» »

Blade Runner 2

Blade Runner 2

««
3 / 14
»»

BigWhale ::

V neki tocki prides do tega, ko ne mores vec primerjati igralcev med sabo in se odlocati kateri je boljsi in kateri slabsi. Dva igralca sta lahko enostavno samo drugacna, se vedno je pa njun performance stellar, kar se tice same igre. Na koncu gre samo za to, kateri lik ti ostane bolj v spominu.

Pri rebootih je velik faktor to, da se originalov ljudje spominjajo z neko nostalgijo. Tak clovek ne bo nikoli 'sprejel' nekega reboota, kot dovolj spodobnega.

Najvecji hec vsega skupaj je pa to, da tudi Blade Runner ni imel neke blazno fantasticne igralske zasedbe in igre. Meni je zgodba tista, ki naredi Blade Runner dober film. Se za eno magnitudo bolj leseni igralci, te zgodbe ne bi pokvaril. To v bistvu velja za precej SciFi filmov.

bambam20 ::

BigWhale je izjavil:


Pri rebootih je velik faktor to, da se originalov ljudje spominjajo z neko nostalgijo. Tak clovek ne bo nikoli 'sprejel' nekega reboota, kot dovolj spodobnega.


Ker so zanič.

Planet opic je vrhunski in edini reboot, ki je dejansko uspel. No pa Judge Dreed je uspel.

Ker ima pravilno izbiro igralcev oz. v prvem primeru je to kar opica.

Vse ostalo je flop. tukaj prednjačita Robocop in Total Recall. Crap od Crapa.

Kurzweil ::

@BigWhale, recimo dober primer, kaj pomeni, če so igralci slabši, je novi Ghostbusters. Ne bom rekel, da je bil star "original" nek presežek, prej obratno, ampak če pogledaš starega in novega je razlika ogromna. Kar se igralske zasedbe Blade Runnerja tiče je bila zame odlična ali drugače vsem igralcem paše vloga perfektno, jaz slabega igralca ne vidim v 1. delu v drugem delu je že sedaj slednjih kar nekaj.

@rupsi31, bi dodal še Psycho, Conan, Godzila, Clash of titans... govorim o slabih...

BigWhale ::

Men se je zdel Planet Opic tako sranje, da sem nehal gledati kakih 20 minut pred koncem filma. :)) Reboot. Je pa res, da se mi tudi original nic kaj posebnega.

Kar se tice igralske zasedbe je pa hec, da so v Blade Runnerju nastopili pretezno neznani in mladi igralci. Ford je bil edini, ki je bil malo bolj znan, vendar kot igralec ni noben presezek. Hauer je sele zacenjal igrati v ZDA, poznal ga ni prakticno nihce.

Trenutna igralska zasedba v nadaljevanju pa je priblizno isti smorn. :)

MrNighthawk ::

bambam20 je izjavil:

Ker so zanič.

Planet opic je vrhunski in edini reboot, ki je dejansko uspel. No pa Judge Dreed je uspel.

Ker ima pravilno izbiro igralcev oz. v prvem primeru je to kar opica.

Vse ostalo je flop. tukaj prednjačita Robocop in Total Recall. Crap od Crapa.


Batman Begins ni bil slab reboot. Planet opic pa ja no...meni iz 60.ih ni bil ravno ne vem kakšen film, da bi ga bilo težko preseči :) Je pa imel Planet Opic iz 2001 super igralsko zasedbo, dobrega režiserja pa je bila zgodba tak poden, da film ni gledljiv. Je pa imel potencial.

Judge Dredd? Misliš Dredd? Ker ta je bil polom. Sicer nekaj omenjajo, da je postal kultni film odkar je na Blurayju...ampak Sharknado je tudi ;)

D3m ::

Škoda. Sem mislil, da bo nategnu tisto opico, kot so to v prvotnem filmu. :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

bambam20 je izjavil:

Prvo,kar mi pade v oči, da je vse preveč temno. Spomnimo se, kako je mesto osvetljeno v prvemu delu.


Osvetljeno? Temačno in vlažno je bilo vse skupaj. Razen neonskih in holo-rekalmih panojev, ter luči je bilo ostalo temno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

opeter ::

bambam20 je izjavil:

Ker so zanič.

Planet opic je vrhunski in edini reboot, ki je dejansko uspel. No pa Judge Dreed je uspel.
Ker ima pravilno izbiro igralcev oz. v prvem primeru je to kar opica.

Vse ostalo je flop. tukaj prednjačita Robocop in Total Recall. Crap od Crapa.


Planet opic? Všeč mi je bila varianta od Tima Burtona, so pa seveda nekatere zadeve zaj ...
Ta nova varianta z James Francom v glavni vlogi pa se vleče kot žvečilna. Pa čeprav ima CGI in Andyja Serkisa.
Če že moram izbirat mi je Zora planet opic/Dawn of the POTA dosti boljši v primerjavi s prvim.

