» »

Zdravstvena reforma - diskriminacija na podlagi prihodkov

Zdravstvena reforma - diskriminacija na podlagi prihodkov

Temo vidijo: vsi
««
10 / 31
»»

xmetallic ::

BlaY0 je izjavil:

Nisi vkomponiral cajta ki ga porabiš za pripravo/zaužitje tega kosila. Če se vrnemo v USA, je to $10.


In elektrike, vode, ki se pri tem porabi.

solatko ::

Sami ekonomski geniji, ni kaj.
Delo krepa človeka

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:

Ne, če hočeš živet dlje se ne bašeš vsak dan z junk foodom, ki je povrhu vsega dražji od kvalitetne, zdrave hrane.


A kemično obdelan piščanc iz walmarta je zdrav? Dej ne si izmišljevat stvari no. Zdravo živet ne pomeni it v trgovino in kupit juho v vrečki al omako za makarone iz vrečke. Zdravo kosilo zahteva precej denarja. V ZDA kjer je vse kemijsko obdelano je zdrava hrana še toliko dražja. Ne vem na katerem planetu živiš ampak na Zemlji je največji strošek hrana.

Pa tudi če povzamemo tvojo sicer nepravilno teorijo, da lahko zdrav obrok narediš za par dolarjev... kako boš otrokom plačal šolanje? Od kod boš potegnil 75 000$, če imaš komaj denarja da se "zdravo" prehranjuješ? V Sloveniji se s tem ljudje ne rabijo ukvarjat ker šolanje plačuje država. V ZDA je zgodba drugačna in ko všteješ še te dodatne stroške boš videl da je 900$ socialne v ZDA slabše kot 250EUR v slovenskem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

TESKAn ::

Pa tudi če povzamemo tvojo sicer nepravilno teorijo, da lahko zdrav obrok narediš za par dolarjev

Za par dolarjev (oz. enako dolarjev) lahko narediš bolj zdrav obrok, kot je kupček plastike, ki ti ga servirajo v McDonaldsu pod oznako "food".
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

xmetallic ::

TESKAn je izjavil:

Pa tudi če povzamemo tvojo sicer nepravilno teorijo, da lahko zdrav obrok narediš za par dolarjev

Za par dolarjev (oz. enako dolarjev) lahko narediš bolj zdrav obrok, kot je kupček plastike, ki ti ga servirajo v McDonaldsu pod oznako "food".


Naredi za 2$ zdrav obrok ki bo enako kaloričen in zasiten kot 2 cheeseburgerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

NikolormousB ::

A se zajebavaš? Gor sem ti napisal primer takšnega obroka. Celo z mesom, ki je na kalorijo bistveno dražje kot polnovredna škrobna živila. Lahko si skuhaš ričet z zelenjavo za 1€, če ti je cilj najnižja cena.

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:

A se zajebavaš? Gor sem ti napisal primer takšnega obroka. Celo z mesom, ki je na kalorijo bistveno dražje kot polnovredna škrobna živila. Lahko si skuhaš ričet z zelenjavo za 1EUR, če ti je cilj najnižja cena.


Česa ne poveš. Ričet za 1EUR. A to daš sam vodo v lonc al kako? Za skuhat ene makarone z omako rabiš več kot 1EUR, vsaj 4EUR. Kilogram piščančjih prs je 5EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

thramos ::

Kilogram mletih odpadkov, ki mo v McD rečejo meso, pa trikrat manj. Ne seri no, za en evro dobiš kg riža, kar je več kot 1k kcal. Zdrava hrana doma je smešno poceni, če odmisliš čas priprave, pa še potem je ponavadi ceneje kot zunaj.

xmetallic ::

thramos je izjavil:

Kilogram mletih odpadkov, ki mo v McD rečejo meso, pa trikrat manj. Ne seri no, za en evro dobiš kg riža, kar je več kot 1k kcal. Zdrava hrana doma je smešno poceni, če odmisliš čas priprave, pa še potem je ponavadi ceneje kot zunaj.


