» »

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Nyx Ulric ::

Pozdrav vsem skupi... sem nov na tem forumu vendar sm opazil da dajejo uporabniki zelo dobre nasvete... in ker imam težavo se obračam na vas ... zadeva je pa sledeča :

pr 18 sm dobil svojo prvo zaposlitev kot natakar in delal kot živina ... in ob rojstnem dnevu sem od matke dobil odlično darilo svoj prvi kredit ... Neki mesecev me je mati vztrajno gnjavila da za računalnika za pol brata in pol sestro vzamem kredit v višini 2600+ evrov ... ob tem je zvesto trdila da bo vse skupaj poplačala vsak obrok mesečno ... vendar me je pred 2. leti skoraj zadela kap ker mama očitno ni odplačevala kredita 10 let in ker je zadeva pisana name sedaj mene lovi rubež ... z banko sem se poskušal pogodit in sem kolikor sem lahko plačeval za svojo mladostnisko naivnost in zaupanja drugim ... ker pa sem brezposeln ki ima nekaj zdravstvenih težav in zgolj prihodek denarne socialne pomoči... ki mi ne zadošča niti za normalno življenje kaj šele za kredit ki mi ga je nakopala mama sem dobil na vrata priliman obvestilo o rubežu premičnin ... zato imam vprašanje... živim v najemniškem stanovanju z očetom ki se niti ne razumeva dobro ... in nimava skupnega gospodinjstva ... v lasti imam samo pohištvo za sobo in radio ... kuhinja in nekaj opreme je od lastnika ostalo pa od očeta ... vendar kar je njegovo niti ne uporabljam razenj kuhinje ki je v skupni rabi ... zanima me ali rubež lahko rubi kar ni moje ? in kar je zapisano po najemni pogodbi da je od lastnika ? in nasploh me zanima kaj sploh lahko naredim ali pride osebni stečaj v tem primeru v poštev ... in kako sploh to narediti ? vsakega nasveta bom iskreno vesel


Lep pozdrav Nyx

KraitPay ::

koliko je sedaj znesek z obrestmi? Kdo je lastnik stanovanja?

Ponavadi za male zneske odnesejo kaksen tv, stedilnik, PC itd.

madog ::

V kolikor na naslovu kjer stanuješ ostali sostanovalci oziroma najemodajalec podajo izjavo kaj je njihovo in to lahko nekako dokažejo rubijo samo tvoje stvari kar pač imaš, pc, tv, avto, kolo, moped,.....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Nyx Ulric ::

v celoti z obrestmi je 2700 evrov ... sem pozabil pripisat ... lastnik stanovanja je 3. oseba z katero imam sklenjeno najemno pogodbo in noter navedeno kar pripada lastniku v stanovanju ... drgac pa nimam v lasti ničesar kar si naštel/a KraitPay ... samo pc star 7 let

kloko ::

OSEBNI STEČAJ je narejen točno za takšne primere, kot je tvoj. Pozanimaj se...

L.p., Kloko

zee ::

V tej zgodbi matematika ne stima. Vzel si 2600 € kredita za dobo deset let ... in po vsem tem casu je skupaj z obrestmi 2700 €?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Nyx Ulric ::

n

zee je izjavil:

V tej zgodbi matematika ne stima. Vzel si 2600 € kredita za dobo deset let ... in po vsem tem casu je skupaj z obrestmi 2700 €?



Ne zmotu sm se mal je zgodna ura zame ... osnovni kredit je bil okoli 1500+ skupaj z obrestmi sedaj znaša 2600+ ... če je še kaj všteto tukaj zraven nevem kr niti kreditne pogodbe nisem videl... papirje je mama dobila ... ker sem se nekaj tednov po tem izselil o tem pa me ni obveščala in sem verjel da vse skupaj plačuje ... imam zgolj nekakšen papir iz sodišča kjer je naveden znesek skupaj z obrestmi ... banka kot sama pravi da nimajo podatkov ne za kakšne artikle je šlo niti kaj drugega ... imam pa samo dokument z sodišča o znesku 2600+ evrov ... vem da je napaka moja k sm bil naiven ... dons očiten še materi ne moreš zaupat

...:TOMI:... ::

Polnoletnost prinaša tudi odgovornost. Sam si podpisal kredit... Mati ni tu nič kriva.

Vse skupaj se.mi zdi kot trol tema, kar govorijo tudi številke.

Za lsebni stečaj rabiš denar, to pa stane nekje 2000-3000 eur.
Tomi

Nyx Ulric ::

...:TOMI:... je izjavil:

Polnoletnost prinaša tudi odgovornost. Sam si podpisal kredit... Mati ni tu nič kriva.

