» »

Nekdo me stalno kliče s številk ...

Nekdo me stalno kliče s številk ...

««
11 / 12
»»

49106 ::

Ne se v drek tunkat, precej večja verjetnost je, da bodo klicali številko, ki je zamenjala več lastnikov.

Daniel ::

Tudi jaz imam isto cifro približno 25 let, pa me tu in tam vseeno najdejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

matobeli ::

Kličejo vse številke, po vrsti. Nima veze kolk let jo imaš, če prideš na vrsto prideš.
Verjetno je manj možnosti s kakšno 030/031/041 ker so bloki že stari/pregonjeni...

Gagatronix ::

Jah ne vem, glej, mojo cifro ima pet ljudi v mojem lajfu. Ce pa ti z njo opletas kot kurbir s kurcem po Metelkovi je pa tvoj problem.

harvey ::

Gagatronix je izjavil:

Jah ne vem, glej, mojo cifro ima pet ljudi v mojem lajfu. Ce pa ti z njo opletas kot kurbir s kurcem po Metelkovi je pa tvoj problem.

Naključje, dobili novo službeno številko 031, praktično jo nima nihče in sta se v prejšnjem tednu pojavila dva čudna klica. Tako da ni nekega pravila. Se pa strinjam, da manj ko opletaš z njo, manj si izpostavljen takim klicateljem.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

flameir ::

Gagatronix je izjavil:

Jah ne vem, glej, mojo cifro ima pet ljudi v mojem lajfu. Ce pa ti z njo opletas kot kurbir s kurcem po Metelkovi je pa tvoj problem.


Sem bil tud jaz bil na ta način pameten, ko me je kdo od kolegov sprašvov, kaj nardit. No pa sem jih fasal, cifro mam isto že cca 20 let. Danes jih je bilo 10+, največ do zdaj. Za popi*dit....

matobeli ::

Nima veze, kličejo vse po vrsti. V 051 lahko spraviš samo slab miljon številk.
Keks za indijce. Niso to "firme" s tremi zaposlenimi.

Gagatronix ::

flameir je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Jah ne vem, glej, mojo cifro ima pet ljudi v mojem lajfu. Ce pa ti z njo opletas kot kurbir s kurcem po Metelkovi je pa tvoj problem.


Sem bil tud jaz bil na ta način pameten, ko me je kdo od kolegov sprašvov, kaj nardit. No pa sem jih fasal, cifro mam isto že cca 20 let. Danes jih je bilo 10+, največ do zdaj. Za popi*dit....


Jebiga, se pac ne oglasis. Kje je problem ?

flameir ::

Gagatronix je izjavil:

flameir je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Jah ne vem, glej, mojo cifro ima pet ljudi v mojem lajfu. Ce pa ti z njo opletas kot kurbir s kurcem po Metelkovi je pa tvoj problem.


Sem bil tud jaz bil na ta način pameten, ko me je kdo od kolegov sprašvov, kaj nardit. No pa sem jih fasal, cifro mam isto že cca 20 let. Danes jih je bilo 10+, največ do zdaj. Za popi*dit....


Jebiga, se pac ne oglasis. Kje je problem ?


Bi te rad videl ja, kako boš vesel 10 klicev na dan, na katere se pač ne oglašaš.

Gagatronix ::

Ej, komot. Telefon je na tiho, vecino cajta se mi ne sanja kje v flatu sploh je. Eni se ne enacimo s telefonom.

Machete ::

Gagatronix je izjavil:

Jah ne vem, glej, mojo cifro ima pet ljudi v mojem lajfu. Ce pa ti z njo opletas kot kurbir s kurcem po Metelkovi je pa tvoj problem.


Pač živiš v jami, kjer nihče ne rabi in ve tvoje številke, kar pa itak vidimo iz tvojih zapisov. Ne velja pa to za vse ostale žive ljudi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PacificBlue ::

Imam javno objavljeno stevilko, pa se nisem dobil taksnih klicev.

Zgodovina sprememb…

Karen ::

Jaz imama tudi eno ze 25 let, drugo sem pa vzel premijsko (zadnje 3 ničle) za mobilni net v prenosniku, ni v imeniku, nihce ne ve cifre, pa je spam klicev ko toca, na tej 25 let stari pa mogoce 3 na leto. Tako da itak klicejo random, zacnejo pa sevedaz z blokom 000 na koncu ;(

Machete ::

Samo enkrat pustiš nekje pri nekem nakupu številko, ker včasih drugače niti ne spusti do konca. Da ne govorimo, da stalno kupuješ online, mogoče že 20 let.. Bričajo samo eno tako bazo in vemo, da te trgovinske baze imajo varnost praktično neobstoječo. Tvoja številka lepo potuje v paket, kjer se prodaja za par dolarjev na par tisoč oseb in postane javno dobro skemerjev zelo hitro in za vedno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

flameir ::

Gagatronix je izjavil:

Ej, komot. Telefon je na tiho, vecino cajta se mi ne sanja kje v flatu sploh je. Eni se ne enacimo s telefonom.


