» »

Zdravstvena reforma - diskriminacija na podlagi prihodkov

Zdravstvena reforma - diskriminacija na podlagi prihodkov

Temo vidijo: vsi
««
28 / 31
»»

xmetallic ::

jype je izjavil:

Farbaj koga drugega. Tisti, ki vse storijo sami, nimajo težav s solidarnostjo.

Obratno. Ker sem vse sam naredil se mi zdi nepravično da bi pa drugi vse dobili na pladnju. Še manj da bodo na pladenj dobili od mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

jype ::

xmetallic> Obratno. Ker sem vse sam naredil se mi zdi nepravično da bi pa drugi vse dobili na pladnju. Še manj da bodo na pladenj dobili od mene.

Nakladaš. Jaz sem vedno vse moral sam, pa nimam problema s tem, da dvakrat plačujem zdravstvo - ravno zato, ker se zavedam, da s tem pomagam tudi vsem, ki si ne morejo sami in s tem preprečujem, da bi bilo še več ljudi v brezizhodnem položaju.

xmetallic ::

jype je izjavil:

xmetallic> Obratno. Ker sem vse sam naredil se mi zdi nepravično da bi pa drugi vse dobili na pladnju. Še manj da bodo na pladenj dobili od mene.

Nakladaš. Jaz sem vedno vse moral sam, pa nimam problema s tem, da dvakrat plačujem zdravstvo - ravno zato, ker se zavedam, da s tem pomagam tudi vsem, ki si ne morejo sami in s tem preprečujem, da bi bilo še več ljudi v brezizhodnem položaju.


Tvoj problem. Jaz zagovarjam stališče, da vsak mora zase poskrbet. Svojega ne dam, tujega nočem.

RockyS ::

jype je izjavil:

xmetallic> Obratno. Ker sem vse sam naredil se mi zdi nepravično da bi pa drugi vse dobili na pladnju. Še manj da bodo na pladenj dobili od mene.

Nakladaš. Jaz sem vedno vse moral sam, pa nimam problema s tem, da dvakrat plačujem zdravstvo - ravno zato, ker se zavedam, da s tem pomagam tudi vsem, ki si ne morejo sami in s tem preprečujem, da bi bilo še več ljudi v brezizhodnem položaju.


To je to!

xmetallic je izjavil:

jype je izjavil:

xmetallic> Obratno. Ker sem vse sam naredil se mi zdi nepravično da bi pa drugi vse dobili na pladnju. Še manj da bodo na pladenj dobili od mene.

Nakladaš. Jaz sem vedno vse moral sam, pa nimam problema s tem, da dvakrat plačujem zdravstvo - ravno zato, ker se zavedam, da s tem pomagam tudi vsem, ki si ne morejo sami in s tem preprečujem, da bi bilo še več ljudi v brezizhodnem položaju.


Tvoj problem. Jaz zagovarjam stališče, da vsak mora zase poskrbet. Svojega ne dam, tujega nočem.


Torej si vrnil vse stroške izobraževanja, malic, izletov itd? Ali si si pač vzel, ker ti pripada?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

jype ::

xmetallic> Tvoj problem. Jaz zagovarjam stališče, da vsak mora zase poskrbet. Svojega ne dam, tujega nočem.

Potem nimaš druge izbire, kot da se s somišljeniki odpraviš iskat deželo, ki ne pobira davkov.

nurmaln ::

krho je izjavil:

Ja seveda.. Privat zavarovalnice,.. ne želite si tega.
Sem bil zavarovan nezgodno in sem se fino polomil >1mesec bolniške. Oh in sploh obljubljanje. Na koncu nisem dobil nič, ker sem se trezen onesvestil in zletel med tem po stopnicah. Če bi bil pijan bi dobil, tako pa nič.

Imam občutek da tukaj manjka del zgodbe. :|
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

xmetallic ::

RockyS je izjavil:


Torej si vrnil vse stroške izobraževanja, malic, izletov itd? Ali si si pač vzel, ker ti pripada?

Malice in izlete sta plačevala starša. Izobraževanje preko davkov ravno tako. Dolg državi pa preko davkov plačujem tudi sam. Več kot povprečen Janez, ki na forumu zahteva, da so drugi solidarni do njega ker je on v mladosti zafural svoj lajf.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> fizično in mentalno hendikepirani so tukaj seveda izvzeti

Kako izvzeti? Kdo bo pa zanje plačeval?