Glede ostalih naštetih:
- za Judge Dredd (3D) se strinjam, tisto je res kul.
- Robocop je čisto gledljiv (ima nekatere odlične prizore, recimo Iran)
- Total Recall bi bil čisto okej triler v ZF okolju, če bi imel drugačen naslov
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

vostok_1 ::

Novi Dreed ni napačen, amapk ni ravno igralec najbolj primeren za tako mačo vlogo. Stallone je pač boljši glede tega.

Robocop, presenetljivo soliden.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

oo7 ::

Blade Runner 2 se zdaj uradno imenuje Blade Runner 2049

http://www.theverge.com/2016/10/6/13187...

BigWhale ::

vostok_1 je izjavil:

Robocop, presenetljivo soliden.


Remake? Soliden? :)))))

Sarkozy ::

DV: "Čeprav je scenarij močan in imam ob sebi fantastične igralce, se zavedam, da so možnosti za uspeh filma zelo majhne"

 DV

DV


8-O
Ils sont fous ces Slovenes!

Nikec3 ::

Sarkozy je izjavil:

DV: "Čeprav je scenarij močan in imam ob sebi fantastične igralce, se zavedam, da so možnosti za uspeh filma zelo majhne"

 DV

DV


8-O

Zgolj vljuden je do dediščine Blade Runnerja, če je film boljši od pričakovanj še toliko bolje.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

BigWhale ::

Dediscina Blade Runnerja je predvsem to, da je bil komercialna katastrofa. :)

bambam20 ::

Dediščina Blade Runnerja je vrhunski Neo NOir svet prihodnosti ..

In soudtrack

ter tale možakar.



Pri novem filmu bo problem, ker ne bodo zmogli pričarati takšnega vzdušja, stavili bodo verjetno na veliko akcije ( original ima tega zelo malo ) , kot je v novih filmih pravilo nimajo pojma kdo naj igra in takšnega karizmatičnega negativca ne bodo po moje zmogli sproducirat.

vostok_1 ::

Kiro modereno nadaljevanje/remake/reboot... do sedaj je bilo dobro?
Edino Fury Road je bil vreden naziva. Vse ostalo je bilo več al manj govno.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

Kiro modereno nadaljevanje/remake/reboot... do sedaj je bilo dobro?
Edino Fury Road je bil vreden naziva. Vse ostalo je bilo več al manj govno.



Men je bil zelo dober Judge Dreed. :).

vostok_1 ::

Ni bil ogaben, ni pa bil niti slučajno impakta kot original.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

pa Planet opic.

Nikec3 ::

Pri novem filmu bo problem, ker ne bodo zmogli pričarati takšnega vzdušja, stavili bodo verjetno na veliko akcije ( original ima tega zelo malo ) , kot je v novih filmih pravilo nimajo pojma kdo naj igra in takšnega karizmatičnega negativca ne bodo po moje zmogli sproducirat.

Jaz ne bi podcenjeval režiserja, ki ima za sabo že nekaj odličnih filmov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

matobeli ::

Sej ne da se ga podcenjuje, ampak naredit film ki bo na začetku polomija in šele desetletja kasneje resna kultna klasika ni ravno stvar ki jo načrtuješ.

Tak film narediš po nesreči. Pa tudi trga verjetno ni za tak film. Kdo pa danes še gleda noir ZF, bere Dicka, Asimova... Malo nas je.

bambam20 ::

matobeli je izjavil:

Kdo pa danes še gleda noir ZF,



Tukaj si se pa zmotil. Noir ZF ima širok krog občudovalcev. Bi znalo, da bo zadeva dobra, glede, da ima režiser za seboj nekaj zelo zanimivih filmov.

O, pa Gosling bo v filmu. Odlično.

In Batista - grozno.

matobeli ::

Seveda ima "širok" krog. Ampak ni ravno za primerjat z širino ki jo imajo blockbusterji.

Sicer ne da se ne da nardit dobrega noar filma z takim budgetom (danes bi bilo to cca 65mio$, recimo prvi iron man je imel 150mio$), ampak se bojim da se ne bodo vsi strinjali s tem da to ne bo ultra zaslužkar.

Ker pač ime ta film ima in res upam da ne bodo režiserja prisilili naredit nekaj kar bo "gledljivo" in prineslo veliko denarja.

BigWhale ::

Lepo vas prosim, povedal je, da bo v vsakem primeru izgubil. Ne glede na to kak film naredi. :>

Ce bo uspesen block buster, bo financni uspeh, harcore fani ga bodo raztrgali, ce bo neo noir sci-fi mishmash priblizne globine prvega filma, ga pa itak nihce ne bo hotel gledati, razen hardcore fanov (pa se to sele cez 15 let). Tako kot prvega filma ne. :))

bambam20 ::

Bladerunner ima široko bazo fanov. Samo v vednost.

MrNighthawk ::

bambam20 je izjavil:

Bladerunner ima široko bazo fanov. Samo v vednost.


In najbrž 10x širšo bazo haterjev. Ni ravno običajen film. To je bilo razvidno, da je svoj fan dome nabiral zadnjih 30 let. Nekako podobno kot Dune, ki ga tudi čaka remake :)

Film bo v enem smislu polomija...finančnem, ker bo soliden ampak drugačen film in namenjen samo fanom. Ali pa bo blockbuster,ki bo s prvotnim filmom imel skupnega samo naslov.

