» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
11 / 17
»»

opeter ::

Zvezdica27 je izjavil:

Vidi se, da ni šlo lih velik keša v specialne efekte ...


Hmmm, ampak ravno za posebne učinke so porabili kar lepo vsoto denarja.

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Zvezdica27 ::

pff...

Dune 2021 je akcijska pustolovščina - kar je tudi prva knjiga. Šele potem z Mesijo (torej v drugem filmu) bomo videli ali so res falili s temi filmi,

meni osebno je 1984 bolj ljub film, čeprav tale ni slab, je pa... ma pismu, res me spominja na Star wars 1-3. Nisem pa dobil vzušja Dune, kot knjiga. 1984 film mi je vsaj spletkarjenje kvazifevdalne družbe res res dobro predstavil (da Jean-Luc Picarda ne omenjam).

Pač, so ga tudi posodobili, da je družbeno sprejemljiv ane (Liet Kynes črna ženska, Jamis črn), sam je tud mnogo slabših zadev. Uvodni govor Irulan v 1984 mi je top (alegorija na uvode poglavij v knjigi te Irulanino vlogo kasneje), navigatorji v 2021 sploh niso faktor...

tko da... je OK, ker je tudi Dune akcijska pustovolščina od njige. Me pa zanima do kje bodo s to zgodbo šli, a bodo tudi Mesijo zajeli ali pač končali z osvojitvijo prestola. Tam se bo videlo.

Za pogledat pa je, sam ocena imdb, ki je kar 8,3, pa je čist neupravieno visoka (IMO).

zz

gus5 ::

Zvezdica27 je izjavil:

Me pa zanima do kje bodo s to zgodbo šli
Magijska zgodba za najstnike, v kateri je/bo politika/vojna le ozadje romantične zgodbe (Pavle ga bo namočil v svojo princesko iz sanj).

Magija + politična/vojna drama + erotika - recept, viden že v GOT. Vedno "vžge".

SambaShare ::

Zvezdica27 je izjavil:

Uvodni govor Irulan v 1984 mi je top (alegorija na uvode poglavij v knjigi te Irulanino vlogo kasneje), navigatorji v 2021 sploh niso faktor...




Uf tale je boljši ;).

Gregor P ::

Naj se ponovim ...8-)

Gregor P je izjavil:

Sem si še enkrat pogledal stari film Dune 1984 (kino različica), še prej pa (samo) prolog iz podaljšane različice; to mislim, da je to najboljša kombinacija, da razumeš vse (če nisi bral knjig)...
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pegasus ::

Zdaj ko sem film pogledal še ene parkrat, počasi začenjajo ven udarjati površnosti:

Paul bere knjigo o fremenih, ima jo odprto na strani s skico vojščaka; nekaj trenukov naprej polista po knjigi in prispe do te iste strani; če bi ti dve sceni zamenjali med seboj, bi celota delovala smiselno.
Emperorjev poslanec prispe s petimi navigatorji ("orange spice gas") v spremstvu. Thufir naračuna ceno poti za tri?
Atreidi s spremstvom se sprehodijo od ladij do orintohopterja. Sence so kratke, a vemo, da se mora to dogajati zgodaj zjutraj zaradi previsokih dnevnih temperatur. Ko priletijo do palače, so sence primerno dolge.
Paul se sprehodi med palmami. Sence palm se iz kadra v kader spreminjajo tako po dolžini kot po smeri.
Ko se formacija spusti proti harvesterju, je spice sand lepo obarvan ("You can see the spice"). Ko se harvester pripravlja na pickup ("Docking sequence initiated"), je pesek naravne barve, brez rdečkastega odtenka začimbe.
Ko Paul in Jessica strmoglavita z orintohopterjem, od znotraj vidimo da pesek prekriva pol kabine, od zunaj pa vidimo da je sprednji del s kabino v zraku nad sipino.
V scenah prvega srečanja Paula in Jessice s fremeni je vsepovsod videti zeleno grmovje.

Pa še kaj bi se našlo ...