Tisti ki so po zakonu dolžni poskrbet zanje. Mislim da imamo tu kar uredu urejeno zakonodajo in predviden vrstni red, kdo je dolžan skrbeti za tiste ki sami ne morejo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

jype ::

xmetallic> Mnogo več kot povprečen Jože, ki na forumu zahteva, da so drugi solidarni do njega ker je on v mladostu zafural svoj lajf.

Ti torej zahtevaš, da se spoštovanje človekovih pravic črta iz ustave Slovenije? Ali narobe razumem?

nurmaln ::

jype je izjavil:

xmetallic> Tvoj problem. Jaz zagovarjam stališče, da vsak mora zase poskrbet. Svojega ne dam, tujega nočem.

Potem nimaš druge izbire, kot da se s somišljeniki odpraviš iskat deželo, ki ne pobira davkov.

Seveda ima tudi druge možnosti. Eno od njih izvaja sedaj.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> Tisti ki so po zakonu dolžni poskrbet zanje.

Kako preprosto je to! Samo zakon sprejmeš, pa mora nurmaln vse plačat, ostali pa lahko špilamo potrošnike!

Za invalide domači skrbijo izključno v ZDA. Po nekem čudnem naključju je to tudi tista dežela, kjer so stroški zdravstva daleč najvišji na svetu, ter dostopnost do osnovnih preventivnih storitev slaba, hkrati pa število bankrotov zaradi zdravstvenih izdatkov absurdno.

xmetallic ::

jype je izjavil:

xmetallic> Mnogo več kot povprečen Jože, ki na forumu zahteva, da so drugi solidarni do njega ker je on v mladostu zafural svoj lajf.

Ti torej zahtevaš, da se spoštovanje človekovih pravic črta iz ustave Slovenije? Ali narobe razumem?

Kako je finančno stanje posameznika definirano v ustavi?

jype ::

nurmaln> Seveda ima tudi druge možnosti. Eno od njih izvaja sedaj.

No, pravice do jamranja mu nihče ne more odvzeti, vsaj dokler jo jaz branim zanj. On namreč ne misli tega početi za kogarkoli drugega.

nevone ::

Ja, sem bil v situaciji ko sem bil lačen in ravno zavedanje da moram sam poskrbet zase (ker dolgoročno ne bo nihče drug), me je vzpodbudila, da sem nekaj naredil iz sebe.

Si pač imel sposobnosti in okoliščine, da si se iz tega izkopal. Vsak jih nima, pa če eni še tako zagovarjajo tezo, da imamo vsi enake možnosti in sposobnosti. Nimamo jih. Vseeno smo si različni, pa ne samo po gmotnih izhodiščih, ampak tudi po mentalnih in fizičnih sposobnostih. Poleg tega so pritiski širše in ožje družbe dostikrat pretirani.

To privoščim tudi drugim, in nimam večvrednostnega kompleksa na podlagi katerega bi domneval da drugi tega ne morejo.

A si že kdaj pomislil, da ne gre za podcenjevanje šibkejših, ampak zgolj za razumevanje?

(fizično in mentalno hendikepirani so tukaj seveda izvzeti)

Ne obstajajo samo fizično in mentalno hendikepirani in nehendikepirani, ampak obstajajo tudi ljudje, ki so tam vmes nekje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

xmetallic ::

jype je izjavil:

nurmaln> Seveda ima tudi druge možnosti. Eno od njih izvaja sedaj.

No, pravice do jamranja mu nihče ne more odvzeti, vsaj dokler jo jaz branim zanj. On namreč ne misli tega početi za kogarkoli drugega.


Jamra lahko vsak. Dokler ostane zgolj pri jamranju, in ne poseganju v moje prihodke.

krho ::

nurmaln je izjavil:

krho je izjavil:

Ja seveda.. Privat zavarovalnice,.. ne želite si tega.
Sem bil zavarovan nezgodno in sem se fino polomil >1mesec bolniške. Oh in sploh obljubljanje. Na koncu nisem dobil nič, ker sem se trezen onesvestil in zletel med tem po stopnicah. Če bi bil pijan bi dobil, tako pa nič.

Imam občutek da tukaj manjka del zgodbe. :|

Kateri?
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

jype ::

xmetallic> Kako je finančno stanje posameznika definirano v ustavi?

No, če ne poznaš niti ustave države, v kateri živiš, potem razumem, da imaš malce hecne predstave o marsičem.

Tule so relevantni členi:



2. člen
Slovenija je pravna in socialna država.

50. člen
(pravica do socialne varnosti)

Državljani imajo pod pogoji, določenimi z zakonom, pravico do socialne varnosti. Država ureja obvezno zdravstveno, pokojninsko, invalidsko in drugo socialno zavarovanje ter skrbi za njihovo delovanje. Vojnim veteranom in žrtvam vojnega nasilja je zagotovljeno posebno varstvo v skladu z zakonom.