No, bolje da ne vidiš število mojih klicev na dnevni bazi. Si pa včasih zaželim, da bi jih bilo manj ja, tako da z veseljem bi telefon pozabil v flatu, samo po tem pozabi na moj job... :D

stara mama ::

Kupim predplačniško IZImobil kartico, NIHČE ne ve številke, partnerki je nisem dal, niti sam si je še nisem zapomnil, je pa 051
A glej ga zlomka, v dveh tedni že tri tuje številke (telefona nimam s seboj, doma čaka v predalu na projekte).

Na stari....25 let ali koliko že... pa 2-3 v celem letu mogoče, uporabljena povsod pri nakupih, itd...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Lahko je že reciklirana.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stara mama ::

Lahko bi operaterji naredili kaj na to problematiko, pa očitno "ne vidijo" problema al kako...

Senzor ::

Spomnim se, da se je na Galaxyju S5 dalo blokirati cifre z wildcardom. Si vnesel recimo +44* in je blokiralo vse klice iz UK. Zakaj zaboga se na novejših Samsungovih telefonih tega ne da več - ali samo jaz ne najdem te možnosti?

Unchancy ::

Gagatronix je izjavil:

Jah ne vem, glej, mojo cifro ima pet ljudi v mojem lajfu. Ce pa ti z njo opletas kot kurbir s kurcem po Metelkovi je pa tvoj problem.

Najboljše, da je nikomur ne poveš. In da nikoli nikogar ne pokličeš. Kaj so kreteni ljudje, imajo telefon in grejo klicat ljudi in telefonsko puščat ljudem, si moreš mislit?
Če spemer dobi tvojo telefonsko je upravičen, da te spema, enako kot je posiljevalec upravičen, da nadleguje žensko, ki je “pomanjkljivo oblečena”, “hodi sama ponoči na manj obljudenih krajih”…, nje?
/s
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

V-i-p ::

Senzor je izjavil:

Spomnim se, da se je na Galaxyju S5 dalo blokirati cifre z wildcardom. Si vnesel recimo +44* in je blokiralo vse klice iz UK. Zakaj zaboga se na novejših Samsungovih telefonih tega ne da več - ali samo jaz ne najdem te možnosti?

To se jaz sprašujem "praktično" od kar obstaja ta tema :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DePalmo ::

Sem imel tudi sam veliko teh klicev vsak dan, sploh pa ker sem se iz začetka še javljal ali prekinjal in se je samo slabšalo. Sedaj sploh ne vem kdaj me je nazadnje kdo klical, ampak če me kliče kakšna čudna številka, pustim da odzvoni do konca. Tako nimajo potrditve da moja številka še obstaja in so se klici začuda nehali. Vsaj za sedaj.

Android ima opcijo blokiranja +44* in ko sem to vnesel, mi je blokiralo VSE. Tudi 031456132 (primer). Ne vem kako so programerji uspeli povezat +44* s to številko.

ali3n ::

V-i-p je izjavil:

Senzor je izjavil:

Spomnim se, da se je na Galaxyju S5 dalo blokirati cifre z wildcardom. Si vnesel recimo +44* in je blokiralo vse klice iz UK. Zakaj zaboga se na novejših Samsungovih telefonih tega ne da več - ali samo jaz ne najdem te možnosti?

To se jaz sprašujem "praktično" od kar obstaja ta tema :].


Rešitev sem dal že pred časom;
še enkrat:
https://gitlab.com/bitfireAT/NoPhoneSpam
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

MoRp ::

Samo kako pa blokirati "domače" telefonske?

Včeraj klic rusko polomljene srbščine iz telefonske 040987751. Kaj je zanimivo, vedeli so moje ime in kdaj sem zaprl eno od podjetij (2019). Potem pa ponudba da mi lahko pomagajo prit do denarja za ponovni zagon podjetja in nekaj,nekaj bitcoin...
Ko sem se oglasil, sem slišal, da v ozadju poteka masovno klicanje in je trajalo cca 5 sec, da me je prevzel in začel utrujati. Agresivno in brez možnosti odgovora, si kar predstavljam, kako kakega starejšega rinesejo okoli...

ales85 ::

MasterTade je izjavil:

a še koga kličejo hrvati in ti nabijajo nekaj o delnicah in te sprašujejo kaj si po poklicu ipd.?

