» »

Dune (remake)

Dune (remake)

Temo vidijo: vsi
««
17 / 17
»
»»

2dark ::

Ob vsem naprednem orožju se oni najraje bojujejo kot v srednjem veku. Popolnoma legit. Jap.

Zanimivo je, da tega danes ne počnejo na bojiščih. Imeli bi cel kup junakov, ki bi jih opevali v pesmih.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Jarno ::

Mah in meh, Dune UniverseTM temelji na ekonomiji, politiki, fevdalni ureditvi in odsotnosti umetne pameti.
Marsikaj so naredili, da bi preprečili nenehne vojne, zato je tudi tradicija vojskovanja v dani situaciji prilagojena.
#65W!

nejcek74 ::

Evo pogledal.

No, najprej, ne pozabit da gre za fantazijske bukle :))) pa se to da je bila zgodba postavljena v obdobju svetovnega strahu pred nuklearno vojno. Zdaj seveda se razlaga sesuva ce vrtamo pregloboko, bi pa vse opomnil da ima tudi nase trenutno razumevanje vesolja občutne luknje :))) pa ce študiramo zgodovinske dogodke se lahko samo čudimo neumnosti akterjev :))

Drugi del sem sprejel bolje kot prvega, verjetno sem se dokončno sprijaznil da filmi ne morejo zajeti kompleksnosti knjig in da tako tudi prav. Pa precej vec je političnih konotacij, manjkale so mi scene kot so bile one s Sardukarji v prvem delu, ali pa cesarjevimi odposlanci (grozeče, nedorečeno). BW dogajanje na Giedi Prime mi ni odtehtalo tega. Ravno tako cisto preveč akcije (oziroma razvlečeno), zal je to cena block busterjev.

pegasus ::

En lušten video na temo Dune in znanosti:

oo7 ::

Sem tudi jaz končno pogledal.
Dober film edino na začetku se je malenskot vleklo drugače pa brez pripomb. Sta mi ta dva nova filma boljša kot DUNE iz 1984.
Knjig nisem bral tako, da poznam DUNE samo toliko kolikor je bilo v filmih.
Čakam na tretji film :)

Zvezdica27 ::

fantje, knjiga (prva) je bila za tisti čas res top shit.

Ampak poudarek na - prva knjiga (vsaka naslednja je po mojem mnenju slabša) in tisti čas.

Dandanes imaš mnogo več dobrih fantazijskih in ZF vsebin, ne le knjig, tako da tale Dune se je malce... izgubil. Ampak za tisti čas pa je ta prva knjiga bila res nekaj wow... točno tako kot je nekdo gor napisal - vera + fevdalizem + mistika in malo politike... top. Dodaj še psihologijo (posameznik, torej tako Leto kot Paul kot Jessica), psihologijo množic )vera in klan) in dobiš to, kar je še bolj nadradil George RR. Ker igra presotolov je pa Dune na peto potenco, meni sta isti žanr.

Film to težko zajame, je pač drug medij, če že pa mi je osebno Lynch šel v pravo smer, tole mi ni tako všeč.

Knjiga je danes meni osebno zelo dobra, ni mi pa top shit. Ampak naslednje pa so katastrofa, končujoč se v debilizmu ko se Leto II združi s črvom. Saj razumem idejo, sam... cmon... v bistvu se jih sploh ne spomnim več medtem ko tprva knjiga ostaja v spominu.

Jaz se prvega filma sploh ne spomnim (torej je beden), sam bom pa pogledal še dvojko. To pa je po moje tudi to.

Bottom line: Dune so knjige, predvsme prva. Podobno kot je film zjebal LOTR (pa je dober film), da folk knjig ne pozna, pač pa si predstavlja zadevo po filmu, bo tle isto. Škoda. Ker Dune je še vedn ozelo zelo dobra knjiga. Ma ja... dajmo ji oznako top knjiga. Si zasluži.

zz

Mato989 ::

Bottom line: Dune so knjige, predvsme prva. Podobno kot je film zjebal LOTR (pa je dober film), da folk knjig ne pozna, pač pa si predstavlja zadevo po filmu, bo tle isto. Škoda. Ker Dune je še vedn ozelo zelo dobra knjiga. Ma ja... dajmo ji oznako top knjiga. Si zasluži.


