» »

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

svchost.exe, kaj počne, kako ga omejiti? Noro počasen pc :(

SkyEye90 ::

Vsakič ko prižem PC, le ta nekje pol ure noro melje po disku, ta čas pa je računalnik seveda noro počasen.
Polno obremeni procesor in porabi več kot 1GB rama proces svchost.exe! Več kot berem po forumih, manj mi je jasno. Je nekaj od windows sistema.. Vprašanje pa je, kaj lahko storim?

Ko neha mleti, proces porabi mogoče 50MB rama in računalnik deluje super. Seveda do naslednjega zagona.

Prosim za pomoč, verjamem, da nisem edini, ki se to sprašuje in upam da je kdo, ki pozna rešitev.

Hvala.

hojnikb ::

tole smrdi po nekem virusu
#brezpodpisa

konspirator ::

Kateri av imaš sedaj ? Avast po prvem instalu pohashira vse fajle na hdd.

start menu, run, Cmd (as admin), tasklist/svc .
--

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

Ta problem imam na drugem PC-ju, nekaj časa je bil gor AVG, trenutno Avira. To se dogaja že več mesecev, av ni kriv.

D3m ::

Windows update.
|HP EliteBook|R5 6650U|

BlaY0 ::

To mi ni jasno, kako hudiča da ne morejo zadeve uredit tako, da bi tekla z najmanjšo prioriteto za CPU in network bandwidth?#@!! 1x na mesec zalaufam Windows in moram najprej eno uro pa pol čakat, da blagovolji daunloudat svoja jajca od apdejtov. Kako to zadevo omejiš madona no? Bog ne daj da si kje v tujini in na mobile-data povezavi. In WTF, MS enostavno predpostavi, da imaš unlimited data plan če si priklopljen prek kabla in se usede gor in ne Hebe žive sile. Na koncu bi rad še ene 3x rebootal sistem. Vem, imaš neko varianto da določiš nek connection kot metered ampak to ni to, jaz bi zadevo enostavno izklopil. Kako?

konspirator ::

https://www.howtogeek.com/226722/how-wh...
Za kabel povezavo samo preko registra.
--

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

OK, vsaj nekaj. Tenx! A izklopit se pa nikakor ne da? Al pa da bi vsaj prioriteto za proc in bandwidth dal na minimum?

konspirator ::

Najbolj je temu podobna opcija "Notify for download and notify for install" (seveda moraš izklopiti tudi vse prej napisano v howtogeek članku).
https://www.howtogeek.com/224471/how-to...

Na metered povezavi:

What Setting a Connection as Metered Does
Disables automatic downloading of Windows updates: Windows won't automatically download updates from Windows Update on metered Internet connections. You'll get a "Download" button you can click whenever you want to install updates.
--

Zgodovina sprememb…

BlaY0 ::

Tenx! Bom probal naslednjič ko zalaufam Windows. Upam da mi rata takrat odpret howtogeek stran preden mi Update zafila pipo :8)

fujtajksel ::

Za začetek poskusi za zihr ugotovit, kateri service to počne, svchost.exe jih lahko poganja več različnih. Poglej malo bolj s task managerjem, pa s Sysinternals Process explorerjem.

hojnikb ::

izklopi windows update, problem resen.
#brezpodpisa

SkyEye90 ::

Jaz imam update izklopljen, pa se to še vseeno dogaja..

BlaY0 ::

hojnikb je izjavil:

izklopi windows update, problem resen.

Saj to me zanima... kako? Mogoče neumno vprašanje ampak nisem Windowsaš tako da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bambam20 ::

BlaY0 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

izklopi windows update, problem resen.

Saj to me zanima... kako? Mogoče neumno vprašanje ampak nisem Windowsaš tako da...



najprej ga izklopiš,
potem pobrišeš mapo, kjer so naloženi updejti,
nato računalnik resetiraš,
daš ponovno win updejt,
potem pa čakaš nekaj časa 2 -3 uri, da ti naredi svež updejt in preoblem rešen :).

