» »

Volkswagen bo zaradi prevare odštel še 4,3 milijarde dolarjev

1
2
3

bambam20 ::

zmaugy je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ford FTW


Plastična jajca.



A vw pa ni plastičen. :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: bMozart ()

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Ampak pri Pipistrelu delavci ne delajo za minimalca.


Res ne delajo za minimalca. Samo malo moraš razmerje pogledat.
Revoz je dobil 30 miljonov evrov "donacije", pipistrel pa 10.

Revoz
- 2100 zaposlenih (sedaj jih bodo še 300 zaposlili)
- dobili so 30 miljonov evrov
- kar znese 14300 na zaposlenega, torej minimalna letna plača
- lahko bi se reklo da zastonj delajo za renault, plačujemo jih pa mi, davkoplačevalci


Pipistrel
- 83 zaposlenih
- dobili so 10 miljonov evrov
- kar znese 120k po zaposlenem.
- ...

zmaugy ::

No, na koncu je Pipistrel preselil del proizvodnje v Italijo. Revoz pa vsake toliko pride z zahtevo po donaciji ali pa da bo zaprl.
Ampak Pipistrel dela "čiste avione"...:D

Wrop ::

zmaugy je izjavil:

No, na koncu je Pipistrel preselil del proizvodnje v Italijo. Revoz pa vsake toliko pride z zahtevo po donaciji ali pa da bo zaprl.
Ampak Pipistrel dela "čiste avione"...:D


Ker :

"Res je velika škoda, da Slovenija ni znala izkoristiti te priložnosti," je razočaran Ivo Boscarol … In nadaljuje: "Žal sem moral poiskati drugo rešitev. Ultralahka letala za ameriški trg namreč pri nas, v Sloveniji, ne moremo izdelovati. Slovenija z ZDA še ni sklenila bilateralnega sporazuma, ki bi slovenskim podjetnikom, ki izdelujejo letala ali opremo za letala, omogočil prodajo svojih izdelkov na ameriškem trgu. Zato sem pred petimi leti v Italiji ustanovil podjetje. Mi smo že do zdaj letala za ZDA izdelovali v Italiji, vendar v najetih prostorih. Zdaj bomo vse preselili sem, v Gorico. Slovenski birokraciji je očitno vseeno. Jaz pa se moram odgovorno vesti do svojih zaposlenih in zato sem našel to možnost v Italiji."

zmaugy ::

bambam20 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Ford FTW


Plastična jajca.



A vw pa ni plastičen. :D


Kadarkoli sem v zadnjih letih gledal fordove normalne osebne avtomobile (v Sloveniji), me je ob pogledu na ogabno plastiko na armaturni plošči in strahotno neestetiko notranjosti avtomobilov minila volja da bi šel na testno vožnjo. Mustang mi ne ustreza, ker rabim več prostora - samo v informacijo, da mi ne bo kdo to vrgel pod nos.
VW koncern avti so v notranjosti izdelani veliko lepše. Lahko rečeš da je to stvar okusa. Morda.
Da je forda povozil čas govori tudi to, da do zdaj še nisem našel konfiguratorja na slovenski strani forda. Morda pa sem ga spregledal - ampak potem zagotovo nisem edini.

Wrop je izjavil:

zmaugy je izjavil:

No, na koncu je Pipistrel preselil del proizvodnje v Italijo. Revoz pa vsake toliko pride z zahtevo po donaciji ali pa da bo zaprl.
Ampak Pipistrel dela "čiste avione"...:D


Ker :

"Res je velika škoda, da Slovenija ni znala izkoristiti te priložnosti," je razočaran Ivo Boscarol … In nadaljuje: "Žal sem moral poiskati drugo rešitev. Ultralahka letala za ameriški trg namreč pri nas, v Sloveniji, ne moremo izdelovati. Slovenija z ZDA še ni sklenila bilateralnega sporazuma, ki bi slovenskim podjetnikom, ki izdelujejo letala ali opremo za letala, omogočil prodajo svojih izdelkov na ameriškem trgu. Zato sem pred petimi leti v Italiji ustanovil podjetje. Mi smo že do zdaj letala za ZDA izdelovali v Italiji, vendar v najetih prostorih. Zdaj bomo vse preselili sem, v Gorico. Slovenski birokraciji je očitno vseeno. Jaz pa se moram odgovorno vesti do svojih zaposlenih in zato sem našel to možnost v Italiji."


Vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

kingsix ::

Če si v nekaj zaljubljen ti je videt veliko lepše ja =).
 Passat

Passat

nima plastike ne... tole je vse aluminij/karbon. Medtemko je na
 Mondeotu

Mondeotu

pač cheap plastika.

Uh..

D3m0r4l1z3d ::

Hehe, tipično, sigurno je imel njegov oče golfa.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

D3m ::

krneki0001 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Od tistih 30%, ki delajo za avtomobilsko industrijo, dela vsaj polovica, če ne več, za renault.
Tako da mogoče 10% v sloveniji delajo za nemški trg. Pa še to ne samo za VW, ampak tudi za mercedes in BMW, ki pa v tem nista vključena, torej še pol odštej in prideš na maksimalno 5%. (pa še to je vprašanje).


Tele številke si kar iz riti potegnil. zato jih raje ne prodajaj, kot neko resnico.


Revoz je tako velik, kot vsi ostali proizvajalci avtomobilskih delov v sloveniji z izjemo LTH in bivše iskre avtoelektrike v šempetru pri novi gorici. LTH dela nekje 30% za VW, ostalo je za BMW in Mercedes (večina stvari, ki so iz magnezija (volan,...), ker imajo livarno). Bivša iskra v šempetru pri novi gorici pa dela nekje 80% za Mercedes, ker so prevzeli izdelavo alternatorjev in štarterjev od kitajcev (kitajci so bili tok nesposobni in nezanesljivi (400 komadov je bilo dobrih od 100.000 komadov dobavljenih - zahtevana barva in zahtevane specifikacije), da je mercedes podpisal pogodbo raje s slovenci in imajo izmeta samo 1 na 10k komadov.


Še dobro, da nimaš pojma kdo so drugi. Me veseli res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bMozart ::

nekikr je izjavil:

Vsak teden nova milijardna kazen, vsak teden nov obet bridkega konca s strani vseznalnih forumašev. Delnica je medtem poskočila na 151€. Ker nisem zaupal forumašem sem jih en kup kupil že dosti prej. Morda pa le niste vseznalci, ko napovedujete propad vsak teden? :)

Se je pohvalil in šel ven dihat onesnažen zrak.

Ko bi le ljudje kot si ti videli celo sliko.


Neodvisno od dogajanja čez Lužo primer preiskuje tudi Nemčija.

Da popravim stavek:

Neodvisno od dogajanja čez Lužo primer "preiskuje" tudi Nemčija.


(offtopic rupsi31: ponesreči predlagal izbris, se mi je izrisal podvojen komentar, preden sem kliknil osveži)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

zmaugy ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Hehe, tipično, sigurno je imel njegov oče golfa.

Tvoj pa yugota >:D zato ti je ta mondeo cheap shit tako všeč. Poglej si to sranje od prezračevalnih rež, kot na kakem mlinčku za 9.999,99 EUR.

PS: Moj ima lepšo in boljšo notranjost od tega Pasata. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

D3m0r4l1z3d ::

Eh, odvisno od opreme, sicer pa vw ni nek luksuz, razen pri podeželjcih, ki so rdeče golfe pri očetu, dedku, bratrancu in kup prijateljev iz gostilne videvali.

Slovenska zagamanost pač.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

VW ni nek luksuz, res je. Tega nisem nikjer trdil. Ampak ford je pa daleč pod VW group, že če pogledaš štorasto notranjost.

