» »

Ocena spletne trgovine - estetika, funkcionalnost

Ocena spletne trgovine - estetika, funkcionalnost

SandiP11 ::

Zdravo,

postavili smo spletno stran s spletno trgovino www.moja-hisa.si, ki pa jo moramo še estetsko in funkcionalno dodelati. Zato določene stvari tudi še niso zaključene.

Prosim za predloge in utemeljene kritike, da vso stvar izboljšamo.

Hvala in lep pozdrav,
Sandi

bambam20 ::

Mene sicer moti, ker so informacije pri posmeznih izdelkih zelo skope ali pa jih ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

SandiP11 ::

Vsekakor je to potrebno dopolniti

Klemen97 ::

-Na začetnem "slajderju" je slika amatersko narejena, in grdo raztegnjena.
-Akcij je definitivno preveč, 10 strani in več,...

jtothek ::

Akcije so malo neurejene po kategorijah (pisuarji in kafetjere skupaj nametane). In zdi se mi, da ne bi bilo treba opisov na strani z akcijami. Podrobne informacije kupec itak dobi ko klikne na specifično stran izdelka.

Pa barva v nogi je malo pretemna za moj okus.

Hammer123 ::

Nujno zrihtaj paypal in fb povezavo. Filtri so prenizko, ko greš v menije/podmenije,...

Vice ::

Grafika in user expiriance štejeta leto 1999

SandiP11 ::

Ok, vzeto na znanje.

Spremenjeno:
- "slajderje" smo zamenjali
- filtri so višje
- opisi so se dodelali/jih dodelujemo
- akcije so omejene na par artiklov

Vice:
-User experiance smatraš kot potek nakupa ali kaj drugega?
-Kaj bi spremenil/dodelal pri grafiki?

Hvala in lep pozdrav,
Sandi

shadeX ::

Za 1. minuto sem se postavil v vlogo kupca, ki pride na to stran.

Moje osebno mnenje. Preveč kvadratasto vse skupaj sploh v kombinaciji z barvami v footerju je zadeva zelo moteča in dejansko spominja na prejšnje stoletje. Top izdelki - sekcija je super, ampak noben bog ne bo bral tistih dolgih tekstov pod izdelki oz. me tisti tekst zmoti do te mere, da si tistih izdelkov sploh ne ogledam.

Zmoti me tudi da moram klikniti na posamezno kategorijo, da se odpre dropdown. Verjetno je to pač navada, ker ima večina drugih strani to porihtano že avtomatsko ko z miško ostaneš na kategoriji.

Všeč mi je pa tisti slide na vrhu in profesionalne slike izdelkov, prav tako tudi ko klikneš na kategorijo in se pokažejo izdelki nimam pripomb - ampak spet opažam da imajo nekateri izdelki tudi pod zadetki tisti dolgi opis. Zadeva dejansko izgleda grozno.

EDIT: Vidim da ima mimovrste podobno, ampak je tekst omejen na določeno število znakov, kar očitno ne deluje tako moteče. Pri tebi so pa nekateri opisi izjemno dolgi. Če se dobijo 4 artikli z dolgim opisom, izgleda kot da moram prebrati cel roman. Daj omejit opis na najbolj pomembne specifikacije, poudari kaj je pomembno. Če user hoče več, pa mora seveda klikniti na artikel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

SandiP11 ::

Ok, hvala za mnenje. Bomo optimizirali tudi na tem področju.

Bi mogoče še kaj spremenili?

[D]emon ::

Prevec pisana barvna paleta, izpade nacickano.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

sumoborac ::

Ne zapadt v mnenja. So neke generalne smernice kaj deluje in kaj ne, a vseeno niso zadeve tko crnobele vedno. Ko je trgovina enkrat postavljena in zacne generirart promet zacni raziskovati A/B testiranja. Eden najbolj sigurnih pristopov kaj je ok, kaj ne.
Prid sm al pa tm ostan...

SandiP11 ::

sumoborac:
vsekakor ne bomo kompletno spremenili strukture/videza kar takoj, ampak bomo pa na podlagi vaših mnenj preizkušali različne opcije. Med drugim tudi po A/B metodi.

