zmanjsas stroske izdelave. Vse to velja seveda ce si usmerjen na trzisce, ce pa zadevo nameravas izdelat v samo nekaj primerkih in so ti stroski zadnjega pomena potem pa vsekakor lahko vse to zanemaris in usmeris ves trud v ucinkovitost bloka.

Pri vseh konstrukcijah je vedno potrebno imet neke prioritete proti katerim tezis skozi celoten postopek, od ideje do koncnega izdelka.

To je malo daljsa verzija mojega prejsnjega posta, upam da je zdaj bolj razumljivo.


Keep on the good work guys!

Blue3D ::

ferdo: Ce bi imel malo vec prakse iz delavnice bi ugotovil,
da te rebre katere si naredil 1 mm debele cca. 4mm dolge totalno zgreseno.
Tudi tvoja izjava da lahko to naredis z kaksnim drugim postopkom je zgresena.
Ne jemlji tega kot grajanje ampak kot konstruktivno kritiko.
Se vidi da si zelen za uhami ampak ni vazno glavno da se trudis in ucis z napak.

ferdo ::

OK lej.

ta načrt ni delan za količinsko proizvodnjo za več kot 5kosov.
jaz tega nebom prodaju.za 1x ne>:D
ta ideja je vsem dostopna.ČE ma kdo to seveda možnost nardit.in v tem primeru, se priporočam za rezultate testa.
se zavedam parametrov konstrueranja kot npr. ekonomičnost - če tega nebi upoštevali vemo kam to pelje.

glede prioritet.
jaz mam to prioriteto da mora čim bolje hladiti, in temu je vse podrejene pa me nezanima kolko košta. tko lahko nardiš zelo učinkovit izdelek, in šele potem probaš iz idealnega kosa ki predstavlja max. zmogljivost narediti postopek po katerem bi naredi čimbolj identični izdelek za čim manj denarja.
če so pa želje prevelike se moraš pa podrediti težki realnosti:D

si me zdej razumu, zakaj mene nezanima kolko tole stane, in postopek in zakaj 1mm ?.

poglej procesorske hladilnike ki so po trgovinah za 2000sit in podobno, to je masovna proizvodnja, ko je en beden Alu profil odžagan na krožni žagi. je to zahteven proces?....

dejva se raj o tem in o Boeing-ovem bloku pogovarjat, ne pa pametovat o ekonomičnosti:D

Blue3D ::

Saj jaz te razumem samo ti se s tem 1 mm gibljes po zelo zelo tankem ledu.
Naj ti Boeing pove.
Ne primerjaj procesorske hladilnike ker tisto je vlecen aluminij skoz matrico.
To je zelo poceni izdelava ce je vecja kolicina.
Tvoj primer pa se da samo rezkati.
A sploh ves kolko je ura ene profi masine ?

Ninca ::

Fantje, rezkati aluminijaste stene, debele manj kot 3mm in bakrene stene manj kot 5mm je strahovito težko... tu ni debate, in v takih primerih se zlomi ogromno orodja, da se pride do ene pametne tehnologije, ki se na koncu splača...

Glede cene: vsekakor se je treba trudit, da za čimmanjšo ceno dosežeš čimveč... nekako podpiram razmišljanje, da se pri določenih izdelkih kriterij cene malenkost spusti za dobro kvalitete oz. učinkovitosti, kajti vedno več ljudi je pripravljeno odšteti malo več denarja za zares kvalitetno stvar - tudi sam brezpogojno spadam mednje... Definitivno pa se tu ne pogovarjamo o razliki med 10 in 500 jurji, ampak mogoče od 10 do 15% večjo ceno za malo boljše zmogljivosti.


PS: se opravičujem, da pišem pod drugim nickom - sem pri punci in sm se pozabo odjavit in prijavit pod svojim nickom... se zgodi.:)


LP Boeing

:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ninca ()

Eddy ::

aha... pa smo te boeing :)

Pa sm že mislu rečt da nam nav ženska pamet solila kako obdelovat kovine :P

Jest imam stebričke sredi bloka 2.5×2.5 mm in mi zaenkrat niso delali problemov. Bistvo je imet oster rezkar, dovolj obratov in dobro mazanje z emulizijo.

