» »

Nujno: Izbira mobilnega telefona_Xiaomi redmi note 3 pro: Ali je 16 gb notrajega pomnilnika dovolj?

Nujno: Izbira mobilnega telefona_Xiaomi redmi note 3 pro: Ali je 16 gb notrajega pomnilnika dovolj?

Karkulator ::

Pozdravljeni!

Ravnokar sem v procesu kupovanja novega mobilnega telefona. Odločam se med Xiaomi redmi note 3 pro 16 gb/2gb ram vs Xiaomi redmi note 3 pro 32 gb/3gb ram. Odločiti se moram danes do polnoči, ker takrat preneha veljati akcijska ponudba na poštnino, kar telefon podraži za okoli 20 evorov.

Zanime me kakšne mate izkušnje ostali glede notranjega pomnilnika- ali je 16 gb dovolj v navezi z zunanjo sd kartico na kateri bi imel slike, video posnetke in podobno? telefon planiram imeti kakšne 4 leta Budget za telefon je okoli 250 €, išče se telefon, ki je trenutno best buy, se pravi največji price performance. Cene za 16 gb model xiaomi redmi note 3 pro so naslednje: (cene so preračunane na tako da vključujejo vse morebitne dodatne stroške)

135 € na Goldway: ponujajo sicer neko eno letno garancijo na kitajskem, vendar vprašanje če jo res upoštevajo
180 € na Mimovrste z 2 letno garancijo

Za 32gb/ 3gb RAM model pa so cene naslednje:

-173 € na Goldway, vprašljiva enoletna garancija na kitajskem
-204 € na ibuygou dvoletna garancija na Polskem
-238 € na Wayteq dvoletna garancija v Sloveniji

Poleg omenjenega gledam tudi mi5 32gb gb verzijo, ter Xiaomi redmi note 4.Cene za mi5:

-233 € na Goldwayu
-270 € na Ibuygou

Cene za Xiaomi redmi note 4:

-155 € na Goldway
-190 € na Efox.

Kateri telefon se mi najbolj splača kupiti od zgoraj naštetih? Ali kdo pozna še kakšno trgovino, ki ponuja garancijo v EVropi ali vsaj zanesljivo garancijo na Kitajskem. Karkšnikoli predlogi in mnenja dobrodošla :)

Zstiller ::

Pri efox dobiš za 145€ s poštnino (seller method 15€) za 2gb/16gb verzijo. Sem do zdaj vzel 2 prišla v 10 dneh in brez vseh težav. 16/2 verzija je več kot dovolj še sploh ker lahko uporabiš sd kartico. Note 3 je najboljši za p/p. MI5 je pa 2 razreda višje sam nima pa sd kartice.

Dimnik ::

Poglej na grossoshop, sicer malenkost dražje, ampak imaš dve leti garancije, izbrati moraš pošiljanje iz kitajske z sf express, s kodo ADRIA6 imaš popust 6eur.

Karkulator ::

Zstiller:
Kaj veš kakšno garancijo nudijo na efox? Ali rabiš plačiti DDV in ostale zadeve? (ali je iz eu in ni treba)

grossoshop: DDV plačaš verjetno glede na to da je s kitajske? ali je kakšna vrjanta da ga ne?

Zgodovina sprememb…

manniac ::

Stisn se mal pa kup mi5 prime.

Karkulator ::

Za grossshop kolikor sem gledal prejšnje teme ne plačaš davka če izbereš ZF express, ki stane okoli 15 eurov, drži?

Dimnik ::

Ja grossoshop drži in od 15e poštnine odračunaš 6e popust...se pravi pri ceni telefona prišteješ 9e in je cena na dom brez dodatnih stroškov

Efox izbereš german express 15e in z bonom 3e ali 5e znižaš ceno, to je cena na dom brez dodatnih stroškov

Karkulator ::

Kaj pa kaj se bolj splača kupoti RN3 pro RN4 ali MI5?

Ale123: kot sem videl v eni drugi temi maš izkušnje z mi5 in rn3 pro, kateri je boljši po tvojem mnenju?

vilonja ::

Tretja možnost pa je, da počakaš in vidiš, kaj ima xiaomi za ponudit 6.1:
http://en.miui.com/thread-461227-1-1.ht...

Če se ti seveda ne mudi z nakupom.

Marko8 ::

Na grossshop kupon za 5 e popusta ne dela, pravi da je potekel.

Dimnik ::

Karkulator je izjavil:

Kaj pa kaj se bolj splača kupoti RN3 pro RN4 ali MI5?

Ale123: kot sem videl v eni drugi temi maš izkušnje z mi5 in rn3 pro, kateri je boljši po tvojem mnenju?


Glede rn3 in rn4 ni debate, rajši rn3 zaradi procesorja snapdragon in grafike..

Z mi5 pa še nimam izkušenj, ker ga imam naročenega in čakam da prispe...glede na rn3 je baterija slabša, kar me najbolj muči, glede hitrosti med njima pa tudi ni neven kakšne razlike, mi5 nima reže za sd kartico....odvisno kaj rabiš? Večji ekran, sd kartico, odlično baterijo...potem rn3, če ti pa odgovarja manjši ekran, povprečna baterija in malenkost boljša kamera pa mi5....
Razmišljam, da bi mi5 prodal direkt zapakiranega naprej in šel nazaj v nabavo rn3 ali mi5s plus

Marko8 je izjavil:

Na grossshop kupon za 5 e popusta ne dela, pravi da je potekel.


DS-TLKZ ali ADRIA6 sta kupona za 6eur, preveri....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

next3steps ::

Tile miti o snapdragonu so samo to, miti.
IRL bi mtk moral biti vsaj tako hiter, kot snappy.

Imaš še opcijo vmes. Redmi Pro.

Dimnik ::

Misliš? Malo poglej youtub primerjave, mogoče katero igro prej odpre mtk, ostalo pa vse zaostaja, pa podpore ni takšne kot pri snapdragonu...

Tinaamalaa ::

GPU se nemore primerjat...

next3steps ::

Gpu je res rahlo vzadi (20%?), ostalo je pa na nivoju.
Podpora? Zahvaljujoc kitajcem, ki mimo pogodb izdajajo proprietary stuff v javnost, bodo tudi mtk x20 dobili novejse verzije Androida, ce bo le interes. Kar pomeni, da v kolikor je rom izdan za x napravo, so za y-napravo potrebne minimalne spremembe.

T880 bi pa moral pojesti ali pa se vsaj primerjati z 510, glede na to, da je misljen kot konkurenca 530.

Zgodovina sprememb…

Karkulator ::

A se splača dt več 50 € več za 2 letno garancijo na kitajskegem v primerjavi z garancijo na Goldwayu za telefon Mi5? Če recimo zberem brez garancije, kje se sploh da servisirat Xiaomi aparate proti plačilu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186633200926 (3577) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100371 (16787) _ssd_sata
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899162756 (71993) Prebeznik
»

Cenejši telefoni

Oddelek: Kaj kupiti
397744 (6743) mtosev

Več podobnih tem