Sicer pa razumem nekatere ford fanboyse, ko človek enkrat vozi yugota, je vse naslednje kvantni skok naprej. Nekateri so takoj za yugotom pač vozili forda. :))

LeQuack ::

VW nima ničesar primerljivega z Ford Mustang ali Ford GT. Ima samo ljudske avte za na njivo in nazaj.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

4knative ::

Jaz sem slišal da sta Ford Mustang in Ford GT za istospolno usmerjene. Sorry.

D3m0r4l1z3d ::

zmaugy je izjavil:

VW ni nek luksuz, res je. Tega nisem nikjer trdil. Ampak ford je pa daleč pod VW group, že če pogledaš štorasto notranjost.

Sicer pa razumem nekatere ford fanboyse, ko človek enkrat vozi yugota, je vse naslednje kvantni skok naprej. Nekateri so takoj za yugotom pač vozili forda. :))

V gostilni take pokaš?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

zmaugy ::

A ni "pokanje" ad hominem your thing?

LeQuack je izjavil:

VW nima ničesar primerljivega z Ford Mustang ali Ford GT. Ima samo ljudske avte za na njivo in nazaj.







Jaz sem govoril o VW group.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

D3m0r4l1z3d ::

Je ali ni: VW ni nek luksuz, res je.... tvoje besede.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

zmaugy ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Je ali ni: VW ni nek luksuz, res je.... tvoje besede.


Jasno. Sam VW ni nek luksuz. In kot rečeno po mojem mnenju daleč boljši od fordovih jajčk. V skupini VW pa so znamke, o katerih lahko proizvajalci ameriških traktorjev samo sanjajo.

Zdaj pa,pojdi nazaj v gostilno "pokat"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

D3m ::

LeQuack je izjavil:

VW nima ničesar primerljivega z Ford Mustang ali Ford GT. Ima samo ljudske avte za na njivo in nazaj.


A to iz Transformerjev?

:P
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

D3m je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Od tistih 30%, ki delajo za avtomobilsko industrijo, dela vsaj polovica, če ne več, za renault.
Tako da mogoče 10% v sloveniji delajo za nemški trg. Pa še to ne samo za VW, ampak tudi za mercedes in BMW, ki pa v tem nista vključena, torej še pol odštej in prideš na maksimalno 5%. (pa še to je vprašanje).


Tele številke si kar iz riti potegnil. zato jih raje ne prodajaj, kot neko resnico.


Revoz je tako velik, kot vsi ostali proizvajalci avtomobilskih delov v sloveniji z izjemo LTH in bivše iskre avtoelektrike v šempetru pri novi gorici. LTH dela nekje 30% za VW, ostalo je za BMW in Mercedes (večina stvari, ki so iz magnezija (volan,...), ker imajo livarno). Bivša iskra v šempetru pri novi gorici pa dela nekje 80% za Mercedes, ker so prevzeli izdelavo alternatorjev in štarterjev od kitajcev (kitajci so bili tok nesposobni in nezanesljivi (400 komadov je bilo dobrih od 100.000 komadov dobavljenih - zahtevana barva in zahtevane specifikacije), da je mercedes podpisal pogodbo raje s slovenci in imajo izmeta samo 1 na 10k komadov.


Še dobro, da nimaš pojma kdo so drugi. Me veseli res.



No povej kdo so drugi, če že nabijaš?

D3m0r4l1z3d ::

Torej še nisi fordov vozil!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Aston_11 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Eh, odvisno od opreme, sicer pa vw ni nek luksuz, razen pri podeželjcih, ki so rdeče golfe pri očetu, dedku, bratrancu in kup prijateljev iz gostilne videvali.

Slovenska zagamanost pač.
Slovenska zagamanost je, ko nekdo meni, da je pomembno, da so podeželci videvali rdeča vozila pri svojih sorodnikih in to šteli kot luksus (in celo javno objavi na forumu in si misli, da je sedaj vsaj Prešeren poet).

