» »

Medicinska sponka za vraščen noht

Medicinska sponka za vraščen noht

polica4 ::

Skratka imam probleme z vraščenjem nohta in bi to rad rešil. Na drugem nohtu sem že bil operiran in izkušnja ni bila nič kaj prijetna in če se le da tega ne bi rad ponovil.

Pa me zanima kako je z to sponko. A ima kdo? Predvsem kakšne so "skrbi" glede sponke- z tem mislim, če ti lahko to dol pade, nesmeš delat določenih stvari, je treba recimo vsak mesec popravljat to stvar ali je fiksno? In pa seveda ali deluje, odpravi bolečine in popravi noht?

Ker preveč se mi pa tudi ne da z tem ubadat in grem potem skoraj raje na operacijo da je konec enkrat in za vselej... Dobrodošel kakršen koli nasvet, predlog,... stvar je zelo nadležna

oemdzi ::

Meni so na nožnem palcu noht pulili 4x (noht se je nenehno po 10 mescih vraščal nazaj), 5. sem šel na sponko in je zadeva delovala. Ni pa poceni, dal sem 120 eur za namestitev sponke in potem mesečno še 20 eur za zategovanje te sponke, ko prideš, da ti jo na sredini "odlotajo" in zategnejo. Soponka te pri aktivnostih ne ovira, edino nogomet ni ravno priporočljiv. Na koncu me je stalo nekje med 300 in 350 eur. Je pa sedaj zadeva že 4 leta bp.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oemdzi ()

Tavher ::

Sponka je optimalna rešitev. Pa kakšne operacije in puljenje nohtov!
http://www.pressus.si/pedikura/tvn.html

polica4 ::

Tavher je izjavil:

Sponka je optimalna rešitev. Pa kakšne operacije in puljenje nohtov!
http://www.pressus.si/pedikura/tvn.html


Hja nevem, 300-350€ je kar precej pa če treba popravvljati...

Sam sem bil že trikrat na operaciji. Prvič so mi na levem palcu odstranili levo stran in ni bilo nobenih bolečin, tudi po operaciji praktično nič. Naslednjič pa na drugi nogi na palcu obe strani. To je bil pa sam hudič. Med operacijo sicer ni bolečin zaradi anastezije ampak potem je pa precej bolelo. Še kakšen mesec ponoči nisem moral spati zaradi bolečin, med previjanjem je tako peklo da sem padel skupaj....ampak sedaj pa ni več težav.

Nevem...

z3ro ::

Meni so tudi v bolnici odstranili na levem palcu na obeh straneh ozek pas do živega. Bolelo ni, po slabem letu dni je noht popolnoma izrastel. Zaenkrat nobenih težav.

mailer ::

Obstajajo tudi sponke, ki se na noht nalimajo in so dosti cenejše.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

next3steps ::

oemdzi je izjavil:

Meni so na nožnem palcu noht pulili 4x (noht se je nenehno po 10 mescih vraščal nazaj), 5. sem šel na sponko in je zadeva delovala. Ni pa poceni, dal sem 120 eur za namestitev sponke in potem mesečno še 20 eur za zategovanje te sponke, ko prideš, da ti jo na sredini "odlotajo" in zategnejo. Soponka te pri aktivnostih ne ovira, edino nogomet ni ravno priporočljiv. Na koncu me je stalo nekje med 300 in 350 eur. Je pa sedaj zadeva že 4 leta bp.

Meni so kar porezali po matici tako, da tam noht ni mogel več rasti.

xx23 ::

Očitno sem imel jaz kar srečo. Operirana imel oba nožna palca, prvega leta 2002, drugega pa 2004. Ko je popustila anestezija, je bolelo kar močno prvi dan ali dva, potem pa nobenih problemov več do danes. Tudi med previjanji po operacijah nobenih posebnosti.

oemdzi ::

Meni so kar porezali po matici tako, da tam noht ni mogel več rasti.


Meni niso, ker sem vedno čakal "čudež" in prišel na operacijo s "krompirjevo" velikostjo palca in ni bilo mogoče, seveda po moji krivdi.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

GrimReaper ::

Meni so ga operirali na desnem palcu na notranji strani tam nekje v 7. razredu, pri 13 letih oz. 1998.
Na levem se je pa pojavil problem nekje okol 2000, ampak nisem šel na "operacijo". V narekovaje sem dal, ker ni neki hudega, edino z injekcijo te špikne v prst in ni najboljši občutek tiste 5 sekund. Kasneje pa ni bolelo niti malo.
Tako da si ga potem vsako leto sam strižem. 5 let nazaj sem začel še na zunanji strani, čeprav ni bolelo, ampak mi pač ni bilo všeč dejstvo, da je noht v tako velikem loku zaraščen v meso, s škarjicami sem čutil noht vsaj 5mm v globino.