Tisto, kar si je pa ferdo zamislu z 1mm rezkarjem je pa norost... smrt za rezkarje oz če že rata ubijanje časa oz. živcev!
www.ekwaterblocks.com

bradek ::

Podpisem se pod Boeingov post glede nizanja pomembnosti kriterija cene pri izdelavi, vendar jest bi zamenjal "na racun kvalitete" z "na racun ucinkovitosti", ker s tem ko imas ti nek hudo kompliciran postopek obdelave ne bo izdelek zato nic bolj kvaliteten (ista kvaliteta bakra) ampak bo mogoce zaradi tega veliko bolj ucinkovit (v nasem primeru ta zelo majhna rebra). V tem primeru pa je ucinkovitost == kvaliteta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

ferdo ::

ma kdo boljšo idejo?
razen tega da bi razširu rebra.
mislm predusem na obliko.

se ta oblika odnese v praksi, ali je boljše spremenit obliko reber?

ferdo ::

Boeing: tuki lahko prlimaš še tist blok k sm ti ga poslou po mejlu. hvala
tale je zelo enostaven.
da me nebojo spet glede zahtevnosti obdelave lovil.:\ :)


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

ferdo ::

hvala Boeing

lahko ga nardiš če maš dost bakra in cajta.

asPeteR ::

ferdo: Kr zanimivo. Toda tole bi ti jaz popravil:

-Krivine so prevec robate, zaoblji jih.
-Tam ko pride voda na blok manjkajo "reze" za cim boljso izmenjavo toplote.
http://blog.stegnar.com

ferdo ::

ja, bom popravu, ostri robovi kr bodejo v oči.

kakšne reže pa bi ti naredu "kako bi obdelu to površino" , kr je malo prostora.

lahko bi tko naredu, da bi naredu jamice z mejhnim svedrom. sam se je brezveze zejbavat s tem, nebi nič profteru.

asPeteR ::

ferdo: Jah jamice s svedrom so bolj tako-tako. Ne, jaz bi naredil nekaj takega kot ima Morphlingov oz. Eddyev blok v centru. Ves kaj mislim?
http://blog.stegnar.com

ferdo ::

ja vem kaj misliš, sam to je površina cca. 12x12mm. ČE bi dau u sredino štiri kvadratne stolpce 3x3x5mm.

dej bol natančno povej kako mislš:)

"iz polnega centra bi ti izrezku več kanalov"

dej naret u AutoCADu, če ga maš.

al pa u painterju nariš:) pa mi pomejli.

asPeteR ::

ferdo: Aha 12x12 je res mal mal prostora. Lej, moj point je bil da je treba na teh 12x12 povecat povrsino izmenjave toplote, ker da je flat preprosto ni dovolj. To po lahko storis z vrtanjem(kot si ze sam reku), al pa s stozci, karkoli ...

8-)
http://blog.stegnar.com

Boeing ::

Let's rock'n roll, guys ;)





Predlogi, ocene, mnenja, kritike, emaili, naročila... sprejemam vse :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

TribesMan ::

Tole bo trgalo gate. Če mene kdo kej vpraša, zelo resna konkurenca MK4-ki. Boeing pošlji mi okvirno ceno na PM ali mail. Moj Athlonček ne bo zdržal dolgo brez vode.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

lukslo ::

zgleda vredi

kdaj pa bo prototip?? al je že???

kakšen testek:))

vem vem smo neučakani, vse ob svojem cajtu ne?

Eddy ::

Zelo zelo me zanima kako bo tole delovalo...

Ko bo narejen z veseljem posodim moj EK-4 blok da vidim primerjavo...

LP!
www.ekwaterblocks.com

Boeing ::

Takole je... programi za ta blok so že narejeni, se bom pa zelo potrudil in če bo sreča mila, dobite na lan-u v Sečovljah pozitiv bloka iz industrijske plastike.

Bakrene prototipe in teste pričakujte čimprej, ampak imejte v mislih, da se ti bloki prilagajajo ostali proizvodnji, in se zato lahko tudi zavlečejo!

LP J.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Matek ::

Hee hee, poglejte si taprvo slikico v 3D, pa povejte če kdo vidi notr ganjo v sredini >:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CaqKa ::

ma jaz sem že čudno gledal tisto v sredini.. fora pa je da edino na tisti sliki vidim tisto :)

Vesoljc ::

le skrit simbolizem ali kaj več? :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ideja za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211623 (1216) Jebiveter
»

vodni blok za radeona (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585749 (4159) Jackal
»

Vodni bloki na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
915956 (3677) Fury
»

B&M vodni bloki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
937164 (4805) Smorny

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875158 (3852) morphling1

Več podobnih tem