» »

Vse je šlo v ku*fer

Vse je šlo v ku*fer

ursssssa ::

Živjo,

lepo prosim za pomoč. Imam težave z.. ja vsem.

Računalnik star dobro leto, WIN10.

Prva težava je Edge. Ko ga hočem odpreti, se samo odpre in takoj zatem takoj zapre. Googlam že cel teden, variante ala "edge opens and closes up immediatelly" sem sprobala, prebrala vse, ne "pali" nič, noben popravek.
Sem pa skozi vse te procese ugotovila, da je še marsikaj drugega narobe.

Druga težava je torej ta, da mi Defender javlja error 0x8050800c (naj povem, da sem tudi na to temo že vse preguglala in preyoutubala, te težave ne morem odpraviti).

Tretja težava je ta, da se sploh ne morem vpisati z Microsoftovim accountom, s katerim sem se vpisovala vedno. Že takoj pri logiranju in ko se windows naloži, se pokaže opozorilo, nekaj na varianto "naj se raje vpišem z Microsoftovim računom". Če kliknem na ta oblaček, pridem v nadzorno ploščo-računi, kjer pa po kliku na "Prijavi se z Microsoftovim računom" dobim nov pop-up, kjer mi napiše, da je prišlo do napake in naj poizkusim kasneje.

Verjamem, da je vse to povezano, verjetno pa bi večino težav rešilo to, da se vpišem z microsoftovim računom.

Lepo prosim, če ima kdorkoli še kaj, kar google nima, i'm dying here :(

Hvala in LP,
Urša

shadeX ::

Na vsake toliko časa ne škodi če zadevo popolnoma formatiraš in na novo naložiš operacijski sistem.

Han ::

V takšnih primerih je bolje na sveže namestit sistem, po možnosti zadnjo uradno verzijo oziroma podverzijo. Si ponavadi prej gotov kot pa da guglaš in testiraš razne 'rešitve', ki ne delujejo... Pa še vse skupaj bo delovalo hitreje kot na 'razsutih' Polknih.

xardas ::

A kakšen system restore obstaja?

ursssssa ::

A mi mal pomagate kam naj grem te restore delat? Kaj pa slike, ki jih imam na računalniku? Za vse ostalo mi je vseeno.
A jih moram dat na cloud oz nima veze kam, ali obstaja varianta ponovne namestitve z ohranitvijo posameznih datotek?

Kaj pa to - ob nakupu računalnika lansko leto so bili gor naloženi win8, lahko sem brezplačno nadgradila na win10 in to sem tudi naredila. Lahko vseeno vse izvedem tako, kot je treba? Bo licenca ostala, aktivacijski ključ itd...?

Saj nisem čist za luno kar se računalnikov tiče, ampak teli restori mi pa res ne ležijo :(

Saul Goodman ::

enostavno - če so ti pomembne le slike in lahko začneš znova, potem slike prenesi a) na oblačno storitev ali b) na nek prenosni medij (prenosni disk, usb ključ). Windows 10 namestitev lahko snameš in posnameš na dvd preko uradne strani na internetu, zato ne išči piratskih verzij. Ker si jih enkrat že nadgradila, je licenca za Windows 10 na tvojem računalniku aktivirana in bodo windowsi legalni tudi po tem, ko jih namestiš ponovno. Tvoj računalnik ima par unikatnih identifikatorjev, ki jih Microsoft prepozna ob nameščanju, zato bojazni, da bi tvoj računalnik imel zaradi ponovne namestitve neaktivirane Windowse ni.

To ti je najboljša rešitev. Upgrade iz starejše na novejšo različico windowsov je skozi zgodovino imel vedno kakšno čudno foro, zato je brezpredmetno izgubljati čas za reševanje težav. Nov, t.i. "clean install" windows 10 ti bo verjetno prihranil nekaj živcev. Poskusi in poročaj.

branc ::

Format.
Ma kakšen restore, ffs...

Saul Goodman ::

in ja, ne delaj in razmišljaj o restore. najboljša rešitev ti je formatiranje in clean install.