Mene klicejo vsakih nekaj tednov. Vedno iz stevilke iz Anglije. Enkratko sem rekel, da me ne zanima, je zacel nasilno utrujati, da moram. Pa zakaj ne, pa bla bla...

msms ::

Na sedaj dobivam celo neke SMS: your antropology codi is....what?? Seveda iz +44

bambam20 ::

msms je izjavil:

Na sedaj dobivam celo neke SMS: your antropology codi is....what?? Seveda iz +44


Moja teta jih prejema iz maerike. Da jim jeb..m..

Karen ::

Ker vidim da so vseskozi ena in ista vprašanja/dileme, da združimo v en post, ki pove vse (dokler ne bo kaj drugače):
1. tudi če si cifro šele kupil in je nisi nikomur povedal, lahko naletiš na spam (programček pač gre po vrsti in diala vse cifre in če cifra zvoni je aktivirana in "zrela" za na listo za prodajo kot aktivna) - beri: tudi če nisi cifre nikomur povedal, jo nikamor vnesel, nisi v imeniku, je nisi dal lubici... to ni povezano s tem da te ne bodo spammerji klicali... mogoče še bolj, kot če imaš neko že staro cifro, ali enako, ni pa pravila tukaj.
2. kolikortoliko sveža verzija Android OSa nima Wildcard blokad v sistemu samem, oz. ne delajo, če skušaš blokirati z +XX* ali podobno.
3. NoPhoneSpam je nekaj kar snameš ali direktno (link par postov prej) ali iz fDroid store-a in preverjeno deluje na wildcarde.
4. Klice iz tujine, če si lahko privoščiš luksuz da blokiraš celo državo iz tujine, lahko blokiraš s pomočjo točke 3, tako da vneseš +XXX* ali podobno.
5. Domači klici so zaenkrat je*a, saj ne moreš blokirati klica iz legit ali spoofane domače cifre, ker boš pač blokiral ostale cifre iz iste omrežne skupine. Gre da blokiraš točno isto cifro, ampak to je sizifovo delo če cifro klicev menjajo, sploh pa če spoofajo cifro pač sistem vsakič drugo spoofa in si f**cked.
6. V zadnjih tednih so aktualni SMSi: naredijo skripto za kake 2FA SMS verifikacije ob registraciji in spamajo (dobiš legit SMS za verifikacijo sistema, na katerega se nisi prijavil ker so zunanji sistem za SMSe heknili - sam sistem je nedotaknjen). Zoprno je, ker mora skrbnik sistema pogruntat da mu pošiljajo SMSe z zlorabo, do takrat mu nabijajo račun s temi SMS-i. Zato eni dobivajo take SMS-e. Obstajajo tudi rešitve kjer se da te SMSe blokirat (ponavadi lažje, ker imajo znano strukturo, ala "your code is: XYZABC" ali kaj podobnega.
Mislim da nisem ničesar takega pozabil kar je kritično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karen ()

xseki ::

Po slabem mesecu dni...

+44 7394 764898 (United Kingdom)

bambam20 ::

Karen je izjavil:


6. V zadnjih tednih so aktualni SMSi: naredijo skripto za kake 2FA SMS verifikacije ob registraciji in spamajo (dobiš legit SMS za verifikacijo sistema, na katerega se nisi prijavil ker so zunanji sistem za SMSe heknili - sam sistem je nedotaknjen). Zoprno je, ker mora skrbnik sistema pogruntat da mu pošiljajo SMSe z zlorabo, do takrat mu nabijajo račun s temi SMS-i. Zato eni dobivajo take SMS-e. Obstajajo tudi rešitve kjer se da te SMSe blokirat (ponavadi lažje, ker imajo znano strukturo, ala "your code is: XYZABC" ali kaj podobnega.



A je možno dobit pomoč, kako se te nadloge znebit? Vse možne blokade pri A1 ne pomagajo oz. mislim, da so nesposobni, ker po povedanem posameznih številk ne morjeo blokirat iz tujine. So pa točno takšni sms-i in to iz amerike, avstralije, saudske arabije.... Zadeva se ne neha. Teta uporablja sicer telefon znamke Doro, ki ni smartphone. Ker je ženska zelo stara se upira vsaki spremmebi kot večina takih, ki gredo proti 80-ih.

Torej, bi prosil za navset, če se da blokirat zadevo na nepametnem telefonu, ker preko imena google najde, s kod je bilo pošiljano.

