» »

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Intel Core 8th-gen: Coffee Lake

Temo vidijo: vsi
««
45 / 47
»»

klinker ::

gddr85 je izjavil:

klinker je izjavil:

gddr85 je izjavil:

sej si že prej napisal, razlike se iščejo na 720p (480p?) resoluciji ;)


Ja, in ce bi tvoj Ryzen rulal na 720p, bi zdaj tu orgazmiral, tako se pa delas bebca.
Vsem je jasno zakaj se tudi tako testira, razen fanbojckom.

mi je čist jasno, da je intel overall boljši in da se mu pozna, da je pri 720p špilanju v ospredju ;)


Se bolj ti verjetno bo, ko se 3xxx pokaze, ce bo to, kar obljubljajo >:D

gddr85 je izjavil:

lahko grejo testirat tud na 480p, kar že vsi vemo, ampak ko enkrat vključiš zraven panele, ki se prodajajo leta 2018-->, potem je bolj kot ne, več odvisno od gpuja, če želiš seveda špilat latest špile na čim boljših nastavitvah


Res si glup, sory.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

FlyingBee ::

Malo smo nestrpni do nerazumevajočih, se opravičujem.

Kupec z X procom in Y grafično ter Z monitorjem bi rad kupil boljšo grafično. A se mu z danim procom in resolucijo enkrana splača sploh dati za novo grafično in kakšna naj bo? Ok, lahko pogleda teste na yt s točno isto konfiguracijo, ki jo misli imeti. Lahko sam zniža grafične nastavitve in pogleda do kam bo šel cpu ali pa pogleda teste, ki jih že dolgo časa po učinkoviti metodi delajo na review straneh.

AapocalypseE ::

Wrop je izjavil:

Se vidi, da tu diplomirani modreci, strokovnjaki za testiranje zmogljivosti cpe v igrah pri 720p ali manj, izkazujejo večplastno nerazumevanje in neznanje.
Ne mislim preveč na dolgo in široko razpredati tukaj, ker itak nima smisla...


Pa ti si pravi doktorski modrec...

Bom šal kupit 2990WX in bom mel mir 20+ let...

Kaj češ boljšega?

Hvala za ta zelo uporaben nasvet!

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Prav tako lahko kupec, ki z je že z nekaj let staro konfiguracijo, ugotovi ali je lahko 144mhz monitor kupi oziroma ali bo to edino kar bo moral nadgraditi, če želi 144hz monitor. Ena prednost takih testov je tudi, da ugotovi ali ima cpu ali gpu bottleneck pri njegovi konfiguraciji in kaj mora nadgraditi, če želi več fps.

FlyingBee ::

Primerjave malo za hec, 980x je bil prvi 6/12 procesor Intela, 1000eur je bila cena, na 32nm in precejšnje porabe. Test v BF1, ki je precej core count heavy.

AapocalypseE ::

To je to ja.

Se vidi, da wrop ve o čem govori :))

Predator X ::

FlyingBee je izjavil:

Primerjave malo za hec, 980x je bil prvi 6/12 procesor Intela, 1000eur je bila cena, na 32nm in precejšnje porabe. Test v BF1, ki je precej core count heavy.


Techspot oziroma Hardware Unboxed ima res svoje načine.

kaj ko bi enkrat res naredil spodoben test in probral prikazati realno razliko.

AapocalypseE ::

Saj nam lahko ti prikažeš realno razliko, če že pametuješ.

Rdeči ste prav nadležni ljudje...

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

AapocalypseE je izjavil:

Saj nam lahko ti prikažeš realno razliko, če že pametuješ.

Rdeči ste prav nadležni ljudje...


Če kupm AMD in Intel sem rdeč... ker sem imel dobro izkušno z AMDjem sem rdeč.

Uglavm, zdej nej pa še naredi sandy bridge quad channel na 4,7GHz

D3m ::

Wrop je tudi prav razmišljal, samo mali problem nastane pri sami arhitekturi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

AapocalypseE ::

To je čez čas veliki problem.

Predator ajde, pokaži tvoj test 980x...