Ne vem kakšen proces imajo filmarji, a glede na to, da jim je bilo podarjeno dodatno leto med snemanjem in releasom filma, bi pričakoval, da bi take zadeve uspeli počistiti ven ... Tako pa motijo celovito izkušnjo.

drvo ::

Eni imate preveč časa. :)

Horas ::

saj v redu film, samo da se bojujejo po srednjeveško, čeprav imajo top tehnologijo? in pa tista punčara, niso mogl dat ene bol simpatične, ne neke mulatke? še pob je smotan do amena.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Okapi ::

:)) Človek mora biti res hud rasist, da mu Zendaya ni dovolj simpatična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Kurzweil ::

@pegasus, zanimivo kaj vse si opazil... kolikor pa se spomnim, pa se film ni snemal eno leto dlje, ampak je bila premiera v kinih zarado korone prestavljena za eno leto...

Zendaya pa je vredi... menda ne bom rasist, če rečem, da je bila Chani iz starega Duna bolj cute... treba pa iskreno nekaj povedat, da to ni Fast and Furious, kjer se pogovarjamo o lepoti felg in auspuhov... je pa tudi res, da ne dosežeš željenega učinka, če bi namesto stare in nove Chani dal vlogo recimo La Toyi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Mr.B ::

gus5 je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

Me pa zanima do kje bodo s to zgodbo šli
Magijska zgodba za najstnike, v kateri je/bo politika/vojna le ozadje romantične zgodbe (Pavle ga bo namočil v svojo princesko iz sanj).

Magija + politična/vojna drama + erotika - recept, viden že v GOT. Vedno "vžge".

Če bi bral druo in tretjo knjigo, bi se zavedal da . No pustimo Amerika mora futrat malega človeka s tem da mali človek tako ali drugače zmaga nad "vpiši poljubno". Pač še en mehanizem nadzora.

Horas je izjavil:

saj v redu film, samo da se bojujejo po srednjeveško, čeprav imajo top tehnologijo? in pa tista punčara, niso mogl dat ene bol simpatične, ne neke mulatke? še pob je smotan do amena.

Da ker so šli tako daleč, da metki ne prebijejo ščita.... ter kao energetska orožja povzročajo owerload in ob exploszij no pusti se presenetiti...
Čudi me, da se nisis vprašal, zakaj uporablajao "mnetatze" namesto computerjev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

BigWhale ::

pegasus je izjavil:

Ne vem kakšen proces imajo filmarji


Je povsem jasno, da ne ves kak je ta proces in koliko stane. :>

pegasus ::

Vem da so jamrali in garali nadure, da so lovili prvotni datum premiere, ne vem pa kaj (če sploh kaj) so še delali na filmu potem, ko so premiero prestavili. Ta del mi je neznan, sicer pa sem že delal z domačimi filmarji in jim stregel pri njihovih potrebah po compute power za digitalne dele filma ;)

kuglvinkl ::

Kurzweil je izjavil:

@pegasus, zanimivo kaj vse si opazil... kolikor pa se spomnim, pa se film ni snemal eno leto dlje, ampak je bila premiera v kinih zarado korone prestavljena za eno leto...

Zendaya pa je vredi... menda ne bom rasist, če rečem, da je bila Chani iz starega Duna bolj cute... treba pa iskreno nekaj povedat, da to ni Fast and Furious, kjer se pogovarjamo o lepoti felg in auspuhov... je pa tudi res, da ne dosežeš željenega učinka, če bi namesto stare in nove Chani dal vlogo recimo La Toyi :D


Sean Young je meni zlo specifična in zelo zelo zanimiva, Bladerunner anyone? :)

Sicer pa pegasus, OK, štekam, sam mogoče je treba ta del možgan izklopit? K drgač ne vem, kao prenanaš kakorkoli drugega na dnevni bazi. Ženo npr.
Your focus determines your reallity

pegasus ::

kuglvinkl je izjavil:

ne vem, kao prenanaš kakorkoli drugega na dnevni bazi. Ženo npr.
Drži, svet vedno težje prenašam, žena mi je pa ena redkih svetlih točk na tem svetu, ki mi še daje vero v ljudi :)

kuglvinkl ::

haha, lepo :)
Your focus determines your reallity

opeter ::