DePalmo ::

Narediš blokado na vse kar je iz tujine? Oz. jo naredi zate operater. Ali pač lahko teta pričakuje legitimen klic iz tujine?

Če pa operater tega ne more narediti, zamenjaš operaterja.

stara mama ::

Je že komu padlo na pamet, da operaterji prodajajo "podkupljene" bloke številk?
Namreč kolega ima tako izkušnjo, da mu je po že drugi nabavi številk za svoje otroke operater po pregovarjanju na tehnični pomoči nekak potihem to priznal.
Zelo težko dokazat, ampak perfektno razloži vse težave, ki se dogajajo večinoma na novih številkah.

Zgodovina sprememb…

Runner71 ::

https://www.cert.si/neobicajna-sms-spor...

In kako bi naj take SMSje najlažje blokiral...operater A1 jih ne more oz ne zna...


Karen je izjavil:

Ker vidim da so vseskozi ena in ista vprašanja/dileme, da združimo v en post, ki pove vse (dokler ne bo kaj drugače):
1. tudi če si cifro šele kupil in je nisi nikomur povedal, lahko naletiš na spam (programček pač gre po vrsti in diala vse cifre in če cifra zvoni je aktivirana in "zrela" za na listo za prodajo kot aktivna) - beri: tudi če nisi cifre nikomur povedal, jo nikamor vnesel, nisi v imeniku, je nisi dal lubici... to ni povezano s tem da te ne bodo spammerji klicali... mogoče še bolj, kot če imaš neko že staro cifro, ali enako, ni pa pravila tukaj.
2. kolikortoliko sveža verzija Android OSa nima Wildcard blokad v sistemu samem, oz. ne delajo, če skušaš blokirati z +XX* ali podobno.
3. NoPhoneSpam je nekaj kar snameš ali direktno (link par postov prej) ali iz fDroid store-a in preverjeno deluje na wildcarde.
4. Klice iz tujine, če si lahko privoščiš luksuz da blokiraš celo državo iz tujine, lahko blokiraš s pomočjo točke 3, tako da vneseš +XXX* ali podobno.
5. Domači klici so zaenkrat je*a, saj ne moreš blokirati klica iz legit ali spoofane domače cifre, ker boš pač blokiral ostale cifre iz iste omrežne skupine. Gre da blokiraš točno isto cifro, ampak to je sizifovo delo če cifro klicev menjajo, sploh pa če spoofajo cifro pač sistem vsakič drugo spoofa in si f**cked.
6. V zadnjih tednih so aktualni SMSi: naredijo skripto za kake 2FA SMS verifikacije ob registraciji in spamajo (dobiš legit SMS za verifikacijo sistema, na katerega se nisi prijavil ker so zunanji sistem za SMSe heknili - sam sistem je nedotaknjen). Zoprno je, ker mora skrbnik sistema pogruntat da mu pošiljajo SMSe z zlorabo, do takrat mu nabijajo račun s temi SMS-i. Zato eni dobivajo take SMS-e. Obstajajo tudi rešitve kjer se da te SMSe blokirat (ponavadi lažje, ker imajo znano strukturo, ala "your code is: XYZABC" ali kaj podobnega.
Mislim da nisem ničesar takega pozabil kar je kritično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Runner71 ()

MTB ::

01/888 94 15, klic v srbščini, gospodična je govorila o borznem posredništvu. Ko je bilo govora o tem koga zastopa, je kar naenkrat postal okoli nje šunder in se je ni razločno slišalo. Zanimalo jo je s čim se ukvarjam. Jo sem ji rekel da je to popolnoma nepomembno, je obrnila temo na "ako pričam srpski ili hrvatski", pa sem rekel da obvladam angleško. Je ona obupala pred mano in spustila slušalko.

Wolfie ::

Sam tile od Pro aktiva, ki prodajajo neke sesalnike, so pa od sile. To kličejo na vsakih nekaj dni z vseh možnih številk, večinoma z 070. Kaj bi dal, da bi tudi jaz bil vsaj pol toliko vztrajen v življenju. Dobro me je potunkal moj prijatelj, ko jim je dal mojo cifro :)

Gagatronix ::

Menjaj frende, ce ti to pocnejo.

vres.ales ::

Joj kolko telefonsk imam blokiranih, od dormeo največ. Potem so zavarovalnice, mobilne naročnine, telemach tudi zelo rad kliče. Prodaja zdravil, prodaja kvazi pregledov, ankete. Veliko je zdaj tudi teh kripto
Pač shranim in blokiram, nisem niti več prijazen. Prekinem shranim in hvala lepa. Javit pa se moram na vse, ker imam pač službeni telefon

Wolfie ::

Gagatronix je izjavil:

Menjaj frende, ce ti to pocnejo.