Vse skupaj se.mi zdi kot trol tema, kar govorijo tudi številke.

Za lsebni stečaj rabiš denar, to pa stane nekje 2000-3000 eur.


že lep čas brskal glede podatkov za osebni stečaj in tvoja opazka o ceni le tega je mal mimo ... tle mas citat z pravne spletne strani ...

Koliko me bo to stalo?– Vložitev predloga za osebni stečaj (skupaj s pripravo vse potrebne dokumentacije) znaša 150 EUR.– Dodatni stroški so z overitvijo izjave na upravni enoti – 3 EUR. Tudi to izjavo vam pripravimo mi.Drugih stroškov ni. Ko je poravnan naš račun, vam v roku dveh delovnih dni od prejema plačila uredimo vso dokumentacijo za osebni stečaj. tle mas stran pa si sam preber http://www.osebnistecaj.si/pogosta-vpra...


In ce ti je trol tema kr nekdo sprašuje za nasvet pol pa ne kometiraj... pa živ v miru svoj life

kloko ::

Razen teh par € za overjanje obrazca na Upravni enoti, je postopek brezplačen za posameznika, če ga predlaga sam. Tistih 150€ je davek na neumnost, ki ga faloti cuzajo od naivnežev...

L.p., Kloko

scipascapa ::

stanovanje se ne šteje mar ne? če imaš avto na lizing. se šteje kot nepremičnina?

Aston_11 ::

scipascapa je izjavil:

če imaš avto na lizing. se šteje kot nepremičnina?
Saj ni tvoj.

Furbo ::

Nyx Ulric je izjavil:

... v lasti imam samo pohištvo za sobo in radio ... kuhinja in nekaj opreme je od lastnika ostalo pa od očeta ... vendar kar je njegovo niti ne uporabljam razenj kuhinje ki je v skupni rabi ... zanima me ali rubež lahko rubi kar ni moje ? in kar je zapisano po najemni pogodbi da je od lastnika ?

Ravno elementov kuhinje ne bodo šli rubiti, neke osnove ti morajo tudi pustiti, tako da ne bodo ravno dol trgali pip in kuhinjskih omaric itd..

Se jim bodo pa oči zasvetile ob čem, kar bi bilo zanimivo za hitro prodati, razmišljaj kot vlomilec.. (večji tv, igralne konzole) morda tudi računalnik, čeprav je star, ker se ti bo šlo za podatke in boš motiviran plačati...

Načeloma ne smejo jemati tuje stvari, v praksi pobirajo vse kar jim je všeč, ti pa potem neumnim sodiščem dokazuj kaj je in kaj ni tvoje, kar je težko in še (moja izkušnja) sodniki niso ravno naklonjeni dolžnikom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aston_11 ::

Furbo je izjavil:

Načeloma ne smejo jemati tuje stvari,
Seveda lahko. Vzamejo lahko vse, kar imaš v posesti.

Blazz ::

nyx:

http://www.odv-zb.si/predstavitev/dan-o...

tule eni nakladajo kar počez... Rubiti ne smejo vsega, sploh tujih stvari ne...Sem zadnjič z odvetnikom prav o tem govoril cca 1 uro... tako da izkoristi 19.12. in pojdi na 30 min zastonj pravno pomoč. Samo na ta dan je.

Aston_11 ::

Blazz je izjavil:

Samo na ta dan je.
To sploh ne drži. Imaš tudi take, ki nasvetov sploh ne računajo ali pa ti vzamejo simboličen denar. Saj ti potem pišejo vloge, zastopajo na sodiščih itd., samo vprašat je treba.

Blazz je izjavil:

sploh tujih stvari ne...
Seveda se motiš. Slabo si izkoristil čas pri odvetniku.


83. člen
(Predmet rubeža)
Zarubiti se smejo stvari, ki jih ima v posesti dolžnik, kot tudi njegove stvari, ki jih ima v posesti upnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

donvito ::

Kredit si vzel na svoje ime, nisi niti videl kreditne pogodbe, plačevala naj bi pa mama? A ti ne trgajo od plače, če vzameš kredit, vsaj tako je bilo pri meni.
In zakaj si vzel kredit, če si se odselili po nekaj tednih. Pa govoriš, da si kelnaril in garal kot živina in nisi mogel poplačati 1500€ kredita. Sedaj bi pa rad osebni stečaj, ja fino.

vendar me je pred 2. leti skoraj zadela kap ker mama očitno ni odplačevala kredita 10 let

Se pravi je banka čakala 12 let. :'(

mikhaair ::

Ce ti je to edini dolg, je najbolj smiselno stopit v stik z upnikom in se dogocorit za nacin placila. Mogoce ti kaksne obresti odbijejo. Stroski bodo z izvrsiteljem le visji. Da bi pa za tako mali cifro sel v os. stecaj je nesmiselno. Osebni stecaj sprozis na sodiscu v stecajni pisarni.