A boš vsak dan jedu riž, brez priloge? Če grem jest v McDonalds sem za 2€ sit. Če grem kuhat doma pod 6€ ne pridem skozi. Če upoštevamo da ne jem golih testenin, riža.

NikolormousB ::

No evo, se bom potrudil, ker bo mogoče komu prišlo prav, da ne bo verjel "junk food je najcenejša hrana" nebulozam.

Cene iz mercator spletne trgovine brez iskanja akcijskih cen in posebnih popustov.

100g ješprena - 0,086€
50g fižola - 0,179€
100g čebule - 0,053€
150g krompirja - 0,035€
100g korenja - 0,079€
Žlica olja - 0,019€

Glavne sestavine te pridejo kot pol evra. Malo soli, začimbe in stroški priprave nanesejo mogoče 20 centov. Tak obrok ima cca. 800 kalorij, veliko vlaknin in precej optimalno razmerje med makrohranili.

A boš vsak dan jedu riž, brez priloge?


Ne, ješ raznoliko zdravo hrano namesto vsak dan 2 čizburgerjev.

Smrekar1 ::

xmetallic je izjavil:


2. Ko plačaš davek ti od teh 1200$ ne ostane preveč.


Preveč res ne, ampak če si na minimalcu imaš po davkih in transferjih pri nji (in še kje) več kot si imel pred njimi.

Če živiš sam s 14k$ letno plačaš 365 dolarjev davka na dohodek, en dolar na dan.

http://taxfoundation.org/article/2016-t...

Preveč res ni, ampak ne moreš trditi, da ti davek na dohodek v ZDA v opisanem primeru pobere odločen delež dohodka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

thramos ::

xmetallic je izjavil:


A boš vsak dan jedu riž, brez priloge? Če grem jest v McDonalds sem za 2€ sit. Če grem kuhat doma pod 6€ ne pridem skozi. Če upoštevamo da ne jem golih testenin, riža.


A boš vsak dan žru čize v meku? Pa glede sitosti je hrana v McDju katastrofa glede na kalorično vrednost.

No, zgoraj ti je napisal, kakšna je cena obroka, ki si ga pripraviš doma. Če prišteješ znesek še za dvakrat 33g mesa, ki ga dobiš v čizu po tvojih 5 € na kg mesa (pa je bistveno nižje) in za rezini sira, je še vedno bistveno ceneje.

gruntfürmich ::

xmetallic je izjavil:

Hecno kako poveličujete ameriško zdravstvo ko pa je splošno znano da te pustijo crknit če nimaš zavarovanja. Prevoz z reševalnim vozilom stane 400$. Ko je potreben prevoz s helikopterjem ga mnogi zavrnejo, ker si ga ne morejo privoščit.

a v sloveniji pa te ne pustijo crkniti? poglej roke za 'nujne' operacije, 'nujne' preglede. poglej kaj je vključeno v zdravstveno zavarovanje. poglej koliko zanjga plačujemo preko krpanja minusov.
en sam nateg, hkrati pa raja meni da še ni tako hudo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TESKAn ::

A boš vsak dan žru čize v meku?

+ če se prehranjuješ v McD, boš v nekaj mescih postal težek porabnik zdravstvenih storitev.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Invictus ::

Za ljubitelje McDonnaldsa priporočam ogled filma

Super Size Me
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Mmmmmm ste me lačnega naredili. Grem na enga Rostija.
|HP EliteBook|R5 6650U|

krneki0001 ::

TESKAn je izjavil:

Pa tudi če povzamemo tvojo sicer nepravilno teorijo, da lahko zdrav obrok narediš za par dolarjev

Za par dolarjev (oz. enako dolarjev) lahko narediš bolj zdrav obrok, kot je kupček plastike, ki ti ga servirajo v McDonaldsu pod oznako "food".


