» »

Spet objava videa na facebook-u (provokacija policista)

Spet objava videa na facebook-u (provokacija policista)

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4 5

bleem ::

next3steps je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se zmeraj ne vemo ali je 'napacno parkiranje' na nekem privatnem zemljiscu sploh nekaj kar lahko stejemo med prekrske. A ce si jaz na moje neograjeno dvorisce narisem parkirisce in potem gor pustim avto narobe postavljen, mi lahko policaj napise kazen?

Ne, je bilo nekaj časa nazaj predebatirano zakaj ne in na kakšnih privat zemljiščih ti palicaji lahko očitajo dejanja.
Hofer parkplac spada med njimi, žal pa palicaji niso stranke Hoferja med svojim delovnim časom. Če so, bi pa bilo zanimivo povprašati njih nadrejene, zakaj država RS plačuje policiji za neke privatne nakupe po trgovinah.

s1m0n je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se zmeraj ne vemo ali je 'napacno parkiranje' na nekem privatnem zemljiscu sploh nekaj kar lahko stejemo med prekrske. A ce si jaz na moje neograjeno dvorisce narisem parkirisce in potem gor pustim avto narobe postavljen, mi lahko policaj napise kazen?


Ma saj!

Mi imamo privat parkirne prostore (za društvo) ma ne moreš nič, če ti nekdo avto postavi po prek.
Če je prisoten ga lahko prosiš, da pravilno parkira ali se umakne. Napačnega parkiranje žal tukaj ni, da bi bil kdo v prekšrku...

Seveda je. Kličeš policijo in naj oni kaznujejo lastnika tako parkiranega voznika.


Če ti nekdo na privat zemlji zaparkira izvoz/uvoz ... lahko kličeš policijo in NE SME narediti nič ... za reševanje sporov o motenju posesti je na voljo samo civilna tožba. policija pri tem nima nič.

next3steps ::

Furbo je izjavil:

next3steps je izjavil:

Nič manj žleht, kot tale policist s tečajem.
"Lah sem kjerkoli želim, tudi na privatnem posestvu, dokler mi tega ne prepovedo". Meni zvuči na idiotizem, s katerim se hvalijo nekateri prepotentni možje v modrem.

Večkrat vidim nekje na vasi radarja, ki parkira na privatnem zemljišču in zaparkira edini dovoz do garaže, ki jo lastnik tistega zemljišča ima. Menda tam stojijo še samo zaradi tega, ker tistega lastnika tu in tam ni tam in jih edini še ni nagnal s svoje zemlje.

In potemtakem je tudi tista zmešana babnica v prekršku, ker prav tako skače po zasebnem zemljišču?

Neee, ona pa ne.

Ni mogoče izvedeti, ali je ona stranka. Vsekakor pa Policija med delovnim časom ne more in ne sme biti stranka.

harvey ::

Gambino je izjavil:

mailer je izjavil:

K muha v času, ko se na dež pripravlja. Policist je sicer naredil prekršek, ker je nepravilno parkiral mu dam pa +, če je sporočal tablice voznikov, ki med voćžnjo telefonirajo.


Kje vidiš da je parkiral?
Pa veš kaj je parkiranje.
Če se ustaviš in si v avtu to ni parkiranje!
Policist ni v prekršku!

next3steps je izjavil:

Nič manj žleht, kot tale policist s tečajem.
"Lah sem kjerkoli želim, tudi na privatnem posestvu, dokler mi tega ne prepovedo". Meni zvuči na idiotizem, s katerim se hvalijo nekateri prepotentni možje v modrem.

Večkrat vidim nekje na vasi radarja, ki parkira na privatnem zemljišču in zaparkira edini dovoz do garaže, ki jo lastnik tistega zemljišča ima. Menda tam stojijo še samo zaradi tega, ker tistega lastnika tu in tam ni tam in jih edini še ni nagnal s svoje zemlje.