Ja samo LOTR je dobil koliko oskarjev? Dune jih bo dobil skoraj 100% NIČ... LOTR je dejansko tudi odličen film čeravno z nekaj svobode scenaristov itd... večina sprememb v filmih LOTR je smiselna (izvzemši parih) zavoljo medija (Arwen namesto vilinca ki nima vloge izven reševanja Froda, Tom Bombadil ki je lore stuff ipd...) Še največji fail je prihod armade mrtvih na Pelennor ki dejansko izniči bistvo bitke kjer ljudje premagajo Mordor, ne pa mrtveci. Ampak to bi zahtevalo še dodatno bitko in nekaj 10 min dodatnih scen.


Po drugi strani je DUNE dejansko dolgočasen film... prvi kot pravim še je bil za silo, tole v 2. pa je totalni BOREDOM... jaz sem dejansko zadremal zmes in vrtel še enkrat nazaj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

c3p0 ::

Že prvi je bil precej dolgčas, pa sem se ga 2x trudil gledat. Dvojko prišparam za kakšno nespečnost.

Zvezdica27 ::

film ne more pričarati tesnobe knjige, ko Paul z mamo beži v puščavo... tista panika, kje so seekerji, kaj naj naredim... kdo me bo štihnil?

knjiga je res top spisana, tudi na koncu z Irulan in prevzemom oblasti.

Tipu je prva knjiga res ratala v nulo.

zz

2dark ::

Zvezdica27 je izjavil:

točno tako kot je nekdo gor napisal - vera + fevdalizem + mistika in malo politike... top.

zz


Vidim, da vas na polno vzburja vera in fevdalizem.

c3p0 je izjavil:

Že prvi je bil precej dolgčas, pa sem se ga 2x trudil gledat. Dvojko prišparam za kakšno nespečnost.


Dvojka se 99% dogaja v puščavi .. Čas boš stran vrgu. Edina dobra točka je, da Paul oženi na koncu lušno blondo namesto tisto grdobo Zendayo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Pithlit ::

2dark je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

točno tako kot je nekdo gor napisal - vera + fevdalizem + mistika in malo politike... top.

zz


Vidim, da vas na polno vzburja vera in fevdalizem.

c3p0 je izjavil:

Že prvi je bil precej dolgčas, pa sem se ga 2x trudil gledat. Dvojko prišparam za kakšno nespečnost.


Dvojka se 99% dogaja v puščavi .. Čas boš stran vrgu. Edina dobra točka je, da Paul oženi na koncu lušno blondo namesto tisto grdobo Zendayo.

Dej ti svojo pokaž da vidmo kolk je Zendaya grda. Čist resno me zanima kolk je tvoja lata visoka.
Life is as complicated as we make it...

Zvezdica27 ::

pustmo zdaj to, kaj je komu lepo, eni frajerji tud kosmate italijane nabijajo, pač...

dejstvo je, da ta fakin USA potrošniška kultura zjebe vse. Meni še noben film po fantasy ali SF knjigi ni zadovoljil pričakovanj. Uničili so mi LOTR, HArryja Potterja, Enderja in čeprav nisem ful fan, tudi Dune. A mora res vse bit na filmu? Še najbolj se jim je posrečil Batman, sam to je strip, vsi ostali stripi pa ne

Film nima časa razviti, kar knjiga lahko, čeprav sploh ne piše - recimo ker ti predvidevaš iz svojih izkupenj.

