» »

Kaj je pomembneje pri počasnem posnetku, FPS ali resolucija?

Kaj je pomembneje pri počasnem posnetku, FPS ali resolucija?

FiReFTW ::

Zanima me kaj je najbolj ključno če posnameš video da je video bolj gladki v počasnem posnetku, sepravi če posnamem video v kerem z vlko hitrostjo zamahnem z roko, kaj bo bolj vplivalo na to kako se bo ta zamah videl? Torej v enem primeru bo zelo meglen kot da bi potegnil črto čez ekran, v drugem primeru pa bo gib zelo lepo viden čist in počasi pomikajoč.
Torej kaj vpliva na to, sama resolucija ali fps (frames per second).
Zanima pa me zato ker gledam telefon ki bi si kupil, in mi je pomembna kamera, in ker mi je pomembno da bo snemala vredu videje sploh v počasnem posnetku da bojo hitri gibi jasno in čisto videni, in ne megleni in zelo nepregledni kot so pri trenutnem telefonu.

globoko grlo ::

FPS
če snemaš 60 fps in playaš z 30 fps boš mel 0.5 speed, ane

ampak kar je kle pomembno je 30 fps oz, smooth video
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

RatedR ::

V nekem smislu si si že odgovoril, večji kot je fps, bolj lahko upočasniš posnetek da je še vedno "gledljiv". Resolucija pomaga kvečjem le če bi približeval.

FiReFTW ::

Saj se mi je kar zdelo da je tako, samo sem se hotel prepričat :) hvala

negotiator ::

RatedR je izjavil:

V nekem smislu si si že odgovoril, večji kot je fps, bolj lahko upočasniš posnetek da je še vedno "gledljiv". Resolucija pomaga kvečjem le če bi približeval.


Da, če bi približeval z digitalnim zoomom - za optičnega to ne velja. Razen, če si mislil, da bi približeval v nekem programu, ko je že posneto...
All easy problems have already been solved.

blackbfm ::

in ne megleni in zelo nepregledni kot so pri trenutnem telefonu.


Problem slabe svetlobe in majhnega senzorja.. Mogoče ti telefon preveč podaljša exposure, posledično pade fps in posnetek izpade totalen šit.. Probaj snemat pri močnejši svetlobi

korenje3 ::

načeloma če gledaš 60 fps, dejansko vidiš več detajla, ker ti oči avtomatsko zblendajo frejme. sicer od kamere na telefonu ne pričakuj veliko. za take posnetke rabiš kakšen phantom kamero.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

youtube 1080p 60fps

Oddelek: Pomoč in nasveti
444416 (2906) MrStein
»

FPS osnove (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110652 (8740) kratos
»

Gopro hero 3 black slowmotion

Oddelek: Pomoč in nasveti
121616 (1440) kurjač
»

Filmi s 60 fps? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7919873 (18030) Tarzan
»

S kakšno hitrostjo sprejemajo naše oči sliko ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411739 (10366) krneki0001

Več podobnih tem