Ti veš kaj je parkiranje vozila?


Parkiranje je tole po ZVCP

72. parkiranje je prekinitev vožnje iz katerega koli vzroka, razen ustavitve vozila ali prekinitve vožnje zaradi tega, da se je vozilo izognilo prometni nesreči ali ker je voznik ravnal skladno s prometnimi pravili;
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

next3steps ::

bleem je izjavil:

next3steps je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se zmeraj ne vemo ali je 'napacno parkiranje' na nekem privatnem zemljiscu sploh nekaj kar lahko stejemo med prekrske. A ce si jaz na moje neograjeno dvorisce narisem parkirisce in potem gor pustim avto narobe postavljen, mi lahko policaj napise kazen?

Ne, je bilo nekaj časa nazaj predebatirano zakaj ne in na kakšnih privat zemljiščih ti palicaji lahko očitajo dejanja.
Hofer parkplac spada med njimi, žal pa palicaji niso stranke Hoferja med svojim delovnim časom. Če so, bi pa bilo zanimivo povprašati njih nadrejene, zakaj država RS plačuje policiji za neke privatne nakupe po trgovinah.

s1m0n je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Se zmeraj ne vemo ali je 'napacno parkiranje' na nekem privatnem zemljiscu sploh nekaj kar lahko stejemo med prekrske. A ce si jaz na moje neograjeno dvorisce narisem parkirisce in potem gor pustim avto narobe postavljen, mi lahko policaj napise kazen?


Ma saj!

Mi imamo privat parkirne prostore (za društvo) ma ne moreš nič, če ti nekdo avto postavi po prek.
Če je prisoten ga lahko prosiš, da pravilno parkira ali se umakne. Napačnega parkiranje žal tukaj ni, da bi bil kdo v prekšrku...

Seveda je. Kličeš policijo in naj oni kaznujejo lastnika tako parkiranega voznika.


Če ti nekdo na privat zemlji zaparkira izvoz/uvoz ... lahko kličeš policijo in NE SME narediti nič ... za reševanje sporov o motenju posesti je na voljo samo civilna tožba. policija pri tem nima nič.

Ne vem, ne vem. Palicaji si marsikaj dvoumno razlagajo. Sem imel možnost enkrat povprašati, kako je s tem enega policista izven njegovega službenega časa.
Pravi, da se to njega v službenem času ne tiče. Istočasno pravi, da bi on meni napisal UPN zbog prekrško iz CPP, če slučajno zaparkiram njegovo civilno vozilo.
Takle mamo. Kup faliranih študentov.

GupeM ::

Si prepričan, da ne more in ne sme? V Hoferju imajo tudi hrano. Celo pekarno. Kaj če si je šel po malico?

next3steps ::

GupeM je izjavil:

Si prepričan, da ne more in ne sme? V Hoferju imajo tudi hrano. Celo pekarno. Kaj če si je šel po malico?

Praviš, da dela med malico?

harvey ::

GupeM je izjavil:

Si prepričan, da ne more in ne sme? V Hoferju imajo tudi hrano. Celo pekarno. Kaj če si je šel po malico?

A med malico tudi dela, s sendvičem v roki piše naloge :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

poweroff ::

xmetallic je izjavil:

Čakja, čakaj. Kdo je ženski rekel da mora ustavit avto za sodnico? Lahko bi šla dalje svojo pot. Saj sodnica ni ustavila zato, da jo bo zasliševala. Ustavila je z namenom, da ta ženska gre naprej in jo preneha zasledovati. Ona pa se je ustavila za sodnico. A si res slep da ne vidiš, da to ni bilo nikakršno naključje?

Seveda ni bilo naključje. Bil je jasen namen pritiskati na sodnico.

Ampak po drugi strani - ko se to zgodi navadnemu državljanu, mu policija in sodišče rečeta, da nič ne moreta. Da bodo morale biti grožnje bolj konkretizirane, da lahko kaj naredijo.

