» »

Vrnitev iz tujine

Vrnitev iz tujine

1
2
3

harmony ::

dope1337 je izjavil:


@Harmony - Tak slab pa spet ni doma no ... Res je, da je Avstrija socialno gledano ena izmed top držav na svetu, zato je težko najti v Sloveniji boljše pogoje glede tega. Sam si pa raj šus spustim v glavo, k pa da morm cele dneve prenašat to jodlarijo napihnjeno ej ... Ti boš za njih vedno "šiptar" zapomni si - tudi če ti v fris tega ne bodo rekli.

V Sloveniji ni nic drugace. Sam nisem Slovenc, sicer sem rojen v Sloveniji, slovenscino imel v osnovni soli 5, v srednji soli 5..., ampak vseeno sem bil za njih cefurcek. Tako, da Slovenci niste nic boljsi, sorry.
Sem enkrat testiral in poslal sporocilo eni firmi, da ce je delovno mesto, katerega so objavili prosto...odgovora nisem dobil. Ker sem imel se ene par forum mejlov s tipicnim slovenskim imenom in priimkom, sem rekel, dejmo testirat pa posljem isto vprasanje. Odgovor sem dobil ze isti dan.

Veron je izjavil:

@dope1337, čisto informativno me zanima, kaj je tvoja služba v ZDA, če ni skrivnost?

Sicer meni osebno je v Slo čist lepo, ampak želja po "tuji" izkušnji je velika (Nemčija, UK, Belgija me ne zanima), vendar ljudi, ki bi bili drugje in posharali kako pametno informacijo pa ne poznam.

Ce bos samo delal, je vseeno al delas v Sloveniji 12h ali nekje na Japonskem. V obeh primerih ne bos imel od lajfa nic, ker bos samo delal, jedel, sral, spal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

zmaugy ::

In v čem je ta domačijska nacionalna pristranskost v Sloveniji drugačna kot v kateri od držav bivše juge? Ali v katerikoli drugi državi?

SambaShare ::

technolog je izjavil:

Cistoca zraka je tako katastrofalna, da sem prvic po 10 letih zbolel, prej pa zdrav kot riba.


Bojo razlog prej leta, kot pa čistoča zraka :P.

stara mama ::

Tujina je pa ja oh in sploh!!!
Ne vem kaj vam tam ne paše, če pa vsi pravijo da v slo nimajo kaj delat in samo gruntajo kako v tujino ker se tam cedi med in mleko.
No, vse kar rabiš je vzet pasuš in sest v avto, pa čudno da tega še nihče ni naredil, se pa vsak dan fijakajo do trgovskih centrov in nazaj.

Takle vam povem, sem tud obiskal nekaj držav, in je čisto odvisno kje in kako ter v kaki firmi si.
Lahk najdeš v nemčiji ali švici (menda sveti gral ali kako) eno zahojeno firmo kjer boš jokal, in lahko opravljaš enako delo v sloveniji v eni čist pametni firmi ali kot SP.
Al pa celo kje dol na balkanu in kje še z nižjim standardom.
Možnosti so povsod.

Glede, ZDA (The promised land):
New York: If you can make it here you can make it anywhere..
Zdaj pa mal premislit kaj to sploh pomeni.... da ti zelo vrjetno tam sploh nikoli ne bo uspelo, pa če se prelomiš na 10 delov.

Gljede Lj in zraka pa tako:
Hribovci so zlo zahojeni ljudje.
Ampak sranje k vse slab luft pa ostene v lj močvirju, pa še megleno je zmer za popizdit in večkrat poplavlja.
Ampak hribovci so vseen zahojeni!!

(Z razlogom so tam gor :)) )
Ekologija™ in Trajnost™

BlaY0 ::

Okapi je izjavil:


Trabunjaš ti. Obvoznica nima nič z gibanjem zraka v Ljubljanski kotlini, toplarna je pa zaslužna, da ljudje ne kurijo več na premog in zato ni več take megle, kot je bila včasih.