D3m0r4l1z3d ::

Aston, isto bi lahko zate zdaj napisal, ker si s tem komentarjem udaril, ampak gre se za nekaj drugega, nekaj globoko vkoreninjenega je glede teh mašinc.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

krneki0001 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

...nekaj globoko vkoreninjenega je glede teh mašinc.

Ja, če ni za pasata, bo za gnojfa, če ni za gnojfa je pa za oktavijo. :))

Aston_11 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

nekaj globoko vkoreninjenega je glede teh mašinc.
Samo pri opazovalcih. Uporabniki se zaradi tega, kar imajo ne sekirajo preveč. Seveda govorim o večini opazovalcev, in večini uporabnikov in ne o robnih primerih enih ali drugih, ki so pa obsedeni. Posploševanje se naredi itak na robne primere, nato.

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

D3m0r4l1z3d je izjavil:

...nekaj globoko vkoreninjenega je glede teh mašinc.

Ja, če ni za pasata, bo za gnojfa, če ni za gnojfa je pa za oktavijo. :))


Potem pa favšljivi bivši yugo fančki in trenutni ford boyzi kupijo staro bemflo "iz dojčland" s 400000 km in so frajerji. V svojih glavah lahko s prezirom gledajo lastnike novih VW group vozil.
Whatever makes you happy :))

D3m0r4l1z3d ::

Omejen si s tole primerjavo z yugoti.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

zmaugy ::

Začni pri sebi in golfu. Saj veš, tvoje "pokanje".

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:


Potem pa favšljivi bivši yugo fančki in trenutni ford boyzi kupijo staro bemflo "iz dojčland" s 400000 km in so frajerji. V svojih glavah lahko s prezirom gledajo lastnike novih VW group vozil.:))


Zakaj?
Sam imam avto vreden 5k evrov (če gledam po avto.net, potem je vreden 8k evrov), denarja imam zadosti, da bi si komot kupil recimo Audi S6 ali kaj hujšega. Ampak zakaj? Zakaj dat več kot 5k za avto ali pa se celo zakreditirat za avto, ki je samo prevozno sredstvo. Tudi redno servisiran avto za 5k te bo zanesljivo pripeljal do cilja.
Recimo sestra si je kupila novega M4 pred novim letom. Dobila ga je izredno ugodno. Ker se je plačalo z gotovino, je 70k evrov plačala, za nov avto. Opreme ima samo malo več kot moj 10 let star avto, voziš se pa ne tako udobno, ker je to športnik s trdim podvozjem.
Ampak sam si za tak denar raje kupim vikend v hribih. Al pa celo kako kmetijo v hribih, pa se vozim gor s svojim starim avtom in uživam v svežem zraku, razgledih,....

zmaugy ::

Vsak ima svoje razloge. Če vsakodnevno rabiš zanesljiv avto in nočeš imeti kavča na servisu, je običajno večja možnost zanesljivosti pri novem kot starem. Če delaš dolge vožnje (recimo 1000 km v enem dnevu), pride to še bolj do izraza.
Če to ni tako pomembno, potem je vseeno.
Vsekakor pa zelo star prestižen avto (primer stare bemfle s 400000 km brez znane zgodovine servisiranja) lahko pomeni zelo veliko stroškov. Ker avti se z leti pač kvarijo. In servisiranje prestižnih znamk je pač dražje, ker so dražji deli in ure serviserja. In vsi dragi dodatki se tudi začnejo kvariti.
Če pa delaš 5000 km na leto, je pa vseeno, lahko je tudi oldtimer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krneki0001 ::

Vidiš to ne drži vedno. Tudi jaz sem mislil, da je servisiranje alf poceni in servisiranje bmw-jev drago. Pa sem ugotovil, da je cena enakih delov za ta dva avta približno 2x nižja za bmw-ja.