51. člen
(pravica do zdravstvenega varstva)

Vsakdo ima pravico do zdravstvenega varstva pod pogoji, ki jih določa zakon. Zakonsko določa pravice do zdravstvenega varstva iz javnih sredstev. Nikogar ni mogoče prisiliti k zdravljenju, razen v primerih, ki jih določa zakon.

52. člen
(pravice invalidov)

Invalidom je v skladu z zakonom zagotovljeno varstvo ter usposabljanje za delo. Otroci z motnjami v telesnem ali duševnem razvoju ter druge huje prizadete osebe imajo pravico do izobraževanja in usposabljanja za dejavno življenje v družbi. Izobraževanje in usposabljanje iz prejšnjega odstavka se financira iz javnih sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

xmetallic ::

jype je izjavil:

xmetallic> Kako je finančno stanje posameznika definirano v ustavi?

No, če ne poznaš niti ustave države, v kateri živiš, potem razumem, da imaš malce hecne predstave o marsičem.

Kje pa piše da so državljanji dolžni plačevat socialno varnost drugih? Oziroma, kje piše da mora država vzet premožnejšim in dat revnejšim? Za socialno varnost mora poskrbet država, ne državljani.

jype ::

xmetallic> Jamra lahko vsak. Dokler ostane zgolj pri jamranju, in ne poseganju v moje prihodke.

Nihče ne posega v tvoje prihodke: Dokler dihaš slovenski zrak in teptaš slovensko zemljo, moraš upoštevati tudi slovensko zakonodajo. Ta pravi, da moraš od svojega zaslužka en del v zameno za čist zrak in rodovitno zemljo in zdravstvo in šolstvo in varnost in infrastrukturo primakniti v skupno malho.

Podpiram prizadevanje vsakogar k učinkovitejši in bolj transparentni državi, prizadevanja k ukinitvi osnovnih civilizacijskih pridobitev pa seveda ne.

xmetallic> Kje pa piše da so državljanji dolžni plačevat socialno varnost drugih? Oziroma, kje piše da mora država vzet premožnejšim in dat revnejšim? Za socialno varnost mora poskrbet država, ne državljani.

V drugem členu je vse to zapisano. Socialna država po definiciji pomeni natanko to: Tisti, ki imajo, morajo poskrbeti, da so preskrbljeni vsi tisti, ki nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

xmetallic ::

jype je izjavil:


V drugem členu je vse to zapisano. Socialna država po definiciji pomeni natanko to: Tisti, ki imajo, morajo poskrbeti, da so preskrbljeni vsi tisti, ki nimajo.


Tvoja interpretacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

nurmaln ::

nevone> Vsak jih nima, pa če eni še tako zagovarjajo tezo, da imamo vsi enake možnosti in sposobnosti. Nimamo jih. Vseeno smo si različni, pa ne samo po gmotnih izhodiščih, ampak tudi po mentalnih in fizičnih sposobnostih. Poleg tega so pritiski širše in ožje družbe dostikrat pretirani.

Seveda smo si različni. In za razliko od nekaterih (ne leti nate) mi je jasno da je komunistični raj na srečno samo neusresničljiva utopija.
Zagovarjat je treba equal opportunity, ne pa equal result/outcome. To drugo je izven absolutistične ureditve nemogoče doseči in vsak korak v to smer je slab.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

xmetallic> Tvoja interpretacija.

Ne, dejstvo.

nurmaln> Seveda smo si različni. In za razliko od nekaterih (ne leti nate) mi je jasno da je komunistični raj na srečno samo neusresničljiva utopija.

Komunistični raj je neizogiben rezultat tehnološkega napredka.

nurmaln> Zagovarjat je treba equal opportunity, ne pa equal result/outcome. To drugo je izven absolutistične ureditve nemogoče doseči in vsak korak v to smer je slab.

Ampak to, da kdorkoli zagovarja "equal outcome", je tvoja blodnja, ne resnično stanje.

xmetallic ::

jype je izjavil:

Nihče ne posega v tvoje prihodke: Dokler dihaš slovenski zrak in teptaš slovensko zemljo, moraš upoštevati tudi slovensko zakonodajo. Ta pravi, da moraš od svojega zaslužka en del v zameno za čist zrak in rodovitno zemljo in zdravstvo in šolstvo in varnost in infrastrukturo primakniti v skupno malho.

Dokler je vplačevanje v blagajno enako za vse državljane s tem nimam težav. Težava nastopi ko moram jaz plačat 3x več kot sosed.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> Tisti ki so po zakonu dolžni poskrbet zanje.