Ima. Na Rudniku in v Trnovem so še 20 let nazaj vsi kurili na kolm (plinovoda še ni bilo). Prav tako območja Rudnik, Trnovo, Vrhovci in Brdo (še danes) sploh nimajo distribucijskega omrežja za daljinsko ogrevanje... zdaj mi pa ti prosim razloži vpliv toplarne na te dele Ljubljane. Po izgradnji južnega dela obvoznice se je kakovost zraka na teh območjih bistveno izboljšala , čeprav je še vedno večina kurila na kolm (plinovod je bil do določenih delov teh predelov potegnjen šele v zadnjih petih letih). Pa da ne boš zdaj rekel, da je bila to posledica manjše prometne obremenitve Dolenjke in Tržaške, ker se bom začel samo smejat.

SambaShare je izjavil:

technolog je izjavil:

Cistoca zraka je tako katastrofalna, da sem prvic po 10 letih zbolel, prej pa zdrav kot riba.


Bojo razlog prej leta, kot pa čistoča zraka :P.

Itak, leta akumulacije svinjarije v tvojem telesu... ko je enkrat preveč pač zboliš. 30 let nazaj je bil zrak v Lj bistveno slabši kot danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

deltacqb ::

Delo je lahko dobro v Sloveniji in v tujini. Delovno okolje je lahko dobro doma in v tujini. Meni trenutno čisto nič ne manjka na delovnem mestu.

Gre se bolj za kvaliteto življenja. Otrok vidi stare starše po skypu, strica, ki ga obožuje tudi. Sončnih dni je v primerjavi s Slovenijo precej manj, trg je zaščiten, izbire ni kaj dosti. Za človeka, ki je navajen, da ima prosti trg (EU) to ni glih neki plus. V praksi to pomeni, da je v trgovini samo ena znamka mleka, dolgotrajnega ne poznajo. Tujih firm ne spustijo zaradi konkurence. Probal je Aldi (Hofer), zdržali so tri mesece in odšli zaradi visokih carin.

Zaradi visokih davkov in omejevanje konkurence so cene visoke (pivo pribl 9 eur), espresso kava okrog 4 eur.

Jaz pa rad spijem kavo s kolegi ne da bi pri tem mrzlično gledal na cenik in izbiral med najcenejšo. :)

jype ::

deltacqb> V praksi to pomeni, da je v trgovini samo ena znamka mleka, dolgotrajnega ne poznajo.

Kje pa je to?

deltacqb ::

V državi na severu o kateri vsi mislijo, da bi morala biti zled za Slovenijo.

Popravek: dve znamki sta, obe firmi iz iste države.

harmony ::

Jah ocitno bi ti "jare i pare". Tega ni ne v Sloveniji, ne v Belgiji ne v Svici...

Tud jaz bi rad sedaj jajcka namakal nekje na morju, ob popoldanskem soncku z limonado in slamco, pa moram viseti v sluzbi, pa se zunaj je kot bi zivel na mocvirju (blato, sneg, brozga)...temperature zjutraj minus.

Pac ti si ocitno neodlocen. Obenem bi rad visji standard, kakrsen je tu kjer ti zivis zagotovo visji, po drugi strani pa ves kako je Slovenija lepa drzavica, mas sonce, mas morje, mas gore in to vse lahko dejansko v enem dnevu dozivis.

jype ::

harmony> Tud jaz bi rad sedaj jajcka namakal nekje na morju, ob popoldanskem soncku z limonado in slamco, pa moram viseti v sluzbi, pa se zunaj je kot bi zivel na mocvirju (blato, sneg, brozga)...temperature zjutraj minus.

Hm, načeloma lahko greš na Tajsko, tam se da normalno delat, življenski stroški so pa nizki. Že več kolegov je odšlo tja in bi se, če Tajska ne bi imela tako nerodne zakonodaje, tja preselili za stalno.

deltacqb ::

harmony je izjavil:

Jah ocitno bi ti "jare i pare". Tega ni ne v Sloveniji, ne v Belgiji ne v Svici...

Tud jaz bi rad sedaj jajcka namakal nekje na morju, ob popoldanskem soncku z limonado in slamco, pa moram viseti v sluzbi, pa se zunaj je kot bi zivel na mocvirju (blato, sneg, brozga)...temperature zjutraj minus.