Ko takšno neprijetnost doživi sodnik, je pa takoj ogenj v strehi.

Višje sodišče je samo reklo, da naj pravila veljajo enako za vse, zato so tudi razveljavili obsodbo.
sudo poweroff

s1m0n ::

bleem je izjavil:


Če ti nekdo na privat zemlji zaparkira izvoz/uvoz ... lahko kličeš policijo in NE SME narediti nič ... za reševanje sporov o motenju posesti je na voljo samo civilna tožba. policija pri tem nima nič.


Točno tak!
Smo imeli že zaparkirano garažo.
Vse kar je ostalo je čakanje na lastnika (skoraj urco).

Se je pa človek vsaj lepo opravičil.

GupeM ::

harvey je izjavil:

GupeM je izjavil:

Si prepričan, da ne more in ne sme? V Hoferju imajo tudi hrano. Celo pekarno. Kaj če si je šel po malico?

A med malico tudi dela, s sendvičem v roki piše naloge :)

Glede na to, da ta ni pisal nalogov, ampak le opazoval in sporočal dalje, ne vidim ovir.

Furbo ::

next3steps je izjavil:

GupeM je izjavil:

Si prepričan, da ne more in ne sme? V Hoferju imajo tudi hrano. Celo pekarno. Kaj če si je šel po malico?

Praviš, da dela med malico?

Lahko je tam še po malici, kdaj natančno pa nisi več stranka s pravico parkiranja tam?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

next3steps ::

V razumnih mejah normale. Povprašaj Hofer PR oddelek. Vsekakor bodo rekli, da v tistem časovnem okviru, katerega potrebuješ, da opraviš nakup in oddideš.

xmetallic ::

next3steps je izjavil:


Če sami svojih prekrškov in kaznivih dejanj nočejo dokumentirati, mora to početi nekdo drug.

Kakšen prekršek je naredil policist? Hoferjevo parkirišče je privatno zemljišče. In zgolj lastnik lahko zahteva umik oziroma odvoz avtomobila.

next3steps ::

Saj zahteva. Parkirišče samo za stranke. Kaj ti ni jasno? Funkcionalno nepismen?

xmetallic ::

next3steps je izjavil:

Saj zahteva. Parkirišče samo za stranke. Kaj ti ni jasno? Funkcionalno nepismen?
Očitno si ti funkcionalno nepismen, če ne razumeš da NIHČE razen lastnika ne more policistu, meni, tebi reči da nima kaj počet na parkirišču. A ne dojameš pojma LASTNIŠTVO? Če bi predstavnika Hoferja motilo, da je policist tam parkiran bi prišel ven iz trgovine in ga odslovil. Tista tabla ni zakon, predpis, katerega bi se moral držati. Je le vljudno obvestilo trgovine, da ti bodo odpeljali avto če boš tam parkiral kot ne-stranka.

PaX_MaN ::

xmetallic je izjavil:

next3steps je izjavil:


Če sami svojih prekrškov in kaznivih dejanj nočejo dokumentirati, mora to početi nekdo drug.

Kakšen prekršek je naredil policist? Hoferjevo parkirišče je privatno zemljišče. In zgolj lastnik lahko zahteva umik oziroma odvoz avtomobila.

Kaže da ne:
Ker je prišlo do trčenja obdolženca v vozilo oškodovanca na parkirišču picerije, ki je očitno prosto dostopno vsem in je torej namenjeno javnemu cestnemu prometu ter ne gre za parkirišče, ki bi bilo strogo namenjeno le lastniku zemljišča, ograjeno na kakršenkoli način in na njem prepovedana vožnja vsem drugim razen lastniku, se v zvezi z vožnjo, trčenjem in kasnejšim preizkusom psihofizičnih sposobnosti voznikov uporabljajo določila ZPrCP.Policist mora odrediti strokovni pregled neposrednemu udeležencu prometne nesreče, ki izjavi, da je užival alkoholne pijače po prometni nesreči, le ta pa mora ravnati po njegovi odredbi.

r3dkv1c4 ::

crniangeo je izjavil:

Mal si poglejte njen fb profil in profil njenega tipa. Cist sta naperjena proti policistom in to ze od pamtiveka :)

Nima to veze......še vedno ima gospa v videu prav in žal ovce , kot si sam, sklonijo glavo in gredo s čredo naprej.

