» »

Kateri brezžični usmerjevalnik?

Kateri brezžični usmerjevalnik?

matobeli ::

Pozdravljeni,

domače omrežje potrebuje nadgradnjo na eno izmed bolj modernih tehnologij.
Iščem:
-cenovno ugodno cca 50€ +- kar bo treba
-dual band 2.4G+5G
-Giga WAN/LAN
-Antene? 2-3-4-45?
-Fino bi blo imet Guest account

Minimalno bo v njem prenosnik (wifi-ac), stacjonarc (LAN, mogoče tudi ac, da se rešim kabla), NAS (LAN), TV(wifi ali LAN), 2x smartphone (wifi-n)
Predvsem se mi gre da bi dosegal višje hitrosti prenosa iz NASa na prenosnik in da bi prenosnik umaknil iz 2.4G nasvinjanega omrežja (blokovsko stanovanje) na 5G. In neke normalne hitrosti streamanja na TV (NAS=DLNA)

Ima kdo kakšno priporočilo? Koliko anten je fino imet?

Pa še za konec, na trenutnem routerju, TP-Link ND1043ND v2 dosegam hitrosti cca 12MB/s iz NASa (synology). Pa se mi zdi kar precej premalo, glede na to da naj bi router ponujal 300Mbps, oziroma z neko turbo funkcijo celo 450Mbps.

Kanale sem že menjal na enega ki je skoraj neosvinčen.

popster ::

Tak na katerega bos lahko namestil oziroma ze ima openwrt?

matobeli ::

Ubistvu ne vem če se mi da ukvarjat z openwrt.

Blazno velik funkcij ne potrebujem, edin če je performance precej boljši bi se mogoče to spravil postavljat.

BorutK-73 ::

popster ::

Ubistvu ne vem če se mi da ukvarjat z openwrt.

zato pa smo ljudje ki se nam da ukvarjat z openwrt, vidim da se Guest account da uspostavit..verjetno tudi ostalo lahko ustimam

xrotek ::

Pozdravljeni,

zanima me mnenje oz. strokovna razlaga glede usmerjevalnikov, namreč doma sem menjal usmerjevalnike, kateri so že 6let priklopljeni ali pa še več, priklopljena imam tako da drugi deluje kot dostopna točka. Stara routerja sta: MSI RG60SE 100mbps in Linksys WRT54GL (WIFI je vlekel zelo daleč vendar je tekel internet počasi).. dva nova sem kupil :TP-Link N TL-WR940N 450Mbps (nikamor ne vlečeta WIFI)

Zanima me strokovna razlaga po kateri logiki sta novejša TP-link slabša v povezavi wifi, ubistvu pa imata usak po 3 močne velike antene 5db, MSI pa samo eno majhno in linksys dve. In oba približno 2db močne.

Sedaj sem se odločil da kupim še dodatno ojačevalnike za wifi kateri se samo vstavijo v utičnico.
Gigabyte GA-990FXA-UD3 | AMD FX-6200 6 CPUs~3.8GHz
Palit NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB DUAL | G.Skill 2x4GB & Ballistix 2x8GB
800W CORSAIR GAMING SERIES GS800 | Grand Kama Cross 2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62981187096 (552) Zvezdica27
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166877 (31770) hojnikb
»

IPTV Siol TV na računalniku (žično+brezžično)

Oddelek: Omrežja in internet
163975 (3101) Tiash
»

Enajst let star WRT54GL še vedno prinaša milijone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7723696 (17566) hojnikb
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020833 (15034) broken/link

Več podobnih tem