LeQuack ::

krneki0001 je izjavil:

Vidiš to ne drži vedno. Tudi jaz sem mislil, da je servisiranje alf poceni in servisiranje bmw-jev drago. Pa sem ugotovil, da je cena enakih delov za ta dva avta približno 2x nižja za bmw-ja.


Prilepi kakšne primerjave cen delov, originalni deli seveda preko servisa.
Quack !

D3m0r4l1z3d ::

zmaugy je izjavil:

Začni pri sebi in golfu. Saj veš, tvoje "pokanje".

Ko se boš odtrgal od mišljenja "samo nemški so dobri, ostalo kinder jajčki" pa bom še jaz kaj pri sebi počistil. Do takrat si pa z mentaliteto na psu.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

krneki0001 ::

LeQuack je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vidiš to ne drži vedno. Tudi jaz sem mislil, da je servisiranje alf poceni in servisiranje bmw-jev drago. Pa sem ugotovil, da je cena enakih delov za ta dva avta približno 2x nižja za bmw-ja.


Prilepi kakšne primerjave cen delov, originalni deli seveda preko servisa.


Lahko preveriš prednjo roko za novega BMW 320D in alfo Giulietta. Alfina je 2x dražja.

zmaugy ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Začni pri sebi in golfu. Saj veš, tvoje "pokanje".

Ko se boš odtrgal od mišljenja "samo nemški so dobri, ostalo kinder jajčki" pa bom še jaz kaj pri sebi počistil. Do takrat si pa z mentaliteto na psu.


In kje sem napisal da samo nemški so dobri, ostalo pa so kinder jajčki? Po drugi strani pa si ti začel razpravo z ad hominem napadom. Pometi pred svojim pragom (pa nisem mislil na prag tvojega yugeca/forda... :)) ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

krneki0001 je izjavil:

Vidiš to ne drži vedno. Tudi jaz sem mislil, da je servisiranje alf poceni in servisiranje bmw-jev drago. Pa sem ugotovil, da je cena enakih delov za ta dva avta približno 2x nižja za bmw-ja.


In dal si Alfo za primerjavo. Brez zamere, a to je primer vzdržljivega avta, ki te zanesljivo stotisoče kilometrov pripelje iz točke a v b? In se ne kvari?
Prevozil sem cca 800000 kilometrov in še nikoli nisem menjaval roke ali podobnih reči.
Je pa res da ne kupujem starih zgonjenih avtov ali fordov ali alf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

FTad ::

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Potem pa favšljivi bivši yugo fančki in trenutni ford boyzi kupijo staro bemflo "iz dojčland" s 400000 km in so frajerji. V svojih glavah lahko s prezirom gledajo lastnike novih VW group vozil.:))


Zakaj?
Sam imam avto vreden 5k evrov (če gledam po avto.net, potem je vreden 8k evrov), denarja imam zadosti, da bi si komot kupil recimo Audi S6 ali kaj hujšega. Ampak zakaj? Zakaj dat več kot 5k za avto ali pa se celo zakreditirat za avto, ki je samo prevozno sredstvo. Tudi redno servisiran avto za 5k te bo zanesljivo pripeljal do cilja.
Recimo sestra si je kupila novega M4 pred novim letom. Dobila ga je izredno ugodno. Ker se je plačalo z gotovino, je 70k evrov plačala, za nov avto. Opreme ima samo malo več kot moj 10 let star avto, voziš se pa ne tako udobno, ker je to športnik s trdim podvozjem.
Ampak sam si za tak denar raje kupim vikend v hribih. Al pa celo kako kmetijo v hribih, pa se vozim gor s svojim starim avtom in uživam v svežem zraku, razgledih,....



Koliko km letno pa naredis? Če jih pod 10k km, potem je res vseeno, kakšen avto imaš, če jih pa 30k+, potem se pa raje vozim z boljšim avtom, saj je udobneje.

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vidiš to ne drži vedno. Tudi jaz sem mislil, da je servisiranje alf poceni in servisiranje bmw-jev drago. Pa sem ugotovil, da je cena enakih delov za ta dva avta približno 2x nižja za bmw-ja.