Druga stvar, ker mu je avto deloval v mirnem teku, bi moral biti privezan.
Pa je bil?
Ni bil ampak on tako iz zasede sporoča kršitelje.

Fuck them.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

next3steps ::

xmetallic je izjavil:

next3steps je izjavil:

Saj zahteva. Parkirišče samo za stranke. Kaj ti ni jasno? Funkcionalno nepismen?
Očitno si ti funkcionalno nepismen, če ne razumeš da NIHČE razen lastnika ne more policistu, meni, tebi reči da nima kaj počet na parkirišču. A ne dojameš pojma LASTNIŠTVO? Če bi predstavnika Hoferja motilo, da je policist tam parkiran bi prišel ven iz trgovine in ga odslovil. Tista tabla ni zakon, predpis, katerega bi se moral držati. Je le vljudno obvestilo trgovine, da ti bodo odpeljali avto če boš tam parkiral kot ne-stranka.

"Parkirišče samo za stranke" tablo nabije lastnik. Kaj ti ni jasno?

A do tebe mora pristopiti policist in ti reči, da je ubijanje prepovedano, ker ne verjameš napisanemu v zakonodaji?

Zgodovina sprememb…

rezator ::

Policistom so odvzete vse avtoritete. Enako kakor tudi učiteljem in mogoče sem še kater poklic pozabil.
Some people feel the rain. Others just get wet.

next3steps ::

Rezator, pozabi nekdanji fašistični titoistični sistem. Takšen, vlada samo še v Kubi in morda še kje.

BigWhale ::

next3steps je izjavil:

Ni mogoče izvedeti, ali je ona stranka. Vsekakor pa Policija med delovnim časom ne more in ne sme biti stranka.


Policaj ne sme med sluzbenim casom iti v trgovino po malico? :')))

next3steps ::

Ne vem, se ti v službi lahko prosto po Prešernu šetaš kjerkoli po svetu, ali si primoran tudi kaj narediti?

xmetallic ::

PaX_MaN je izjavil:

Kaže da ne:
Ker je prišlo do trčenja obdolženca v vozilo oškodovanca na parkirišču picerije, ki je očitno prosto dostopno vsem in je torej namenjeno javnemu cestnemu prometu ter ne gre za parkirišče, ki bi bilo strogo namenjeno le lastniku zemljišča, ograjeno na kakršenkoli način in na njem prepovedana vožnja vsem drugim razen lastniku, se v zvezi z vožnjo, trčenjem in kasnejšim preizkusom psihofizičnih sposobnosti voznikov uporabljajo določila ZPrCP.Policist mora odrediti strokovni pregled neposrednemu udeležencu prometne nesreče, ki izjavi, da je užival alkoholne pijače po prometni nesreči, le ta pa mora ravnati po njegovi odredbi.

Mešaš hruške in jabolke. Policija ima pristojnosti, da te kaznuje če narediš kaznivo dejanje, prekršek na zasebnem ozemlju. Tako kot lahko vstopi v stanovanje, če je ogroženo življenje. Iz zgornjega odstavka bi potem sklepal, če sosedu zapeljem na dvorišče in se zaletim v njegov avto me policija ne more kaznovat. Ker ni javna površina.

Kdo sme, in ne sme parkirati, na kakšen način sme, in na kakšen ne, določa lastnik. Policist ti ne more napisat kazen, če v Hoferju parkiraš čez tri parkirna mesta. Ergo, nisi v prekršku.

poweroff ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Druga stvar, ker mu je avto deloval v mirnem teku, bi moral biti privezan.

