» »

humanoidni roboti

humanoidni roboti

Gandalfar ::

Ali obstaja kaksen dober razloga zakaj potrebujemo humanoidne robote?

OwcA ::

Onkraj Ančke, dvomim.:D
Morda edinole zato, ker bi bili ljudem nekako bolj domači in bi zato lažje sprejeli zamenjavo človeške delovne sile z robotsko.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Gandalfar ::

Grey ::

Js pa dvomim da potrebujemo sploh take vrste robote. Na taki primitivni ravni kot so, so čisto v redu. sploh pa jih kmalu ne bomo več potrebovali, ker prihaja doba nanotehnologije. Majhni nanorobotki bi bli veliko bolj hitri in učinkoviti. Obstajajo pa veliki pomisleki glede uporabe te tehnollogije in seveda robotov. Nevarnost, da jih bojo teroristi uporabljali za svoje namene in zlonamerneži so velike. En virus ali reprogramiranje lahko pošlje človeka na konec obstoja. Človeštvo, kar se tiče svoje razvitosti v družbenem smislu je na stopnji otroka(vsaj večina). tehnološko in z znanjem smo pa zreli za to. mislim da bi bilo za dobro človeštva vsaj še malo počakati ali pa najti učinkovit sistem zaviranja korupcije kriminala itd.

kopernik ::

Ali obstaja kaksen dober razloga zakaj potrebujemo humanoidne robote?

mogoče kvečjemu zato, da bi lažje uporabljali vso kramo, ki jo uporabljamo tudi ljudje. Kaj je ceneje? delati "pametne" avte, hladilnike, itd. ali
"pametne" humanoidne robote, ki bi vse to znali uporabljati. Ne vem, najbrž je konec koncev vseeno.

Sergio ::

Ali res misliš, da bi robot moral upravljati z avtom tako, da pritiska na pedala, namesto da bi se enostavno "sshjal" gor? Humanoidi so fikcija šestdesetih ter nosijo uporabnost prazne flaše vode v sredi puščave.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Obstajajo zelo dobri razlogi za humanoidne robote.

Obstajajo tudi zelo velike tehnične prepreke, da bi jih že imeli, toda te prepreke bodo seveda sčasoma premagane.

Dokler smo mi humanoidi na Zemlji, je drug človek - android ali pravi - nekako najboljši interfejs z ostalim svetom. Humanoidni natakar v restavraciji, je lahko iz same "nečimrnosti" tam obedujočih boljša stvar, kot robotski natakar podoben pajku. In 1000 podobnih situacij.

Love robot ki ni humanoid, je perverznost, ki večini že ne bi bila toliko všeč. To se strinjate?

Ko bomo lahko, bomo humanoidne robote imeli. Vsaj dokler se ne bomo uploadali. Kar pa vseeno zna biti celo prej - ja.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas, o avtomatizaciji procesov v restavracijah sem že razmišljal... Humanoidni robot bi pripeljal samo in le komplikacije.

Speech recognition pri mizi, dober 3D-projekcijski zaslon, sinteza govora ter "vprogramirana prijaznost", pa imaš najboljšega natakarja, ki se vedno prilagodi tvojim potrebam.

Pa še hodit mu ni treba. V trenutku se lahko prikaže, sprojecira, k tebi.

Seks-roboti ... tukaj ti dam pa prav ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kopernik ::

sergio:
wireless konekcija mi nekako ne leži:) Počutil bi se še slabše, kot če bi imel robota za šoferja. In še večja možnost zlorabe bi obstajala. Vsaj pomoje.

Sergio ::

Mar fizično prisotni robot ne bi imel root-exploitable zmožnosti? ;)

Stvar je enaka, le psihilogija je mogoče mičken drugačna.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kopernik ::

sergio:
no, en banalen primer. Npr. se avto pokvari (kaka lažja okvara naprimer) in robot, podkovan tudi v teh zadevah, bi ti ga lahko takoj popravil. Seveda bi bila to dražja različica robota. Šofer in mehanik :)

btw. kaj pomeni tvoj podpis?

Sergio ::

kopernik, ko bodo avti vozili sami sebe, ne bo več "trdih popravil". Sicer bo pa avto v primeru emergencyja "poklical servis", pa bodo tam asap. Zakaj met vedno serviserja s seboj? ;)

Moj podpis ... Use google. Presenečen boš. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kopernik ::

no ja, če na za drugo bodo koristni vsaj kot gospodinje/pomočniki. A ne bi bilo fino, če bi lahko ležal na kavču, robot bi pa najprej pokosil travo okrog bajte, potem skuhal kosilo in zvečer še natrgal grozdje s trte ?

ja, google, saj vem.

