» »

+216 zgrešen klic

+216 zgrešen klic

«
1
2

pijavka ::

v soboto sem imel 2 zgrešena klica na službeni telefon v razmaku 4h s spodnjih številk: +216 39 101 381 in +216 39 193 709. Pri zadnjem klicu sem bil blizu, pozvonilo je samo 2x.
Danes me je na privat ponovno nekdo klical: +216 39 190 942. Pozvonilo 1x ali 2x.
A zdaj so pa Tunizijci začeli težit? Še koga kličejo?

smarkic ::

Heh, ravno deset minut nazaj so me klicali z 216 39 197 277, po enakem vzorcu.

Horas ::

pa kam dajete vaše številke da vas kličejo nezemljani :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

starfotr ::

Jaz nimam številke nikjer objavljene, pa sem dobil 2 zgrešena klica v enem dnevu.

+40 739 763 651 in +216 39 135 992

Zelo pomembno je, da klice ignorirate in ne kličete nazaj. To je vse.

Miki N ::

Ravnokar dobil klic iz Tunizije.

Nisem uspel odgovoriti ampak po mojem me vabijo na svoje plaže - obupani so, ker ni turistov.

D3m ::

Nigerijski princ te vabi. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Miki N ::

D3m je izjavil:

Nigerijski princ te vabi. :D


On pa časti namestitev!

Po mojem je dober dil.

starfotr ::

Vazelin ::

Ravnokar dobil klic iz Tunizije.

morda so se samo nigerijski scamerji preselili v Tunizijo.:P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Gagatronix ::

Horas je izjavil:

pa kam dajete vaše številke da vas kličejo nezemljani :))


Tu grejo kar lepo programirano po vrstnem redu. Tak programcek spises v par minutah.

Ampak da dobis klic iz Tunizije (+216 je Tunizija) pa se sprasujes kaj to je ... mislim ... lahko bi ti bilo jasno da ce je TUJINA in ce nimas opravka s tujino (kar 99% ljudi tu gor nima) potem se glede tega ne sekiras.

Oziroma drugace: Ce je pomembno, te bodo ze nekako kontaktirali. Ce ni, ignoriras in gres naprej.

Psi naj pa lajajo.

Apofis ::

Ej, jst bi skor raj, da me kličejo princi in kralji kt pa uni buzeranti iz telemaha -_-

Gagatronix ::

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.

starfotr ::

Gagatronix je izjavil:

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.


KAJ TI NI JASNO?

Jaz imam tudi že 20 let isto neobjavljeno telefonsko številko in nikoli me ni nihče klical iz takih številk in držav, do sedaj.

Dag ::

Lahko paziš na svojo številko kot devica na deviško kožico, a vse zaman, če tvoj sorodnik/prijatelj/sodelavec, ki ima tvojo številko v imeniku, naloži aplikacijo, ki zahteva dostop do imenika.

flameir ::

Mene dva dni nazaj isto, pa kolegi me sprašujejo in sem sel searchat na google za tole temo in evo, vidm da vsi isto. Tudi sam prej nikoli nisem imel takih klicev.

V soboto zvečer pa:
?+216 39 139 144?
Tunisia
?+216 39 131 770?
Tunisia

Morda kdo z kakšnega od operaterjev ve kaj več?

Gagatronix ::

A za bote se niste slisal ? Lepo gre numericno po vrsti.

Shegevara ::

Ja jst bi se pa kar javu. Kaj veš, mogoče pa kaka potrebna tunizijka kliče za kaksne dobre usluge :D

Kvinta ::

....nekdo vedno nasede ,če ne ne bi bli ti tak vztrajni :))
A.C.A.B

Laki_lai k ::

Kaj pa morejo nam ki imamo predplačniško številko?

miki2019 ::

Gagatronix je izjavil:

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.


Ni nujno, lahko je posledica vdora v bazo kartic kjer je precej podatkov vključno s telefonsko se mi zdi.

flameir ::

miki2019 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.


Ni nujno, lahko je posledica vdora v bazo kartic kjer je precej podatkov vključno s telefonsko se mi zdi.


Katerih kartic?

marvin42 ::

miki2019 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.


Ni nujno, lahko je posledica vdora v bazo kartic kjer je precej podatkov vključno s telefonsko se mi zdi.


Vse slovenske mobilne številke so med 030-000-000 in 070-999-999. Greš po vrsti in dosežeš vse.
Mostly Harmless

kamiKaZaA ::

Če se javiš in ti on prekine po sekundi, dve ali lahko imaš kakšne stroške? Sam milim da ne.

Glugy ::

Dag je izjavil:

Lahko paziš na svojo številko kot devica na deviško kožico, a vse zaman, če tvoj sorodnik/prijatelj/sodelavec, ki ima tvojo številko v imeniku, naloži aplikacijo, ki zahteva dostop do imenika.

