» »

Kako začeti programirati

Kako začeti programirati

Dinko ::

Ukvarjam se z računalniki nekaj casa... zanimati pa me je začelo programiranje...


Zanima me kako začeti in kateri programski jezik je najboljsi.... in seveda literatura...

Zanima me tudi programiranje v javi (kje dobiti podatke (literaturo) in progame za delanje s tem...


Pricakujem cim več nasvetov
Dinko

Cokolesnik ::

Če boš povedal, kakšne vrste aplikacij bi z veseljem izdeloval, bi lahko odgovorili bolj konkretno?
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Boki_ ::

Po mojem je najbolje da začneš z Visual Basicom. Nabavi si Microsoft Visual studio, vsebuje VB, C++, J++ in še neki VB Fox se mi zdi, ima pa tudi neke popravke.
I'm back

Gandalfar ::

python je lustkan .. :]

/me hides..


Dober tutorial za nekoga, ki se prvic loteva programiranja..

http://www.honors.montana.edu/~jjc/easy...

zgleda, da obstaja tudi lep win32 installer .. http://www.python.org/ftp/python/2.3/Py...

Reso ::

Glede začetkov je java kar dobra. Najdeš jo na java.sun.com .

Kaka VisualBacis, C NET in ostalo microsoftovo golazen pa ti predlagam da jo vsaj za nekaj časa pozabiš.

OmegaBlue ::

Če si res začetnik se malo poigraj s tem
Ful luštkan
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

NoUse4AName ::

Kot vidis je miljon jezikov s katerimi lahko zacnes...

BigWhale ::

Absolutno treba zacet z MS Visual orodji! .NET Jasno! Najprej das ene 600k denarja, da kupis zadevo...

... aja, saj res...


Jaz ti bom pa tako ali tako rekel, da zacni z Cjem. Tam dobis precej osnov, ki so na nek nacin nujno potrebne.

:)

darkolord ::

Če si študent, je Vs.NEt zastonj za osebno uporabo

Neandertalec ::

Hja, osnovni Pascal je bil narejen ravno za to, da zacetniki vidijo, kako izgleda programiranje (kot premetevanje raznih podatkov). Od tam bos z lahkoto presaltal na C, ko pa obvladas tega, pa hitro osvojis katerikoli jezik, z izjemo Prologa, ki zahteva popolnoma drugacen nacin razmisljanja.

Mimogrede, kaj se je pa zgodilo z Oberonom, ki so ga svoj cas menda gonili tudi na FRI?

kopernik ::

predlagam Python ali Javo kot prvi jezik. Tako se boš takoj naučil programiranja z objekti, kar je dokaj pomembno, ker objektni pristop kar dosti programerjem povzroča težave.

NoUse4AName ::

Daj no, ne mors nekomu ki nima pojma o programiranju kr zacet bluzit o objektih

Gandalfar ::

zakaj pa ne? :)

darh ::

Ful zanimivo.. vsakič ko nekdo vpraša za nasvet kje naj začne... se kregate o enih in istih stvareh...


----

@Gandalf: Najprej je treba osvojit marsikatero drugo področje kot so objekti. Objekti so slaščica. Je treba predjed najprej pojest.
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

noraguta ::

ok sem btw BW ot kje pa tebi ta cifra?

kopernik ::

saj pri objektih je le drugačen način razmišljanja. Ni nič težje ali lažje.

budi ::

Kdo ve kakšno literaturo za javo?

kopernik ::

snow ::

Sem jaz tud začetnik, pa bi rekel da naj objekti vsaj en malo počakajo. Prvo treba osvojit osnovno sintakso.

Aja učim se pa c++ po knjigi Gorana Bervarja: C++ na kolenih
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

zoune ::

Pomoje je res najbolje, da zacnes z C++ v VS-u! Pa zacni od zacetka z onimi varijantami "Hello world!". Literatura pa je bla v eni prejsnji debati ze omenjena tam ko je blo nekaj z Javo. Ce bos C osvojil in ga dobro skapiral bodo ti potem ostali tud sli(Delphi, Java...)

BigWhale ::

Od kje mi cena? Evo:

VStudio .NET Ent Dev 2003 Win32 English Not to NA/Australia/UK CD 513.218,41 SIT

Mogoce je tole celo brez MSDNja. In ce je, je prakticno neuporabno :)

noraguta ::

mnja MSDN Universal supscription je 2,800$.zraven mas spakirane vse MS izdelke od SQL developer edition do windows 2003 in exchange serverja, Office dobis za general usage.

Oraclov Internet Developer Suite za primerjavo pride precej vec.Borlan in IBM imata podobno visoke cene.Integrerani paketi so vsi po vrsti precej dragi, pa konec koncev niti niso namenjeni ucenju. njaperj se je treba naucit make scripte pisat.

Drugace pa za zacetek niti ne rabis universala. Sam framework je pa drugace zastonjv kombinaciji s #developom se osnove dajo naucit.

Drugace pa tudi jaz predlagam za zacetek navaden c.

kockish ::

Zaradi prevejalnika, ki dopusca manj napak, ti priporocam javo. Itak pozna vse principe, ki jih bos za programiranje rabil...

slawc ::

gcc je zastonj, pa tudi borland c++
delphi personal baje?
LP, Slawc

kyon ::

Zivjo!