Kot je nekdo zapisal - da Bombadila ni v LOTR je največje razočaranje, ker v resnici je Bombadil strašen lik. No kakorkoli... bom pogledal, sam tko... s pol uča, kdor pa lahko, pa naj prebere knjigo, jaz sem celo slovenski prevod in je OK, četudi je izvirnik še vedno izvirnik, je pa mičkeno čuden jezik.


zz

2dark ::

Zvezdica27 je izjavil:

Uničili so mi, HArryja Potterja,
zz


Ne vem kje so teb uničili Potterja. Potter je čist ok prensešen v film. Knjige so sicer boljše, ampak filmi ne zaostajajo veliko.

Edini minus je bil, ko so GRadišniku dovolil, da je lahko prevedel sedmo knjigo. Hvala bogu, da so ta drek odsranili in je nato Kenda napisal ponovno sedmo knjigo.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delavec44 ::

Že to da (knjige) Potterja in Enderja omenjate v istem stavku kot LOTR in Dune je bogokletno :D

Mato989 ::

Zvezdica27 je izjavil:

pustmo zdaj to, kaj je komu lepo, eni frajerji tud kosmate italijane nabijajo, pač...

dejstvo je, da ta fakin USA potrošniška kultura zjebe vse. Meni še noben film po fantasy ali SF knjigi ni zadovoljil pričakovanj. Uničili so mi LOTR, HArryja Potterja, Enderja in čeprav nisem ful fan, tudi Dune. A mora res vse bit na filmu? Še najbolj se jim je posrečil Batman, sam to je strip, vsi ostali stripi pa ne

Film nima časa razviti, kar knjiga lahko, čeprav sploh ne piše - recimo ker ti predvidevaš iz svojih izkupenj.

Kot je nekdo zapisal - da Bombadila ni v LOTR je največje razočaranje, ker v resnici je Bombadil strašen lik. No kakorkoli... bom pogledal, sam tko... s pol uča, kdor pa lahko, pa naj prebere knjigo, jaz sem celo slovenski prevod in je OK, četudi je izvirnik še vedno izvirnik, je pa mičkeno čuden jezik.


zz


Bombadil je res strasen lik ampak iskreno bombadil ni imel nobenega vpliva na karkoli ce bi bil super ampak vecina gledalcev pojma ne bi imela kdo je bil
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

2dark ::

delavec44 je izjavil:

Že to da (knjige) Potterja in Enderja omenjate v istem stavku kot LOTR in Dune je bogokletno :D


Kaj točno je narobe s Harry Potterjem? Od vseh treh je še najmanj dolgočasen in razvlečen.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delavec44 ::

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Že to da (knjige) Potterja in Enderja omenjate v istem stavku kot LOTR in Dune je bogokletno :D


Kaj točno je narobe s Harry Potterjem? Od vseh treh je še najmanj dolgočasen in razvlečen.


Saj to, preveč je enostaven. Ne moreš knjig za otroke primerjati s fantazijskimi klasikami. Tudi če prve prinesejo več denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

2dark ::

delavec44 je izjavil:

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Že to da (knjige) Potterja in Enderja omenjate v istem stavku kot LOTR in Dune je bogokletno :D


Kaj točno je narobe s Harry Potterjem? Od vseh treh je še najmanj dolgočasen in razvlečen.


Saj to, preveč je enostaven. Ne moreš knjig za otroke primerjati s fantazijskimi klasikami. Tudi če prve prinesejo več denarja.


Lahko primerjamo filme. Dune je tukaj najslabši in najmanj zanimiv širši publiki.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

delavec44 ::

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

2dark je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Že to da (knjige) Potterja in Enderja omenjate v istem stavku kot LOTR in Dune je bogokletno :D


Kaj točno je narobe s Harry Potterjem? Od vseh treh je še najmanj dolgočasen in razvlečen.


Saj to, preveč je enostaven. Ne moreš knjig za otroke primerjati s fantazijskimi klasikami. Tudi če prve prinesejo več denarja.


Lahko primerjamo filme. Dune je tukaj najslabši in najmanj zanimiv širši publiki.


V redu, jaz sem govoril o knjigah.

DamijanD ::

Koliko so Dune knjige dobre (oz. cenjene) v literarnem smislu? Sem prebral vse ampak nisem ekspert na tem področju...