Pa ne v USA. Tam so sicer poceni zrezki v trgovinah. Ampak, ko jih daš iz tiste plastike pa smrdijo tok, da sem jih stran vrgel in šel v KFC na kosilo.

LeQuack ::

gruntfürmich je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Hecno kako poveličujete ameriško zdravstvo ko pa je splošno znano da te pustijo crknit če nimaš zavarovanja. Prevoz z reševalnim vozilom stane 400$. Ko je potreben prevoz s helikopterjem ga mnogi zavrnejo, ker si ga ne morejo privoščit.

a v sloveniji pa te ne pustijo crkniti? poglej roke za 'nujne' operacije, 'nujne' preglede. poglej kaj je vključeno v zdravstveno zavarovanje. poglej koliko zanjga plačujemo preko krpanja minusov.
en sam nateg, hkrati pa raja meni da še ni tako hudo...


Exactly.
Quack !

NikolormousB ::

krneki0001 je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Pa tudi če povzamemo tvojo sicer nepravilno teorijo, da lahko zdrav obrok narediš za par dolarjev

Za par dolarjev (oz. enako dolarjev) lahko narediš bolj zdrav obrok, kot je kupček plastike, ki ti ga servirajo v McDonaldsu pod oznako "food".


Pa ne v USA. Tam so sicer poceni zrezki v trgovinah. Ampak, ko jih daš iz tiste plastike pa smrdijo tok, da sem jih stran vrgel in šel v KFC na kosilo.


Nehite bluzit no kako je v USA meso plastično. Imajo sicer malo bolj liberalno zakonodajo glede prehrane živine in mogoče malo manj nadzora v določenih točkah. Po drugi strani pa imajo v trgovinah ogromno izbiro in zahtevne kupce, ki brez pardona zahtevajo denar nazaj, če izdelek ni tak kot je treba.

V vsakem primeru je zrezek iz mesnice precej boljša izbira kot pleskavica v čizu ali "piščanec" v chicken nugetih.

krneki0001 ::

Sej ni noben rekel da ni sveže meso boljše. Samo cena svežega nepakiranega mesa ni 3 ali 5 dolarjev ampak 10 do 16. Vsaj pred dvema mesecema v Aatlanti je bla taka cena. Pakirano je pa od 2 dolarja naprej za 4 zrezke v platični pakungi.

NikolormousB ::

Pakirano je pa od 2 dolarja naprej za 4 zrezke v platični pakungi.


No vidiš. 0,5€ na obrok zraven.

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:

Pakirano je pa od 2 dolarja naprej za 4 zrezke v platični pakungi.


No vidiš. 0,5EUR na obrok zraven.


Če ti ustreza "zdrava" plastična hrana. Nič drugačna od mcdonaldsa. Velika razlika je že med piščanci v naših trgovinah in tistim doma vzrejenim brez aditivov. Kaj šele kakšen kemijsko obdelan piščanec. Priporočam če boste imeli kdaj priložnost jesti doma vzrejenega piščanca le tega probate. Razlika je kot dan in noč.

Nekateri očitno nič ne date na okus in jeste vse kar je in ni užitno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

NikolormousB ::

Nekateri očitno nič ne date na okus in jeste vse kar je in ni užitno.


Je reku nekdo, ki bi raje cele dneve jedel čizburgerje iz mcdonaldsa kot konkretno hrano :)

Če ti ustreza "zdrava" plastična hrana. Nič drugačna od mcdonaldsa. Velika razlika je že med piščanci v naših trgovinah in tistim doma vzrejenim brez aditivov. Kaj šele kakšen kemijsko obdelan piščanec.


Kakšen kemično obdelan piščanec? V enega od zgornjih obrokov sem dal goveje zrezke v drugem pa sploh ni mesa. Pomoje je že čas da nehaš pisat nesmisle.