Glugy ::

SkyEye90 če/ko ti uspe rešit zadevo poročaj na forum; me res zanima v čem je (še/bil) trik.

hojnikb ::

BlaY0 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

izklopi windows update, problem resen.

Saj to me zanima... kako? Mogoče neumno vprašanje ampak nisem Windowsaš tako da...

greš v services.msc in izklopiš Windows Update servis. Ali pa stegneš dol destroy windows spying in tam izklopiš
#brezpodpisa

SkyEye90 ::

Ste prepričani da je to problem, ki ga povtroča windows update? Jaz imam izklopljene, tako da mi ne teži, pa svchost dela težave že dolgo časa.

svchost procesov je veliko, vsak nekaj počne. Kaj je skrito v tem, kateri meni porablja čez 1GB rama, sem preverij s tem programom:



..vendar so v njem le windows servisi, nič sumljivega :(

hojnikb ::

preskeniraj z kakim proper antivirusom...
#brezpodpisa

konspirator ::

Saj ima aviro gor.
svchost procesov imaš en kup.

Kako je delal sistem pred čaranjem z različnimi AV Boljša alternativa AVG Free antivirusnem programu ?
Kateri win x64 uporabljaš ?


Pri uporabi tasklist/svc lahko potem skopiraš rezultat v excel in posortiraš po svchost procesu...
--

Zgodovina sprememb…

SkyEye90 ::

NA PC-ju je avira. Preskenirano, virusov ni. Problem je, ker se ta proces začne izvajati skoraj pri vsakem vklopu PC-ja in se izvaja od 10min pa včasih tudi dlje kot 30min. Nato poraba rama pade in PC deluje kot nov.

konspirator, to je drugi PC. Na njem je bil pol leta AVG, sedaj dva meseca Avira. Tudi pred tem svchost dela težave, že več kot pol leta.

hojnikb ::

za hec probaj safemode če se bo dogajal isto
#brezpodpisa

konspirator ::

Aviro dol, bitdefender/ panda cloud gor.
--

dexterboy ::

sysinternals je pravo ordje za pregled.
mislim, da ne bo noben antivirus našel ničesar sumljivega.
svchost se zažene, če pc ni bil dolgo na netu pa mora "nadoknaditi zamujeno"
in potlej zasede pipco in ram in procesor...
najhitreje ga prekineš tako, da v task managerju ustaviš ta proces, desni klik na miški...
druga varijanta je pa ta, da preimenuješ fileje samega programa ali pa ročno disable-aš ta proces in izbereš, da je zagon samo ob ročnem posegu...

aja, še tole; pusti kdaj pc na miru, da si on ogleda vse tvoje slike in posnetke kamer (hec), pa potlej ob naslednjem zagonu ne teži toliko s tem. in seveda, prižgi ga pogosteje kot once a month.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

tikitoki ::

SkyEye90 je izjavil:

Vsakič ko prižem PC, le ta nekje pol ure noro melje po disku, ta čas pa je računalnik seveda noro počasen.
Polno obremeni procesor in porabi več kot 1GB rama proces svchost.exe! Več kot berem po forumih, manj mi je jasno. Je nekaj od windows sistema.. Vprašanje pa je, kaj lahko storim?

Ko neha mleti, proces porabi mogoče 50MB rama in računalnik deluje super. Seveda do naslednjega zagona.

Prosim za pomoč, verjamem, da nisem edini, ki se to sprašuje in upam da je kdo, ki pozna rešitev.

Hvala.



Svchost.exe @ Wikipedia

A je tolk tezko pogooglat?

konspirator ::

DexterBoy
svchost se zažene, če pc ni bil dolgo na netu pa mora "nadoknaditi zamujeno"
in potlej zasede pipco in ram in procesor...