Aston_11 ::

Če verjameš, da ti dajo potrošniški kredit na 10 let za tako hecen znesek in da ga ne zavarujejo pri zavarovalnici.

Netrunner ::

Kakšna je to mama, da je sposobna to naredit !!??

Jaz sem imel enkrat kredit in ko sem zamudil plačilo en dan je takoj prišlo priporočeno pismo iz banke tako, da mi ni jasno kako si lahko spregledal neplačevanje tvojega kredita ??

Drugače pa pojdi iskat vse kupljene predmete s tem denarjem in jih skušaj čimbolj ugodno prodati.

Ales ::

Hecna malo ta tema. Prišlo je do rubeža, pa nisi niti vedel, da je tako daleč?

Kdo pa je prevzemal tvojo priporočeno pošto?

Nyx Ulric ::

Blazz je izjavil:

nyx:

http://www.odv-zb.si/predstavitev/dan-o...

tule eni nakladajo kar počez... Rubiti ne smejo vsega, sploh tujih stvari ne...Sem zadnjič z odvetnikom prav o tem govoril cca 1 uro... tako da izkoristi 19.12. in pojdi na 30 min zastonj pravno pomoč. Samo na ta dan je.



tnx blaz nisem vedel tega hvala za info ... bom izkorstil to priloznost

Nyx Ulric ::

donvito je izjavil:

Kredit si vzel na svoje ime, nisi niti videl kreditne pogodbe, plačevala naj bi pa mama? A ti ne trgajo od plače, če vzameš kredit, vsaj tako je bilo pri meni.
In zakaj si vzel kredit, če si se odselili po nekaj tednih. Pa govoriš, da si kelnaril in garal kot živina in nisi mogel poplačati 1500€ kredita. Sedaj bi pa rad osebni stečaj, ja fino.

vendar me je pred 2. leti skoraj zadela kap ker mama očitno ni odplačevala kredita 10 let

Se pravi je banka čakala 12 let. :'(


seveda nisem vidu papirjev ce pa je zadeva bila urejena da se preko ploznic mesecno plačuje obrok kredita... in sicer pr Koperski banki ... če bi me obvestili da se zadeva ne plačuje bi to vedu ... tako pa ni bilo ničesar... mama pa ni povedala
...in glede dela sm pa bil mal sarkastičen... to je bla moja prva zaposlitev in za nagardo sm dubu kredit k ga niti nism hotu ... ampak je kar je ... sam sm podpisal ... in zadevo moram rešit sam ...

Spajky ::

Ideja : Plačaj svoj kredit z obrestmi z osebno menico z odloženim plačilom, npr.2 leti. Zmeni se na banki; informiraj se prej kako se to naredi in kaj rabiš ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

Predvsem pojdi do upnika, razloži situacijo in se poskusi kaj domenit. V nasprotnem primeru bo težko.

Osebni tečaj je precej tečna zadeva...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

paraboŁa ::

Glede na to, da živiš doma z očetom, po vsej verjetnosti nimaš gromozanskih stroškov. Dobi si delo, odplačaj kredit v nekaj mesecih, pozabi na mamo in živi dalje.

Nyx Ulric ::

Ales je izjavil:

Hecna malo ta tema. Prišlo je do rubeža, pa nisi niti vedel, da je tako daleč?

Kdo pa je prevzemal tvojo priporočeno pošto?



Aston_11 je izjavil:

Če verjameš, da ti dajo potrošniški kredit na 10 let za tako hecen znesek in da ga ne zavarujejo pri zavarovalnici.


pojma nimam kako je to mozno ... vse kar sem dal za sklenitev kredita je bila osebna izkaznica in placilno listo ... edin papir ki ga imam je tisto kar je prispelo preko sodisca 4 dni nazaj nisem uspel niti prebrati zadeve konkreto in je vceraj ze je potrkal rubeznik ... dobil nisem nobenga opomina ... niti opozorila ... ociten radi mrcvarijo ljudi pred prazniki

poweroff ::

Tale je pa malce bosa. Da ti ne bi poslali niti opomina, nič... težko verjetno.