Pac ti si ocitno neodlocen. Obenem bi rad visji standard, kakrsen je tu kjer ti zivis zagotovo visji, po drugi strani pa ves kako je Slovenija lepa drzavica, mas sonce, mas morje, mas gore in to vse lahko dejansko v enem dnevu dozivis.



Že v osnovi imaš napačne argumente. Dejstvo je, da danes preživimo na delovnem mestu več časa kot kjerkoli drugje čez dan. Če delaš 8 ur in se pelješ 30 min v vsako smer je to 9 ur. Niti spiš ne 9 ur dnevno. In sploh se ne gre za to, da bi rad bil na morju namesto da "...visim v službi". Gre se za to, da mojih 9 ur v službi mora biti dovolj za kvalitetno življenje v Sloveniji. In jaz mislim, da je.

Če so lahko direktorji plačani po 20 000 eur ni vrag da srednji menedžer ne bi mogel dobiti par tisoč eur na mesec. Ampak dokler slednji ne bodo zahtevali takih plač bo pač 1500 eur super plača. Seveda ima visoka plača tudi posledice: je treba dokazat, da je dodana vrednost nad plačo. Tu pa se že zatakne včasih, sploh pri nas družboslovcih. :D

harmony ::

Potem ne vem kaj nas sprasujes za mnenje. Preseli se v Slovenijo. Jaz se ne mislim, pa sem v Sloveniji imel tudi cist dovolj za kvalitetno zivljenje.

ales85 ::

deltacqb je izjavil:

Delo je lahko dobro v Sloveniji in v tujini. Delovno okolje je lahko dobro doma in v tujini. Meni trenutno čisto nič ne manjka na delovnem mestu.

Gre se bolj za kvaliteto življenja. Otrok vidi stare starše po skypu, strica, ki ga obožuje tudi. Sončnih dni je v primerjavi s Slovenijo precej manj, trg je zaščiten, izbire ni kaj dosti. Za človeka, ki je navajen, da ima prosti trg (EU) to ni glih neki plus. V praksi to pomeni, da je v trgovini samo ena znamka mleka, dolgotrajnega ne poznajo. Tujih firm ne spustijo zaradi konkurence. Probal je Aldi (Hofer), zdržali so tri mesece in odšli zaradi visokih carin.

Zaradi visokih davkov in omejevanje konkurence so cene visoke (pivo pribl 9 eur), espresso kava okrog 4 eur.

Jaz pa rad spijem kavo s kolegi ne da bi pri tem mrzlično gledal na cenik in izbiral med najcenejšo. :)

Lahko, da sem kaj spregledal ali napačno razumel ampak še vedno ne vem, katera država na severu naj bi to bila?

harmony ::

ales85 je izjavil:


Lahko, da sem kaj spregledal ali napačno razumel ampak še vedno ne vem, katera država na severu naj bi to bila?

Najbrz misli na Dansko.

Invictus ::

deltacqb je izjavil:

V državi na severu o kateri vsi mislijo, da bi morala biti zled za Slovenijo.

Popravek: dve znamki sta, obe firmi iz iste države.

A bo to Finska ;)?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

avani ::

Zgleda, da imamo dve grupi - tiste, ki imajo radi naravo in bi se radi vrnili, in tiste, ki imajo radi velika mesta. Meni je tujina top, ker ponuja toliko moznosti. Zelo verjetno se ne bom vrnil nazaj v Slovenijo, obiski 1-2x na leto so cisto dovolj. Imam rad in mojo druzino in prijatelje, tudi zelo lepo je, ker je vse tako blizu. A to mi je cisto dovolj za nekaj tednov na leto. Je pa se en razlog zakaj razmisljati o tujini - klimatske spremembe, sploh dolgorocno.

Invictus ::

Tukaj je še tretja skupina.

Tisti, ki smo ostali v Sloveniji, in delamo v tujini.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

In tisti, ki delamo v Sloveniji, za tujo firmo. Najboljša kombinacija;)

nevone ::

Razlika pa je?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Razlika od česa? A to, kar je Invictus dvoumno napisal? Živim v Sloveniji in delam v tujini si predstavljam kot recimo mornarja na ladji od Splošne plovbe, ali tisoče tistih, ki hodijo vsak dan na delo v Avstrijo ali Italijo. Skratka, imaš dom v Sloveniji, delaš pa v tujini.

