» »

Postavitev strani podobne ceneje.si

Postavitev strani podobne ceneje.si

demon#666 ::

Pozdravljeni!

V mislih imam začeti en projekt, ker pa bi rabil neko osnovo, kje začeti, bom kar tukaj povprašal.
Torej kot že naslov pove, bi rad postavil spletno stran kot je ceneje.si (- ne na isti tematiki izdelkov, le princip enak). Zanima me, kje začeti in katero znanje si še moram pridobiti, HTML in CSS nista problem, z JavoScript se tudi znajdem.
Predvidevam, da rabim bazo podatkov, v katero bi vpisloval opise izdelkov (oz. karkoli bom že imel) in te podatke bi razvrstil v kategorije na spletni strani po zvrsti. Kakšen server bi bil za to primeren in kaj bi moral še sam narediti, v primeru, da ga najamem (MySQL?)?
Kako narediti spletno stran, da bi jo najlažje prilagodil pametnim telefonom (andriod, iOS, symbian, BB)?

Nisem len ali kaj podobnega, potrebujem le neko osnovo, na kateri bi naredil, kar sem si zamislil. Vprašanj imam ogoromno, odgovorov pa je nekoliko manj :D
Za odgovore, se že vnaprej zahvaljujem.
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

VelikiTun ::

Najmanj nek server-side jezik (PHP, ASP,...) in znanje podatkovnih baz, od tu pa potem naprej.

In ceneje.si ima sistem dokaj avtomatiziran, ker bi se jim drugače zmešalo ob vnašanju in spremljanju sprememb pri vseh artiklih.

Zgodovina sprememb…

demon#666 ::

Hvala.

Ja verjamem da je avtomatizirano - sam mislim le za začetek vnašat sam, ko se (če se) bo stvar razvila, se bom tudi naučil in si olajšal delo.
Za začetek pa bi se striktno držal čim preprostejšega načina (pa četudi je več za tipkat), da znanje osvojim in ga nadgradim.
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Netrunner ::

Ena stranka je želela imet svoje izdelke na ceneje.si. Potrebno je bilo podpisat neko pogodbo z njimi ... vse kar sem moral jaz narediti, je izpis vseh izdelkov iz trgovine v XML obliki ...

in če delaš nekaj podobnega vsekakor razmišljaj v tej smeri saj z ročnim vnašanjem ne boš prišel daleč
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

demon#666 ::

Ja logično, sem že delno zmenjen z podjetji, ki mi bodo ponudili za začetek njihove izdelke. Od tistega trenutka naprej pa bom sam vnašal nove izdelke dokler ne spišem aplikacije, ki bo to delala sama, če bo stvar postala resna.
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

martincek1 ::

Kreiranje svoje spletne trgovine je stvar, ki ti jo močno odsvetujem. Uporabi kakšno odprtokodno rešitev.. dela bo še vseeno dovolj, ampak bo stran vsaj normalno funkcionalna.

Mesar ::

PHP Nuka si dol cukni pa ceneje.si gor postavi
Your turn to burn!

qki ::

ročno ne boš nič vnašal. ker bo tega preveč. ali avtomatiziraj kolikor se da, ali se niti ne loti. če maš slučajno malo izdelkov zaenkrat, pa se ti niti ne splača sploh postavit portala. raje se poveži s kakim sposobnim programerjem.

Mesar ::

PHP Nuke daj gor pa nameči noter artikle se maš hitro vnešeno, php nuke se tak sam inštalira, tak da nimaš dosti dela.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

web scraping ideje

Oddelek: Programiranje
172157 (1446) HotBurek
»

Ocena spletne trgovine - estetika, funkcionalnost

Oddelek: Izdelava spletišč
252919 (1652) SandiP11
»

Vzpostavitev Računalniške trgovine

Oddelek: Kaj kupiti
354601 (2983) janezek67
»

Cene trgovcev v realnem času (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7131487 (28877) fosil
»

Madison system -Ne zaslužijo si našega denarja

Oddelek: Kaj kupiti
323725 (2789) borchi

Več podobnih tem