Kako preprosto je to! Samo zakon sprejmeš, pa mora nurmaln vse plačat, ostali pa lahko špilamo potrošnike!


Mogoče si šel odgovarjat preden sem popravil post. Mislim sem na trenutno zakonsko ureditev. Ja zagotovo najprej sorodniki, eventuelno tudi država če ne gre drugače. Tudi zavarovalnice, če je bil posameznik odgovoren in je bil zavarovan takrat ko je šel z glavo naprej skočit v meter globoko vodo.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

xmetallic> Dokler je vplačevanje v blagajno enako za vse državljane s tem nimam težav. Težava nastopi ko moram jaz plačat 3x več kot sosed.

Preseli se med bogatejše ljudi, pa boš plačeval trikrat manj kot katerikoli sosed.

nurmaln> Ja zagotovo najprej sorodniki, eventuelno tudi država če ne gre drugače. Tudi zavarovalnice, če je bil posameznik odgovoren in je bil zavarovan takrat ko je šel z glavo naprej skočit v meter globoko vodo.

Saj tako je efektivno že zdaj (z izjemo tega, da odgovorni posamezniki ne skačejo na glavo v meter globoko vodo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nurmaln ::

jype je izjavil:

Komunistični raj je neizogiben rezultat tehnološkega napredka.

Aha, več ko imamo tehnologije, manj imamo delovnih mest po svetu. Sedi, pet.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

xmetallic ::

jype je izjavil:

xmetallic> Dokler je vplačevanje v blagajno enako za vse državljane s tem nimam težav. Težava nastopi ko moram jaz plačat 3x več kot sosed.

Preseli se med bogatejše ljudi, pa boš plačeval trikrat manj kot katerikoli sosed.


Dokler je vplačevanje v blagajno enako za vse državljane s tem nimam težav. Težava nastopi ko moram jaz plačat 3x več kot nekateri državljani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

nurmaln ::

jype je izjavil:

Saj tako je efektivno že zdaj (z izjemo tega, da odgovorni posamezniki ne skačejo na glavo v meter globoko vodo).

's what i'm sayin.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln> 's what i'm sayin.

Kaj je pa narobe s tem?

xmetallic> Dokler je vplačevanje v blagajno enako za vse državljane s tem nimam težav.

Če bi bila članarina za vse enaka, si je ti ne bi mogel privoščiti.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln> 's what i'm sayin.

Kaj je pa narobe s tem?

nič :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

tone 45 ::

jype je izjavil:

xmetallic> Tvoj problem. Jaz zagovarjam stališče, da vsak mora zase poskrbet. Svojega ne dam, tujega nočem.

Potem nimaš druge izbire, kot da se s somišljeniki odpraviš iskat deželo, ki ne pobira davkov.


Takšno razmišljanje je naredilo ogromno škode. Zelo dobro je opozoril na nepravilnosti. Tudi sam opažam anomalije, kjer se poizkuša prikriti malomarno delo in odgovornost prevaliti na druge. Poglejmo primer: Človek je zbolel in je zaradi tega na bolniški. Ker je bolezen takšna, da se mora operirati je na bolniški dalj časa. Ko se opravi operacija kjer pa se ne jamči za kvalitetno opravljeno bi po enem letu izgubil službo. Tukaj pa nastane problem. Komisije recimo ugotovijo malomarno opravljeno operacijo. Ta prizadeti je sedaj dvakrat kaznovan. Zdravniki se hvalijo, da so dobro opravili svoje delo in navadno sočasno skrivajo dejsnko stanje. ZPIZ pa naj bi ga čimprej vrgel na cesto. Tako vidim nerešeno odgovornsot za malomarno opravljene operacije in kako se bo reševalo odškodninsko. Prav tako je nerešen konflikt interesov, kjer je cenejše bolnika uničiti, kot pa mu dati pravilne in natančne diagnoze.

jype ::

tone 45> Zelo dobro je opozoril na nepravilnosti.

Ne, ni. Konstruktivna kritika je tole:

Trenutni zdravstveni sistem je strahotno nepregleden, neučinkovit in ne ponuja nikakršne osnove za zagotavljanje kvalitete storitev in odgovornosti za napake.

Nekonstruktivna kritika je pa tole:

Ne bom dvakrat plačvou za to sranje! Vse nej bo privat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

next3steps ::

jype je izjavil:

FileGo1> Ampak zakaj je treba placevati tocno ZZZS? Zakaj ni opcije, da si izberes privat zavarovalnico, in delodajalec direktno (da ne bi kdo mislil, da podpiram zivljenje brez vsaj osnovnega zdr. zavaorvanja) placuje mesecne obroke privat zavarovalnici, ki ti ponuja boljse storitve?