Moja različica je, da imaš dom v Sloveniji, delaš v Sloveniji, plača je pa "evropska" ali ameriška.

Razlika je v udobju - v enem primeru ni treba toliko potovati in biti službeno zdoma.

nevone ::

Acknowledged.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ales85 ::

avani je izjavil:

Zgleda, da imamo dve grupi - tiste, ki imajo radi naravo in bi se radi vrnili, in tiste, ki imajo radi velika mesta. Meni je tujina top, ker ponuja toliko moznosti. Zelo verjetno se ne bom vrnil nazaj v Slovenijo, obiski 1-2x na leto so cisto dovolj. Imam rad in mojo druzino in prijatelje, tudi zelo lepo je, ker je vse tako blizu. A to mi je cisto dovolj za nekaj tednov na leto. Je pa se en razlog zakaj razmisljati o tujini - klimatske spremembe, sploh dolgorocno.

Kako boš pa to utemeljil? Tujina ni samo sever ali pa jug, kamorkoli si že ciljal s tem.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Razlika od česa? A to, kar je Invictus dvoumno napisal? Živim v Sloveniji in delam v tujini si predstavljam kot recimo mornarja na ladji od Splošne plovbe, ali tisoče tistih, ki hodijo vsak dan na delo v Avstrijo ali Italijo. Skratka, imaš dom v Sloveniji, delaš pa v tujini.

Moja različica je, da imaš dom v Sloveniji, delaš v Sloveniji, plača je pa "evropska" ali ameriška.

Razlika je v udobju - v enem primeru ni treba toliko potovati in biti službeno zdoma.

Ti si že malo prestar da bi razumel moderne načine dela ;). In nič ni dvoumno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Okapi ::

Seveda je dvoumno. Mornar na ladji Splošne plovbe živi v Sloveniji in dela v tujini.
Če sediš doma in se po Skypu pogovarjaš s šefom v Berlinu, ne pomeni, da delaš v tujini.

Drugače pa bi težko našel bolj sodoben način dela od tistega, kar počnem. Kot freelancer po pogodbi delam za italijansko zasebno podjetje, ki je del konzorcija (organizacijsko je to EEIG - European Economic Interest Grouping) s sedežem v Nemčiji in centralo v Bruslju. Delam v Sloveniji, izdelke pošiljam v Belgijo, račune pa v Italijo.;)

technolog ::

Se pravi se da v sloveniji živet, pa ne tukaj plačevat davkov?

jype ::

Saj davke plačuješ tukaj. Dobro živiš predvsem zato, ker so življenski stroški bistveno nižji.

Okapi ::

S tem da so tudi davki lahko pri nas čisto znosni. 4% (normirani s.p.) ni, da bi se človek pretirano pritoževal (še zlasti, če so stroški dela minimalni).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

technolog ::

Ja, do 50K na leto. Pa ta drugo leto je več kot 4%. Pa ne sme bit elementov delovnega razmerja.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

ni, da bi se človek pretirano pritoževal (še zlasti, če so stroški dela minimalni).


Če.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

technolog> Ja, do 50K na leto.

Trenutno je 100k na leto.

technolog> Pa ne sme bit elementov delovnega razmerja.

Ja, če si freelancer ti ni težko pokazat, da jih ni, če delaš ves čas za isto podjetje, ki nima sedeža v Sloveniji, pa tudi nimaš kaj dosti drugih možnosti, da bi te lahko kdo lovil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

technolog je izjavil:

Ja, do 50K na leto. Pa ta drugo leto je več kot 4%. Pa ne sme bit elementov delovnega razmerja.

Eni so pa par let zadaj....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

chort ::

Slovenija je vsaj po mojih izkušnjah še vedno zelo visoko po kvaliteti življenja v primerjavi z ostalim svetom ki sem ga imel čast videti. Všeč mi je da kljub urejenosti še vedno ohranja ta balkanski patos, pa čeprav se ga včasih po nepotrebnem sramuje. O varnosti sploh ni potrebno razmišljat, klima je ugodna, hribi in morje blizu. Če nisi urbana žival je po mojem mnenju top, če si urban pa ali potuješ ali se izseliš, ker Ljubljana žal ni metropola.

