» »

Udaril sem se v noht

Udaril sem se v noht

1
2
3

draciel ::

p3664910} Potem sploh nisi hodil k zdravniku[:| naj bi izjavil:

.


Ne nisem šel. Niti enkrat.

nodrim je izjavil:

pics or it didn't happen :D


lol .. ;D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

undertacker ::

Novi nohet ti je zrasel.

nodrim ::

zakaj pa ne bi zrasel? sej to je normalno ...

norcuron ::

Če ni uničena nohtna matica bo noht zrasel nazaj, možno, da ne tako lep kot je bil prej, ampak zrasel bo.

2 leti nazaj sem na morju "zahaklal" s sredincem ob skalo in sem malo natrgal kožico ob nohtu, nič omembe vrednega, dokler se ni pojavilo vnetje (ranica je bila sprana, mal peroksida in pa pokrito).

Čez par dni, ko pridem domov, je bilo treba pa na septiko na polikliniko, da so odstranili celoten noht. Se je pojavilo vnetje in šlo počasi proti sredini prsta in je rekel kirurg, da lahko pojem Ospena kolikor hočem (recept z urgence), ampak dokler ne odstrani nohta ne bo efekta od antibiotika.

Delajo pa to po tekočem traku - xylocain ob živec, pod noht inštrument in drk drk levo desno, da ga po celotni dolžini loči od tkiva, ponavadi še malo kožo prereže, da si ga razkrije v celoti (ne bi človek verjel koliko ga je še spodaj :)) potem ga pa s klešči miga levo-desno dokler ne gre stran in to je to, vazelinska gaza gor, mal več kompresije do prvega preveza in to je to. Ene 3-4 minute pa si gotov :D

Je pa povedala ena od sester, da imajo veliko takih odstranitev nohtov, ko pride do vnetja, zaradi grizenja nohtov, ker si folk vedno preden se spravijo malo malicat po svojih okončinah, ne umije zob :))
Great are mysteries of the mind ... or not?

Janac ::

Pozdravljeni.

10. Februarja mi je pri nogometu bivši sošolec stopil na prst na nogi(on je imel superge, jaz nič). Prst se mi je seveda v trenutko odtrgal. Zdaj je prst zrasel že pred parimi mesecemi, vendar pa me sedaj tako boli da komaj spim in hodim, prst mi še vedno krvavi, še rjuha mi je pretežka ko spim, imam pa na drugi nogi popolnoma enak problem vendar mi ni odpadel le modra modrica je pod nohtom in boli enako kot tisti drugi sedaj, res komaj hodim. Danes grem k zdravniku, ampak se bojim da bom mogel na operacijo? Brez da me uspavajo, mi nebodo nič naredili ampak a je to samoplačniško? gre za velik prst na levi nogi, pa boli ko pes res. Prosim mdoeratorje naj ne brišejo, prsta lahko slikam res karkoli...

Lep dan še naprej.

bluefish ::

Operacija je pod lokalno. Takrat načeloma ne boli, hudič je potem.

Pa jasno, govorimo o nohtu, ne prstu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

Ja noht na prstu? Koliko časa bom potem doma? Ker se že sedaj zelo zelo matram ko hudim po stopnicah v šoli.

Če bo res bolelo raje psutim tako kot je zdaj... a bo 100% operacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

bluefish ::

Po vsej verjetnosti se noht vrašča in ga bodo odstranili. Ni ravno operativni poseg v smislu operacije na odprtem srcu.

Kakorkoli, bo povedal zdravnik.

Janac ::

Ej, boli me prst(tudi daleč od nohta, na drugi strani).

Koliko časa približno bom doma?

enadvatri ::

Kje te boli? Pri straneh? Če da, potem se je noht najverjetneje vrasel.

Vraščenost operirajo v lokalni anesteziji, tako da odstranijo pri vraščenem robu nekaj mm korenine in po celi dolžini v tej širini rob nohta.

Takšna operacija je po mojem prepričanju v 99 % nepotrebna (le za kakšne gangrene je po mojem prepričanju nujna), čeprav jo zelo radi izvajajo. Rezultat je povsem neestetski in nepopravljiv. Imam eno za sabo, večkrat pa sem se rešil z lakom!

Še če je vneto, se da vnetje zazdraviti, noht pa neboleče umakniti iz podkožja! Kupi si lak, ki mehča nohte in ga redno maži, po nekaj dneh bo bolečina znosnejša, noht pa bo prišel ob strani na površje. Ko se uredi, pazi, kako ha strižeš (ravno)!