Kurzweil je izjavil:

Zendaya pa je vredi... menda ne bom rasist, če rečem, da je bila Chani iz starega Duna bolj cute... treba pa iskreno nekaj povedat, da to ni Fast and Furious, kjer se pogovarjamo o lepoti felg in auspuhov... je pa tudi res, da ne dosežeš željenega učinka, če bi namesto stare in nove Chani dal vlogo recimo La Toyi :D


Chani v 1984 verziji je bila zelo simpatična, a meni osebno je bila najboljša slovaška igralka v mini seriji od Hallmark Entertainment/Sci Fi Channel.

https://dune.fandom.com/wiki/Chani_Kynes
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

6bt9hmDwY ::

Kje se je to gledalo? Na HBO Max? S travnika? Kje drugje?

opeter ::

Sprašuješ za novi film ali za starejši film, morda mini serije?

Jaz sem mini serijo gledal na TV-ju, tudi Dune (1984) je že bil večkrat na TV na raznih kanalih (nazadnje je bil na AMC).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

6bt9hmDwY ::

Nov film, star film ni problem, serij navadno ne gledam (sploh, če za moje pojme neproduktivno zahtevajo preveč časa, ali se vidijo kakšni nepotrebni zapleti). Sem že prejel obvestilo za travniški šopek, security je sicer prižgal oranžno luč, bomo videli, če nam bo.

opeter ::

Aha, tukaj žal ne znam pomagati.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kayzon ::

Okapi je izjavil:

:)) Človek mora biti res hud rasist, da mu Zendaya ni dovolj simpatična.


Po kaksni logiki si prisel do tega sklepa? Saj punca zgleda bela? Kera greznica od foruma je tole mili boze.

Okapi ::

Kayzon je izjavil:

Okapi je izjavil:

:)) Človek mora biti res hud rasist, da mu Zendaya ni dovolj simpatična.


Po kaksni logiki si prisel do tega sklepa? Saj punca zgleda bela? Kera greznica od foruma je tole mili boze.

Mogoče se moraš naučiti brati, pa boš razumel tudi "logiko".
in pa tista punčara, niso mogl dat ene bol simpatične, ne neke mulatke?

Gagatronix ::

drvo je izjavil:

Eni imate preveč časa. :)


Dejansko imas v filmski industriji zaposlene ljudi, katerih edino delo je, da iscejo tzv. continuity error-je. Ampak vsi smo samo ljudje, in dostikrat gre film cez vec razlicnih rezov, tako da do napak je vedno prihajalo in vedno bo.

Okapi ::

Tudi stvar cene je. Če šef odloči, da je odprava napake predraga, pač ostane.

Valvoline ::

Najbolj overhypan piece of shit v zadnjem letu. Zapravil nazalost kakih 20 minut, 20 dolgih minut. Poden.

Kurzweil ::

Valvoline je izjavil:

Najbolj overhypan piece of shit v zadnjem letu. Zapravil nazalost kakih 20 minut, 20 dolgih minut. Poden.


Potem pa napiši katerih 3-5 filmov zadnjega leta so mojstrovine oz. vsaj dobri filmi, ki niso overhypani in, ki si jih pogledal več kot 20min... več kot vesel bom tvojih predlogov...

drvo ::

Short atention span.

Shakey ::

Jaz nisem bral knjige, nisem gledal prvega filma iz 1984 in na splošno nisem prevelik fan "kultnih franšiz", kot so Star Wars (razen Mandalorian), Star Trek (razen serije TNG) ali kakršnihkoli Marvelovih filmov (razen Zack Snyder's Justice League) :-)

Ta film me je pa totalno sezul. Pozitivno. V vseh pogledih.

LP.

Zvezdica27 ::

saj film ni slab.

Štos je v tem, da vsaj meni ne prenese občutka knjige (pa v bistvu mi Dune ni všeč). Pri prvem delu, kjer je bolj akcija, me to niti ne moti. Kaj bo pa zdaj, v drugem delu (in po koncu prve knjige), no, to pa bo naredilo ali pokopalo ta film.

zz

bastadu ::

V katerem kinu pri nas si je tale film najbolje ogledati? IMAX v Grazu predvaja kako verzijo brez nemške sinhronizacije?