Resno?

Tole me zanima, ker včasih imam jaz prižgan avto, pa nisem privezan.
sudo poweroff

xmetallic ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Nima to veze......še vedno ima gospa v videu prav in žal ovce , kot si sam, sklonijo glavo in gredo s

Ne nima. Če policist parkira na tujem ozemlju, in ti prideš pametovat policistu, da je na zasebnem ozemlju, da je v prekršku, bla, bla, bla. To ne drži. Držalo bo takrat, ko bo lastnik tako rekel.

xmetallic ::

next3steps je izjavil:

"Parkirišče samo za stranke" tablo nabije lastnik. Kaj ti ni jasno?

A do tebe mora pristopiti policist in ti reči, da je ubijanje prepovedano, ker ne verjameš napisanemu v zakonodaji?

A je "parkirišče samo za stranke" definirano v zakonodaji?

zmaugy ::

Tudi abeceda se mi zdi da ni definirana v zakonodaji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

xmetallic ::

Nepravilno parkiranje na zasebnem ozemlju ni prekršek, ki bi ga lahko policija kaznovala. Je zgolj kršitev dogovora, ne predpisa in ne zakona, le dogovora.

PaX_MaN ::

xmetallic je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Kaže da ne:
Ker je prišlo do trčenja obdolženca v vozilo oškodovanca na parkirišču picerije, ki je očitno prosto dostopno vsem in je torej namenjeno javnemu cestnemu prometu ter ne gre za parkirišče, ki bi bilo strogo namenjeno le lastniku zemljišča, ograjeno na kakršenkoli način in na njem prepovedana vožnja vsem drugim razen lastniku, se v zvezi z vožnjo, trčenjem in kasnejšim preizkusom psihofizičnih sposobnosti voznikov uporabljajo določila ZPrCP.Policist mora odrediti strokovni pregled neposrednemu udeležencu prometne nesreče, ki izjavi, da je užival alkoholne pijače po prometni nesreči, le ta pa mora ravnati po njegovi odredbi.

Mešaš hruške in jabolke. Policija ima pristojnosti, da te kaznuje če narediš kaznivo dejanje, prekršek na zasebnem ozemlju. Tako kot lahko vstopi v stanovanje, če je ogroženo življenje. Iz zgornjega odstavka bi potem sklepal, če sosedu zapeljem na dvorišče in se zaletim v njegov avto me policija ne more kaznovat. Ker ni javna površina.

Kdo sme, in ne sme parkirati, na kakšen način sme, in na kakšen ne, določa lastnik. Policist ti ne more napisat kazen, če v Hoferju parkiraš čez tri parkirna mesta. Ergo, nisi v prekršku.

Nehaj bluzit. Tle nimajo sosedje nič. Hoferjevo parkirišče === parkirišču od picerije. Zato, če policaj tam parkira napak (nad čemer je jamrala gospa iz te teme), je storil prekršek po zprcp.

xmetallic ::

PaX_MaN je izjavil:


Nehaj bluzit. Tle nimajo sosedje nič. Hoferjevo parkirišče === parkirišču od picerije. Zato, če policaj tam parkira napak (nad čemer je jamrala gospa iz te teme), je storil prekršek po zprcp.

Ne drži. Nepravilno parkiranje na zasebnem ozemlju ni prekršek, ki bi ga lahko policija kaznovala. Je zgolj kršitev dogovora, ne predpisa in ne zakona, le dogovora.

rezator ::

r3dkv1c4 ti pojma nimaš kaj govoriš. Tebi je pa sestra hkrati tudi sestrična.