Le denar je fino da prihaja od zunaj, ker je po mojih izkušnjah pri nas problem že pri plačilni disciplini, o tem da je sposoben inženir zelo iskana žival pa razmišlja bistveno premalo delodajalcev.

harmony ::

chort je izjavil:

Slovenija je vsaj po mojih izkušnjah še vedno zelo visoko po kvaliteti življenja v primerjavi z ostalim svetom ki sem ga imel čast videti. Všeč mi je da kljub urejenosti še vedno ohranja ta balkanski patos, pa čeprav se ga včasih po nepotrebnem sramuje. O varnosti sploh ni potrebno razmišljat, klima je ugodna, hribi in morje blizu. Če nisi urbana žival je po mojem mnenju top, če si urban pa ali potuješ ali se izseliš, ker Ljubljana žal ni metropola.

Le denar je fino da prihaja od zunaj, ker je po mojih izkušnjah pri nas problem že pri plačilni disciplini, o tem da je sposoben inženir zelo iskana žival pa razmišlja bistveno premalo delodajalcev.

S katerimi drzavami jo primerjas? Slovenijo primerjaj samo in izkljucno z EU drzavami. Seveda je kvaliteta zivljenja oh in sploh, ce bi imel tu avstrijsko placao, se boljse je v Bosni, tam si zrihtas bajto od A-Z za 40k€ z bazenom seveda.

Ti gleda samo inzenirske place. Glej na splosno, tudi place navadnih delavcev kot so prodajalke, cistilke, frizerke, hausmajstri...etc. Mislis, da oni zivijo kvalitetno zivljenje v Sloveniji? Mogoce, ce so podedovali bajte, ce imajo doma se kmetijo...pa se takrat ne razmisljajo vec tok o kvaliteti, ker morjo garat k zivina.

chort ::

harmony je izjavil:

S katerimi drzavami jo primerjas? Slovenijo primerjaj samo in izkljucno z EU drzavami. Seveda je kvaliteta zivljenja oh in sploh, ce bi imel tu avstrijsko placao, se boljse je v Bosni, tam si zrihtas bajto od A-Z za 40k€ z bazenom seveda.

Ti gleda samo inzenirske place. Glej na splosno, tudi place navadnih delavcev kot so prodajalke, cistilke, frizerke, hausmajstri...etc. Mislis, da oni zivijo kvalitetno zivljenje v Sloveniji? Mogoce, ce so podedovali bajte, ce imajo doma se kmetijo...pa se takrat ne razmisljajo vec tok o kvaliteti, ker morjo garat k zivina.


Primerjam predvsem s Švedsko (kjer delam nekaj mesecev na leto), UK (kjer občasno delam), IT, DE, Benelux in podobno. Širšo perspektivo pa mi dajejo še arabija, karibi in USA ter Rusija. Od vsega tega je Slovenija po prej naštetem zame uvrščena zelo visoko, če ne najvišje. Skandinavija je blizu, ampak jih fino zjebe vreme/trajanje dneva pozimi, drugače bi bila on-par.
V Sloveniji je po mojem mnenju glavni problem trg dela in odnosi na njem. Delodajalci polni samih sebe in prestrašeni delavci, v izrazito delodajalsko vodenem tangu pri katerem se redno hodi po prstih delavcev. Ti seveda niso motivirani za tak ples, še posebno ker jih na koncu ne čaka večerja ampak morda burek na poti domov. Popolna odsotnost in pozitivne motivacije za delo, ki jo občasno rešujejo kolektivi, plače pa skoraj nikoli. Dodajmo še večni negativizem in jamranje (ki ni brez svojih razlogov), pa dobimo depresiven narod v prekrasnem okolju.
V prihodnosti ne planiram dela za slovenskega delodajalca, kvečjemu odprtje podjetja, ki pa bi spet poslovalo skoraj izključno s tujino. Naša domovina je EU (zaenkrat), do nadaljnjega je to tudi naš notranji trg dela in storitev, se pa tega bistveno premalo zaveda večina mojih znancev.

