» »

Volkswagen bo zaradi prevare odštel še 4,3 milijarde dolarjev

1 2
3
»

tikitoki ::

FireSnake je izjavil:

smrko je izjavil:

Tako kazen bi jim bilo treba nabit, da od Volkswagna ne bi ostal niti V


Za tvojo informacijo: v Sloveniji je 30% služb (posredno ali neposredno) odvsnih od avtomobilske industrije.


Bi prav rad videl link do uradne statistike, ki potrujejo to trditev.

Zheegec ::

Da vidimo sedaj kazen za "domači" Chrysler.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

LeQuack ::

Zheegec je izjavil:

Da vidimo sedaj kazen za "domači" Chrysler.


Hočeš reči Italijanski Fiat ne? Ker dejansko so oni lastnik.
Quack !

Ajnstajn` ::

Mi lahko kdo razloži, zakaj se to v evropi vse tlači pod preprogo in nikomu ništa... samo papriji pridejo domov da naj peljemo avte na servise...
Baje je tako, da bo do 2018 ta sprememba zastonj, potem bo pa še plačat treba. Najprej goljufajo, potem bom pa bom moral še plačati za njihovo goljufijo....
//

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Ajnstajn` je izjavil:

Mi lahko kdo razloži, zakaj se to v evropi vse tlači pod preprogo in nikomu ništa... samo papriji pridejo domov da naj peljemo avte na servise...
Baje je tako, da bo do 2018 ta sprememba zastonj, potem bo pa še plačat treba. Najprej goljufajo, potem bom pa bom moral še plačati za njihovo goljufijo....


Če imaš malo časa je tule podrobnejša razlaga kot se jo da napisati na forum:



(taprv video s 32c3 je tudi super če te zanimajo podrobnosti kako je VW dejansko lagal).

Kratek povzetek: EU je malo kopirala zakonodajo od ZDA in pri tem zabluzila. Zato se zdaj VW tu vleče ven na tehnikalijah zakona. Obenem EU nima posinhronizirane zakonodaje okoli takega goljufanja in tako niti vse države nimajo tega početja prepovedanega. Sprememba te zakonodaje bo verjetno trajala leta. Trenutno se mi zdi da niti EU sodišče kot tako nima pristojnosti VW kaznovati samo, države kot so Nemčija pa (surprise suriprise) mehanizmov za kaznovanje firme nočejo uporabiti.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

D3m ::

A lahko še bolj zakompliciraš zadevo?

Ponujajo mu odpravo napake do 2018, ima izbiro.

Temo o VW aferi že imamo od prej in je ni težko poiskati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bMozart ::

Ajnstajn` je izjavil:

Mi lahko kdo razloži, zakaj se to v evropi vse tlači pod preprogo in nikomu ništa... samo papriji pridejo domov da naj peljemo avte na servise...
Baje je tako, da bo do 2018 ta sprememba zastonj, potem bo pa še plačat treba. Najprej goljufajo, potem bom pa bom moral še plačati za njihovo goljufijo....


Zato:
 Poglej pozorno 1

Poglej pozorno 1


 Poglej pozorno 2

Poglej pozorno 2


 Razmišljaj logično 1

Razmišljaj logično 1

I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

krneki0001 ::

seveda da je vw sponzor v ljubljani. Jankovič se je zdilal, da je ljubljana dobila 40 e-golfov za ceno samo 17ih (cena je okoli 40k za komad). In ti avtomobili bodo za car sharing (oziroma so že). Za protiuslugo bodo imeli pa ene 2 leti povsod svoj znak zraven.

Temu se reče dobro poslovanje ljubljanskega župana, ne pa da je vw kej več.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

D3m je izjavil:

A lahko še bolj zakompliciraš zadevo?

Ponujajo mu odpravo napake do 2018, ima izbiro.

Temo o VW aferi že imamo od prej in je ni težko poiskati.

Tako enostavno je napisal, pa se to ti je prevec komplicirano. Jaz bi na tvojem mestu zahteval denar nazaj od tistega, ki ti je prodal kaksno solo.

V evropi je hudic, ker homologacija ene drzave velja povsod. Slovenija itak niti nima nikogar, ki bi izdal homologacijo za nov avto. Malta ima, in se jim to splaca, sploh v tem sranju zdaj. Slovenija recimo sama ne more nic, ker nemci niso preklicali homologacije, ali pa maltezani, kdo ve kje vse so jih delali, ceprav jo bi v bistvu morali. Ce jo bi, bi ljudje imeli razlog za tozbo, in kazen bi bila ze s tem dovolj velika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bMozart ::

Mogoče boš zdaj razumu zakaj medtem drugi navijamo za električne avte.



krneki0001 je izjavil:

seveda da je vw sponzor v ljubljani. Jankovič se je zdilal, da je ljubljana dobila 40 e-golfov za ceno samo 17ih (cena je okoli 40k za komad). In ti avtomobili bodo za car sharing (oziroma so že). Za protiuslugo bodo imeli pa ene 2 leti povsod svoj znak zraven.