Raje povej celo zgodbo.
sudo poweroff

Blazz ::

Aston_11 je izjavil:

Blazz je izjavil:

Samo na ta dan je.
To sploh ne drži. Imaš tudi take, ki nasvetov sploh ne računajo ali pa ti vzamejo simboličen denar. Saj ti potem pišejo vloge, zastopajo na sodiščih itd., samo vprašat je treba.

Blazz je izjavil:

sploh tujih stvari ne...
Seveda se motiš. Slabo si izkoristil čas pri odvetniku.


83. člen
(Predmet rubeža)
Zarubiti se smejo stvari, ki jih ima v posesti dolžnik, kot tudi njegove stvari, ki jih ima v posesti upnik.


ja samo a veš kaj dolžnik naredi, pripelje 3tjo osebo, ki trdi da so te stvari njegove... in potem ne morejo rubiti... to mi je lepo odvetnik povedal, da ne bo kdo mislil, da napamet govorim...

nekikr ::

poweroff je izjavil:

Tale je pa malce bosa. Da ti ne bi poslali niti opomina, nič... težko verjetno.

Raje povej celo zgodbo.

To je še ena tistih zgodb, ko kar čez noč pridejo grozni dacarji in ubogega nedolžnika spodijo iz lastne hiše, kjer je trdo garal celo življenje.....
Na koncu se pa izkaže, da se je 10 let izogibal plačilu, pozivom, pošti, ponudbam, spremembam, vsem, da le ne bi nič plačal.

Povej celo zgodbo ali naj se pa zaklene ta click-bait.

Invictus ::

nekikr je izjavil:


To je še ena tistih zgodb, ko kar čez noč pridejo grozni dacarji in ubogega nedolžnika spodijo iz lastne hiše, kjer je trdo garal celo življenje.....
Na koncu se pa izkaže, da se je 10 let izogibal plačilu, pozivom, pošti, ponudbam, spremembam, vsem, da le ne bi nič plačal.

Povej celo zgodbo ali naj se pa zaklene ta click-bait.

Evo, lep povzetek celotne štorije...

Sočustvujem z vsakim, ki dobi rubežnike, ampak upnik ni kriv, če mu dolžnik noče plačevat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-h-o-r ::

kloko je izjavil:

OSEBNI STEČAJ je narejen točno za takšne primere, kot je tvoj. Pozanimaj se...

L.p., Kloko

osebni stečaj ne izbriše pufa
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Nyx Ulric ::

poweroff je izjavil:

Tale je pa malce bosa. Da ti ne bi poslali niti opomina, nič... težko verjetno.

Raje povej celo zgodbo.



saj sem povedal celotno zgodbo ... od mame sem se odselil nekaj časa po najemu kredita zanjo ... sama ni bila kreditno sposobna pa sm ji budala verjel da bo plačevala ... mesečen znesek 60+ evrov ... papirje je očitno dobivala ona ... o vsej te zadevi pa me ni obvestila ... stalno prebivališče sem zmes spremenu in kr ni bilo nobenega opozorila sem priznam sam na zadevo nekaj let pozabil ... šele pred dvema letoma sem dobil obvestilo sodišča da je zadeva neplačana... takoj sem šel na dotično banko za pojasnilo in se je izkazalo da gre za kredit ki ga bi morala plačevati po ustnem dogovoru mama ... sam sem bil idiot in nisem zahteval nič pisnega od nje ... to je moja napaka ... in vem da za svoje napake moram plačat sam ... kakor koli po prejetju tistih papirjev pred 2 letoma sem se dogovoril na banki da lahko mesečno odplačujem dolg ... ker sem zbolel trenutno čakam na operativni poseg in nisem zmožen za delo ... sem brezposeln z edinim dohodkom socialna pomoč ... ker mi velik krat zmanjka dnar že za osnovne stvari nisem mogu več redno plačevat to kar sem se dogovoril na banki 2 leti nazaj ... o tem sem jih večkrat obvestil in prijazna gospa je rekla nč skrbet samo zamujate ne preveč ... nakar sem brez obvestila dobil pred 4 dnevi izvršbo in včeraj še rubežnika ... vem da je napaka moja ker sem verjel da bo druga oseba plačevala redno po dogovoru ... dons pač očitno nasankaš če hočeš bit dober pa pomagat drugim ... tega se zavedam in napake ne bom ponovil... kot osel bom šel samo enkrat na led

kloko ::

T-h-o-r je izjavil:

osebni stečaj ne izbriše pufa

Nisem trdil, da se z osebnim stečajem izogneš vsem pufom. Brisanje "pufov" v osebnem stečaju je stvar presoje sodišča, ki vodi postopek.