On topic, v tujino sem šel živet, ampak me zaenkrat ni čisto prepričala. Sem balkansko dete in življenje v naših krajih ima preveč bonbončkov po mojem okusu, da bi odšel za stalno.

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

Tukaj je še tretja skupina.

Tisti, ki smo ostali v Sloveniji, in delamo v tujini.

Pa četrta... tisti ki so trenutno na ISS. Pa peta... tisti ki delajo v UN in imajo v SLO davčni zakonodaji zase kar par poglavij, šesta... EU uradniki in diplomati (enako zaščiteni) itd.

jype je izjavil:

technolog> Ja, do 50K na leto.

Trenutno je 100k na leto.

V bistu 200k na dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

chort je izjavil:


On topic, v tujino sem šel živet, ampak me zaenkrat ni čisto prepričala. Sem balkansko dete in življenje v naših krajih ima preveč bonbončkov po mojem okusu, da bi odšel za stalno.

Ko se bo standard v SLO dvignil za 30%, nepotizem in korupcija za nikogar ne bosta več problem (tako kot je to v drugih zahodnih EU državah), ljudje ne bodo več jamrali, kvaliteta življenja pa bo overall takšna, da bo folk tudi iz drugih zahodnih EU držav začel prihajati sem. To je moje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

chort ::

BlaY0, nepotizma in korupcije je pri nas malo več, mislim pa da v realnem življenju tega (razen v obliki višjih davkov za isti efekt) ne opazimo pogosto. Še vedno je malo situacij v katerih nekdo zahteva podmazovanje zobnikov za nekaj kar je sicer legalno, za ilegalne stvari so pa povsod podkupnine. 30% dvig standarda bi bil pa kul, predvsem če bi se poskrbelo za ljudi ki komaj preživijo, da bi lahko začeli ustvarjat po svojih najboljših močeh.
Za par tujcev (EU in US) vem, ki resno razmišljajo o selitvi v SLO. Med drugim poleg varnosti, neokrnjene narave in centralne lokacije (Benetke, Dunaj, Zagreb) tudi zaradi našega normiranega S.P. in male davčne oaze ki jo prinaša s seboj. Eno leto namreč lahko zaslužiš kolikor hočeš, drugo leto pa pač 99.999,99EUR in ohranjaš isto 4% obdavčitev. V dveh letih ne smeš dvakrat zapored preseči 100.000EUR prometa na leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

NikolormousB ::

BlaY0 je izjavil:


V bistu 200k na dve leti.


V bistvu je unlimited, če vsako drugo leto prijaviš manj kot 100k prihodkov.

Za ugotavljanje prihodkov je potrebno voditi poslovne knjige. Družba mora preiti nazaj na sistem obračuna davka na podlagi dejanskih prihodkov in odhodkov, če bo presegla 50 oziroma 100 tisoč evrov prihodkov, vendar šele po tem, ko bo v izkazu poslovnega izida izkazovala prihodke nad 50 (100) tisoč evrov za dve leti zapored. V primeru, da je podjetje DDV zavezanec, je potrebno voditi knjigo prejetih in izdanih računov.

ABX ::

BlaY0 je izjavil:

chort je izjavil:


On topic, v tujino sem šel živet, ampak me zaenkrat ni čisto prepričala. Sem balkansko dete in življenje v naših krajih ima preveč bonbončkov po mojem okusu, da bi odšel za stalno.

Ko se bo standard v SLO dvignil za 30%, nepotizem in korupcija za nikogar ne bosta več problem (tako kot je to v drugih zahodnih EU državah), ljudje ne bodo več jamrali, kvaliteta življenja pa bo overall takšna, da bo folk tudi iz drugih zahodnih EU držav začel prihajati sem. To je moje mnenje.