Da pa ne bi tavali v temi oziroma se osredotočali na odseke, kjer je "zaenkrat zadeva ok", iščemo in sprejemamo vse predloge. :)

NikolormousB ::

Brez analitike na podlagi nekaj odzivov iz foruma je škoda testirat. Naštudiraj GA, postavi gor software za heatmape, kupcem pošiljaj redne ankete itd. Na podlagi teh podatkov potem spreminjaj stran.

Pro tip: 90% prodaje predstavlja ponudba. Če je ponudba prava imaš lahko faljen traffic in grozno stran, pa boš prodajal. Če pondba ni OK, boš pa lahko do onemoglosti optimiziral, pa ti ne bo dosti pomagalo.

Če tega ne znate naredit v firmi se včasih splača plačati kakšnemu CRO strokovnjaku jurja ali dva, da ti postavi ustrezno analitiko, določi cilje in naredi konkreten plan.

Jerry000 ::

- Slab kontrast barve oziroma slabo izbrane barve. Mene kar oči pečejo ko gledam oranžno na modri podlagi (na vaši strani). Boljše bi bilo že če bi se držali oranžne in bele (bela namesto tiste grde modre). Tudi stran bi izgledala s tem bolj čista.
- Ni vse lepo poravnano.
- Zmeden sem ko gledam "Top izdelki" na desni pa piše "Prikaži top izdelke"...saj so prikazani že? Tam bi mogoče (če že) pričakoval kak filter).
- Kvadratki pred footerjem niso nič kaj vabljivi (estetsko)
- Footer se da veliko bolj urediti, tudi tu velja za napačno izbrane barve.
- Zakaj ma footer oranžni kvadrat kot podlago na elementih?

Na hitro

galu ::

Meni kot kupci je dost vseeno za izgled strani, saj za iskanje željenega izdelka uporabljam strani tipa geizhals.at (at/de) / ceneje.si (slo). Če iščem kaj bolj butičnega ali pa res hočem najnižjo ceno, pa vpišem v google "[čimbolj natančno ime] cena" in eventuelno pristanem na najcenejšem relevantnem izdelku. Potem še samo naročim izdelek (visa/paypal/po_povzetju_brez_dodatnih_stroškov je plus) in čakam na confirmation mail.

torej: dobra ponudba + vpis v ceneje.si + dober SEO , vsaj zame.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Kurzweil ::

Nimam pretirano veliko časa, takole na hitro. Poleg vsega kar so napisalo kolegi zgoraj.

- Barvna paleta sicer gre skupaj, ampak osebno bi izbral manj žive in bolj pastelne barve.
- v CSSu je potrebno malce tweakanja, kar se centriranja tiče. Recimo tule je tekst preveč zategnjen v desno, meni (oranžen zgoraj) pa tako kot na celotni spletni strani preveč v levo.
- ogromno slik izdelkov je v obupnem stanju, kar predvidevam, da se bo tako kot tekst počasi popravilo. Recimo tule mora nekdo lepo porezati v Photoshopu sliko, ker je brutalno nažagana.
- footer strani je grozen. Nekako tista slika, temen background in živa oranžna izgledajo čudno in preveč ceneno
- od prvega trenutka me moti, da je design, še posebej header (barve, logo, search,...) eni strani ZELO podoben, pa se ne moram spomnit kateri, mogoče prejšnja stran od najdi.si ali siol.net, nemorem se spomnit...
- v meniju s katalogi je vse preveč razmetano, monotono in preveč je razmika
- recimo, ko imaš stran prazno oz. premalo vsebine, pripravi neko vsebino ali pa v CSS nek rasponsive place holder...

Jerry000 ::

galu je izjavil:

Meni kot kupci je dost vseeno za izgled strani, saj za iskanje željenega izdelka uporabljam strani tipa geizhals.at (at/de) / ceneje.si (slo). Če iščem kaj bolj butičnega ali pa res hočem najnižjo ceno, pa vpišem v google "[čimbolj natančno ime] cena" in eventuelno pristanem na najcenejšem relevantnem izdelku. Potem še samo naročim izdelek (visa/paypal/po_povzetju_brez_dodatnih_stroškov je plus) in čakam na confirmation mail.

torej: dobra ponudba + vpis v ceneje.si + dober SEO , vsaj zame.

Izgled strani doda k uporabnosti tudi. Ni cisto vseeno kako zgleda. Ce je stran slabo narejena vizualno bo tudi manj kupcev.