Točno to se dogaja. Ni od tebe odvisno ampak od kogarkoli ki ima kjerkoli zabeleženo tvojo številko. Pa če je to tvoj šef al pa tvoj znancec iz pred parih let s katerim se ne meniš ima te pa v imeniku. Če kdorkoli od njih naloži kakršnokoli aplikacijo ; po možnosti še iz kakšne neuredne tržnice namesto Google Play ki beleži te podatke ja ..je to že dost. Ne rabš bit ti tisti ki je krkol zafrknil da te imajo v sistemu raznih čudnih klicateljev.

Kvinta ::

Če ti hoče nekdo v telefon prit ti bo 100% prišo isto je z računalnikom hišo ,stanovanjem itd tud v glavo ti dandanes zelo lahko kdo pride :P
A.C.A.B

starfotr ::

Zelo pomembno je, da klice ignorirate in ne kličete nazaj. To je vse.

Nikonja ::

marvin42 je izjavil:

miki2019 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.


Ni nujno, lahko je posledica vdora v bazo kartic kjer je precej podatkov vključno s telefonsko se mi zdi.


Vse slovenske mobilne številke so med 030-000-000 in 070-999-999. Greš po vrsti in dosežeš vse.


Ja in to je samo 43.046.721 varijant, in če vsako 3 sekunde kličeš drugo številko boš rabil mal več kot 4 leta za obrnit vse. Mislim da imajo druge načine kako dobit tel številke kot randomly klicat vse varijante

starfotr ::

A ti misliš, da samo iz ene številke kličejo?

buttcrack ::

Fotra so prejšn tedn klical iz senegala, +223
Itak da je firbc klical nazaj, na srečo samo 1.40€ stroška.

Gagatronix ::

Nikonja je izjavil:

marvin42 je izjavil:

miki2019 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.


Ni nujno, lahko je posledica vdora v bazo kartic kjer je precej podatkov vključno s telefonsko se mi zdi.


Vse slovenske mobilne številke so med 030-000-000 in 070-999-999. Greš po vrsti in dosežeš vse.


Ja in to je samo 43.046.721 varijant, in če vsako 3 sekunde kličeš drugo številko boš rabil mal več kot 4 leta za obrnit vse. Mislim da imajo druge načine kako dobit tel številke kot randomly klicat vse varijante


Oh sveta preproscina, a ti res mislis da se to izvaja iz ene tocke in da to pocne clovek ? Vrni osebno izkaznico, ker vec kot ocitno nisi clovek.

Dag ::

Včeraj sem malo brskal po spominu. Lahko da je naključje, lahko pa tudi ne. Klice sem začel dobivati kmalu po tistem, ko sem dal telefonsko par novim ljudem, s katerimi poslovno sodelujemo. Ne verjamem, da kateri od njih 'prodaja' številke naprej, zelo možno pa je, da ima kdo na telefonu kakšno aplikacijo z dostopom do imenika, ki pošilja številke data brokerjem.

Trenutno sem dal celo UK in Romunijo na blacklisto (na srečo ne dobivam nobenih legitimnih klicev od tam), začasno pa tudi 064 (T-2), od koder harajo neki Balkanci s Forexom.

Glugy ::

Evo jz sm tud dobil klic iz +216 in sicer iz +216 39 186 852. Ker je bila številka predolga da bi bila iz Slovenije pa ker je imela + predznak sem takoj vedel da nimam kej to dvigovat. Je pa res pozvonil samo enkrat za kako sekundo. Zgleda res računajo na to da nazaj pokličeš, ker če se jim prej javiš oni plačajo stroške klica po moje ?

Evolve ::

Glugy je izjavil:

Evo jz sm tud dobil klic iz +216 in sicer iz +216 39 186 852. Ker je bila številka predolga da bi bila iz Slovenije pa ker je imela + predznak sem takoj vedel da nimam kej to dvigovat. Je pa res pozvonil samo enkrat za kako sekundo. Zgleda res računajo na to da nazaj pokličeš, ker če se jim prej javiš oni plačajo stroške klica po moje ?


klici se obračunajo po veljavnem ceniku tvojega operaterja

pravljice take in drugačne da te ocurijo za ne vem kakšen dnar so za v vrtec in na facebook, kjer stare mamce potem to šerajo okol :))

starfotr ::

Plačaš edino, če kličeš nazaj. Če se javiš na klic in si v domačem omrežju (ali kjerkoli v EU, kjer je Eurotarifa), potem ni nobenih stroškov.

c3p0 ::

buttcrack je izjavil:

Fotra so prejšn tedn klical iz senegala, +223
Itak da je firbc klical nazaj, na srečo samo 1.40€ stroška.