BaTeMaN ::

Zvezdica27 je izjavil:

saj film ni slab.

Štos je v tem, da vsaj meni ne prenese občutka knjige (pa v bistvu mi Dune ni všeč). Pri prvem delu, kjer je bolj akcija, me to niti ne moti. Kaj bo pa zdaj, v drugem delu (in po koncu prve knjige), no, to pa bo naredilo ali pokopalo ta film.

zz


Točno to je zame največja napaka.
Par let se je omenjala beseda adaptacija.
No če izločiš 2/3 zgodbe in večkrat rečeš, kako zanič so delo opravili predhodniki, najameš najboljšo možno ekipo še ne pomeni da je film zame wau. Vizualni 10/10; vse ostalo pa...
Tudi Hans Zimmer, tokrat zame ni naredil nič. V bistvu trejler 1 in Pink Floyd'ov "Eclipse je boljši od vsega v filmu.

Dune (1984) >>> Dune (TV Mini Series 2000) >>> Jodorowsky's Dune >>> Dune (2021)

Okusi so različni. Nadaljevanje me sploh ne zanima več... pa sem tko overhypan nad tem PART 1 ne morem verjet kak podn mi je film.
less then zero

BigWhale ::

Men je pravzaprav Dune (1984) overhyped pofl, ki je sicer fajn za pogledat ampak ni pa hkrati nic posebnega. 2021 verzija je bolj moderna in daljsa izvedba. Precej solidna izvedba in zlo v redu posneta.

Rect, da je ta film podn, je pac mal trapast, no.

nejcek74 ::

BigWhale je izjavil:

Men je pravzaprav Dune (1984) overhyped pofl, ki je sicer fajn za pogledat ampak ni pa hkrati nic posebnega. 2021 verzija je bolj moderna in daljsa izvedba. Precej solidna izvedba in zlo v redu posneta.
Rect, da je ta film podn, je pac mal trapast, no.

No ja, rect za katerekoli Lynchev film da ni nekaj posebnega je tudi nekje v okvirih prejšnjega posta :); niso nujno po našem okusu, niso niti nujno dobri, etc, ampak vedno so pa nekaj posebnega (se enkrat, to ni nujno da je vedno zazeljeno)

BaTeMaN ::

Verjetno EMŠO zadeva, je pa tud res, da imam slab dan :) Sicer nisem rekel da je podn, ampak, da je "meni" tak podn, me veseli da je drugim všeč. Kar se pa D.Lyncha tiče pa je nekomu rojenu v sedemdesetih čist pač normalen režiser. Še pol v 90tih smo vsi gledal Twin Peaks, kot da gre za nekaj normalnega :D :D :D
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

Kurzweil ::

Ko že ravno omenjate Lyncha, tip je del elite režiserjev v mojih očeh, gre pa za specifiko, kjer bo večno deljeno mnenje, je verjetno res tako, ali si njegov fan, ali pa malodane hater... poleg Lyncha pa seveda Stanley Kubrick, ki je zame bog filmografije,... potem pa je seveda še miljon odličnih režiserjev, pri čemer se mi trga srce, ker vem, da sem jih pozabil cel kup...

Federico Fellini, Roman Polanski, brata Coen, Brian De Palma, Fritz Lang, Werner Herzog, Zameckis, Charlie Chaplin, Oliver Stone, Robert Altman, Akira Kurosawa, Alfred Hitchcock, Orson Welles, Scorsese, Andrei Tarkovsky, Billy Wilder, Francis Ford Coppola, Terrence Malick, David Lean, Sidney Lumet, Sergio Leone, Krzysztof Kieslowski, Lars Von Trier, Tarantino Quentin, John Huston, Paul Thomas Anderson, David Fincher, Christopher Nolan, Richard Linklater, David Cronenberg, Terry Gilliam, Tim Burton, Ridley Scott na začetku in par filmov Tonyja Scotta, James Cameron (bolj nostalgija na mlada leta), Miloš Forman, Alfonso Cuaron, Alejandro G. Inarritu, Hayao Miyazaki, Darren Aronofsky, Alejandro Jodorowsky, Frank Darabont,...... in ja, tudi Denis Villeneuve!