Kompleten obrok s solato, dodatno porcijo zelenjave in polnovrednim škrobnim živilom za osnovo ni niti podobno čizburgerjem iz mcdonaldsa.

Če ti po vsem napisanem še vedno ni jasno, da je lahko zdrava, kvalitetna hrana bistveno cenejša od mcdonaldsa, ti težko pomagam.

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:

Nekateri očitno nič ne date na okus in jeste vse kar je in ni užitno.


Je reku nekdo, ki bi raje cele dneve jedel čizburgerje iz mcdonaldsa kot konkretno hrano :)

Nikoli nisem zapisal da jaz osebno jem v mcdonaldsu. Vem pa da je hrana tam zelo zasitna in še poceni. 2EUR v mcdonaldsu v primerjavi z 6EUR za doma pripravljen obrok + čas za pripravljanje + čas za pomivanje.

NikolormousB je izjavil:


Kakšen kemično obdelan piščanec? V enega od zgornjih obrokov sem dal goveje zrezke v drugem pa sploh ni mesa. Pomoje je že čas da nehaš pisat nesmisle.

Kompleten obrok s solato, dodatno porcijo zelenjave in polnovrednim škrobnim živilom za osnovo ni niti podobno čizburgerjem iz mcdonaldsa.

Če ti po vsem napisanem še vedno ni jasno, da je lahko zdrava, kvalitetna hrana bistveno cenejša od mcdonaldsa, ti težko pomagam.


Ja opredeli se že enkrat. A boš filozofiral o poceni in "zdravi" ameriški hrani v walmartu ali o slovenski? Zadnjih nekaj postov nas prepričuješ da v USA za malo denarja ješ zdravo hrano. Kemijsko obdelan piščanec ni zdrava hrana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

NikolormousB ::

Vem pa da je hrana tam zelo zasitna in še poceni.


Ima veliko kalorij, to je pa vse. Pa precej dražja je kot kvalitetna doma pripravljena hrana. Da ne govorimo o posledicah, ki jih dolgoročno prehranjevanje izključno s čizburgerji pusti na telesu.

Ja opredeli se že enkrat. A boš filozofiral o poceni in "zdravi" ameriški hrani v walmartu ali o slovenski? Zadnjih nekaj postov nas prepričuješ da v USA za malo denarja ješ zdravo hrano. Kemijsko obdelan piščanec ni zdrava hrana.


Moje "filozofiranje" sta 2 konkretna obroka s konkretnimi cenami iz slovenskih trgovin. Cene živil so v USA podobne, ob cente se ne mislim spotikati.

Pa če že ne moreš mimo tega tvojega piščanca, ki ga nikjer nisem omenjal. Mi lahko prosim poveš:
- Kako točno je kemijsko obdelan in kako to vpliva na tvoje zdravje. Bi prosil tudi za kak kredibilen vir.

- Po katerih kriterijih je obrok iz polnovrednih rastlinskih živil z dodatkom pakiranega mesa enakovreden dvema čizburgerjema. Prosim za razlago, kako je kosilo z uravnoteženim razmerjem makro hranil, konkretno porcijo vlaknin in ogromno fitokemikalij primerljivo s tem: http://www.calorieking.com/foods/calori...

thramos ::

xmetallic je izjavil:

Vem pa da je hrana tam zelo zasitna in še poceni. 2EUR v mcdonaldsu v primerjavi z 6EUR za doma pripravljen obrok + čas za pripravljanje + čas za pomivanje.


Ne, ni nasitna. Osebno sem po dveh čizih veliko hitreje lačen, kot pri kakšni drugi hrani istih kalorij. In kot ti je blo že parkrat napisano, je obrok z podobno sestavo makro in neprimerno boljšo mikrohranil cenejši.

cesnja ::

Izrazito offtopic, ampak se nanaša na omenjeno ceno kalorij: http://www.mrmoneymustache.com/2012/03/...

