» »

Nekdo me stalno kliče s številk ...

Nekdo me stalno kliče s številk ...

««
10 / 12
»»

xseki ::

Mene je nekdo klical iz Katarja... Se nisem javil.

+974 3378 1912

DePalmo ::

ali3n je izjavil:

V-i-p je izjavil:

ali3n, kako si dodal predpone, da je pravilno? Namreč za test sem dal kar našo "+386" brez narekovajev in gre čez tako shranjena kot neshranjena cifra? Hvala.


:) Sej ti piše kateri wildcardi so
* za nič ali več cifer
# za eno cifro

Uk blokiram z "+44*" (brez narekovajev).

Sem probal pred časom in ne dela, Android 10 oz. EMUI 10. Blokiral sem točno to, +44* in mi je blokiralo vse, tudi klice iz 031 katere nima nobene veze z +44.

_Denny_ ::

Zanimivo, meni na 7 let starem čudu z Androidom 6 in EMUI 4 dela perfektno. Si dodal kot prefix? Tam vpišeš samo npr. +44 brez zvezdice, telefon jo doda sam.

Da ne bo preveč slikovnega spama, je tu album s screenshoti moje blackliste skoraj celega sveta; tu bi se že skoraj splačala whitelista, samo kaj, ko tam ni podpore za prefix. Blokad napačnih številk ni bilo, sem pa prvotno zaradi preventive izpustil +38x dokler niso prejšnji mesec začeli tečnariti s +385 HR številk. Preostalih 6 - +380, +381, +382, +383, +387, +389 - bom zaenkrat pustil, ker (še) niso problematične.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

DePalmo ::

Ja, kot prefix in nato kot številko, vedno je blokiralo prave klice iz Slovenije.

ali3n ::

Tudi meni na Anndroid 10 (Xiaomi MI A2 - Android One) dela super.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

predi ::

VelkBla je izjavil:

cresh je izjavil:

Podobni problemi zdele že kake 14 dni

danes klic iz 03/888 80 99
teden nazaj iz 05/888 80 27
par dni prej iz 02/888 42 35

10s tišina, neki zapiska in je konc klica.



V mojem primeru je bilo 02/888 42 08 in 02/888 42 41 s tem, da je sama tisina preden sem takoj prekinil.
Pravkar dobil klic še iz 02/888 42 41.

lolipop2 ::

08/2880199

S te cifre kličejo, po glasu sodeč bivše republike. Mater so neumorni. Pa povem takoj, da nisem zainteresiran in kar nabija pa nabija. Zdaj sem mu dol vrgel slušalko in block.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Natto ::

lolipop2 je izjavil:

Zdaj sem mu dol vrgel slušalko in block.


Napacno se lotevate tega problema. Dvignes slusalko in mu pozres maksimalno casa, ga nekaj vprasas, "oprostite, samo sekundo, nekdo mi zvoni",... pogovarjajte se z njimi, na dolgo in siroko. Garantiram, da ne boste vec dobili klica.

Tole je pa pro izvedba enakega:

https://www.youtube.com/playlist?list=P...

"Lenny" is a hilarious set of recorded messages designed to waste telemarketers' time.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Natto ()

xseki ::

Spet kličejo. Spet UK številke.

2x danes:

+44 7951015009
+44 7871510871

hopacupa1 ::

Lahko kdo pove kaj je to z ena telefonska začne se z (04) in piše Kranj. Če pogledam na (04) je to telefonska iz druge države? Skupaj je 9 številk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hopacupa1 ()

xseki ::

Mene kličejo iz 06, enako Slovenija...

val46 ::

Naprimer 04 3034902??? Pa kje ti živiš? To je pa ja stacionarna številka za Kranj oz Gorenjski predel.

GupeM ::

hopacupa1 je izjavil:

Lahko kdo pove kaj je to z ena telefonska začne se z (04) in piše Kranj. Če pogledam na (04) je to telefonska iz druge države? Skupaj je 9 številk.

Območje Kranja oz. Gorenjske. Tam kjer imajo KR registrske.

bostt ::

Dobivam klice iz 05 888 80 14 (Koper?), sem dvignil in tišina in 00357.. (Ciper)

BadgerSkin ::

Mene pa s številk s prefiksom +44 te dni neumorno kličejo, je kar nadležno, klicev iz nekih eksotičnih številk ravno ne dobivam, razen enkrat enega SMSa kolega iz Sirije,samo z njim sva res kolega in ne spada v to kategorijo, je pa mati dobivala spam klice celo s Papue Nove Gvineje.

lolipop2 ::

+44 7727 465142 Neumorni so.