Saj vem, da vas verjetno to ne zanima, ampak meni je bilo vseeno fino malce pobrainstormat... kot rečeno, Lynch in Kubrick imata prav posebno mesto v mojem srcu, pa še kup ostalih.

BigWhale ::

nejcek74 je izjavil:

No ja, rect za katerekoli Lynchev film da ni nekaj posebnega je tudi nekje v okvirih prejšnjega posta :); niso nujno po našem okusu, niso niti nujno dobri, etc, ampak vedno so pa nekaj posebnega


Dune je od vseh Lychevih filmov se najmanj poseben. :) In v tem pogledu res ni nic tako blazno posebnega. No, se vedno je povsem ok film.

Kurzweil ::

BigWhale je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

No ja, rect za katerekoli Lynchev film da ni nekaj posebnega je tudi nekje v okvirih prejšnjega posta :); niso nujno po našem okusu, niso niti nujno dobri, etc, ampak vedno so pa nekaj posebnega


Dune je od vseh Lychevih filmov se najmanj poseben. :) In v tem pogledu res ni nic tako blazno posebnega. No, se vedno je povsem ok film.


Edino kar je še od Lyncha, ki je "manj posebno", je njegov The Straight Story... če ne bi vedel, da je on režiser... kot da ni njegov... govorim seveda žanrsko...

yayo ::

Lynchev Dune ni Lynchev film, ker se mu je odrekel.
In subsequent years, Lynch has disavowed the film, citing interference from producer Dino de Laurentiis and his lack of control over the end result. Despite multiple attempts to persuade him otherwise, Lynch's unwillingness to engage in a posthumous rescue mission is the key reason why there will almost certainly never be a director's cut.

Btw, Lucas je želel, da bi Lynch režiral tretjo epizodo Vojne Zvezd.

Unchancy ::

Dune je že na voljo v iTunes za 16,99 EUR.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Kurzweil ::

Christopher Walken Joins 'Dune Part Two' as Emperor Shaddam IV

BaTeMaN ::

Odlična izbira.

He joins Florence Pugh ("Black Widow") as the Emperor's daughter, Princess Irulan; and Austin Butler (star of the upcoming "Elvis") as Feyd-Rautha Harkonnen, the presumptive heir to the Harkonnen dynasty.
less then zero

opeter ::

Florence Pugh - hopala, res je dobra izbira. Fantastično je igrala v Lady Macbeth, pa še kje ... Pa Chrisopher Walken ... SUPER!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

hbgqzR ::

Na hbomax zdaj iz 84 in 21.

oo7 ::

Warner Bros. posted the following synopsis:

This follow-up film will explore the mythic journey of Paul Atreides as he unites with Chani and the Fremen while on a warpath of revenge against the conspirators who destroyed his family. Facing a choice between the love of his life and the fate of the known universe, he endeavors to prevent a terrible future only he can foresee.

pegasus ::

Hehe, ta tip je car:

oo7 ::

Travis Fimel znan kot Ragnar iz TV serije Vikings se je pridružil tv seriji Dune: The Sisterhood


Dune: The Sisterhood is an upcoming television series offshoot of the feature film Dune. The series will focus on the Bene Gesserit.

"BENE GESSERIT: the ancient school of mental and physical training established primarily for female students after the Butlerian Jihad destroyed the so-called "thinking machines" and robots."

buttcrack ::

A to bo namest Serpenta počel :D

BaTeMaN ::

buttcrack je izjavil:

A to bo namest Serpenta počel :D


Se mi zdi, da se ne more znebit pečata Ragnar Lothbrok-a. V Warcraft je super ustrezal ker je igral skoraj isto vlogo Mr. Anduin Lothar :)
less then zero

oo7 ::

Zaključili so z snemanjem filma DUNE part 2.
««
11 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
141992 (215) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282182 (1296) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038600 (10721) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688106774 (71121) nurse013

Več podobnih tem