LeQuack ::

Vsekakor ni nasitna. Lahko pojem dva Big Maca s pomfrijem, zaužil sem nekje 1300 kalorij, lačen sem pa še vedno.
Quack !

krneki0001 ::

Men žaganje iz mcdonaldsa sicer ni všeč, ampak če sem lačen in za nekaj na hitro so 2 navadna hama, mali pomfri in mala kokakola dovolj da se polno najem za cel dan.

BlaY0 ::

NikolormousB je izjavil:


Ne, do smrti dobivaš penzijo, tako kot pri nas.

V USA imajo zavarovalnice vse to preračunano in točno vedo kolikšen naj bi bil minimalni prispevek nekoga za katerega se predvideva da bo živel 75 let (potencialni revež). Če hočeš živeti dlje, moraš zaslužiti več, da si lahko višje prispevke plačuješ. Skratka plačuješ si čas. Pozabi princip vzajemnosti in solidarnosti, tega tam ni. Vnaprej plačuješ toliko, kolikor želiš kasneje dobivati ven. Na koncu se lahko odločiš sam... ali boš dobival $200 rente mesečno naslednjih 10 let ali pa $50 mesečno do konca življenja.

NikolormousB ::

BlaY0 ::

S tem pokriješ najemnino pa prašek za umazane štumfe prat...

krucymucy ::

SeMiNeSanja je izjavil:


In mislim, da nima smisla govoriti o tem, koliko prispevaš v zdravstveno blagajno. Če te zneske za zadnjih 10 let sešteješ, ti ne bodo pokrili niti polovico stroškov ene malenkost bolj zapletene operacije in rehabilitacije po njej. Vsi bi se radi obnašali, da nevemkaj prispevamo ampak realnost pa je na koncu še vedno taka, da brez solidarnosti tudi največji plačnik ne pokrije sam svojih zdravstvenih stroškov, če se mu kdaj na slabše obrne. Vse to deluje samo zato, ker je ogromno ljudi, ki so solidnega zdravja in teh storitev ne koristijo. Žal pa se ta množica 'zdravih' zaradi staranja populacije zmanjšuje in računica se nekako noče iziti.


Ne?
Sem pogledal za prejsnji mesec.
V zdravstveno blagajno sem prispeval ~700€.
Zdravstvene storitve spet niso tako zelo drage, sem imel pred dvemi leti dokaj hudo nezgodo in sem dobil informativni racun.

NikolormousB ::

BlaY0 je izjavil:

S tem pokriješ najemnino pa prašek za umazane štumfe prat...


Malo prej si rekel, da državna penzija v USA ne obstaja.

O višini prejemkov smo se pa že prej pogovarjali. Niso visoki, ne. Če bi ustrezno obdavčili bogate, bi lahko bili bistveno višji.

LeQuack ::

NikolormousB je izjavil:

BlaY0 je izjavil:

S tem pokriješ najemnino pa prašek za umazane štumfe prat...


Malo prej si rekel, da državna penzija v USA ne obstaja.

O višini prejemkov smo se pa že prej pogovarjali. Niso visoki, ne. Če bi ustrezno obdavčili bogate, bi lahko bili bistveno višji.


Nikol ne boš ustrezno obdavčil bogate (tiste res bogate), ker oni določajo pravila.
Quack !

gus5 ::

gus5 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Američani imajo idealen zdravstveni sistem, vsak sam zase poskrbi in to je to.
Idealen zdravstveni sistem, v katerem za (profitno usmerjeno) zdravstvo namenijo 17% BDP in gre večina prispevkov iz žepa bolnika po načelu če-nimaš-denarja-crkni? In v katerem je več deset milijonov ljudi brez osnovnega zavarovanja?
My bad. V ZDA namenijo več javnih sredstev za zdravstvo kot v RS, in sicer 8,26% BDP, v RS pa 6,6%. Kljub temu Američani iz svojega žepa namenijo več sredstev kot Slovenci – več kot polovico, v RS 'le' 29% vseh stroškov –, saj je zdravljenje v ZDA v sled deregulacije in liberalizacije zdravstvenega sistema, temelječega na profitnem usmerjenem zasebništvu, dražje kot v RS. Dražje in posledično nedostopno več deset milijonom državljanom.