Predator X ::

Še zmer nerazumem zakaj ljudje hočejo imet več jeder na CCX?
V osnovi ima Jedro 2MB L3 in dostopa do 8MB LLCja pri tem so zelo nizke latence. Razumem, da je bil na začetku problem, ker windows tega ni "vedel" pa tud ostali driverji.

V Gamingu ni razlike (1+1 vs 2+0), v programih še manjša ... zakaj ljudje pričakujejo boost, če bi bil ryzen 1x8C - CCX?

Sej 1x 8C = 1x CCX per core (manjši dieji), bi blo super + IF nižje latencev oziroma višjo frekvenco (2x). Kolk bi sploh govora o tem, če bi že takoj ob štartu imel IF frekvenco 2 : 1 IMC (DDR4 2400MHz = IF 2400MHz)? Bi to kdo sploh omenil?

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Hehe, s humorjem nad nerazumevanje. Check!


Slab izgovor. Try again.

FlyingBee ::

To bodo njihovi inžinirji naredili tako kot je najboljše. Poglej 980x in 8 let staro čipovje, ddr pomnilnik,...

tikitoki ::

AapocalypseE je izjavil:

Itak, da se testira procesor na nižji resoluciji, ker na višji itak ne vidiš limita, če grafika limitira...

Zato pa jih toliko na 720p testira... potem pa bo neki kao genialc na slo-tech forumu pametoval, da temu ni tako :))


Mi ze razumemo, kaj trdis.

Sam ti ne dojames, da je pomembno izkljucno performance pri realni uporabi. Razen, ce rabis potrditev, da je prav, da si porabil bistveno vec denarja, ceprav ne bos izkusil nobene koristi od tega.

FlyingBee ::

Oh, wtf, grafe imajo za vse popularne resolucije, kaj ti ni jasno? A ti test na 720p preprečuje ostale pogledat. Ne delaj se neumnega, no more.

D3m ::

A ko kupuješ TV gledaš, da ima obvezno 720p? :D Oz. izraziš željo po tem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

720p pove kako hiter je procesor in to se kaže cez čas tudi na višjih resolucijah...

Enim res ni to jasno ;((

FlyingBee ::

Očitno je danes Trolsticij.

D3m ::

AapocalypseE je izjavil:

720p pove kako hiter je procesor in to se kaže cez čas tudi na višjih resolucijah...

Enim res ni to jasno ;((


Zakaj bi se moral ukvarjati še s tem?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

ker samo otroci procesor menjajo na 2 leti. Ostali ga imamo po 5 do 10 let. Po 5 letih pa se začne že kar konkretno kazat koliko CPU ovira grafično kartico.


Je pa tudi nemogoče napovedat koliko se bo to poznalo čez 5 let. Se spomnim nekoč ko so bili 2 jedrni procesorji hitrejši od mojega 4 jedrnika (višja frekvenca delovanja, bolj so se navijali)...več frejmov na sekundo in so takratne igre laufale hitreje. Zdaj pa moj q9400 še vedno lahko poganja moderne igre, ki jih 2 jedrniki niti zaženejo ne več, ker ogromno modernih iger zahteva vsaj 4 jedrni CPU).
Tako da če si pred 10 leti gledal reviewe, si kupil 2 jedrni cpu in si se zajebal...če si malo razmislil si kupil quada, ki je imel življenjsko dobo 10 let.
Vsi, ki so takrat kupili recimo e7500 ali pa mogoče e8600, so 2 do 3 leta kasneje kupivalo i5-2500k. Če si kupil q9550, q9400 ali kaj v tem rangu pa ni blo prav _nobene_ potrebe po upgradanju sistema.



se pravi še na kratko: performance pri 720p ti pove kolikšna razlika je v delovanju procesorjev trenutno. Pove pa ti tudi kako bo procesor delal, ko se bo postaral. Če imaš žnj jeder na voljo, kot jih ima Ryzen...verjemi, da se bo staral zelo, zelo dobro.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

To pa vam paše rdeči, a ne?

720p vseeno pove kateri procesor je hitrejši, ampak se bo ryzen staral zelo dobro.