In dal si Alfo za primerjavo. Brez zamere, a to je primer vzdržljivega avta, ki te zanesljivo stotisoče kilometrov pripelje iz točke a v b? In se ne kvari?
Prevozil sem cca 800000 kilometrov in še nikoli nisem menjaval roke ali podobnih reči.
Je pa res da ne kupujem starih zgonjenih avtov ali fordov ali alf.


Ja tudi redno servisirana alfa te brez problemov stotisoče kilometrov vozi iz točke A v točko B.

FTad je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Potem pa favšljivi bivši yugo fančki in trenutni ford boyzi kupijo staro bemflo "iz dojčland" s 400000 km in so frajerji. V svojih glavah lahko s prezirom gledajo lastnike novih VW group vozil.:))


Zakaj?
Sam imam avto vreden 5k evrov (če gledam po avto.net, potem je vreden 8k evrov), denarja imam zadosti, da bi si komot kupil recimo Audi S6 ali kaj hujšega. Ampak zakaj? Zakaj dat več kot 5k za avto ali pa se celo zakreditirat za avto, ki je samo prevozno sredstvo. Tudi redno servisiran avto za 5k te bo zanesljivo pripeljal do cilja.
Recimo sestra si je kupila novega M4 pred novim letom. Dobila ga je izredno ugodno. Ker se je plačalo z gotovino, je 70k evrov plačala, za nov avto. Opreme ima samo malo več kot moj 10 let star avto, voziš se pa ne tako udobno, ker je to športnik s trdim podvozjem.
Ampak sam si za tak denar raje kupim vikend v hribih. Al pa celo kako kmetijo v hribih, pa se vozim gor s svojim starim avtom in uživam v svežem zraku, razgledih,....



Koliko km letno pa naredis? Če jih pod 10k km, potem je res vseeno, kakšen avto imaš, če jih pa 30k+, potem se pa raje vozim z boljšim avtom, saj je udobneje.


Tam nekje med 40 in 65k.

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Ampak starejši ko je avto, večja časovna in finančna postavka je tisti "redno servisiran". In večja je možnost, da te pusti na cesti nepričakovano.

Invictus ::

Ce je redno servisiran, te ne bo pustil na cesti. Seveda, ce si naredil se kaj vec kot zamenjal olje in filtre...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Zmaugy, poglej, kupil sem 12 let star avto s skoraj 300k kilometri. Vozil sem ga 2 tedna da sem ga sprobal, naredil servis (olje, svečke, filtri), in šel z njim na 10k kilometrov dolg roadtrip čez celo evropo preko gibraltarja v maroko, se vozil po maroku 14 dni in potem še celo pot čez evropo nazaj. Vozil sem se od 0mnv (obala atlantskega oceana), pa vse do 3200mnv (kolovoz iz soteske Todra v sotesko Dadas preko gorovja Atlas). V teh 10k kilometrih sem imel 2 gumidefekta in udaril sem z izpuhom v skalo, da je počil. Gume smo zaflikal, izpuh pošvasal, vse ostalo pa je delovalo tako kot mora ves čas. Avto je bil subaru forester letnik 1998, kupil sem ga leta 2010. Avto je potem še normalno deloval do leta 2012, ko se mi je rodila hčerka in sem avto mnejal (za kar mi je še danes žal) za večjega. Prodan je bil s kilometri proti 400k.

Toliko jaz zaupam svoji znamki, da me ne bo pustila na cesti (in tudi res me še ni nikoli pustil na cesti, pa vozim subaruje že 20 let). Upaš ti s svojim sedanjim avtom na tako pot?

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Subaruji so čisto nekaj drugega od forda ali alfe. Super avti. Bi ga kupil, čeprav imajo nekoliko slabo mrežo v Sloveniji. A bi šel na takšno pot s staro alfo s 300000 km?