33. člen
(varnostni pas)
(1) Med vožnjo morajo biti osebe v motornem vozilu na vseh sedežih, kjer so vgrajeni varnostni pasovi, pripete na način, ki ga je predvidel proizvajalec vozila glede na konstrukcijo zadrževalnega sistema.
(2) Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za avtobuse mestnega potniškega prometa in za avtobuse, ki imajo stojišča, na katerih osebe stojijo.
(3) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebi iz prvega odstavka tega člena, ki z veljavnim zdravniškim potrdilom dokaže, da pasu zaradi zdravstvenih razlogov ne more uporabljati.
(4) Varnostnega pasu ni treba uporabljati osebam na zadnjih sedežih v vozilih policije in vojaške policije, če uporaba varnostnega pasu onemogoča izvajanje uradnih nalog.
(5) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik ali potnik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega odstavka tega člena.

Se pravi če je avto na mestu in je prižgan, to ni vožnja. Policist ne rabi bit pripet.

Zdaj bodi pa tiho!
Some people feel the rain. Others just get wet.

r3dkv1c4 ::

xmetallic je izjavil:

Nepravilno parkiranje na zasebnem ozemlju ni prekršek, ki bi ga lahko policija kaznovala. Je zgolj kršitev dogovora, ne predpisa in ne zakona, le dogovora.

On ni bil Hoferjeva stranka, se pravi, da je motil posest.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Invictus ::

next3steps je izjavil:

Rezator, pozabi nekdanji fašistični titoistični sistem. Takšen, vlada samo še v Kubi in morda še kje.

V ZDA je še hujše ;). Kar jezikaj ti tam policaju...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

PaX_MaN je izjavil:

xmetallic je izjavil:

next3steps je izjavil:


Če sami svojih prekrškov in kaznivih dejanj nočejo dokumentirati, mora to početi nekdo drug.

Kakšen prekršek je naredil policist? Hoferjevo parkirišče je privatno zemljišče. In zgolj lastnik lahko zahteva umik oziroma odvoz avtomobila.

Kaže da ne:
Ker je prišlo do trčenja obdolženca v vozilo oškodovanca na parkirišču picerije, ki je očitno prosto dostopno vsem in je torej namenjeno javnemu cestnemu prometu ter ne gre za parkirišče, ki bi bilo strogo namenjeno le lastniku zemljišča, ograjeno na kakršenkoli način in na njem prepovedana vožnja vsem drugim razen lastniku, se v zvezi z vožnjo, trčenjem in kasnejšim preizkusom psihofizičnih sposobnosti voznikov uporabljajo določila ZPrCP.Policist mora odrediti strokovni pregled neposrednemu udeležencu prometne nesreče, ki izjavi, da je užival alkoholne pijače po prometni nesreči, le ta pa mora ravnati po njegovi odredbi.


Tukaj ni slo za nesreco. Kazen za parkiranje izven oznak na parkiriscu je 40 EUR. Zakaj policija v BTCju ne napolni proracuna? Ali pa v Mariboru, kjer je parkiranje preko crt ze kar kronicno za celo mestno obcino.

xmetallic ::

r3dkv1c4 je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Nepravilno parkiranje na zasebnem ozemlju ni prekršek, ki bi ga lahko policija kaznovala. Je zgolj kršitev dogovora, ne predpisa in ne zakona, le dogovora.

On ni bil Hoferjeva stranka, se pravi, da je motil posest.

Držalo bo takrat, ko bo tako rekel predstavnik Hoferja. In to podkrepil s tožbo na sodišču. Do takrat tu ni nobene kršitve.

Invictus ::

r3dkv1c4 je izjavil:


On ni bil Hoferjeva stranka, se pravi, da je motil posest.

Kar pomeni da mora Hofer iti v civilno tožbo motenja posesti. Policija tu nima nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

next3steps je izjavil:

Ne vem, se ti v službi lahko prosto po Prešernu šetaš kjerkoli po svetu, ali si primoran tudi kaj narediti?