RS se slabše odreže tudi v primerjavi z VB. V obeh državah namenijo enak delež sredstev za zdravstvo (9,1% BDP), a britanska vlada nameni odstotek več denarja za zdravstvo kot slovenska. Kakorkoli obrneš, slovenski zdravstveni sistem je podhranjen. Če bi želeli izboljšati stanje v zdravstvu in se primerjati s sistemi v Avstriji, Nemčiji, Franciji, bi morali (med drugim) nameniti 2,5% BDP več sredstev za zdravstvo: 11,5% BDP - država bi financirala sistem v višini 9% BDP, državljani pa v višini 2,5%.

Mr.B ::

gus5 je izjavil:

gus5 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Američani imajo idealen zdravstveni sistem, vsak sam zase poskrbi in to je to.
Idealen zdravstveni sistem, v katerem za (profitno usmerjeno) zdravstvo namenijo 17% BDP in gre večina prispevkov iz žepa bolnika po načelu če-nimaš-denarja-crkni? In v katerem je več deset milijonov ljudi brez osnovnega zavarovanja?
My bad. V ZDA namenijo več javnih sredstev za zdravstvo kot v RS, in sicer 8,26% BDP, v RS pa 6,6%. Kljub temu Američani iz svojega žepa namenijo več sredstev kot Slovenci – več kot polovico, v RS 'le' 29% vseh stroškov –, saj je zdravljenje v ZDA v sled deregulacije in liberalizacije zdravstvenega sistema, temelječega na profitnem usmerjenem zasebništvu, dražje kot v RS. Dražje in posledično nedostopno več deset milijonom državljanom.

RS se slabše odreže tudi v primerjavi z VB. V obeh državah namenijo enak delež sredstev za zdravstvo (9,1% BDP), a britanska vlada nameni odstotek več denarja za zdravstvo kot slovenska. Kakorkoli obrneš, slovenski zdravstveni sistem je podhranjen. Če bi želeli izboljšati stanje v zdravstvu in se primerjati s sistemi v Avstriji, Nemčiji, Franciji, bi morali (med drugim) nameniti 2,5% BDP več sredstev za zdravstvo: 11,5% BDP - država bi financirala sistem v višini 9% BDP, državljani pa v višini 2,5%.

V redu, potem pa povej, da se boš odrekel še mari kateri socialni (pravici v zdravstvu), ki si jo imel do sedaj... Pa misliš da samo dvig reši problem, ki ga imate z zdravstvom v Sloveniji...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr.B ::

Evo, sedaj veste zakaj boste več plačevali... pa še sedaj so krepko nad povprečjem, pa tudi bruto znesek raste...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

LeQuack ::

Brez skrbi, čez 1 leto bodo tako zdravniki kot Štrukelj spet grozili s stavko in hoteli večje plače, mark my words. Panično bodo krilili z rokami, da že desetletje in več niso dobili višjih plač in sindikalisti bodo mahali okoli z nekim ponarejenim plačilnim listom in se sklicevali na nizko osnovno plačo.
Quack !

solatko ::

Seveda vsi veste kakšna je plača zdravnika - začetnika, tako kot imajo policisti dobre plače, pa medicinske sestre, pa varnostniki,..... Le kaj hočejo svojat pokvarjena, nehvaležna, naj bojo raje zadovoljni, da imajo službe, da so te za nedoločen čas, pa še odpoved ne dobi ravno veliko zaposlenih v JU in JS.
Delo krepa človeka

krho ::

xmetallic je izjavil:

Velika razlika je že med piščanci v naših trgovinah in tistim doma vzrejenim brez aditivov. Kaj šele kakšen kemijsko obdelan piščanec. Priporočam če boste imeli kdaj priložnost jesti doma vzrejenega piščanca le tega probate. Razlika je kot dan in noč.