Se mu je vsaj javil princ?

buttcrack ::

to pa ne vem... imam samo račune čez in sem šel čekirat zakaj je kljub zakupljenim enotam nekaj treba doplačat. je pa že v letih in se verjetno niti ne spomni :)

pijavka ::

So dali še članek na siol.net

Samo kaj imajo od tega, razen, da ti izgubiš denar, če kličeš nazaj(razen če kot piše v članku, ni premijska številka)?

T-h-o-r ::

Omg, pa sem dobil klic še sam.

Telefonske nisem nikoli nikjer objavil, nimam povezanega telefona ne z gmailom ne s katerokoli drugo aplikacijo itd. itd.
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

otago ::

216 98 609 073
216 90 354 862
V razmaku 30min. Se vedno aktivni.

Master_Yoda ::

Glugy je izjavil:

Dag je izjavil:

Lahko paziš na svojo številko kot devica na deviško kožico, a vse zaman, če tvoj sorodnik/prijatelj/sodelavec, ki ima tvojo številko v imeniku, naloži aplikacijo, ki zahteva dostop do imenika.

Točno to se dogaja. Ni od tebe odvisno ampak od kogarkoli ki ima kjerkoli zabeleženo tvojo številko. Pa če je to tvoj šef al pa tvoj znancec iz pred parih let s katerim se ne meniš ima te pa v imeniku. Če kdorkoli od njih naloži kakršnokoli aplikacijo ; po možnosti še iz kakšne neuredne tržnice namesto Google Play ki beleži te podatke ja ..je to že dost. Ne rabš bit ti tisti ki je krkol zafrknil da te imajo v sistemu raznih čudnih klicateljev.



Mislim da je vecja verjetnost da taksno aplikacijo dobis na Google Play, kot F-Droid.
Dovie'andi se tovya sagain.

Curly ::

Tudi jaz sem prejel klice:
+216 92 748 437
+216 96 584 038

Ker imam precej stika s tujino, bi verjetno avtomatsko poklical nazaj. Na srečo sem bil pri telefonu in opazil, da je zvonilo samo 2 sekundi - mi je bilo takoj sumljivo, klica nisem vračal.

zelenimož ::

starfotr je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Kriv si sam, kaj pa razdajas svojo stevilko naokrog kot prostitutka svoje mednozje. Jaz imam ze 20 let isto stevilko.


KAJ TI NI JASNO?

Jaz imam tudi že 20 let isto neobjavljeno telefonsko številko in nikoli me ni nihče klical iz takih številk in držav, do sedaj.

Morda jo je pa kdo od tvojih stikov nevede objavil preko katere aplikacije, kaj misliš?

anketar ::

tud mene so včer klical prvo romunska nato 30min iz velike britanije, obe blokiral, mamicu jim

M-XXXX ::

Tudi jaz dobil najprej Romunija potem +216

Antares88 ::

Tudi tu, pravkar klic iz +216 96 521 295 :O
ter 10min za prvim klicem še klic iz +216 98 668 067

Zgodovina sprememb…

shinko ::

Ziher vam je umrl izredno bogat stric, za katerega niste vedeli....samo 7000€ morate najprej nakazati, da pokrijete stroške odvetnika in prenosa milijonov na vaš TRR. :D

Gregor5816 ::

+216 98 645 477
+44 7480 587492

Včeraj v razmaku 2 ur, obakrat zvonilo le 3 sekunde.

nergac ::

Laki_lai k je izjavil:

Kaj pa morejo nam ki imamo predplačniško številko?


Težijo nam vsak mesec ali bi šli na naročniško.
Pa sem jim rekel da sem psihič in paranoik in da ne grem na naročnino niti pod razno, pri njih ali konkurenci.
Malce sem se sicer zlagal.
Nisem paranoik, bolj manijak ...

nergac ::

Sicer je bilo deklici na nasprotni strani nerodno, rekla je, da bo naredila kljukico in da me ne bodo več utrujali.
Ampak če me samo še enkrat kontaktirajo z isto nespodobno ponudbo, grem menjat operaterja.

wajdouc ::

Tudi sam sem v nedeljo dobil klic iz teh številk v razmaku nekaj ur, obakrat je zvonilo kakšno sekundo.
+216 92 762 160
+216 92 782 986

Mi je žal, da nisem dvignil, kakšen milijonček bi mi prav prišel :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
574472729 (473) predi
»

Je dobil kdo ta klic?

Oddelek: Loža
387343 (4024) lolipop2
»

Ščitenje osebnih podatkov proti lastni volji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5015786 (14914) zmaugy
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613529 (10994) dottor
»

Nov članek: Spreminjanje klicne identifikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
9526290 (19760) poweroff

Več podobnih tem