Temu se reče dobro poslovanje ljubljanskega župana, ne pa da je vw kej več.

Verjetno nikoli ne boš razumu mojega posta.

Naj ti povem eno zgodbo o zelo inteligentnem kolegu, ko je bil star 9 let.
V šolo je nekdo prinesel 3 vodne balončke. Vzbudili so zanimanje med sošolci, kar je kolega opazil. Še isti dan je šel v trgovino po vrečo vodnih balončkov za 160SIT. Naslednji dan jih je prinesel v šolo ...ter največjim frajerjem v razredu razdelil 6 vodnjih balončkov. Kmalu za tem je vsak v razredu hotel imeti vodni balonček in bil pripravljen dati 100SIT zanj. Kolega je v enim dnevu pri 9 letih zaslužil 5 tisoč tolarjev.
Ko tak kolega odraste pa imaš primere kot ta ki si ga omenil, rezultat pa dizel najbolje prodajan avto. Nikoli ne boš vedel da si bil nategnjen.

Medtem pa drugi navijamo za električne avte (zgornjih 6 na tej sliki)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

krneki0001 ::

e-golf je električni golf, ki stane 40k evrov. In car sharing v ljubljani je z električnimi avtomobili.

D3m0r4l1z3d ::

Z odpadnimi baterijami pa si bomo eko hiše gradili. Win-win situacija.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

WarpedGone ::

Ne, iz odpadnih baterij bomo izdelovali nove.
Zbogom in hvala za vse ribe

Ajnstajn` ::

D3m je izjavil:

A lahko še bolj zakompliciraš zadevo?

Ponujajo mu odpravo napake do 2018, ima izbiro.

Temo o VW aferi že imamo od prej in je ni težko poiskati.



kaksno izibiro imam? da peljem tja avto in mi zmanjšajo par konjskih moči, da bodo izpušni rezultati po nekih standardih? Ne hvala. Če so naredili napako, lahko vedno moj avto odkupijo, ni noben problem.
//

nekikr ::

Sporoči, kako je šlo na sodniji. Ali pa na naslednjem tehničnem pregledu.

D3m ::

Ajnstajn` je izjavil:

D3m je izjavil:

A lahko še bolj zakompliciraš zadevo?

Ponujajo mu odpravo napake do 2018, ima izbiro.

Temo o VW aferi že imamo od prej in je ni težko poiskati.



kaksno izibiro imam? da peljem tja avto in mi zmanjšajo par konjskih moči, da bodo izpušni rezultati po nekih standardih? Ne hvala. Če so naredili napako, lahko vedno moj avto odkupijo, ni noben problem.


Kje piše, da boš izgubil konje?

Nikjer, ker jih ne izgubiš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Utk ::

Ajnstajn` ::

D3m je izjavil:

Ajnstajn` je izjavil:

D3m je izjavil:

A lahko še bolj zakompliciraš zadevo?

Ponujajo mu odpravo napake do 2018, ima izbiro.

Temo o VW aferi že imamo od prej in je ni težko poiskati.



kaksno izibiro imam? da peljem tja avto in mi zmanjšajo par konjskih moči, da bodo izpušni rezultati po nekih standardih? Ne hvala. Če so naredili napako, lahko vedno moj avto odkupijo, ni noben problem.


Kje piše, da boš izgubil konje?

Nikjer, ker jih ne izgubiš.



ja... ker ti zmanjšajo pline kar tako...če nekaj spremeniš na eni strani enačbe, moraš tudi nekaj na drugi strani. Če bo ostalo vse kot prej, potem zakaj sploh goljufati s plini? Sicer me pa niti ne zanima toliko, kaj spreminjajo. Bolj zanimivo mi je,
kako se zadeva rešuje za navadnega potrošnika na eni strani luže in na drugi. Popolnoma ista stvar, a popolnoma drugačne rešitve za malega potrošnika.

nekikr je izjavil:

Sporoči, kako je šlo na sodniji. Ali pa na naslednjem tehničnem pregledu.


jp, se en scam s strani velikih, kjer najebe končni potrošnik.
//

D3m ::

Utk je izjavil:

Ah ne kje pa...


Lahko bi prilimal domačo povezavo, kaj popravek naredi. Ne pa problemov 8 Tiguanov, se ti ne zdi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

8 prijavljenih sem našel po treh sekundah googlanja. Na vsakega prijavljenega je lahko tudi 1000 neprijavljenih. Slovenski link? A da bo Slovenec priznal, da mu vw ne gre? Haha, srečno.
Btw., ti si trdil, da se konji ne zmanjšajo brez enega samega linka...

Mr.B ::

Ce ste slucajno spregledali... folkswagen, je prehitel toyoto med najvecjimi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m0r4l1z3d ::

Največji bebci.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Utk je izjavil:

8 prijavljenih sem našel po treh sekundah googlanja. Na vsakega prijavljenega je lahko tudi 1000 neprijavljenih. Slovenski link? A da bo Slovenec priznal, da mu vw ne gre? Haha, srečno.
Btw., ti si trdil, da se konji ne zmanjšajo brez enega samega linka...