FYI, Slovenski standard se je zvišal za več kot 100% v zadnjih 10 letih.
https://www.google.si/search?q=slovenij...
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BlaY0 ::

Vem, ampak 25 let nazaj smo začeli recimo z 10% EU standarda. Če se je po 15 letih standard zvišal za 200% smo bili na 30% EU standarda. Če se je torej v zadnjih 10 letih zvišal še za 100%, smo zdaj recimo na 60% EU standarda. Če zvišamo standard še za 30%, bomo pa že blizu EU povprečja.

chort je izjavil:

BlaY0, nepotizma in korupcije je pri nas malo več...

Kje je zdaj to pri nas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

V glavnem je tako za gastarbajterje...

Ko enkrat začneš delati v tujini, postaneš precej nezanimiv in nezaposljiv kader v Sloveniji. Če ne drugega, že zaradi višine plač ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Eh, tudi v Sloveniji se da zmenit za čisto solidno plačo, samo težje je, ker imajo vsi ostali samo tretjino toliko.

ABX ::

BlaY0 je izjavil:

Vem, ampak 25 let nazaj smo začeli recimo z 10% EU standarda. Če se je po 15 letih standard zvišal za 200% smo bili na 30% EU standarda. Če se je torej v zadnjih 10 letih zvišal še za 100%, smo zdaj recimo na 60% EU standarda. Če zvišamo standard še za 30%, bomo pa že blizu EU povprečja.



Eh, vedno boš našel soseda z lepšo travo. Če ti je to pogoj za srečno življenje boš vedno imel težave.
Zato pa priporočam delo v tujini vsakemu, da začneš cenit to kar imamo v Sloveniji in drugje ni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BlaY0 ::

ABX je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Vem, ampak 25 let nazaj smo začeli recimo z 10% EU standarda. Če se je po 15 letih standard zvišal za 200% smo bili na 30% EU standarda. Če se je torej v zadnjih 10 letih zvišal še za 100%, smo zdaj recimo na 60% EU standarda. Če zvišamo standard še za 30%, bomo pa že blizu EU povprečja.



Eh, vedno boš našel soseda z lepšo travo...

To itak, kar hočem povedati je to, da ko bodo tudi tisti z najnižjo plačo zaslužili toliko kot je povprečje v EU, jih kar naenkrat korupcija in nepotizem ne bosta več tako motila. Ne bo jih motilo niti to da imajo recimo nekateri meneđerji 500x višjo plačo kot oni. Ker je pa tako kot je, se pravi nizek standard ter toliko in toliko ljudi pod pragom nekega dostojnega življenja, se pa vsak buni, če ima kak direktor več kot 10x plače od povprečja.

chort ::

BlaY0, s "pri nas" sem mislil Slovenijo.

BlaY0 ::

jype je izjavil:

Eh, tudi v Sloveniji se da zmenit za čisto solidno plačo, samo težje je, ker imajo vsi ostali samo tretjino toliko.

Ne samo zato ampak tudi zato, ker je takšnih pozicij dejansko bore malo. Se pravi skromen trg dela.

chort je izjavil:

BlaY0, s "pri nas" sem mislil Slovenijo.

Se ne strinjam. Poskusi imeti firmo v Italiji recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

chort ::

BlaY0 je izjavil:

Se ne strinjam. Poskusi imeti firmo v Italiji recimo.

Stanje pri nas je definitivno boljše kot v Italiji (par prijateljev ima firme v IT), low level korupcije je pri nas manj. Rekel bi, da smo celo v regiji med boljšimi (ne vem kako je z Avstrijci). V primerjavi s Švedsko in UK pa smo za nianso slabši.

Mr.B ::

chort je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Se ne strinjam. Poskusi imeti firmo v Italiji recimo.

Stanje pri nas je definitivno boljše kot v Italiji (par prijateljev ima firme v IT), low level korupcije je pri nas manj. Rekel bi, da smo celo v regiji med boljšimi (ne vem kako je z Avstrijci). V primerjavi s Švedsko in UK pa smo za nianso slabši.