_Denny_ ::

+255730502988

Tanzanija lol

Sem iz radovednosti preveril in se gre za pravo mobilno številko, ne VoIP ponudnika kot pri ostalem spamu; če ne bi imel celega sveta na blocku in bi se slučajno javil, bi klicočemu verjetno "vzel" zaslužek 1-2 dnevov (povprečna plača ~40€/mesec).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

lolipop2 ::

A je kdo imel klic iz 069 674369 kao nek Svetovalni center kakovosti? Pravijo, da se je pri zavarovanjih nekaj spremenilo, da je šlo iz 50% na 30%... nevemkaj... in da bodo ravno naslednji teden v naših koncih, pa da bo vzelo 15-30minut časa. Da bodo vse razložili. ;((

Meni deluje kot nategunac, da ti predstavijo / vsilijo kaka zavarovanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()

Dennis88 ::

Ne odpirat vrata takim "majstrom".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dennis88 ()

Tody ::

To so "legalni" agenti, ki pač so si izbral tak sistem. Meni so prišli prodajat te zavarovanja, ki jih skleneš za to da preskočiš vrsto pri zdravniku. So bile pa tete mnalce ekstravagantne. Nič se ni spremenilo in nič ne rabiš urejat ;)

lolipop2 ::

Tody je izjavil:

To so "legalni" agenti, ki pač so si izbral tak sistem. Meni so prišli prodajat te zavarovanja, ki jih skleneš za to da preskočiš vrsto pri zdravniku. So bile pa tete mnalce ekstravagantne. Nič se ni spremenilo in nič ne rabiš urejat ;)


Saj se mi je zdelo. Že to, da ko vprašaša "Vi pa ste gospa...?" odgovori "Eli", ti je jasno. Če bi se pri obstoječih pogodbah kaj spremenilo, bi tako ali tako zavarovalnica sama pisno obvestila verjetno. :)

xseki ::

Sem imel nekaj mesecev mir, zdaj so pa spet začeli.

Ta teden:
+385 (20) 898 302 - Irska
+383 (87) 431 2917 - Hrvaška
+40 (339) 730 101 - Romunija
+44 7572 768128 - Velika Britanija

Sc0ut ::

Tud jaz danes. Microsoft podpora, v racunalnik zelijo vdret hekerji :)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Daniel ::

Jaz sem zadnjič v pol ure dobil klic iz Španije in mail iz davčne, da bi mi radi vrnili denar. Pred tem in po tem pa praktično ničesar. Oziroma par dni prej sem imel bojda še pošiljko na pošti, to pa je bilo vse.

V-i-p ::

Tudi jaz danes. Ženska je govorila v polomljeni Hrvaščini :]. +46980267348
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

harvey ::

Neka polomljena angleščina, danes dobil klic oče, številka ni bila izpisana, mobitel ima pri T-2. Očitno imajo cajt klicarit.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

xseki ::

Prevaranti kličejo... Tokrat pa res non-stop. Danes že drugič...

Zimonem ::

Prvič dobil danes klic od žlahteb iz Tanzanije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

GupeM ::

Tudi jaz nekaj dni nazaj iz Tanzanije.

geofull ::

+1 Tanzanija. Pred par dnevi. Dobijo številke mogoče iz Bolhe?

Daniel ::

Moja telefonska ni nikjer objavljena, niti google ne vrže nobenega zadetka, pa so me vseeno našli. Je kar malo jeba, ker ni učinkovite zaščite pred tem.

maticb492 ::

Bot callerji so in dobesedno naključne valid številke kličejo. Zato če se nehate javljat vas nekaj časa pustijo na miru. Jaz sem se nehal javljat na vse tuje številke in so me zaenkrat nazadnje klicali 5. decembra.


Tuje številke so še ok, bolj problem je, ko te kličejo iz valid slovenske številke, pa ti začne po angleško prodajat crypto investment fund/trading bota.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Preprosta resitev: Razen ce pricakujes klic z neznane stevilke (recimo si narocil dostavo hrane ali kaj), se na neznane stevilke ne oglasas.

matobeli ::

Tole tukaj pustim:

Microsoft indian scammer Bratislava Slovakia +421239357995

Sam so res knedli, šunder v ozadju da sem ga komaj razumel...