Ste dobili liziko in je vse ok :))

Otroci na slo-techu...

RegulusDraco ::

sem že rdeč kljub temu da mam doma q9400, i7-4770HQ in i5-6500K, poleg enega samcatega AMDja. Lepo.


v glavnem ja na 720p je amd nekaj % slabši. Neomembe vredno. Ima pa več threadov, tako da se bo sigurno lepše stara kot Intel, ki bo toliko jeder izdal šele čez nekaj let.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

AapocalypseE ::

9900K

8-O

ziga1990 ::

da nebo pomote nisem ne rdeč ne moder niti nisem zelen, ko kupujem nov računalnik ali komponento pogledam teste,mnenja in se odločim kaj bom kupil.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FireSnake ::

So danes 15:00 testi novih procesorjev zunaj, ane?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

jup, še dobro uro do Intel pogroma. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

Da vidimo zdej ta 50% performance improvement. :D:D

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

OK, pol sem si prav zapomnil.
Bo zanimivo, ja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

StreetRacer čez slabo uro.....

|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ma ne vem, no, še vedno se vlečejo za Intelovim, ki skylake arch vleče že od 2015.

D3m ::

Skylake? Hočeš reči KabyLake?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

@StreetRacer kako si lahko v lajfu tok triggered, da mi predlagaš izbris, če sem bil obviously sarkastičen. Eni ste res kekci.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Najhitrejši 8/16 proc bo, če je že Intel 6/12 hitrejši od amd 8/16. Do 50% pa mogoče le od ryzen 5.

D3m ::

Do 50% od Ryzen 5?

A to v MT? >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

neo, se iz srca opravičujem. Verjetno sem mislil, d3m, ker njegovi komentarji so vsi za zbrisat.

neo5468 ::

Principled Technologies je reku da bo 50%, tko da Ryzen kar na odpad.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Kjerkoli že bo, saj ryzni all core ne gredo čez 4ghz, ne?

Wrop ::

Itak, da grejo. Če daš 3x dražji hladilnik, kot ga je dal Principled Technologies na Intelovega, potem gre brez problema.

FlyingBee ::

neo5468 je izjavil:

Principled Technologies je reku da bo 50%, tko da Ryzen kar na odpad.

Ja, to so dali game mode za game test (pun intended). Dokler ryzen ne bo na vseh področjih hitrejši od 8700k, so še vedno v zaostanku, saj ni nobenega drugega tekmeca.

Wrop je izjavil:

Itak, da grejo. Če daš 3x dražji hladilnik, kot ga je dal Principled Technologies na Intelovega, potem gre brez problema.

Ne, samo game mode so dali za teste v igrah, lol.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Testi

https://www.anandtech.com/show/13400/in...

LOL.

Ahahahahahahahahaah muh 50%.
|HP EliteBook|R5 6650U|

neo5468 ::

Joj no, norca se delam iz Principled Technologies, ker so testirali tiste cpuje kot največji amaterji. Kaj res vse vzemate resno na tem forumu? Sem mislil da vsi tukaj vemo kakšen meme je PT.

Zgodovina sprememb…

Wrop ::

Game mode je namenjen za TR. V nekaterih primerih/igrah se dobi višje števile fps. Če bi znali brati, bi to vedeli.

RegulusDraco ::

dejansko pa je večinoma 30% boljši kot od AMDja.

Intel je naredil zverinsko dober CPU. škoda da je tako drag. Kapo dol Intlu.

Če bo bil samo 100 eurov dražji od AMDja bi bil Amd povsem obsolete.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Še Hardware Unboxed pogledam pa bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Lol, cenejši od tr pa enako hitr s pol manj jedri v cpu test

RegulusDraco ::

ta test sem na hitro preletel, rezultati se mi zdijo kar oprijemljivi. Res dober procesor, res škoda da je tako drag. Če bi bil cenejši bi ga vzel.

https://www.pcworld.com/article/3315057...
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

D3m ::

Samo 19%. LOL.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

««
45 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616796 (12434) Predator X
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
637109 (5487) TheKingZiga
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12633762 (27349) Predator X

Več podobnih tem