To je dobro vprašanje, odgovor je pa trenutno preprost: Ker bi se čakalne dobe za večino prebivalstva podaljšale.

Reforma, ki bi to preprečila, je politično preveč zahtevna za amaterje, ki jih v Sloveniji sprejemate za politike, v resnici je pa precej trivialno skopirat dokazano učinkovite prvine uspešnejših zdravstvenih sistemov iz drugih evropskih držav, malo manj trivialno pa to spravit skozi politični proces v državi - sem pa prepričan, da ni nemogoče, zgolj dober PR potrebuješ.

cink44> Ja, vedno to mečete ven, kot da bi izobraževanje v sosednjih mnogo manj uravnilovških in mnogo bolj uspešnih državah (Avstrija, Nemčija) ne bi bilo zastonj. Pa na fakse bodo šli kar ven, pri nas dobiš zadnje čase na faksih po večini en tolk znanja kot ga plačaš - nič.

Všeč mi je, kako o faksih veš toliko, kot da še nikoli nisi nobenega niti od zunaj videl.

Če misliš, da te drugje posiljujejo z znanjem, te ne. Prav toliko se človek nauči, kot se je željan naučiti

gruntfürmich ::

kaj pa če te učijo neuporabnih neumnosti? in to zaseda kar debel del predavateljskega časa?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> kaj pa če te učijo neuporabnih neumnosti? in to zaseda kar debel del predavateljskega časa?

Moral boš biti natančnejši: Katera fakulteta in kateri program te uči neuporabnih neumnosti?

gruntfürmich ::

bi rekel da kar večina
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

pero12 je izjavil:

Mato989, ne morem(o) te jemati resno, saj nisi še nič resnega ustvaril, starši so ti namreč plačali šolanje po osnovni šoli, prejel si stanovanje, mama ti je predala avto,.... Ker ti je bilo vse položeno v zibelko, nimaš stika z realnostjo. Moje skromno mnenje.


Ja in veš zakaj mi je vse to mama lahko predala? Ironično se odgovor nanaša ravno na drugo stran težava Bismarckovega sistema, to je nataliteta in piramidna sestava prebivalstva....

No mama mi je predala to vse lahko zato KER, ni sproducirala 5 otrok ampak le DVA... tako se je njeno premoženje (ki ni bilo malo) razdelilo DVEMA namesto da bi nas bilo 5 revnih.... vidiš bistvo= Ampak če pogledava z vidika Bismarckove roparske pokojninske piramide je to slabo, čeprav je dobro za mene... torej vse pride skup v eno logično teorijo, zmanjšat populacijo, ukinit ZPIZ... tako bo denar srednjega sloja ostal med sorodniki, namesto da postanejo reveži z vedno slabšimi pokojninami.

Ne rabi imeti. Celotna znanost delno temelji na izkušnjah in najdbah drugih. Mato pa želi, da 2 milijona ljudi preizkuša to, kar je ponekod kot poizkušnja že padlo v vodo.


In to kar imamo zdaj ni nič boljšega od tistega kar je bojda ponekod že padlo v vodo... zanimivo da smo po zdravstvu ZA ZDA, ki ima baje zelo libaralno urejeno in kontra temu kar zagovarjate... kako je to možno?

Jaz se strinjam s tabo, da pri večini reči ni treba na lastni koži izkusiti nečesa, da bi o njih lahko sodil, ampak ko gre za življenske razmere nisem tako zelo prepričan, da znajo takšni, ki nikoli niso živeli v pomanjkanju, sploh ovrednotiti nivo vseprisotnega stresa, ki je posledica eksistencialne negotovosti zaradi večne materialne stiske. No, ker je revežev bistveno več kot bogatih, vsekakor ne boš mogel trditi, da boš presenečen, ko bo revolucija zopet prinesla spremembe, ki ti niso všeč.

Kriv boš ti, ker nisi dovolj prispeval v dobrodelne namene, jasno, ker si ti eden tistih, ki verjamejo, da je "private charity" mehanizem, ki lahko zagotavlja socialni minimum, ki bi preprečil nastanek stroškov izrazito socialističnih družbenih sprememb. Če nočeš plačat dovolj, da bi si svobodo kupil, je ne moreš imeti.