Riff ::

tud jst bi tle reku rešitev je format po prekopiranju vse pomembnih slik/dokumentov

ursssssa ::

OK, jutri probam s formatiranjem in clean installom. Bo kar trajalo, preden si vse prekopiram...

Hvala & poročam (če se mi vse ne sesuje) ;)

kupim9 ::

itak prvo skopiraš slike oz, vse kar nucaš, tudi zaznamke iz brskalnika ter gesla, potem pa clean install, če imaš star install medij zna trajat veliko več časa da vse updejtaš kot samo nalaganje, recimo da nalaganje traja 15 minut, če je kaka stara kripa.

Furbo ::

Madona tule se pa vedno priproča format, format, format...

https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Saul Goodman ::

ženska je naredila upgrade iz win8 na win10 in ima težave z edge. sej vem, da se da vse zrihtat, ampak rekla je, da ima samo slike za prenest, ostalo ni važno. v tem primeru si prisparaš nekaj ur dela, če preprosto namestiš windows 10 znova.

in ja: za clean install v tem primeru veš, da bo delal. microsoft se je sicer popravil s temi orodji za ponastavljanje sistemov, zgodovina teh orodij je pa grozljivka. ni čudno, da vsak priporoča clean install. morda je celo enostavnejši.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Svežo namestitev sistema lahko izvedeš tudi brez formatiranja (brisanja) podatkov. - Poženeš namestitev z zagonskega USB ključa ali DVD in namestiš sistem na isto (C) particijo. Po končani namestitvi se bo star (sesut) sistem nahajal v mapi Windows.old, iz katere potem mirno skopiraš tisto, kar potrebuješ. Ko imaš vse urejeno, lahko Windows.old izbrišeš ali pa to prepustiš programu za čiščenje diska (angl. Disk Cleanup).

Da se ne mučiš z BIOS nastavitvijo zagona, si pomagaj tako, da ob izbiri ponovnega zagona Windows držiš dvigalko (tipko Shift) in potem iz ponujenih opcij izbereš zagon z ustreznega medija...

Razna gesla, zaznamke in predvsem certifikate pa le prej izvozi in shrani na USB ključ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ST-777 ::

ursssssa je izjavil:

... Kaj pa slike, ki jih imam na računalniku? Za vse ostalo mi je vseeno. ...
Morda bi rada shranila tudi e-maile. Nekateri programi za pošto vse skupaj (pošto + nastavitve) shranijo v eno datoteko. Če imaš Thunderbird za pošto, uporabi Mozilla Thunderbird Backup za shranjevanje pošte.

stara mama ::

1. Uporabljaj safari namesto
2. Uporabi raje bitdefender
3. uporabi raje gmail account

/ali pa vse skupaj restore z opcijo v windowsu 10
Ker tale računalnik je razvalina

(Nobena nadgradnja windowsev se še vsaj meni ni končala uspešno na dolgi rok)

jizzer ::

Niti ne rabiš Windows DVD-ja oz. inštalacije. V angleščini se reče opciji "Reset this PC", nevem točno kako je v slovenščini, tam pa imaš opcijo da se ti računalnik ponastavi sam od sebe, boš imela najmanj dela.
Sta pa sicer 2 opciji - kompleten hard format (Clean install) in pa neki lažji reset, nevem točno kako se reče. Morda bi bilo pametno da najprej probaš "soft" resetirat pa če nebo delalo še probaš kasneje "hard format". Traja pa sicer kar nekaj časa, vem da je meni delalo kako uro pa pol, če ne več.

stara mama ::

A maš raj generalko na avtu narejeno na pol al v kompletu?

krneki0001 ::

stara mama je izjavil:

A maš raj generalko na avtu narejeno na pol al v kompletu?


Reset PC ima 2 možnosti, z ohranitvijo podatkov ali pa kompleten reinstal sistema. Če uporabiš drugo možnost, potem naredi enako, kot da bi računalnik formatiral in na novo postavil.