Ne vem sicer, koliko si star, ampak predlagam ti, da se odlocis za racunalnisko solanje. Torej najprej racunalniska srednja sola, potem pa se fakulteta. Tako bos dobil vsa potrebna znanja, ki se na koncu zlijejo v celoto. Takrat ti programiranje ne bo predstavljalo nobenih tezav. Sicer to skupno predstavlja vsaj 7 let(4 srednja+3 fakulteta(Visokosolski program)), ampak je pa to dejansko optimalni nacin za pridobitev potrebnih znanj.

LP

darkolord ::

jao sej sm reku da je vs.net zastonj za izobrazevanje/osebno uporabo :\ >:D

mlakar ::

Mene pa zanima, ker jezik je najoblj iskan in s kermu se da najbolj zaslužt, če ga znaš. Ne mislm kakšne hude varjante, sam tko me zanima kerga se rabi na trgu?

LP

NoUse4AName ::

mlakar: fortran.

kopernik ::

mlakar: vedno moraš vedeti čimveč stvari na čimveč področjih :) Drugače bi pa težko rekel, kaj se najbolj išče. Pred nekaj leti je bilo ful služb za Delphi, sedaj pa ne vem kako je s tem, ker sam delam večino stvari v Javi, kjer je tudi kar nekaj služb. Iz raznih ogldasov na FRI-ju bi lahko sklepal, da je še najbolj iskano znanje iz C++. Veliko služb je tudi na področju web aplikacij (kjer moraš znati php/ASP/Javo/itd)
Je pa konkurenca vedno hujša, ker se vedno več ljudi ukvarja s programiranjem.

Gandalfar ::

darkolord: daj link.

BigWhale ::

> jao sej sm reku da je vs.net zastonj za izobrazevanje/osebno uporabo

Aja? Kje? Jaz bi ga uporabljal za osebno rabo. Pa se MSDN bi imel, jasno, za osebno rabo.

gcc/g++ & all the man pages & all the google.com je free, as in all you can eat free...


Can anyone beat that?

Gandalfar ::

darkolord ::

am recimo pejt na faks pa ga tam dobis zastonj

kopernik ::

tam ga dobijo, kolikor vem, samo študenti.

Gandalfar ::

darkolord: nisem student FRIja al pa FERa .. kaj pa zdaj?

kyon ::

Potem pa ga ne mores dobiti, zato, ker fakulteta placuje Microsoftu za izposoje. Predlagam, da prosis kakega znanca, ki je student FE ali FRI v Ljubljani ali FERI v Mariboru.

noraguta ::

ma kaki , MS tala VS po univerzah za to da si nardi potencialno klijentelo. Za janeza vsakdanjika je pa VS 700$.

MSDN je pa itak na netu.

darkolord ::

bah whatever... pyhton sux tako da smrdi do sem...

to je tko kukr da gres batch fajle programirat... al pa se bolje, v mIRCu! tist je glih nek priblizek tega, pravtako lahko nardis velik stvari (d0h) :\

kopernik ::

python se meni zdi zelo dober jezik. Poznam več zelo dobrih programerjev, ki se strinjajo. Koliko si ti pravzaprav preizkušal pythona ? tvoja primerjava z batch fajli je pa milo rečeno neumestna.

aljaz ::

Moje osebno mnenje :

Začni z Pascalom oz. z Delphijem - Object Pascal. Jezik je res primeren za začetnike, poleg tega pa tudi izjemno zmogljiv, za kasnejšo naprednejšo uporabo.

Kar se pa tiče tega, da če hočem dobro programirat, da je potrebno najprej srednja računalniška, potem pa še FRI : MALO MORGEN. Če boš šel skozi to boš znal for, if, pa mogoče še kakšen while. Če se hočeš naučiti programirati moraš kar lepo vzeti knjige v roke, potem pa učenje in praksa.

Lp Aljaž

kopernik ::

no, da dodam še svojo izkušnjo:

meni so enkrat pri razgovoru za službo rekli, da je pri njih opravljen faks neko zagotovilo, da je človek, ki konča faks, vztrajen. In vztrajnost je menda zelo cenjena vrlina. Nikakor pa to ne pomeni, da je zaradi faksa boljši programer kot tisti, ki faksa nima. Torej, diploma je vstopnica, vse ostalo pa je odvisno od tvojega znanja, iznajdljivosti, itd.

aljaz ::

Se ne bi mogel bolj strinjati

darkolord ::

to je cist res, sam brez vstopnice tezko kam prides :D

Person ::

Itak:D
Let's make something useful!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Totalen začetnik

Oddelek: Programiranje
373111 (2334) root987
»

Kje začeti z programiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
947576 (5180) BigWhale
»

Visual Basic, C#, C++, razlike... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
12212105 (9776) 64202
»

ASP.NET(jezik C#) vs. PHP (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710188 (8832) Nerdor
»

Java

Oddelek: Programiranje
323334 (2892) Nerdor

Več podobnih tem