N0t0ri0us ::

Vse je preveč robato in izgleda neprijazno. Modra in oranžna barva ti kar silita v oči. Kot so že rekli poizkusi bolj s pastelnimi barvami in mogoče malenkostno zaobljenimi robovi pri izdelkih, kategorijah itd
Naslovne 4 slike so preveč ameriške. Verjamem, da se bodo še spremenile ampak mi nekako ne potegnejo. Ni nič kaj posebnega na njih kar bi kupcem dalo neko toplino in dober občutek in trenutno nimajo nobene funkcionalnosti.
Ko klikneš na kategorije bi bilo fino, če ti direktno odpre celotno kategorijo in imaš potem na strani podkategorije in ti recimo vrže najbolj prodajane izdelke iz "kopalnice".
In pa naj bo čim več kriterijev za izbiro na levi strani. Kot kupcu se mi zdi to izredno pomembno.

galu ::

Jerry000 je izjavil:

galu je izjavil:

Meni kot kupci je dost vseeno za izgled strani, saj za iskanje željenega izdelka uporabljam strani tipa geizhals.at (at/de) / ceneje.si (slo). Če iščem kaj bolj butičnega ali pa res hočem najnižjo ceno, pa vpišem v google "[čimbolj natančno ime] cena" in eventuelno pristanem na najcenejšem relevantnem izdelku. Potem še samo naročim izdelek (visa/paypal/po_povzetju_brez_dodatnih_stroškov je plus) in čakam na confirmation mail.

torej: dobra ponudba + vpis v ceneje.si + dober SEO , vsaj zame.

Izgled strani doda k uporabnosti tudi. Ni cisto vseeno kako zgleda. Ce je stran slabo narejena vizualno bo tudi manj kupcev.


Se strinjam. Morda sem z "dost vseeno" pretiraval/zavajal - mora izgledati vsaj spodobno (in recimo da ta stran pade to kategorijo). :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

marsovcek ::

Imas hrosca; ce kliknes na iskanje brez vpisanega gesla, ti zelo nepregledno izpljune celo ponudbo trgovine.

MarioMisaron ::

ACTION gumbi morajo biti živih barv, rdeča / oranžna...
Mešanca med modro in violčno ne potegne ker gre oko mimo.
Kje je action button na homepage ali pa na category page?
Blagajno naredit onepage.
Linki v nogi so čisto mimo. Oranžno ozadje?

Barve naredijo prodajo! To je treba še fejst dodelat!
https://www.misaron.si/

NikolormousB ::

Barve naredijo prodajo!


Nah. Prodajo naredi dober offer (primeren produkt ponujen pravi osebi za pravo ceno). Ostalo so nianse.

Kaj ::

Na mobilni verziji sem malo pobrskal za umivalniki.
Vizualno mi je z izjemo tega modro oranžnega dela (čist preveč kontrastno, uporabi bolj blede odtenke ali kar belo) stran lepa. Lep fond, dokaj minimalistično, lepi detajli (črte, okvirji).
Me je pa zelo zmotilo, da je vse zelo preveliko. Pomoje ni potrebe, da je en izdelek na vrstico. Vzame čisto preveč časa, da kam prideš, pa še veliko praznega je vmes.

SandiP11 ::

Zdravo,

na estetiki se že dela. Malo smo tudi preuredili bannerje. Nove barve/kontrasti so v fazi izbiranja.
Pravtako so fazi izbiranja barve za action gumbe, saj se sedaj na mobilni verziji pretemni.

Hvala za vse predloge, se bojo upoštevali. Če pa imate še kakšen predlog, pa se priporočam. :)

SandiP11 ::

Zdravo!

Močne barve, ki so res sekale, so bile zamenjane. V izogib pustem ozadju, ga nismo pustili v klasični beli barvi.
Action gumbi imajo tudi spremenjeno barvo. Bannerje še moram urediti, pravtako je mibolna verzija še v predelavi.

Prosim za povratne informacije o spremembah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Black friday (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21450733 (17996) jopar
»

Black friday (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418143 (9041) r0b3rt
»

Ocena Moje Spletne Strani www.lap-stand.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
9015026 (9001) ...:TOMI:...
»

Postavitev strani podobne ceneje.si

Oddelek: Izdelava spletišč
81217 (825) Mesar
»

Madison system -Ne zaslužijo si našega denarja

Oddelek: Kaj kupiti
323730 (2794) borchi

Več podobnih tem