Edino kar mi ni jasno, kako njim rata da ne raste več v širino, meni pa nikakor ne. Res da uporabljam škarjice in ne skalpela, ampak pridem povsem do konca.
Edino kar moram sam narest, da tisti del na koncu do kamor ne sežejo škarjice, zaviham z eno polovico škarjic čez kožo, potem ga pa odstrižem, in tam pač ne rata ravno najlepši prehod, ampak je ta zadnji del nohta mal nalomljen.
V mlajših letih sem z olfa nožem, ampak zdaj se mi to zdi mal preveč barbarsko, pa niti ni nobene prednosti, ker na koncu čez kožo itak nisem rezal. To sem delal bolj zaradi tega, ker sem hotel orodje čim bolj podobno skalpelu.
V glavnem, zdaj ko sem ga lepo odstrigel na obeh straneh, sem si še pomeril širino s šublerjem (je ravno 15mm) in bom vsak mesec spremljal stanje.
Potem če bo še rasel v širino je pa pomoje bolje da ga sproti strižem, da ne raste v meso. Ker zdaj sem čakal 2 leti, nekje po enem letu pa zraste do največje širine.
Čeprav prst se zaceli kar hitro in zapre luknja kjer je bil prej noht, nekje 7-10 dni.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

konspirator ::

Napačno obuvalo (preozko), napačno striženje (zavito namesto ravno) sta dva od razlogov za vraščanje.
--

next3steps ::

oemdzi je izjavil:

Meni so kar porezali po matici tako, da tam noht ni mogel več rasti.


Meni niso, ker sem vedno čakal "čudež" in prišel na operacijo s "krompirjevo" velikostjo palca in ni bilo mogoče, seveda po moji krivdi.

Sam sem šel k kirurgu iz družine (širše). Lokalna anastezija, bolelo nič, zareza kar po matici, več kot pol centi nohta je šlo stran. Kasneje ni bilo dodatnih prevezov, bolelo tudi ni nič, le nekaj dni je srbelo.
Hoja je bila nekaj tednov malce čudna, to pa je vse.

nepijempira ::

GrimReaper je izjavil:

Edino kar mi ni jasno, kako njim rata da ne raste več v širino, meni pa nikakor ne. Res da uporabljam škarjice in ne skalpela, ampak pridem povsem do konca.


Zgolj misliš, da prideš do konca (oz. začetka nohta)... Noht tako ali tako ne raste v širino, ampak zgolj v dolžino. Problem "vraščanja" je v tem, da koža sili čezenj, navadno zaradi preozke obutve, izgleda pa seveda, kot bi noht silil vstran v kožno gubo.
Kirurg pri tem posegu prereže kožo ter noht v smeri narta vse do matriksa (rastnega področja) in nato to tudi odstrani (spraska stran, ker je matriks nalepljen na kost), tako da tam noht sploh ne raste več (dejansko zoža noht). Luknja, ki pri tem nastane, je kar velika, a pri povijanju prst nekoliko stisne skupaj, zato se zaceli skoraj, kot ga ne bi nič manjkalo.
Vsekakor to ni ravno poseg, ki ga opraviš doma s škarjicami ali olfa nožem ;) V vsakem primeru ti svetujem, da postopek, ki ga opisuješ, opustiš, ker pri takem ravnanju obstaja velika verjetnost infekcije, kar pa je veliko težje rešiti, ker je to potrebno pred operacijo najprej pozdraviti. Raje povej svojemu izbranemu zdravniku, kakšne probleme imaš, da ti napiše napotnico za kirurga, ki bo ta problem rešil za stalno.
Pa srečno! :)

Zgodovina sprememb…

oemdzi ::

Ko se vraste, sploh pa zagnoji ni za čakat, zato ste vi imeli neboleče operacije. Mene je pa bolelo kot pri hudiču, ker sem imel pošteno zagnojen in otečen palec in tudi inekcija ni prijela kot bi morala in ni bilo 100% omrtvinčeno med operacijo. Noht je pa vedno šel v celoti dol(razen prvič, ko so mi ga le delno odrezali, pa sem čez 2 dni končal zopet pri njih, ker se je še poslabšalo in je moral iti v celoti).
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepotni poseg

Oddelek: Loža
304001 (2310) Anonimnežž

Udaril sem se v noht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10129812 (25848) enadvatri

Kaj obleči za zmenek (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25046243 (39159) jype

Poškodovan noht

Oddelek: Loža
1710374 (10091) noraguta
»

Nohet na nogi se mi je zarasel v prst - boli

Oddelek: Loža
4210551 (9545) Brane2

Več podobnih tem