Jerry000 ::

Hey imam podobne težave, karnaenkrat mi ne dela na win10 njihov picture preview al kaj je in pa kalkulator. Enako se zgodi kot si rekel, se odpre in v isti sekundi zapre.

Sami ::

Jerry000 je izjavil:

Hey imam podobne težave, karnaenkrat mi ne dela na win10 njihov picture preview al kaj je in pa kalkulator. Enako se zgodi kot si rekel, se odpre in v isti sekundi zapre.


Tudi meni se tole na šihtu dogaja, na novo sformatiranem compu (kalkulator, paint,...), pač Win10, ravno zato se ga v privatnih zadevah (še) izogibam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

krneki0001 ::

Jerry000 je izjavil:

Hey imam podobne težave, karnaenkrat mi ne dela na win10 njihov picture preview al kaj je in pa kalkulator. Enako se zgodi kot si rekel, se odpre in v isti sekundi zapre.


Start meni, pobrišeš kalkulator in iz stora še enkrat preneseš kalkulator, pa potem dela. Nekje se je program zaciklal.

badabim ::

Strinjam se z instalacijo Win 10 na novo, vendar pred tem poglej zgodovino napak (windows tipka, napiši "zanes" in izberi "Pokaži zgodovino zanesljivosti").
Prav tako preveri diagnostiko (windows tipka, napiši "diag" in izberi "Diagnostika pomnilnika sistema Windows").

Veliko hkratnih napak kaže na problem z železnino ali z zlobno kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: badabim ()

Jerry000 ::

krneki0001 je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Hey imam podobne težave, karnaenkrat mi ne dela na win10 njihov picture preview al kaj je in pa kalkulator. Enako se zgodi kot si rekel, se odpre in v isti sekundi zapre.


Start meni, pobrišeš kalkulator in iz stora še enkrat preneseš kalkulator, pa potem dela. Nekje se je program zaciklal.

Mi tudi store ne dela :/

Han ::

ursssssa ::

Dober večer po malo daljšem času.

No, naj povem, da sem probala vse.

Probala restore, ne gre (javi napako, da ni na disku nobenih obnovitvenih točk).
Probala čisto namestitev, javi napako, da je "nekaj šlo narobe"
Probala preko nastavitev vse možne obnovitve in ponastavitve, NIČ se ne zgodi.
Vedno javi, da je "nekaj šlo narobe"

Napaka, ki mi jo javi pri Clean Install je tale: 0xC1800103-0x90002.

Obupana, ne vem, kam naj se še obrnem.

Edge se mi še vedno ne odpre, ne morem se v računalnih vpisati z Microsoftovim accountom, nič.

A ima še kdo kakšen predlog???

konspirator ::

--

konspirator ::

ursssssa
Če že imaš kopije vseh važnih zadev:

https://www.microsoft.com/en-us/softwar...
Using the tool to create installation media (USB flash drive, DVD, or ISO file) to install Windows 10 on a different PC (click to show more or less information)

ALI
https://www.heidoc.net/joomla/technolog...


Zapeči/ustvari iso (dvd/usb), boot slednjega v win setup, nato clean install.
--

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

nesi računalnik prvemu, ki se vsaj malo spozna na nameščanje svežih oken. napaka, ki jo javlja clean install je rešljiva. meni se ne da preverit, kaj točno pomeni, tistemu, ki ti bo zrihtal, se bo pa dalo. in ne bo imel veliko dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 10] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 4138 139 140 141 )

Oddelek: Operacijski sistemi
70191296514 (3189) MIHAc27
»

Prva nadgradnja Windows 10 je tu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
15855434 (46373) Lonsarg
»

Windows 10 "clean install"

Oddelek: Pomoč in nasveti
4814087 (11587) fujtajksel
»

Predhodno nameščen win 8 - ključ izdelka

Oddelek: Operacijski sistemi
145344 (4815) solatko
»

Windows 10 v mesecu dni osvojil dvajsetino računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5933122 (29754) mtosev

Več podobnih tem