Za OPja sem predlagal osebni stečaj, ker bi se:
a) izgognil trenutno pretečemu rubežu
b) dobil odpustek večine "pufa", če je vsaj približno res vse tisto, kar piše

L.p., Kloko

Furbo ::

Netrunner je izjavil:

Drugače pa pojdi iskat vse kupljene predmete s tem denarjem in jih skušaj čimbolj ugodno prodati.

12 let star PC je dandanes vreden... pasjo figo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

nekikr ::

kakor koli po prejetju tistih papirjev pred 2 letoma sem se dogovoril na banki da lahko mesečno odplačujem dolg

Banka je pa prej 8 let mirno gledala, kako se dolg ne vrača?

Netrunner ::

Furbo je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Drugače pa pojdi iskat vse kupljene predmete s tem denarjem in jih skušaj čimbolj ugodno prodati.

12 let star PC je dandanes vreden... pasjo figo.

uf :) .. spregledal koliko časa je minilo ... ja to res ni več nič vredno

No po 12 letih sta ona polbrata in sestra verjetno že odrasla z kakšnimi prihodki, tako da če je kaj človečnosti v njiju mu bosta pomagala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Invictus ::

nekikr je izjavil:

kakor koli po prejetju tistih papirjev pred 2 letoma sem se dogovoril na banki da lahko mesečno odplačujem dolg

Banka je pa prej 8 let mirno gledala, kako se dolg ne vrača?

Ni, samo postopki trajajo tam do 5 let ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alamar ::

Blazz je izjavil:



ja samo a veš kaj dolžnik naredi, pripelje 3tjo osebo, ki trdi da so te stvari njegove... in potem ne morejo rubiti... to mi je lepo odvetnik povedal, da ne bo kdo mislil, da napamet govorim...
Neumnost, zarubi lahko vse, kar se nahaja na prijavljenem naslovu dolžnika in rubežnik ni dolžan preverjati, čigava last so premičnine na tem naslovu. Tretje osebe imajo nato možnost ugovora na sodišču, da so stvari njihova last in morajo to seveda tudi dokazati (dokumenti, računi...). Rubiti se pa ne sme naslednjih stvari

79. člen

(Predmeti, izvzeti iz izvršbe)

Predmet izvršbe niso:

1. obleka, obutev, perilo in drugi predmeti za osebno rabo ter posteljnina, posoda, pohištvo, štedilnik, hladilnik, pralni stroj in druge za gospodinjstvo potrebne stvari, kolikor je vse to nujno potrebno dolžniku in članom njegovega gospodinjstva;

2. hrana in kurjava, potrebni dolžniku in članom njegovega gospodinjstva za šest mesecev;

3. delovna in plemenska živina, kmetijski stroji in druge delovne priprave, ki so dolžniku kmetu nujni za kmetijsko dejavnost, ter seme za uporabo na njegovem gospodarstvu in krma za živino za štiri mesece;

4. predmeti, ki so dolžniku, ki opravlja javno službo ali znanstveno, umetniško ali drugo delo kot poklic, nujno potrebni za opravljanje njegovega dela;

5. gotovina dolžnika, ki ima stalne mesečne prejemke, do mesečnega zneska, ki je po zakonu izvzet iz izvršbe, v sorazmerju s časom do naslednjih prejemkov;

6. redi, medalje, vojne spomenice in druga odličja in priznanja, poročni prstan, osebna pisma, rokopisi in drugi osebni dolžnikovi spisi ter slike oziroma fotografije družinskih članov;

7. pripomočki, ki so bili dani invalidu ali drugi osebi s telesnimi hibami na podlagi predpisa, ali si jih je sam nabavil, in so nujni za opravljanje njegovih življenjskih funkcij.

Če se stranki ne moreta sporazumeti, kateri predmeti so glede na določbo prvega odstavka tega člena izvzeti iz izvršbe, ali če se to sicer pokaže za potrebno, odloči o tem sodišče.

Predmeti iz 1. do 4. točke prvega odstavka tega člena niso izvzeti iz izvršbe, če se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve iz naslova posojila, s katerim je bil predmet kupljen, oziroma posojila, danega za razvoj dejavnosti, za katero je bil predmet kupljen, ter v primeru, kadar se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve, ki je bila zavarovana s pogodbeno zastavno pravico na tem predmetu.