Ampak kako se človek ki živi v pomanjkanju nauči iz svoje izkušnje in jo potem koristno uporabi naprej in se PRAVILNO odloči da ne bo produciral naslednika če je itak revež... Seveda se reveži plodijo ker jih država zalaga z denarjem in jih živi, oni pa delajo otroke, češ bo že država poskrbela za njih... meni se to ne zdi korektno in edini način da pomislijo o tem kaj počnejo in da se ne bi smeli plodit je ko bodo stradali... žal statistika kaže da se najbolj množijo ravno reveži, zakaj je tako? Jaz menim da je veliki delež krivde v tem, ker je revež na preveč dobrem napram ljudem ki delamo...

Jaz delam in dobim 900€ izplačila in bi 1000x premislil preden bi sproduciral otroka, ker bi želel biti 1000% da bo imel primerne pogoje, medtem pa revež nardi otroka v stilu šta bude bude saj drugač bo pa država skrbela za njega... in ja država smo vsi davkoplačevalci... in vsi mi skrbimo za njihove revne otroke ki bodo dalje reveži ker prepovedat se jim plodit je pač fašistično... umret jih ne smemo pustit, torej smo v paradoksu izsiljevanja revnega sloja?

Saj ni mišljeno, da bi bila, ker (kot rečeno) fakulteta ni vrtec, da bo producirala dobre študente, ampak mora dobrim študentom omogočiti, da pridobijo znanje in veščine, kar vsekakor počnejo.


Fakulteta mora tudi slabim preprečit da jo končajo... nekaj kar je neznano današnjim faksom... vsak ki želi konča... ne morš ne nardit...

nurmaln> fizično in mentalno hendikepirani so tukaj seveda izvzeti

Kako izvzeti? Kdo bo pa zanje plačeval?


Sorodniki/starši ki so jih sproducirali ali pa evtanazija :)

Nakladaš. Jaz sem vedno vse moral sam, pa nimam problema s tem, da dvakrat plačujem zdravstvo - ravno zato, ker se zavedam, da s tem pomagam tudi vsem, ki si ne morejo sami in s tem preprečujem, da bi bilo še več ljudi v brezizhodnem položaju.


A deliš denar na ulici ostalim ali ne? Če ne potem enako ne daješ na pladnju svojih prislužkov kot govoriš tukaj... solidarnost je tudi kaj več... zakaj ne raztalaš več kot je treba... recimo 90% plače?

Torej si vrnil vse stroške izobraževanja, malic, izletov itd? Ali si si pač vzel, ker ti pripada?


Ne vzeli smo kar so nam VSILILI... sicer pa od srednje naprej sem vse plačal sam... pa delam že drugo VSŠ... enako velja za vso malico po osnovni, pa še v osnovni sem malico plačeval mesečno brez subvencij... doklad nismo imeli... štipendije nikdar... torej država mi je dala OSNOVNO ŠOLSTVO... pa srednjo... ampak to nima veze z ZPIZom ali ZZZS... šolo plačujem zdaj ko plačujem davke... to me ne moti, moti me da ne smem NE HRANIT za pokojnino oz. da ne smem hranit za pokojnino po svoje brez da hkrati obvezno dajem državi, enako za zdravstvo.

Za invalide domači skrbijo izključno v ZDA. Po nekem čudnem naključju je to tudi tista dežela, kjer so stroški zdravstva daleč najvišji na svetu, ter dostopnost do osnovnih preventivnih storitev slaba, hkrati pa število bankrotov zaradi zdravstvenih izdatkov absurdno.


Zanimivo je vseeno zdravstvo ZDA pred našim po lestvici WHO?

A si že kdaj pomislil, da ne gre za podcenjevanje šibkejših, ampak zgolj za razumevanje?


Če gre za razumevanje potem moraš razumet, da če nekdo nekaj ne more dobit, mu tega načeloma ne smemo dat, ker v veliki meri to poruši hierarhijo in trud tistega ki se je potrudil in to dobil... to je osnovna logika... Če se en otrok trudi in pospravi sobo in dobi čokolado, drug pa se joka in ne pospravi in jo tudi dobi, delaš lenuha iz pridnega... pa četudi pridni dobi 2 čokoladi bo pametni pridni lenuh hitro skapiral to kar sem jaz.... da se v Sloveniji v privatnem sektorju ne splača jebat fejst za 200€ višjo plačo, ker ni vredno in sem raj na minimalcu in stimulaciji... tako kot sem zračunal da sem raje na socialki kot pa delam 3 izmene za 730€ v lokalni fabriki na CNCju...

To je neposreden rezultat socialne in tega "razumevanja"... raje 300€ socialke pa 200€ na fuš kot pa 730€ v 3 izmenah... saj razumeš kajne? Pa je to koristno za državo?