Saj je bilo samo enkrat, pa še to v stilu, ti bodo vsaj malo posesali jogi, preproge, potem pa itak rečeš da nimaš denarja. Kdo si je pa mislil, da so tako vztrajni.

predi ::

Glede na število ne-posodobljenih ranljivih pametnih telefonov v obtoku (in število neumnih uporabnikov), ne bi bilo nič čudnega, če bi številke pridobivale zlonamerne aplikacije na teh telefonih ("ejga, nujno rabim dostop do tvojega imenika" press). Se mi zdi to bolj realno kot naključno klicarjenje z boti, ki ga operater verjetno hitro zazna. Verjetno. Klicni boti so prepovedani na EU nivoju, če me spomin ne vara.

DePalmo ::

Kripto scammerji so problem ker pač ne delujejo iz Slovenije, vsi ostali ki pa, pa jih zastavim samo dva vprašanja:
- od kje jim moja telefonska
- od kje moje soglasje da me lahko kličejo

GDPR pa to. In imam začuda kar mir.

vres.ales ::

Včasih je obstajala aplikacija, da si sheral imenik z vsemi, ki so imeli aplikacijo. Če je imel kdo drug shranjeno telefonsko ti je izpisalo, če si imel povezavo na net. Takrat sem se navadil, da si vse telefonske shranim.
Mislim, da je bila neka FBI al nekaj. Pol pa je prišel GDPR pa so to hitro odstranili

V-i-p ::

Danes (6x) 040 007 523. Da ni bil Bond? ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

xseki ::

+421 45/224 33 63 (Slovaška)

cvalsr ::

Na neznano številko ne odgovorim - če je kaj nujnega, bo že poklical še enkrat (seznam zgrešenih klicev pomaga).
Če me že 'ujame', ponavadi telefon nekam odložim in čez minuto pogledam, če je klicatelj že prekinil. Včasih si medtem žvižgam pesmico.
Če pokliče ponovno, ga tako grobo pošljem nekam, kot v živo nikoli nikogar, da mu vzame samo in prekinem.
Dvakrat sem si vzel čas in (slovensko) reklamarico 'nategoval' najmanj 5 minut, preden je pogruntala in besna prekinila.
Če gre za neke tujce, mu oponašam živalske zvoke ali pa prepevam internacionalo - ne kliče ponovno.
Če začne v neki jugoslovanščini, mu navdušeno začnem razlagati "da mu možem za male pare sredit j... s ovcom ali može i s jarcem na Durmitoru ili Zelengori" in se ne pustim zmotiti...
No ja, na javnem kraju nekatere od teh stvari ne pridejo v poštev.
:))

Gagatronix ::

Jaz tudi ne razumem ljudi, ki se oglasajo na random klice. Niti ne dajem svoje cifre ven, pa imam isto ze vec kot 20 let.

MrStein ::

Kako veš, da ne kliče dostava? Imaš vse njihova številke shranjene?

Sicer pa že imaš oznako. 90% "random" klicev je legitimnih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Gagatronix ::

Ce nisem nicesar narocil, ne pricakujem dostave. Logika.

vres.ales ::

Službeni telefon, multinacionalka. Nikoli ne vem kdo me kliče, ne glede na državo. Se javljam na vse klice.

Unchancy ::

Če začne v neki jugoslovanščini, mu navdušeno začnem razlagati "da mu možem za male pare sredit j... s ovcom ali može i s jarcem na Durmitoru ili Zelengori" in se ne pustim zmotiti...


ahahahaha, odlična, moram uporabiti naslednjič.

Službeni telefon, multinacionalka. Nikoli ne vem kdo me kliče, ne glede na državo. Se javljam na vse klice.


V petek ob 22h ali ob 23h klic iz UK? Takemu se samo jebe vse po spisku in dol vrže. In se da cifro na black listo.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

vres.ales ::

Eh iz UK logično, da ne ob tej uri. Kjer pa je večja časovna razlika pa pač treba.
««
11 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijski telefonski prevaranti kličejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14940816 (935) MIHAc27
»

Klic z moje številke-nisem klical jaz

Oddelek: Informacijska varnost
406852 (1342) KTr1sk
»

+216 zgrešen klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6728618 (13437) Gagatronix
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15250939 (41695) MrStein
»

Klici z neznanih številk (SLO)

Oddelek: Mobilne tehnologije
85096 (4422) MrStein

Več podobnih tem