Sem probal. Mi ni všeč. Uni iz trgovine ima mehko meso.. Tisti doma je tako čvrst in "gumjast" da bi ga najraje vrgel psu.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

krho ::

xmetallic je izjavil:

Nikoli nisem zapisal da jaz osebno jem v mcdonaldsu. Vem pa da je hrana tam zelo zasitna in še poceni. 2EUR v mcdonaldsu v primerjavi z 6EUR za doma pripravljen obrok + čas za pripravljanje + čas za pomivanje.

Sorry big mac meni.. big mac + velik po,mfi + 0,5l cocacole je mislim, da nekje okoli 5,5EUR po kalorijah je to
495kcal + 470kcal + 210kcal = 1175kcal.. aka malce več kot 50% priporočenega dnevnega vnosa. S to razliko, da bom če 2 h že gledal, kaj bom pojedel, ker bom zopet lačen!

Če si doma naredim govejo/zelenjavno juho + zrezek + krompir in solato bom sit dalj časa kot 2h, po kalorijah bo precej podobno onemu zgoraj.

Povprečni znesek, ki ga dam za hrano pripravljeno doma na osebo je cca 50EUR/mesec s tem, da so v tem znesku tudi piškoti ipd.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

krneki0001 ::

Tole je nakladanje, ker 50 evrov na mesec na osebo je drastično premalo, al pa stalno ješ zanič "konponente" v tej hramni.
Moji starši imajo farmo piščancev, posledično imamo piščančje meso zastonj. Ker je doma kmetija, imamo tudi kr nakaj zelenjave in sadja zastonj. Pa kot štiričlanska familja damo na mesec nekje vsaj 70 evrov na osebo za hrano.
Res pa da tisto kar kupujemo, kupujemo samo kvalitetno in izbrano hrano, vključujoč resnično ogromno sadja, tudi eksotičnega, kot so pasijonke, rdeče banane, papaja, mango, ananas,..., poleg standardnega kot so granatna jabolja, navadna jabolka, hruške,... in še recimo zmrznjenih malin, ribeza, borovnic,..., ker se za otroka držimo načela vsaj 5 različnih kosov sadežev na dan. In to se tudi na otroku pozna, ker je izredno malo bolan. Recimo da obiščemo mogoče enkrat na leto zdravnika, pa prej 1x na dve leti.

xmetallic ::

krho je izjavil:


Sem probal. Mi ni všeč. Uni iz trgovine ima mehko meso.. Tisti doma je tako čvrst in "gumjast" da bi ga najraje vrgel psu.


Pol pa ne futrate dobr te piščance.

krho je izjavil:


Sorry big mac meni.. big mac + velik po,mfi + 0,5l cocacole je mislim, da nekje okoli 5,5EUR po kalorijah je to
495kcal + 470kcal + 210kcal = 1175kcal.. aka malce več kot 50% priporočenega dnevnega vnosa. S to razliko, da bom če 2 h že gledal, kaj bom pojedel, ker bom zopet lačen!

Če si doma naredim govejo/zelenjavno juho + zrezek + krompir in solato bom sit dalj časa kot 2h, po kalorijah bo precej podobno onemu zgoraj.

Povprečni znesek, ki ga dam za hrano pripravljeno doma na osebo je cca 50EUR/mesec s tem, da so v tem znesku tudi piškoti ipd.


2x cheesburger = 600 cal + pomfri = 1k cal za 3.5EUR. Coca cole ne rabiš. Imaš vodo.