Malica je nekaj kar mi zakonsko pripada. Hoferjevo parkirisce je hoferjevo parkirisce. Hofer lahko gor napise, da je samo za stranke, vendar ti ne ves, ce se policaj mogoce ni zmenil s poslovodjo, ki mu je dovolil uporabo parkirisca.

69charger ::

Policist največji zločinec trenutno v Sloveniji, zblojena baba ki pa telefonira med vožnjo pa snema pa nevemkaj še je pa rešiteljica :) Kaj od tega bolj ogroža folk? A seveda, policist ki je parkiral pred štacuno in kaznuje folk ki je na telefonu, lol. Ni čudno da smo kjer smo ker se je folku čist zmešalo.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

thed0g195 ::

Invictus je izjavil:

next3steps je izjavil:

Rezator, pozabi nekdanji fašistični titoistični sistem. Takšen, vlada samo še v Kubi in morda še kje.

V ZDA je še hujše ;). Kar jezikaj ti tam policaju...

Kar se pridoma izkorisca za razne BLM in podobne fakcije. Provociranje policista ter njegovega postopka -> playing the victim, ko dobi metek v celo.

Hvala moderator za brisanje tega sovraznega govora pardon resnice prej.

Zgodovina sprememb…

s1m0n ::

@r3dkv1c4, CPP ne veljajo! Vozilo ni v prometu je na privat parkirišču.
Nisem nikjer zasledil, da ne smeš imeti na privat zemlji vozila prižganega, biti ne pripet...

rezator ::

Hvala xmetallic. Ampak glede r3dkv1ce se ne sekirat, on pač ne dojame.
Some people feel the rain. Others just get wet.

zmaugy ::

BigWhale je izjavil:

next3steps je izjavil:

Ne vem, se ti v službi lahko prosto po Prešernu šetaš kjerkoli po svetu, ali si primoran tudi kaj narediti?


Malica je nekaj kar mi zakonsko pripada. Hoferjevo parkirisce je hoferjevo parkirisce. Hofer lahko gor napise, da je samo za stranke, vendar ti ne ves, ce se policaj mogoce ni zmenil s poslovodjo, ki mu je dovolil uporabo parkirisca.


Pa misliš da so dogovori med policistom in nekim poslovodjem o stvari, od katere bi eventuelno imel korist policist, kosher?

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Pa misliš da so dogovori med policistom in nekim poslovodjem o stvari, od katere bi eventuelno imel korist policist, kosher?


Ej, v resnici ne vem. Meni se stvar ne zdi blazno sporna. Policisti se verjetno lahko marsikaj dogovorijo z marsikom. Recimo, da v trgovino podtaknejo dva undercover policaja, ki bosta ujela tatu, ki redno krade v trgovini. Tako se lahko zmenijo s trgovino, da bodo na parkiriscu postavili opazovalca, ki bo spottal prekrskarje.

zmaugy ::

BigWhale je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pa misliš da so dogovori med policistom in nekim poslovodjem o stvari, od katere bi eventuelno imel korist policist, kosher?


Ej, v resnici ne vem. Meni se stvar ne zdi blazno sporna. Policisti se verjetno lahko marsikaj dogovorijo z marsikom. Recimo, da v trgovino podtaknejo dva undercover policaja, ki bosta ujela tatu, ki redno krade v trgovini. Tako se lahko zmenijo s trgovino, da bodo na parkiriscu postavili opazovalca, ki bo spottal prekrskarje.


Medtem pa trgovina na lokaciji, ki ni primerna za radarsko past/CPP past, ni deležna takšne pozornosti policistov in zato se tatovi iz prve trgovine preselijo v drugo.

ah9559 ::

xmetallic je izjavil:

next3steps je izjavil:


Če sami svojih prekrškov in kaznivih dejanj nočejo dokumentirati, mora to početi nekdo drug.

Kakšen prekršek je naredil policist? Hoferjevo parkirišče je privatno zemljišče. In zgolj lastnik lahko zahteva umik oziroma odvoz avtomobila.