Invictus je izjavil:

Ce je redno servisiran, te ne bo pustil na cesti. Seveda, ce si naredil se kaj vec kot zamenjal olje in filtre...


Se mi je že zgodilo. Avto redno servisiran by the book na uradnem servisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Invictus ::

zmaugy je izjavil:


Se mi je že zgodilo. Avto redno servisiran by the book na uradnem servisu.

To ni redno servisiran avto. Samo redno placan servis ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dexterboy ::

@zmaugy,
lepo prosim, preberi še enkrat:
*** Ko se boš odtrgal od mišljenja "samo nemški so dobri, ostalo kinder jajčki" pa bom še jaz kaj pri sebi počistil. Do takrat si pa z mentaliteto na psu. ***
Pa potem preberi še stokrat. Dokler se ti ne zgodi mentalni preklop v možganih, lepo prosim, ne nabijaj v prazno.
Hvala vnaprej, lastnih francoskih jajc letnik 2001.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

zmaugy ::

@DexterBoy: Uh, nisem vedel da je Subaru nemški avto.

Invictus je izjavil:

zmaugy je izjavil:


Se mi je že zgodilo. Avto redno servisiran by the book na uradnem servisu.

To ni redno servisiran avto. Samo redno placan servis ;).


Je zrno resnice v tem. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:

Subaruji so čisto nekaj drugega od forda ali alfe. Super avti. Bi ga kupil, čeprav imajo nekoliko slabo mrežo v Sloveniji. A bi šel na takšno pot s staro alfo s 300000 km?

Invictus je izjavil:

Ce je redno servisiran, te ne bo pustil na cesti. Seveda, ce si naredil se kaj vec kot zamenjal olje in filtre...


Se mi je že zgodilo. Avto redno servisiran by the book na uradnem servisu.


Bi šel, če bi vedel, da je tako servisirana in kupljena od ljubitelja, kot so subaruji servisirani od ljubiteljev te znamke.
Jaz sem namreč avto kupil od ljubitelja, ki je vsako pikico šel popravljat in vsakič ko je samo kaj čudno zaružilo, je šel avto na servis da so iskali napake.

Invictus ::

Zgleda ni samo VW goljufal...

https://www.engadget.com/2017/01/12/chr...

Bomo videli koliko kazni jim bodo nabili.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poker93 ::

Pa saj VW ni edini če se vpraša mene....na konec koncev so naslabšem vsi ki neko znamko uporabljajo pa bo to nekdo ki mu dol visi za znamko ali pa ljubitelj....le da bo slednji to težje pogoltnil.

zmaugy ::

Invictus je izjavil:

Zgleda ni samo VW goljufal...

https://www.engadget.com/2017/01/12/chr...

Bomo videli koliko kazni jim bodo nabili.


No, zdaj pa da vidimo pravičnike. A so v EU tudi prodajali takšne avtomobile? Z zanimanjem bom tole spremljal...
Če kazen ne bo ekvivalentna tisti, ki jo bo moral plačati VW, potem naj tudi VW ne plača toliko.

mtosev ::

Invictus je izjavil:

Zgleda ni samo VW goljufal...

https://www.engadget.com/2017/01/12/chr...

Bomo videli koliko kazni jim bodo nabili.
nisem presenečen
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Volkswagen bo prevara v ZDA stala še dodatno milijardo dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostalo
19144687 (39719) boolsheat
»

Volkswagen bo goljufanje v ZDA stalo 10 milijard dolarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8223736 (18843) cuxoh
»

V ZDA potrjena Volkswagnova poravnava

Oddelek: Novice / Ostale najave
2810426 (8756) D3m
»

Volkswagen goljufal tudi v EU, na tnalu tudi BMW (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
632142469 (87196) krneki0001
»

Afera Dieselgate se razplamteva: neustreznih 11 milijonov vozil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
19649905 (39934) SuperVeloce

Več podobnih tem