Gandalfar ::

ja .. samo zato ne potrebujes humanoidne oblike

kopernik ::

ampak vse orodje je prirejeno za humanoidno obliko. Od kosilnice do loncev v kuhinji in škarij za trto. VSE, kar je okoli nas, je narejeno z mislimi na obliko človeka - torej roke, noge, prsti...

Sergio ::

Torej, namesto da bi napravil stroje, ki bi upravljali sami sebe, bi ustvaril stroj, ki izgleda kot človek, ki bi upravljal arhaične stroje ... Ne ne... Ne. :)

To je tako, kot da bi naredil helikopter, ki bi vlekel Titanik iz Evrope v Ameriko, češ, sej kdo pa še na paro pelje ;)

Raje naredi modernejšo ladjo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kopernik ::

LOL Sergio. Ti malo preveč poenostavljaš. Vsaj po moje.
A ti bi pa naredil za vsako delo pametni stroj? Oz. toliko posodobil vsako stvar, da bi jo lahko nadzoroval en centralni računalnik?
Saj ne rečem, da to ni dobro, ampak a se zavedaš koliko bi vse to stalo? Od pametne kuhinje do pametne "lope" na vrtu...

kopernik ::

segio:
malce razmišljam o teh robotih. Najbrž so res le neka fikcija (razen v tovarnah in kakih rudnikih). Tako na splošno pa bo najbrž bolj prevladal princip kot ga zagovarjaš ti ali pa mogoče kaki čipi v naših možganih, ki bi avtomatsko nadzorovali vožnjo avtomobila... kaj pa vem

Thomas ::

Fizično delo je povzročanje ali preprečevanje masnih tokov. Z večjo ali manjšo natančnostjo proti zaželenemu stanju/cilju.

Enkrat bomo to avtomatizirali. Vprašanje je, če bodo humanoidni roboti kdaj del tega procesa, ali pa jih bomo enostavno obšli. In bo realnost (močna virtualnost) ubogala že na vsako našo misel.

Vprašanje je podobno vprašanju, če be euro kdaj vreden 2 dolarja - ali obratno.


:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Najbolje se je presenetiti...

Sicer pa, če mi daš eno sobo velikosti 10x7 metrov, ter nekje milijon evrov budžeta, ti bom pokazal, kaj je to avtomatizirana dnevna soba. :)))
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Z začetek lahko dnevna soba, potem hiša, potem mesto in potem svet.

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Sergio: a to, da recem "Soba, daj mi pivo" in potem mi je sposoben hladilnik z veliko natacnostjo izstreliti piksno v roko? ;-)

OwcA ::

Gandalfar: da bo kaj napredka, moraš obvezno poudariti, da to stori brez pripomb v smislu: "a ti si pa prleplen pred TV," drugace takšne humanodie že imamo, reče se jim punca/žena. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Gandalfar ::

hm ne.. to je pol dodaten modul za depresivne samce, ki zelijo obcutit kako se pocutijo njihovi poroceni kolegi ;)

Kdaj za robota velja, da ima humanoidno obliko? Kje je meja?

snow ::

Recimo neko vzporednico Turningovem testu.

Da ne prepoznaš, da gre za robota?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

> Kdaj za robota velja, da ima humanoidno obliko? Kje je meja?


Ko po eni uri ogledovanja z 20,4245 metrov še vedno ne veš kaj je - človek ali robot.

------
20,4245 m/h je takoimenovana Thomasova razdalja na uro.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Zajebavam. "Humanoidno" ni dobro definirana zadeva. Kot jih večina ni.

Vendar večina nekako ve, kako se to uporablja. Gandalfar to ve in zajebava.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

vostok_1 ::

Okapi ::

Privezani so pa zato, da ne pobegnejo:D

vostok_1 ::

No worries. Na svetu je dovolj hidravličnih preš in bazenov raztaljenega jekla. ;)

ivanuscha ::

Uau, noro. Izjemno.

Cash ::

Ni ravno humanoiden, je pa dogoiden

vostok_1 ::

Great. Now just mount a thermal 360 degree scanner and a sniper rifle.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Roboti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25031651 (9240) DarwiN
»

Prvi Sojuz brez posadke po 33 letih s seboj nosi robota

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
84114 (3432) Pac-Man
»

Na Japonskem organizirali maraton humanoidnih minirobotov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
359070 (7594) Matevžk
»

Novi Honda Asimo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
123975 (3299) MrM
»

RoboCop je dobil brata - spoznajte RoboGrunta! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
798004 (6263) Brane2

Več podobnih tem