Furbo ::

Mene so tudi včeraj klicali iz Slovaške, sem takoj skenslal, sekundo zatem klic iz Norveške cifre. lol
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

acookook ::

Par dni nazaj klica iz Luksemburga (+352691 118 490) in Estonije (+372 565 5710). Sem najprej posumil, da bi lahko to z Garmina klicali, ampak je konverzacija potekala prek mailov.
.

Daniel ::

Mora biti neka zanimiva avtomatika zadaj, da te v roku par sekund ponovno kliče iz povsem druge države.

Karen ::

Ni huda znanost. Imaš na aliexpressu avtomate naprodaj, ravno zadnjič gledal kaj jim bo to da daš tolk kartic notri (pol sem pa skontal zakaj je to), vtakneš notri 20 SIM kartic poljubnih operaterjev pa kliče sistem. Ostalo pa itak SW naredi.

MasterTade ::

a še koga kličejo hrvati in ti nabijajo nekaj o delnicah in te sprašujejo kaj si po poklicu ipd.?
Mors omnia aequat

blink ::

Tole danes, Slovaska +421768458572

kopriwa ::

Španija, Romunija in Tanzanija (!) v zadnjih nekaj dneh. Počas že najedajo.

V-i-p ::

Škoda, da Android ne omogoča izvoza blokiranih številk, bi si jih malo podelili :). Ene 100 sem jih pa že nabral na blokadi :D.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Machete ::

Zadnji teden opažam povečanje, prekinil sem že 5 brezveznih klicev od petka.
Še ena danes: (03) 888 80 22 - nek 'konsolting grup v srbohrvaščini'.
Jaz jim govorim samo odjebi in pa fuck off. Pa nič ne pomaga.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

flameir ::

+44 7488 875 - zadnje tri stevilke se spreminjajo

zdaj ze 5x na dan, nikoli ne prekinem, samo utisam

kaj naredit, da to blokiram?
res mi dviguje pritisk

Unchancy ::

Nič. Operaterje boli kurac in ne bojo blokirali blokov številk. Nekih čunga lunga appov se ne bi posluževal, lahko edino prekineš zvonenje in daš posamezno številko na ignore.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

matobeli ::

Javiš se in se pogovarjaš. Rečeš da si ravno na poti domov in da bo vzelo 5min (torej 7-8).

10min ki si jih vzameš da gre njim 10min v škodo. Če bi to delalo dovolj ljudi bi morali počas nehati ker bi razmerje med uspešnimi akcijami in neuspešnimi padlo.

Nikonja ::

Najbolj smešno je ko sm včeraj dobil nov služben telefon z novo cifro, ga vklopim, se registrira na omrežje, 15 min po tem me kliče številka iz Slovaške !!! Prav WTF, še ženi nism sporočil številke in me idioti že kličejo!

Senzor ::

Rabimo ScammersGPT AI app, ki bi se javil in se v nedogled pogovarjal s temi izmečki.

Gagatronix ::

Nikonja je izjavil:

Najbolj smešno je ko sm včeraj dobil nov služben telefon z novo cifro, ga vklopim, se registrira na omrežje, 15 min po tem me kliče številka iz Slovaške !!! Prav WTF, še ženi nism sporočil številke in me idioti že kličejo!


Najbolj smesno je, da se idioti na to sploh oglasate.

49106 ::

Gagatronix je izjavil:

Nikonja je izjavil:

Najbolj smešno je ko sm včeraj dobil nov služben telefon z novo cifro, ga vklopim, se registrira na omrežje, 15 min po tem me kliče številka iz Slovaške !!! Prav WTF, še ženi nism sporočil številke in me idioti že kličejo!


Najbolj smesno je, da se idioti na to sploh oglasate.


Iz napisanega je možno sklepati samo to, da ga kličejo. Kje si ti, idiot, sploh prebral, da se je javil? Kristalne krogle raje pospravi, ali pa jih uporabljaj namesto japonskih kroglic.
««
10 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Indijski telefonski prevaranti kličejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14941177 (1296) MIHAc27
»

Klic z moje številke-nisem klical jaz

Oddelek: Informacijska varnost
406994 (1484) KTr1sk
»

+216 zgrešen klic (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6728713 (13532) Gagatronix
»

Mobilne meje so padle (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
15251368 (42124) MrStein
»

Klici z neznanih številk (SLO)

Oddelek: Mobilne tehnologije
85118 (4444) MrStein

Več podobnih tem