Poštna pošiljka ali poštno denarno nakazilo, naslovljeno na dolžnika, ne more biti predmet izvršbe, dokler mu ni vročeno.
Je pa seveda odvisno od rubežnika, kako "ostro" bo stvar vzel. Nekateri ravnajo po črki zakona, z drugimi pa se da lepo dogovoriti in ne rubijo stvari, če jim poveš oziroma dokažeš z dokumenti, da niso tvoje.

St235 ::

Invictus je izjavil:

nekikr je izjavil:

kakor koli po prejetju tistih papirjev pred 2 letoma sem se dogovoril na banki da lahko mesečno odplačujem dolg

Banka je pa prej 8 let mirno gledala, kako se dolg ne vrača?

Ni, samo postopki trajajo tam do 5 let ;).


Daj ne take neumnosti govorit. Izvršba na podlagi verodostojne listine se reši v par mesecih.

Cela zgodba je tako za lase privlečena da niti smešno ni.

a. Nobena banka ne bo dala potrošniškega kredita za 10 let in 1500EUR.
b. Krediti take vrednosti se zavarujejo z zavarovanje, tako da bi ga terjala zavarovalnica.
c. Noben upnik ne bo čakal 10 let za izvršbo.
d. V desetih letih je del terjatev že zastaral.
e. Zakonske zamudne obresti bi bile bistveno višje oziroma bi dosegle znesek kredita.
f. O izvršbi je dolžnik s strani sodišča obveščen, oziroma je vročitev le te pogoj za pravnomočnost.

Tako, da smo pridno nahranili malega trolčka, ki lahko odpre novo temo in prodaja novo pravljico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Nyx Ulric ::

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

nekikr je izjavil:

kakor koli po prejetju tistih papirjev pred 2 letoma sem se dogovoril na banki da lahko mesečno odplačujem dolg

Banka je pa prej 8 let mirno gledala, kako se dolg ne vrača?

Ni, samo postopki trajajo tam do 5 let ;).


Daj ne take neumnosti govorit. Izvršba na podlagi verodostojne listine se reši v par mesecih.

Cela zgodba je tako za lase privlečena da niti smešno ni.

a. Nobena banka ne bo dala potrošniškega kredita za 10 let in 1500EUR.
b. Krediti take vrednosti se zavarujejo z zavarovanje, tako da bi ga terjala zavarovalnica.
c. Noben upnik ne bo čakal 10 let za izvršbo.
d. V desetih letih je del terjatev že zastaral.
e. Zakonske zamudne obresti bi bile bistveno višje oziroma bi dosegle znesek kredita.
f. O izvršbi je dolžnik s strani sodišča obveščen, oziroma je vročitev le te pogoj za pravnomočnost.

Tako, da smo pridno nahranili malega trolčka, ki lahko odpre novo temo in prodaja novo pravljico.


za vse kwa sem povedal mam dokumente ... ni izmisljena storija ... kr nimam ne volje pa ne casa za taksne nemunosti ... je cist tvoja star ka verjames pa kwa ne... tud tole z trolom ... ne bo drzal kr pol bi mel cel kup odprtih tem ... ne mislim sploh vec sparsevat ... k eni ste brezobrazni in sodite folk kr tko brez da bi ga poznali ... kakor je enkrat reku Presern le cevlje sodi naj kopitar ... ce nimas pojma zakwa se gre v tej zadevi ...potem ne soli pameti drugim ... Kar se mi je zgodilo je moja zgodba in nova stvar ... in iscem pravni nasvet ... koga pa briga ce ti razumes situacijo in kako si jo razlagas ... ce bi bil tako pameten kot pravis ... potem bi vedel da v nasi mali pravni drzavi se lahko zgodi use ... in tud se ... me pa res ne zanima menenje nekoga ki sodi ne da bi poznal situacijo oz. niti ne razmisli kaj bi dejansko bilo res

Zgodovina sprememb…

Zlate ::

Težava je v tem, da model piše kot bi bil le na pol pismen, potem pa se oglaša še cel kup osebkov, ki ne znajo brati, ali pa se jim ne da, vendar se vseeno čutijo poklicani zasmetiti temo.

Iz napisanega sklepam takole: Vzel je kredit za mamo, da je kupila računalnika za svoja druga dva otroka. Če je šlo za znesek cca. 1500€ je bil kredit med 24 in 30 mesecev. Verjetno je od takrat poteklo kar nekaj časa, vendar pa se 10 let sliši res veliko, razen če je s tem hotel reči, da je minilo kar nekaj časa.

Kloko ti je dobro svetoval. Izpolni papirje za osebni stečaj - zadeva je za fizične osebe zastonj, kot ti je bilo že rečeno. Vsako nadaljnje debatiranje in filozofiranje je nesmiselno.
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

St235 ::

Če je šlo za znesek cca. 1500EUR je bil kredit med 24 in 30 mesecev.