Vprasaj gugla smo nekje nad 30tim mestom... daaaaaaalec za Avstrijo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

dope1337 ::

harmony je izjavil:

dope1337 je izjavil:


@Harmony - Tak slab pa spet ni doma no ... Res je, da je Avstrija socialno gledano ena izmed top držav na svetu, zato je težko najti v Sloveniji boljše pogoje glede tega. Sam si pa raj šus spustim v glavo, k pa da morm cele dneve prenašat to jodlarijo napihnjeno ej ... Ti boš za njih vedno "šiptar" zapomni si - tudi če ti v fris tega ne bodo rekli.

V Sloveniji ni nic drugace. Sam nisem Slovenc, sicer sem rojen v Sloveniji, slovenscino imel v osnovni soli 5, v srednji soli 5..., ampak vseeno sem bil za njih cefurcek. Tako, da Slovenci niste nic boljsi, sorry.
Sem enkrat testiral in poslal sporocilo eni firmi, da ce je delovno mesto, katerega so objavili prosto...odgovora nisem dobil. Ker sem imel se ene par forum mejlov s tipicnim slovenskim imenom in priimkom, sem rekel, dejmo testirat pa posljem isto vprasanje. Odgovor sem dobil ze isti dan.



Ne pravim, da nismo xD Vecina nas slovencev je katastrofa glede tega. A jebiga zemo, prej nisi dal podatka, da nisi nas xD Delam drugace s celotno jugo (terenci pac), pa nemors verjet, kak se stekamo - ajde srbine pa hrvate je treba tu pa tam opozorit, da je vojne ze konec (jugoslovanska zastava je obavezno na stanovanju, kjer jaz zivim, pa tudi v trailerju - ko bi vido kake oci dobivajo americani, k stopijo v mojo pisarno, pa vidijo eno vlko komunisticno zvezdo viset na moji steni xD - zanalasc jih provociram ja, pa nic ne morejo - ce lahk majo svabi/jodlarji, bom pa tud jz mel ... kaj!). Drugace mam pa jaz tudi cisto cefursko ime in priimek, ceprav so korenine jaoooooo, ze dalec (pradedi), pa tudi naletim tu pa tam na cudne odzive - SO WHAT! Tak je zivljenje, moving on ... In ja, ce si cefur si cefur, bod raj ponosen pa izkoristi to dejstvo ;)

Nam pa slovencem manjka en mal samospostovanja, ker se jih vecina se ni primerjala z ostalimi nacijami v realnem svetu. Vecino se gleda statistika in bla bla bla bullshit ... Smo neverjetno delavni, prilagodljivi, splosno razgledani za popizdit, tuje jezike se naucimo neverjetno hitro (spanscino se morm cimprej naucit, da si grem v Venezuelo/Puerto Rico/Kolumbijo po zeno xD) itd ... Vglavnem, dokler nisem sel malo v svet, nisem videl kak zakon narod smo. Zdej ... zdej pa res lahka recem, da sem ponosen, da sem odrascal v Sloveniji.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

BlaY0 ::

Mr.B je izjavil:

chort je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

Se ne strinjam. Poskusi imeti firmo v Italiji recimo.

Stanje pri nas je definitivno boljše kot v Italiji (par prijateljev ima firme v IT), low level korupcije je pri nas manj. Rekel bi, da smo celo v regiji med boljšimi (ne vem kako je z Avstrijci). V primerjavi s Švedsko in UK pa smo za nianso slabši.

Vprasaj gugla smo nekje nad 30tim mestom... daaaaaaalec za Avstrijo.

Če verjameš uradnim statistikam potem OK. Amapk uradne statistike ne zajamejo tistega, česar ne morejo. V AT in DE je recimo nepotizma in priviligiranje nekih skupin ljudi veliko več kot v SLO ampak se tam vse to dogaja precej visoko. Tudi UK pri tem ni izjema. Nihče se pa kaj dosti ne ukvarja s tem, ker je overall mediana standard tam na dokaj visoki ravni.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
1752260571 (226) enemon
»

World Economic Forum: Letos boste službo lažje kot v Sloveniji našli le na Japonskem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
22157432 (43562) bbf
»

Francoščina ali Nemščina ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9214323 (12860) trancer01
»

Slovenci množično zapuščajo domovino (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35551533 (38175) OrkAA
»

slovenčki zapuščajo slovenijo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12322006 (16832) Invictus

Več podobnih tem