Janac ::

Glej ne pomaga nič. Sem to "operacijo" si ze sam naredil, da je sel gnoj ven. Ampak je samo se hujše. Mazal sem z vsem kar mi je prislo pod roko itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

enadvatri ::

Aja, če te boli prst, je lahko tudi zlom. Potrebno bo slikanje. Za prste ne dajo vedno mavca, veliko krat zapovejo le počitek. V vsakem primeru obišči zdravnika. Le za vraščenost jim zabrusi, da ne greš pod nož! ;) Brez strahu.

freesty ::

Pol leta se ti prst na nogi gnoji pa se vedno po forumih sprasujes kaj naredit. Sprav se k dohtarju.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Odvisno koliko časa bom doma, če grem. Prst je povsem VIJOLČEN! koža se mi je olupila, prst komaj premikam...

bluefish ::

Katerega dela, da stopi čim prej do zdravnika, ne razumeš?

mtosev ::

lol norec. a hočeš da pride do kakšnih komplikacij al kaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

freesty je izjavil:

Pol leta se ti prst na nogi gnoji pa se vedno po forumih sprasujes kaj naredit. Sprav se k dohtarju.

Po tem ko sem noht odtrgal, je začel normalno rasti, čez 4-5 mescecv je končno zrasel ampak v zadnjih mesecih so bile zelo hude bolečine, hujše kot zobobol res.

Ja saj sem že naročem kaj vam ni jasno? Do takrat pa nimam kaj počet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

mtosev ::

če je nujno te vzamejo tudi takoj
boljše ga greš kot da tukaj pišeš kak te boli
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

Ja včeraj sem že hotel it, pa je vse zasedeno. Misliš da sem rekel da me komaj da boli? Ne, rekel sem da bom umrl od bolečin. Je pa še opcija da grem na urgenco, samo ni nevem kakšna poškodba in pa to se ni zgodilo nekaj časa nazaj ampak pol leta...

bluefish ::

Janac je izjavil:

Ja saj sem že naročem kaj vam ni jasno? Do takrat pa nimam kaj počet.
Forumsko pametovanje in ugibanje ter strašenje pa tudi ne bo izboljšalo stanja.

In ja, to je primer za urgenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

freesty ::

Kaj po telefonu si se narocil? Pa itq trolas... Kiro tele bi pol leta pustil, da se mu prst gnoji....

Ce pa ne trolas pa pejt tja, da ti to vreze gor pa zasije na novo...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

freesty je izjavil:

Kaj po telefonu si se narocil? Pa itq trolas... Kiro tele bi pol leta pustil, da se mu prst gnoji....

Ce pa ne trolas pa pejt tja, da ti to vreze gor pa zasije na novo...


kaj je s tabo, kako naj se pa drugače naročim? Pa gnoj sme že spucal ven dooh.

Grem ja, ob 18:15 sem naročen, saj če sem na miru je ok.

freesty ::

Ja pa direkt tja bi sel, ce je hudo.. Nvm ka zaj tu jamras, ko da je to medicinski forum. Zalotaj si noht gor.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Hvala vsem za odgovore, povem kaj je reko dohtar.

lahko pa slikam če želite

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Gladi ::

Slikej, pa glej da čim več gnoja zajameš.

Janac ::

je možno da mi je prst začel odmirati? Ker je tak vijoličen-črn. Samo upam da nebom ostal brez prsta!

mtosev ::

praši doktorja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Janac ::

Ja, seveda.

Rias Gremory ::

Lol, veliko sreče. Če še nisi šel h zdravniku in imaš prst v takem stanju nekaj ni v redu s tabo. Kolikor vem se lahko infekcija tudi razširi tega pa nočeš tako, da še danes k zdravniku. Pa začni nositi čim bolj zračno obutev in si umivaj noge vsak dan.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Janac ::

ni vredu s prstom, grem takrat ko sem naročen tj. 18:30.

Janac ::

Operacija bo itak... pol pa 2 tedna 24h trollanja po Slo-Techu :D hecam se.

enadvatri ::

Janac je izjavil:

Operacija bo itak... pol pa 2 tedna 24h trollanja po Slo-Techu :D hecam se.


Kaj ti pa sploh je? Kaj je rekel zdravnik (itak pa trolaš že sedaj)?

Janac ::

Ja zaraščen noht mam, rekel je kaj sem tolk časa čakal da sem prišel do njega.

mtosev ::

boš zato sedaj mel več problemov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

enadvatri ::

Janac je izjavil:

Ja zaraščen noht mam, rekel je kaj sem tolk časa čakal da sem prišel do njega.


Poizkusi z lakom za mehčanje nohtov, meni je vedno pomagalo!