O čem ti to sanjaš ?
--

dexterboy ::

@konspirator;
win updates mogojc' ?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

SkyEye90 ::

dexterboy je izjavil:

sysinternals je pravo ordje za pregled.
mislim, da ne bo noben antivirus našel ničesar sumljivega.
svchost se zažene, če pc ni bil dolgo na netu pa mora "nadoknaditi zamujeno"
in potlej zasede pipco in ram in procesor...
najhitreje ga prekineš tako, da v task managerju ustaviš ta proces, desni klik na miški...
druga varijanta je pa ta, da preimenuješ fileje samega programa ali pa ročno disable-aš ta proces in izbereš, da je zagon samo ob ročnem posegu...

aja, še tole; pusti kdaj pc na miru, da si on ogleda vse tvoje slike in posnetke kamer (hec), pa potlej ob naslednjem zagonu ne teži toliko s tem. in seveda, prižgi ga pogosteje kot once a month.


Ta PC se prižiga praktično vsak dan. Tudi to sem že poskusil, ga pustim prižganega cel dan, pa bo naslednji dan že spet začel 'praskati' po disku.
Samo če disablam ta proces, bom disablov vse, kar je v rumenem okvirju (nekaj postov višje)?

globoko grlo ::

Evo, mam isti problem na sicer starem athlonu 64 3000+ procu z 4GB rama in win7x64. Svchost nabije 100% usage in pokuri ves razpoložljiv ram in tko v nedogled. Če killam svchost, se sam ponovno zažene čez par minut in v parih sekundah požre vse kar je na voljo. Sem z enimi programčki gledal kaj vse fura ta svchost in našel windows updejt kot najbolj požrešnega. Sem tut updejtal in pusitl računalo cel dan, pa nič ne pomaga. Tko da ne vem kaj naredit. Najraj bi fuknu čez okn celo škatlo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

BlaY0 ::

hojnikb je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

izklopi windows update, problem resen.

Saj to me zanima... kako? Mogoče neumno vprašanje ampak nisem Windowsaš tako da...

greš v services.msc in izklopiš Windows Update servis. Ali pa stegneš dol destroy windows spying in tam izklopiš

Vem, ampak če se prav spomnim se zadeva sama nazaj vklopi. To je na desteki. Na prejšnjih verzijah se to ni dogajalo.

konspirator ::

globoko grlo
win update daj na never check for updates.
In 2x na mesec ročno preveri win update - check for updates.

Ali uporabljaš samo tole orodje za update http://www.majorgeeks.com/files/details... .

Imaš v sistemu ssd ? Cpu je bolj na meji za w7, xp je bil dosti bolj primeren.
--

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

tikitoki je izjavil:

SkyEye90 je izjavil:

Vsakič ko prižem PC, le ta nekje pol ure noro melje po disku, ta čas pa je računalnik seveda noro počasen.
Polno obremeni procesor in porabi več kot 1GB rama proces svchost.exe! Več kot berem po forumih, manj mi je jasno. Je nekaj od windows sistema.. Vprašanje pa je, kaj lahko storim?

Ko neha mleti, proces porabi mogoče 50MB rama in računalnik deluje super. Seveda do naslednjega zagona.

Prosim za pomoč, verjamem, da nisem edini, ki se to sprašuje in upam da je kdo, ki pozna rešitev.

Hvala.



Svchost.exe @ Wikipedia

A je tolk tezko pogooglat?


Hja, kaj ko tam ne piše dovolj uporabnega. Ker je v enem hostu več servisov, včasih niti ni enostavno ugotovit, kateri dela težave. Pa tud ko ga najdeš, ni nujno enostavno rešit problem. Meni npr včasih "pobegne" lsass pri dostopu na web sajt ki zahteva certifikat, postopno poje ves RAM in se sploh ne pusti ugasnit ali ubit.

Mogoče je za pogledat zgodovino updejtov, če hoče nekaj updatirat pa mu ne uspe.

grobijan ::

Ahh the age of instant gratification. Uglavnem lepo pust PCju da zmelje updejte par ur. Pol bo pa stvar delala. Mal potrpežljivosti rabš, toj pa vse.