Druga zadeva je pa tudi okus posameznika. Lahko da ričet nardiš za 2EUR. Sam ne boš to jedel vsak dan? Ne vem kaj vi kuhate ampak če ješ mal boljšo hrano in ne 4x na teden segedin z 50EUR na osebo ne prideš čez. Moj izračun je v porprečju 8EUR na dan za dve osebi. Sem je všteta hrana, pijača, mleko, kruh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

krho ::

Evo jedilnik prejšnjega tedna.
* zajčja juha z vlitimi nudlni, piščančji file, pire, solata sladko zelje
* ješprenj, kruh
* zajčja juha z vlitimi nudlni, skutni štruklji
* kašnata repa, kruh
* jabolčni štruklji
* rižota z pišančjimi bedri, solata zelena
* goveja juha, tenstan krompir, pohan piščanec, solata sladko zelje

Predprejšnji teden:
* zajčja juha z nudlni, meso iz juhe, pire, solata sladko zelje
* zajčja juha z nudlni, makaroni s tunino
* piščančji file v rižoti, rdeča pesa
* zajčja juha, pire, puranov zrezek, rdeča psa, kislo zelje
* juha, pica (domača)
* rižev narastek
* juha, pišančji file v vinski omaki, v pečici pečen krompir, kislo zelje
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

xmetallic ::

krho je izjavil:

Evo jedilnik prejšnjega tedna.
* zajčja juha z vlitimi nudlni, piščančji file, pire, solata sladko zelje
* ješprenj, kruh
* zajčja juha z vlitimi nudlni, skutni štruklji
* kašnata repa, kruh
* jabolčni štruklji
* rižota z pišančjimi bedri, solata zelena
* goveja juha, tenstan krompir, pohan piščanec, solata sladko zelje


To je vse kar ste jedli v petek (predvidevam da vsaka vrstica predstavlja en dan v tednu)?

Zjutraj zajtrk, ob 12 v restavracijo na kosilo, ob 17 kosilo doma, ob 21 po športanju še en obrok. Boljša polovica podobno le da ona spusti zadnji obrok. Doma imam 3 obroke dnevno, boljša polovica 2. Niti v teoriji ne prideva čez mesec z 50EUR na osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

krho ::

Ok, dobr no. Za zajtrk je ponavadi kruh, maslo med/marmelada, mleko, Včasih se skuha kaj mlečnega.
Večerja se ponavadi ne. JE kosilo ob 17h.
Pa v službi malica.
Ja vsaka vrstica predstavlja en dan v tednu, opisano je bilo pa kosilo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

NikolormousB ::

Lahko da ričet nardiš za 2EUR.


Ričet narediš za manj kot 1€.

Sam ne boš to jedel vsak dan?


Ne. Zato pa skuhaš vsak dan kaj drugega.

ampak če ješ mal boljšo hrano in ne 4x na teden segedin z 50EUR na osebo ne prideš čez.


Prideš. V resnici je najboljša hrana najcenejša. Ampak tukaj niti ne primerjamo najboljše hrane in obroka za pod 1€. Primerjamo poceni zdravo hrano z 2 čizoma.

nurmaln ::

ajd dobr, a lahko brez treh strani jedilnikov?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

xmetallic ::

NikolormousB je izjavil:


Prideš. V resnici je najboljša hrana najcenejša. Ampak tukaj niti ne primerjamo najboljše hrane in obroka za pod 1€. Primerjamo poceni zdravo hrano z 2 čizoma.


Hrana ki jo ti dojemaš kot najboljšo ni nujno tudi najboljša ostalim. Lahko je segedin 50 centov sam če jaz tega ne jem mi to prav nič ne pomaga.
««
10 / 31
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev dodatnega zavarovanja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21136943 (27796) lolipop2
»

V Sloveniji zaradi visokih davkov težje doseči finančno neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9716001 (12149) gruntfürmich
»

Koliko ljudi bi plačevalo davke, če bi le tej bili prostovoljni? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11818454 (15744) Looooooka
»

Trošarine - ko bodo državo držali pokonci reveži (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10224156 (22387) bosmla

Več podobnih tem