Če bi šlo za to bi zadeva v tem času že zastarala.

Nyx Ulric je izjavil:

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

nekikr je izjavil:

kakor koli po prejetju tistih papirjev pred 2 letoma sem se dogovoril na banki da lahko mesečno odplačujem dolg

Banka je pa prej 8 let mirno gledala, kako se dolg ne vrača?

Ni, samo postopki trajajo tam do 5 let ;).


Daj ne take neumnosti govorit. Izvršba na podlagi verodostojne listine se reši v par mesecih.

Cela zgodba je tako za lase privlečena da niti smešno ni.

a. Nobena banka ne bo dala potrošniškega kredita za 10 let in 1500EUR.
b. Krediti take vrednosti se zavarujejo z zavarovanje, tako da bi ga terjala zavarovalnica.
c. Noben upnik ne bo čakal 10 let za izvršbo.
d. V desetih letih je del terjatev že zastaral.
e. Zakonske zamudne obresti bi bile bistveno višje oziroma bi dosegle znesek kredita.
f. O izvršbi je dolžnik s strani sodišča obveščen, oziroma je vročitev le te pogoj za pravnomočnost.

Tako, da smo pridno nahranili malega trolčka, ki lahko odpre novo temo in prodaja novo pravljico.


za vse kwa sem povedal mam dokumente ... ni izmisljena storija ... kr nimam ne volje pa ne casa za taksne nemunosti ... je cist tvoja star ka verjames pa kwa ne... tud tole z trolom ... ne bo drzal kr pol bi mel cel kup odprtih tem ... ne mislim sploh vec sparsevat ... k eni ste brezobrazni in sodite folk kr tko brez da bi ga poznali ... kakor je enkrat reku Presern le cevlje sodi naj kopitar ... ce nimas pojma zakwa se gre v tej zadevi ...potem ne soli pameti drugim ... Kar se mi je zgodilo je moja zgodba in nova stvar ... in iscem pravni nasvet ... koga pa briga ce ti razumes situacijo in kako si jo razlagas ... ce bi bil tako pameten kot pravis ... potem bi vedel da v nasi mali pravni drzavi se lahko zgodi use ... in tud se ... me pa res ne zanima menenje nekoga ki sodi ne da bi poznal situacijo oz. niti ne razmisli kaj bi dejansko bilo res


Ravno zato, ker precej dobro vem kako tečejo kakšni postopki mi je kristalno jasno, da zgodba ne pije vode. Tako je ali povsem izmišljena ali pa si iz takšnega ali drugačnega razloga bistveno spremenil dejstva. To, da je bil več kot 10 let nazaj vzet kredit za 1500EUR in je bila letos kar čez noč vložena izvršba je preprosto povedano bullshit. Tako kot je bullshit, da je bilo prvo uradno pisanje, ki ti je bilo vročeno obvestilo rubežnika, ki ga je prilepil na vrata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Zlate ::

Hmmm...

Lakotnik - glede na to, da so vsi papirji hodili k njegovi mami, ki mu očitno ni ničesar povedala, so mogoče že pred časom poskušali izvesti izvršbo že pri njej. Mogoče so ji celo kaj zarubili, vendar zarubljeno ni zadoščalo za pokritje stroškov, zato so zdaj našli tudi njega in poskušajo ponovno?

Ugibam, ker nisem pravnik - ali se zastaranje ne prekine vsakič, ko pošlješ opomin, oz. ko poskušaš izterjati dolgovano?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

shadeX ::

@Nyx Ulric

Rekel si da živiš pri fotru. A s socialno plačuješ tudi tekoče stroške (najemnina, hrana, položnice)?

Nyx Ulric ::

St235 je izjavil:

Če je šlo za znesek cca. 1500EUR je bil kredit med 24 in 30 mesecev.

Če bi šlo za to bi zadeva v tem času že zastarala.

Nyx Ulric je izjavil:

St235 je izjavil:

Invictus je izjavil:

nekikr je izjavil:

kakor koli po prejetju tistih papirjev pred 2 letoma sem se dogovoril na banki da lahko mesečno odplačujem dolg

Banka je pa prej 8 let mirno gledala, kako se dolg ne vrača?

Ni, samo postopki trajajo tam do 5 let ;).


Daj ne take neumnosti govorit. Izvršba na podlagi verodostojne listine se reši v par mesecih.