Mr.B ::

A dejte nehat z Windows update, to se dogaja pri vsakem zagonu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bambam20 ::

SkyEye90 je izjavil:

NA PC-ju je avira. Preskenirano, virusov ni. Problem je, ker se ta proces začne izvajati skoraj pri vsakem vklopu PC-ja in se izvaja od 10min pa včasih tudi dlje kot 30min. Nato poraba rama pade in PC deluje kot nov.

konspirator, to je drugi PC. Na njem je bil pol leta AVG, sedaj dva meseca Avira. Tudi pred tem svchost dela težave, že več kot pol leta.



Zakaj si tako len in ne želiš narediti tega, kar sem ti napisal?

Osebno sem enako težavo rašil preko tega vodiča pod solution 4.

https://www.wintips.org/how-to-fix-svch...

Mr.B je izjavil:

A dejte nehat z Windows update, to se dogaja pri vsakem zagonu.



Kaj se dogaja pri vsakem zagonu? Komu že? meni ne. Očitno določeni ne znate svojih sistemov pravilno vzdrževat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

parten ::

SkyEye90 je izjavil:

Vsakič ko prižem PC, le ta nekje pol ure noro melje po disku, ta čas pa je računalnik seveda noro počasen.
Polno obremeni procesor in porabi več kot 1GB rama proces svchost.exe! Več kot berem po forumih, manj mi je jasno. Je nekaj od windows sistema.. Vprašanje pa je, kaj lahko storim?

Ko neha mleti, proces porabi mogoče 50MB rama in računalnik deluje super. Seveda do naslednjega zagona.

Prosim za pomoč, verjamem, da nisem edini, ki se to sprašuje in upam da je kdo, ki pozna rešitev.

Hvala.



Sam sem imel enak problem. Pri meni je bil kriv windows update.
Zadevo sem rešil tako, da sem manualno prenesel in namestil nov update. Potem je zadeva štimala.

filip007 ::

Reset pa Autopatcher program, ta je za popravke.
http://www.autopatcher.net
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tikitoki ::

https://blogs.technet.microsoft.com/asi...

Kle mas napisan kak to uredis.

tikitoki je izjavil:

https://blogs.technet.microsoft.com/asi...

Kle mas napisan kak to uredis.


Druagce pa sem imel tudi sam ta problem in je bil zarad windows update.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

dominuspro ::

Podobne simptome sem že videl pri umirajočemu disku. Ne trdim pa da je temu tako tudi v tem primeru.

SkyEye90 ::

Od jutra sem pustil računalnik, da se je updajtal, vmes ga ponovno zaganjal itd.. updajtov je bilo za skoraj 2GB. Sedaj novih posodobitev ni več, preverjanje za posodabljanje sem izkopil, sedaj pa bom videl. Sporočim čez par dni, da se prepričam, če res ne bo več 'mlel'.

Osprey ::

Svchost proces je proces, ki poganja raznorazne servise. Zato samo iz tega podatka ni možno reči, kaj je narobe, morda je windows update, morda pa čisto nek tretji servis. Kot so nekateri že omenili, bo treba uporabiti kak naprednejši process explorer, da se izve kaj več.

LightBit ::

Verjetno je Windows Update, ker se spomnim, da mi je enkrat zmanjkal rama, ko sem preverjal za posodobitve na leto ali več ugasnjeni Win7.

Master_Yoda ::

V Task managerju klikni na svchost, ki uporablja procesor z desnim miskinim gumbom in izberi Go to services. V services tabu ti bo oznacilo kateri servisi laufajo vse pod tem svchost.exe. Te servise nato rocno enega po enega izklopi v services.msc, da ugotovis kateri servis je kriv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konstantna poraba pomnilnika (RAM) 80%

Oddelek: Pomoč in nasveti
152278 (2077) 737
»

Win7 64x svchost.exe ''težava''

Oddelek: Pomoč in nasveti
111986 (1658) Lonsarg
»

Preobremenitev procesorja?

Oddelek: Strojna oprema
182167 (1839) lebang1
»

svchost.exe

Oddelek: Programska oprema
164214 (4033) ABX
»

svchost.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
253438 (2462) Mr.B

Več podobnih tem