V drugem členu je vse to zapisano. Socialna država po definiciji pomeni natanko to: Tisti, ki imajo, morajo poskrbeti, da so preskrbljeni vsi tisti, ki nimajo.


Kaj če noben več ne bi imel, kdo bo potem poskrbel?

To me spomni na tisto da se vsi nekega dne vsedemo na rit in čakamo... kdo bo poskrbel za nas?

Ampak to, da kdorkoli zagovarja "equal outcome", je tvoja blodnja, ne resnično stanje.


Kaj pa je preživetje kot equal outcome? Jaz živim ti živiš... ker umret ne smeš oz. te baje ne smemo pustit, torej outcome je tak da bova živela do smrti, s tem da en na pladnju mojega denarja in ostalih ki plačujemo, drug pa bo neto prejemnik... outcome pa bo tak da kazni praktično ni, sploh če še malo fušaš :) :)

TESKAn ::

Zanimivo je vseeno zdravstvo ZDA pred našim po lestvici WHO?

~Dvakrat več BDPja dajo za zdravstvo in so celo mesto pred nami. Vau.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Mato989 ::

TESKAn je izjavil:

Zanimivo je vseeno zdravstvo ZDA pred našim po lestvici WHO?

~Dvakrat več BDPja dajo za zdravstvo in so celo mesto pred nami. Vau.


Kolko več imajo pa ljudi?

nurmaln ::

Mato989 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Zanimivo je vseeno zdravstvo ZDA pred našim po lestvici WHO?

~Dvakrat več BDPja dajo za zdravstvo in so celo mesto pred nami. Vau.


Kolko več imajo pa ljudi?

You're hurting the cause ;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Mato989 ::

nurmaln je izjavil:

Mato989 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Zanimivo je vseeno zdravstvo ZDA pred našim po lestvici WHO?

~Dvakrat več BDPja dajo za zdravstvo in so celo mesto pred nami. Vau.


Kolko več imajo pa ljudi?

You're hurting the cause ;((


Jap, pač ne razumejo preroka Friedmana z besedami:

"Nobody spends someone elses money as carefully as he spends his own"

To je preroško! Čista resnica... če mi nekdo da vsak mesec 10.000€ ki jih pobere od sosedov me bo bistveno manj sekiralo kaj s kešom kot če ga bom moral prigarat jaz :) In enako je z državnim proračunom!

LuiIII ::

Tanka je črta med nanny državo in osebno odgovornostjo. Da tudi pri zdravju. Gre pa zdravstvo z roko s šolstvom kar se tiče enakosti vsakega državljana in tukaj mislim, da nima smisla spreminjati principov. Težava zdravstva je v tem, da ga s pomočjo korupcije pravzaprav obvladujejo dobavitelji in njihovi lakaji. Korupcija pa kot vemo navadne državljane vedno samo stane ker zmanjšuje nivo storitev ali pa so le te občutno predrage. Ne razumem, da v današnji informacijski dobi se zadev ne da speljati tako, da so vsi razpisi, ponudbe in odločitve transparentne.

AndrejO ::

LuiIII je izjavil:

Ne razumem, da v današnji informacijski dobi se zadev ne da speljati tako, da so vsi razpisi, ponudbe in odločitve transparentne.

Tukaj imajo prav tisti, ki poudarjajo, da v javnem sektorju razsaja epidemija osebne neodgovornosti. Ker ne upa nihče nikogar poklicati na zagovor, kaj šele ukrepati, je dejanska posledica točno to, kar se vedno izpostavlja kot največjo kritiko sistema: neznana višina izgub zaradi neodgovornega in/ali koruptivnega ravnanja posameznikov.

Pri iskanju rešitve pa je potrebno biti pozoren na to, da je Slovenija dejansko majhen trg in bi večje število konkurentov na tako majhnem trgu praktično pomenilo tudi to, da bi bili izvajalci manjši in bi zato imeli slabša pogajalska izhodišča.

Ravno tako pa se ne sme zanemariti dejstva, da smo v Sloveniji pri terapijah zelo nemobilni. Zato se pojavljajo anomalije tudi tam, kjer konkurenca sicer je. Kot primer: čakalne vrste za MR so v UKCMB krajše, kot pa v UKCLJ in tudi skozi leta in leta se to neravnovesje ni popravilo. V idealnem svetu bi se del uporabnikov preselil k ugodnejšem ponudniku (v javnem sistemu torej k tistemu, ki ima krajšo čakalno vrsto), v realnem svetu pa vidimo, da vsaj v Sloveniji temu ni tako.

dice7 ::

gruntfürmich je izjavil:

bi rekel da kar večina

Si eden od tistih, ki se dolgocasijo pri matematiki, cez nekaj let pa pljuvajo po drzavi, ker jih ni ucila o t.i. dejanskih zivljenskih receh npr izracunu dohodnine?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Mato989 ::

dice7 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

bi rekel da kar večina

Si eden od tistih, ki se dolgocasijo pri matematiki, cez nekaj let pa pljuvajo po drzavi, ker jih ni ucila o t.i. dejanskih zivljenskih receh npr izracunu dohodnine?