Ja in kakšno pravico po tvojem ima policija nato napisat kazen tej babi za nepravilno parkiranje?

Če so že pravila pol naj veljalo za vse!!!

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Medtem pa trgovina na lokaciji, ki ni primerna za radarsko past/CPP past, ni deležna takšne pozornosti policistov in zato se tatovi iz prve trgovine preselijo v drugo.


Mogoce, ampak to je pa drug problem. :)

PaX_MaN ::

xmetallic je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:


Nehaj bluzit. Tle nimajo sosedje nič. Hoferjevo parkirišče === parkirišču od picerije. Zato, če policaj tam parkira napak (nad čemer je jamrala gospa iz te teme), je storil prekršek po zprcp.

Ne drži. Nepravilno parkiranje na zasebnem ozemlju ni prekršek, ki bi ga lahko policija kaznovala. Je zgolj kršitev dogovora, ne predpisa in ne zakona, le dogovora.

Nehaj bluzit. Hoferjevo parkirišče ni zasebno ozemlje. Gre za ozemlje, namenjeno javnemu cestnemu prometu, kar zapade pod ZPrCP.

BigWhale je izjavil:

Tukaj ni slo za nesreco. Kazen za parkiranje izven oznak na parkiriscu je 40 EUR. Zakaj policija v BTCju ne napolni proracuna? Ali pa v Mariboru, kjer je parkiranje preko crt ze kar kronicno za celo mestno obcino.

Ker namen policije ni inkasantstvo?
(Kazen je 80€.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

r3dkv1c4 ::

s1m0n je izjavil:

@r3dkv1c4, CPP ne veljajo! Vozilo ni v prometu je na privat parkirišču.
Nisem nikjer zasledil, da ne smeš imeti na privat zemlji vozila prižganega, biti ne pripet...


Je Paxman lepo obrazložil.
Ovce so pač ovce in kunec ni nič drugačen.

Nehaj bluzit. Hoferjevo parkirišče ni zasebno ozemlje. Gre za ozemlje, namenjeno javnemu cestnemu prometu, kar zapade pod ZPrCP.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

xmetallic ::

ah9559 je izjavil:


Ja in kakšno pravico po tvojem ima policija nato napisat kazen tej babi za nepravilno parkiranje?

Če so že pravila pol naj veljalo za vse!!!

Kazen je dobila zaradi telefoniranja med vožnjo. Po cesti.

r3dkv1c4 je izjavil:


Je Paxman lepo obrazložil.
Ovce so pač ovce in kunec ni nič drugačen.

Nehaj bluzit. Hoferjevo parkirišče ni zasebno ozemlje. Gre za ozemlje, namenjeno javnemu cestnemu prometu, kar zapade pod ZPrCP.

Ni zasebno ozemlje? Se pravi je v zemljiški knjigi pod lastnika napisana država/občina? *clap* *clap* *clap*

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Čak mal; A ni tako da lahko policisti kaznujejo voznike ki so parkirali na parkirnem mestu za invalide? Pa čeprav parkirišče ni v lasti občine/države ?

Če rečemo da na zasebnem lahko vsak dela kar hoče potem res ne vidim smisla v tem zakonu za obvezna parkirna mesta za invalide ki jih je treba imet.

A ni tako da so zasebna parkirišča, ki so namenjena širši javnosti vseeno do neke mere podvržena javnemu dobremu v smislu policijskih, gasilskih in reševalskih akcij?
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkirišča med bloki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14422896 (18817) Saul Goodman
»

Klical pajka že drugič za policijsko vozilo, a ni prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5012538 (9894) Dr_M

Parkiranje tujih vozil na zasebnem parkirišču (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13638237 (33887) Gandalfar
»

Ali lahko občan redarja kaznuje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6815702 (13255) Utk

Več podobnih tem