... sicer ne pred tem, ko mi je že skoraj odpadel prst!

connel ::

Sem dal skozi operacijo vraščenega nohta, sama operacija super, par injekcij in 5 minut dela. Lahko gledaš če hočeš, ni pa nič posebnega za videti. Pol ko injekcija popusti, khm, pa ni preveč lepo. Presneto boli isti dan, tko da kakšne protibolečinske tablete so must have, druge dneve pa ni nobene panike, seveda če se kam ne udariš :D Če me spomin ne vara je pol prst povit kak teden, pa redna previjanja, to je pa že tudi to.

enadvatri ::

connel je izjavil:

Sem dal skozi operacijo vraščenega nohta, sama operacija super, par injekcij in 5 minut dela. Lahko gledaš če hočeš, ni pa nič posebnega za videti. Pol ko injekcija popusti, khm, pa ni preveč lepo. Presneto boli isti dan, tko da kakšne protibolečinske tablete so must have, druge dneve pa ni nobene panike, seveda če se kam ne udariš :D Če me spomin ne vara je pol prst povit kak teden, pa redna previjanja, to je pa že tudi to.


Pozabil si povedati, da ostane grd, ker pri robu po celotni dolžini manjka noht. Sem jo tudi jaz dal skozi.

Brez heca, mislim, da je od dr Scholl tisti lak za mehčanje nohtov in res me je že veliko krat rešil, ko je ta ŽE bil vraščen.

Janac ::

Evo cakam na operacijo, fak me je strah veste...

dobil 8 inekcij, boli ko prasica kaj naj naredim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

norcuron ::

Ni nujno, da ostane grd noht, od začetka je moj bil res tudi grbast pa čuden, ampak se je skoti čas poglihal (v nekaj mesecih) in se čisto nič več ne loči od nohta na kakem drugem prstu, bil je pa odstranjen v celoti.
Great are mysteries of the mind ... or not?

chucki ::

Janac je izjavil:

Evo cakam na operacijo, fak me je strah veste...

dobil 8 inekcij, boli ko prasica kaj naj naredim?



Zdrži, si pussy al kaj? Itaq si pa sam kriv, ker si tako dolgo čakal in se je situacija poslabšala.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Janac ::

ne boli vec.

connel ::

Niti ni grd, je pa raven, ni več ukrivljen. Niti ni bilo druge izbire takrat, nekih 20 let nazaj. Vse kar si takrat lahko dobil je bil neki prašek za v vodo za namakat, če je pomagalo super, če pa ni (kar redko kdaj je) pa ni bilo druge kot, da se ga odreže. No imel sem vraščenega na obeh prstih, enega mi je pa uspelo rešit. V bistvu bi lahko tudi drugega, samo sem bil že res sit, ker se je res redno ponavljalo in sem ga raje dal odrezat, pa imam od takrat naprej mir.

Janac ::

meni so tudi oba vraščena odstranili.

sem bil kar extremen primer so rekli, kakšen 2-3 tedne ne bi šel bi mi ga mogli amputirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

freesty ::

Daj nehaj trollat.

Naj nekdo zaklene to temo pa bana janaca.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mtosev ::

dvomim da trolla
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

freesty ::

Janac je izjavil:

Evo cakam na operacijo, fak me je strah veste...

dobil 8 inekcij, boli ko prasica kaj naj naredim?



8 inekcij si dobil? Ziher ja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

wtf zakaj mi neverjames? bos poklical zdravnika ki me je operiral? ti dam telefonsko, da bo potrdil. na zacetku pred operacijo v vsak prst 2, pa potem še 4 ker me je še vedno preveč bolelo...

pošlji mi ZS ti dam telefonsko pa ime kirurga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

DimmniBurek ::

Janac je izjavil:

wtf zakaj mi neverjames? bos poklical zdravnika ki me je operiral? ti dam telefonsko, da bo potrdil. na zacetku pred operacijo v vsak prst 2, pa potem še 4 ker me je še vedno preveč bolelo...

Ker večinoma trollaš, zato ti noben ne verjame...
Saj veš, "kar seješ to poL žanješ"
There Is No Stronger Drug Than Reality

enadvatri ::

Pri vraščenem nohtu tega kirurško ne odstranijo, temveč ga odrežejo po celi dolžini nekaj mm ob strani in ja, tudi korenino odstranijo v robu, tako da je noht za zmeraj ožji. Ne mi pravit, da se tega ne vidi. :))

Rias Gremory ::

Ti že veš. Mogoče ampak res mogoče bi se opazilo, če bi slikal normalen noht (ko še ni vraščen) in potem pogledal po operaciji. Ni potrebe po pretiravanju.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev glivic na nohtu

Oddelek: Loža
4726162 (22811) sass628
»

Medicinska sponka za vraščen noht

Oddelek: Loža
136072 (5479) oemdzi
»

Gnojna rana?

Oddelek: Loža
368822 (7712) listje123

Poškodovan noht

Oddelek: Loža
1710393 (10110) noraguta
»

Nohet na nogi se mi je zarasel v prst - boli

Oddelek: Loža
4210558 (9552) Brane2

Več podobnih tem