A ni Hobbit drugače tudi "otroška" knjiga - za približno isto ciljno publiko kot HP?

Zvezdica27 ::

lp,

pogledal 3/4 Dune 2 filma. Odličen je kot film. Je pa prilagojen potrošniku, niti pod razno ne prenaša poante knjige, bolj je osredotočen na glavni lik... ampak film kot izdelek je pa super. Vsaj zaenkrat. Film kot prenešena knjiga slab, kot H'wood izdelek za mase in zaslužek - well done!

Glede knjig se ne bomo kregali, okusi. Hobit knjiga je bila napisana za uspavalno sredstvo za njegove otroke - in tako jo je treba brati in je vrhunska, zame. LOTR je drugo, Silmarillion pa je češnja na torti, če se mene vpraša.

Dune knjige v literarnem smislu niso ne vem kaj, če pa gledaš fantasy ali SF, kakor hočeš, pa so nek temelj iz preteklosti, bila je prva res uspešna "družbena sociologija". Po svoje je klišejska, sam je imela tak vpliv, da je klasika in dobro se je postarala. Neke vrednosti pa nima nič bolj od kaj jaz vem, the forewer war. Ampak v SF svetu je pa to klasika in to dobra. Da ne omenjamo Dune igrice ;)

Harry Potter knjige pa so ... ah, otroštvo... film je uničil domišljijo, ker marsikaj sem si pač drugače predstavljal, štekaš... recimo quidditch. Zdaj pa rečeš Arwen pa vidiš ono, v knjigi pa sploh nek lik ni, samo stranska zzgodba za plojenje (časi ko ženske pač niso bile glavni liki). Isto Galadriel.

Preveč smo zabredli dandanes... še malo pa boš sam še priklopljen in gledal neumnost, kot da politika ni dovolj

zz

pegasus ::

Zvezdica27 je izjavil:

Da ne omenjamo Dune igrice ;)
Katere točno? ;)

Lahko bi to kdo potegnil iz naftalina, a imajo očitno pravne težave.
Dobro da imamo OpenRA ...

2dark ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

pogledal 3/4 Dune 2 filma. Odličen je kot film. Je pa prilagojen potrošniku, niti pod razno ne prenaša poante knjige, bolj je osredotočen na glavni lik... ampak film kot izdelek je pa super. Vsaj zaenkrat. Film kot prenešena knjiga slab, kot H'wood izdelek za mase in zaslužek - well done!

zz



Tale Dune je bil posnet zgolj za vas, ki ste bral knjige. Če bi bil narajen za maso, potem bi izbrali boljše igralce.

Film bo tako pozabljen kot je Blade Runner 2049.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zvezdica27 ::

to se pa strinjam. Hec je le, da je to ena od najbolj prodajanih SF knjig, folk ma otroke itd... to je za mase, sam specifično maso.

Saj pravim, sem presenečen, dober film, samo zvesta preslikava knjige pa ni in ne more biti. Enostavno, knjiga je ... mnogo mnogo bolj filozofska, film pa je heroj, fuk in akcija. Hollywood. Meni sede, no. Sam Dune je ševedno samo knjiga

zz

Lonsarg ::

Meni osebno čisto sede film pogledat kot neko kratko "obnovo" knjige, sam vrstni red je treba pazit da je film po knjigi in je super.

Filmi so pač drugačni kot knjige, sploh te knjige ki so mao bolj filozofske, take stvari pač niso za v film, zato berte najprej knjige, film pa za na koncu za vizualno sladico + obnovo.
««
17 / 17
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blade Runner - TV serija

Oddelek: Sedem umetnosti
142024 (247) oo7
»

Vam ljubi filmi z ZF in fantazijskimi elementi

Oddelek: Sedem umetnosti
282212 (1326) Uporabnik
»

Sci-Fi Literatura (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
23038883 (11004) Zvezdica27
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688107563 (71910) nurse013

Več podobnih tem