Dolgočasenje gor ali dol, še vedno je prekleto dobro vprašanje ZAKAJ se v srednji šoli vsak dijak ne uči o izračunu dohodnine, sestavi plače, ipd?

Učimo pa se nekaj tako malo pomembnega za večino kot je recimo SIN in COS... Večina nas dobiva plače, le redki pa potrebujemo znanje o sin/cos na delovnih mestih...

PaX_MaN ::

dice7 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

bi rekel da kar večina

Si eden od tistih, ki se dolgocasijo pri matematiki, cez nekaj let pa pljuvajo po drzavi, ker jih ni ucila o t.i. dejanskih zivljenskih receh npr izracunu dohodnine?

ZDoh-1 je nekak bolj naloga tipa "Janez ima 10 jabolk. Tina ima 20 jabolk. Koliko pantomimikov gre v fičota, če je površina bucikine glave 6mm^2?" kot pa matematika.

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

dice7 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

bi rekel da kar večina

Si eden od tistih, ki se dolgocasijo pri matematiki, cez nekaj let pa pljuvajo po drzavi, ker jih ni ucila o t.i. dejanskih zivljenskih receh npr izracunu dohodnine?


Dolgočasenje gor ali dol, še vedno je prekleto dobro vprašanje ZAKAJ se v srednji šoli vsak dijak ne uči o izračunu dohodnine, sestavi plače, ipd?

Učimo pa se nekaj tako malo pomembnega za večino kot je recimo SIN in COS... Večina nas dobiva plače, le redki pa potrebujemo znanje o sin/cos na delovnih mestih...

Ne ucijo se zaradi mentalitete.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

AndrejO ::

Mato989 je izjavil:

dice7 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

bi rekel da kar večina

Si eden od tistih, ki se dolgocasijo pri matematiki, cez nekaj let pa pljuvajo po drzavi, ker jih ni ucila o t.i. dejanskih zivljenskih receh npr izracunu dohodnine?


Dolgočasenje gor ali dol, še vedno je prekleto dobro vprašanje ZAKAJ se v srednji šoli vsak dijak ne uči o izračunu dohodnine, sestavi plače, ipd?

Ne vem, no. Ulomke in decimalna števila se mislim, da obdela že v osnovni šoli. V srednji se nekako pričakuje, da to že obladaš.

jype ::

Mato989> Sorodniki/starši ki so jih sproducirali ali pa evtanazija :)

LuiIII ::

Pri vseh stvareh, ki se tičejo javnih financ aka. proračuna, pa je potrebno vedeti, da slabše kot gre gospodarstvu, manj bo denarja. To je osnovni zakon. Seveda se da zadeve kratkoročno zglihati in optimizirati, a samo do neke meje. Dolgoročno pa je zadeva taka, da bi morali imeti visoko gospodarsko rast in to dolgo časa, da bi lahko pokrivali vedno večjo natalitetno razliko in stroške, ki jih le ta prinaša.
Ne razumem pa zakaj bi morali kaznovati (nekako tak je sedaj predlog) tiste, ki se odločamo za samoplačniške storitve. Tisti, ki se zdravimo samoplačniško namreč dejansko krajšamo čakalne vrste in smo pripravljeni dvakratno plačevati za svoje zdravje. Žal je tako, da če želiš biti specialistično pregledan v doglednem času, moraš danes seveda plačati. Pa tega, verjemite mi, ne delam rad.
Me prav zanima koliko časa in koliko bi stal alternativni, privatni (hm recimo mu zadružni) zdravstveni sistem? No vprašanje je predvsem koliko ljudi bi moralo participirati?
««
28 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21134249 (25102) lolipop2
»

V Sloveniji zaradi visokih davkov težje doseči finančno neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9714619 (10767) gruntfürmich
»

Koliko ljudi bi plačevalo davke, če bi le tej bili prostovoljni? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11817261 (14551) Looooooka
»

Trošarine - ko bodo državo držali pokonci reveži (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223492 (21723) bosmla

Več podobnih tem