Cela zgodba je tako za lase privlečena da niti smešno ni.

a. Nobena banka ne bo dala potrošniškega kredita za 10 let in 1500EUR.
b. Krediti take vrednosti se zavarujejo z zavarovanje, tako da bi ga terjala zavarovalnica.
c. Noben upnik ne bo čakal 10 let za izvršbo.
d. V desetih letih je del terjatev že zastaral.
e. Zakonske zamudne obresti bi bile bistveno višje oziroma bi dosegle znesek kredita.
f. O izvršbi je dolžnik s strani sodišča obveščen, oziroma je vročitev le te pogoj za pravnomočnost.

Tako, da smo pridno nahranili malega trolčka, ki lahko odpre novo temo in prodaja novo pravljico.


za vse kwa sem povedal mam dokumente ... ni izmisljena storija ... kr nimam ne volje pa ne casa za taksne nemunosti ... je cist tvoja star ka verjames pa kwa ne... tud tole z trolom ... ne bo drzal kr pol bi mel cel kup odprtih tem ... ne mislim sploh vec sparsevat ... k eni ste brezobrazni in sodite folk kr tko brez da bi ga poznali ... kakor je enkrat reku Presern le cevlje sodi naj kopitar ... ce nimas pojma zakwa se gre v tej zadevi ...potem ne soli pameti drugim ... Kar se mi je zgodilo je moja zgodba in nova stvar ... in iscem pravni nasvet ... koga pa briga ce ti razumes situacijo in kako si jo razlagas ... ce bi bil tako pameten kot pravis ... potem bi vedel da v nasi mali pravni drzavi se lahko zgodi use ... in tud se ... me pa res ne zanima menenje nekoga ki sodi ne da bi poznal situacijo oz. niti ne razmisli kaj bi dejansko bilo res


Ravno zato, ker precej dobro vem kako tečejo kakšni postopki mi je kristalno jasno, da zgodba ne pije vode. Tako je ali povsem izmišljena ali pa si iz takšnega ali drugačnega razloga bistveno spremenil dejstva. To, da je bil več kot 10 let nazaj vzet kredit za 1500EUR in je bila letos kar čez noč vložena izvršba je preprosto povedano bullshit. Tako kot je bullshit, da je bilo prvo uradno pisanje, ki ti je bilo vročeno obvestilo rubežnika, ki ga je prilepil na vrata.



torej si Eden od tistih ki zaradi osebne poslovne koristi nebo priznal da je nekaj lahko res ... ali si odvetnik nekoga od velikih ribic ali pa cvet slovenskega sodstva ... mogoce sm mlad sam pa nisem po zupi pripraval da mi bo taksne opazke prodajal nekdo ki nima pojma kwa je custvena intelegenca in razmislil kaj dejansko bi lahko bilo res ... brez dokazil nemores nekoga obsoditi da laze ... ker je to potem klevetanje ... ne samo custevene itelegence tud morale ti manjka kot masikateremu sodnemu skratu ki trpicni male ljudi z velikimi pa si podaja roke ... sam vem kaj je res in kaj ne je moja osebna zadeva ki se te ne tice... in defenitivno o tem ne bom razspravlal z nekom ki hodi po svetu kot fijakarski konj ... vidi samo tist kar ma pred nosom ne razmisli pa se o drugih vidikih ... tvoje osebno mnenje bom spotoval zato ker je svoboda govora ... vendar ga ne bom uposteval ... predvsem ker sodis ljudi brez kakrsne koli pravne podlage ... in mim grede preberi se enkrat kar sem povedal da ne bos spet kot nacitan bebcek izpadel ... rekel sem da je osnovni kredit bil 1500+ z obrestmi je sedaj 2600+ , prvic sem za zadevo slisal pred 2 letoma z sodno izvrzbo doblejneno v nabiralnik ... z banko sem se pogodil dokaj redno placeval kolikor so mi finance dopuscale ... in o tem obvestil banko ... nakar sem dobil pred 4 dnevi po posti spet sodno in vceraj se rubez ... to so dejtva ... ki si jih ocitno spregledal in sedaj pametujes ne da bi podrobno pregledal kaj si sploh prebral ... sam sem se iz svoje napake veliko naucil ... svetujem ti da tud ti zacnes brati bolj podrobno ... Ali pa lahko koncas not iaz ... sam tko droben nasvet

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

Avtor teme si bo našel drug forum. Zaklepam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834096 (1813) 2dark
»

Rubež in osebni stečaj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519923 (7956) Zmajc
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9128837 (26118) OZZY
»

Nezmožnost odplačevanja kredita

Oddelek: Problemi človeštva
4611029 (9948) BigWhale

Več podobnih tem