Tako je, moči ne izgubiš.

https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome...

Sedaj greš pa lahko v gostilno jamrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Utk ::

Že v laboratoriju porabi deci več, kaj šele ko ga pritisneš. In nikjer ne piše, da so ga pritiskali...v normalni vožnji, laboratorijski, najbrž ni razlike. Sicer pa, če pri nekem modelu res ni razlike, se mora enačba še zmeraj iziti, in bo to pomenilo hitrejši crknjot. In še en sicer pa...od kdaj se Nemcem verjame, če pa dokazano lažejo in goljufajo, tudi ADAC?

Aston_11 ::

Da pridejo ven čistejši plini, je potrebno večkrat in bolj odpreti EGR, posledica je, da se DPF prej zamaši in prej in večkrat sproži regeneracijo. Torej bi po tej logiki moral prej iti EGR in nato za njim umreti DPF. Tole sem našel pri nekom, ki je uspel videti kodo popravka. Sam po sebi EGR ne bi smel prej crkniti (v sebi ima samo en motorček in ene tri elemente, dokaj robustno napravljeno, če se ga špara, pa se naberjo saje na šibki, ki odpira ventil in nastane tam problem, pomaga pa čiščenje), DPF pa bi skoraj moral nekaj prej spustiti dušo. Posledično bi moral nekaj več goriva na račun regeneracij porabiti.

D3m ::

Utk je izjavil:

Že v laboratoriju porabi deci več, kaj šele ko ga pritisneš. In nikjer ne piše, da so ga pritiskali...v normalni vožnji, laboratorijski, najbrž ni razlike. Sicer pa, če pri nekem modelu res ni razlike, se mora enačba še zmeraj iziti, in bo to pomenilo hitrejši crknjot. In še en sicer pa...od kdaj se Nemcem verjame, če pa dokazano lažejo in goljufajo, tudi ADAC?


Se že obračaš kamor veter piha.

Sedaj je sporen 1 deci.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Lej če ti nimaš pojma o motorjih in ne razumeš povezave med porabo, zmogljivostjo in izpuhi, se pač malo izobrazi, ne pa srat tistim, ki so se.

D3m ::

Izgovori.

Kje je izguba moči in konjev? Prosim za krediblni link in ne "ti nimaš pojma o motorjih"

Bo šlo?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Utk ::

Sej si še ti enga prilepil. Ampak ker nimaš pojma o motorjih, tega sploh ne veš. Res pa je, da ni ravno kredibilen link...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

D3m0r4l1z3d ::

D3m je izjavil:

Izgovori.

Kje je izguba moči in konjev? Prosim za krediblni link in ne "ti nimaš pojma o motorjih"

Bo šlo?

Pravi se oglaša glede linkov. :))
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

Utk je izjavil:

Sej si še ti enga prilepil. Ampak ker nimaš pojma o motorjih, tega sploh ne veš. Res pa je, da ni ravno kredibilen link...


Izguba km/kw prosim?

Tvoje besede:

Ah ne kje pa...

P.S.
Anymal pojdi lepo nazaj v AMD/Intel/Nvidia temo tukaj te ne nucamo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Gambino ::

Mr.B je izjavil:

Ce ste slucajno spregledali... folkswagen, je prehitel toyoto med najvecjimi.



Kar ne pomeni skoraj nič. Ker ima Toyota dosti boljši dobiček na prodan avtomobil.

D3m ::

Kako veš?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Spajky ::

D3m je izjavil:

..Kje je izguba moči in konjev?
tukaj ni izgube konjev med vožnjo :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Utk ::

D3m je izjavil:

Kako veš?

Tako da malo bere o tem in ne samo trola kaj on "misli".

D3m ::

Spajky je izjavil:

D3m je izjavil:

..Kje je izguba moči in konjev?
tukaj ni izgube konjev med vožnjo :))


Ima rezervega konja. :))

@UtK

Kaj se oglasaš? Si našel link?

Tukaj boš našel vir.

|HP EliteBook|R5 6650U|

konspirator ::

Mr.B je izjavil:

Ce ste slucajno spregledali... folkswagen, je prehitel toyoto med najvecjimi.

Toyota jih je potrolala nazaj, da oni delajo za kvaliteto in ne kvantiteto.
--

zmaugy ::

Fiat Chrysler za 100000 goljfivih vozil dobil kazen 800 milijonov $. VW za 500000 vozil kazen 14,7 milijard $.
Pravica po ameriško.

https://edition.cnn.com/2019/01/10/busi...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volkswagen bo prevara v ZDA stala še dodatno milijardo dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
19144697 (39729) boolsheat
»

Volkswagen bo goljufanje v ZDA stalo 10 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8223740 (18847) cuxoh
»

V ZDA potrjena Volkswagnova poravnava

Oddelek: Novice / Ostale najave
2810426 (8756) D3m
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142484 (87211) krneki0001
»

Afera Dieselgate se razplamteva: neustreznih 11 milijonov vozil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
19649906 (39935) SuperVeloce

Več podobnih tem