BigWhale ::

bambam20 je izjavil:

Bladerunner ima široko bazo fanov. Samo v vednost.


Ja, Slovenski Oktet tudi. Pa vsi so sami hardcore fani.

opeter ::

vostok_1 je izjavil:

Kiro modereno nadaljevanje/remake/reboot... do sedaj je bilo dobro?
Edino Fury Road je bil vreden naziva. Vse ostalo je bilo več al manj govno.


Hills have eyes (Opazujemo te, 2006) je bil čisto soliden. Pa Peter Jacksonov King Kong. Pa še bi lahko našteval.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

perci ::

Terminator 2.

oo7 ::

Blade Runner 2049 will re-ignite the debate over Deckard's humanity

http://www.avclub.com/article/blade-run...

BigWhale ::

Mal je hecn, da se je Blade Runner dogajal leta 2019, cez dobri dve leti. Nadaljevanje se bo dogajalo 50 let kasneje in zgleda, da bo tudi leta 2050 se vedno znanstvena fantastika. :)

Han ::

Druga časovnica (timeline) pač.

2049 - 2019 = 30 :P

BigWhale ::

Excuse my math. :D

ahac ::

Blade Runner 2049 first footage revealed
http://www.ew.com/article/2016/12/19/bl...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

oo7 ::

Blade Runner 2049 Announcement

ahac ::

Kaj sem pa jaz postal? A link ni veljaven, če ni na youtube? :P:'(
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Kurzweil ::

Nimam navade, da bi pisal hvalospeve na trailerje in teeaserje, prav nasprotno, najraje jih sploh ne bi gledal, ampak tule se preprosto nisem mogel upret, ker sem res die hard fan Blade Runnerja. Točno tako je kot se mi je zdelo, ambient zgleda pravi, distopija kot se reče, soundtrack od Vangelisa, Harrison Ford je, edino kar me že od začetka moti je Gosling, meni osebno je preveč slab in brezizrazen igralec za takšno vlogo.

Nikec3 ::

Super teaser. Meni se pa ravno Gosling zdi idealen s tem svojim navidezno mirnim in hladnim obrazom.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Sarkozy ::

sem že rezerviral termin oktobra :)
Ils sont fous ces Slovenes!

matobeli ::

Teaser kar obeta, sploh glasba me zanima če bo tolk dobro povezana z dogajanjem kot je bila v enki.

Gosling men zgleda preveč "priden" celo pomehkužen. Ampak sej nekih "močnih" mladih igralcev itak ni, vsaj ne takih kot so bili Ford, Gibson...

Sarkozy ::

jaz sem gledal Goslinga v OGF
in ni bil prav nič pomehkužen

 OGF

OGF

Ils sont fous ces Slovenes!

perci ::

Gosling je vrhunski igralec. Primeren za vse zvrsti.

scipascapa ::

pa v unem filmu, kjer je igralc voznika ali kaj že, je bil odličen.

perci ::

Drive. Hud movie.

bambam20 ::

Gosling je tip, ki malo govori, povedo pa veliko njegova dejanja. je mož dejanj. Tudi iz moje strani je Gosling odlična izbira.

V Driveu je bil vrhunski. Malo govori, a ubija s svojim smrtno resnim pogledom in hladnimi očmi, ko veš, da s takšnim tipom ni dobro "češenj zobat". Gledano iz filmskega stališča.

oo7 ::

Men je Gosling kar v redu igralec ampak film Drive se mi pa res ne zdi popolnoma nič posebnega.

bambam20 ::

oo7 je izjavil:

Men je Gosling kar v redu igralec ampak film Drive se mi pa res ne zdi popolnoma nič posebnega.



kako si upaš to izjavit. :D.. ta film je masterpiece.

Mogoče ti zgolj ni všeč, ker je dogajanje upočasnjeno, malo dialoga. Film ima vse, tudi izjemen soundtrack za vrhunsko uživanje.

MrNighthawk ::

bambam20 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Men je Gosling kar v redu igralec ampak film Drive se mi pa res ne zdi popolnoma nič posebnega.



kako si upaš to izjavit. :D.. ta film je masterpiece.


Ker so okusi različni?

Za nekoga masterpiece za drugega kup sranja.

boha ::

Igralska zasedba me sploh ne moti, to je zadnja stvar. Moti me dejstvo da je to Holivud in da bojo zadevo zjebal, pa če smo tle še taki optimisti. Blade Runnerja se je lahko naredilo leta 1982 takega kot se je, leta 2017 pa za to ni šans.

BigWhale ::

Ker leta 1982 je bil pa to Spodnji Duplek in ne Hollywood? :>
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Time to Die

Oddelek: Sedem umetnosti
383226 (1923) Kurzweil
»

Najboljši film zadnjih 5 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5210870 (7326) gus5
»

TOP filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
408481 (6080) bambam20
»

Filmi 2017

Oddelek: Sedem umetnosti
101614 (1227) Nikec3

Več podobnih tem