» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
52 / 59
»»

Twixz ::

Pa dobro, ti veš da v Celju se kupi samo čips pa kokakola?

Mi je pa zanimivo, kako skupaj so zdaj cene novih in rabljenih avtov (tipa Škoda Scala, SEAT Leon, itd.). A to je zaradi zaloge ali... kaj je fora? Passat pa 40k nov. :))

Meizu ::

Zdaj ni čas za kupovanje rabljenih avtomobilov. Niti novih. Če smo čisto realni.

Twixz ::

Meizu je izjavil:

Zdaj ni čas za kupovanje rabljenih avtomobilov. Niti novih. Če smo čisto realni.


Zakaj ne? Zdajle je pomoje optimalni čas za vozila iz zaloge?

Meizu ::

Jaz mislim, da so trenutne cene za vozila na trgu popolnoma nerealne. Ampak ok, mogoče sem to samo jaz.

gruntfürmich ::

avte se kupuje zaradi potrebe, razen bebčkov obsedenih s plehom. tako da realno ni nikoli 'pravi' čas.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tomlin ::

gruntfürmich je izjavil:

avte se kupuje zaradi potrebe, razen bebčkov obsedenih s plehom. tako da realno ni nikoli 'pravi' čas.

+1
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Je pa nakup rabljenega vozila velika loterija. Jaz sem kupil vw polo za 4k e od znanca. Zdaj pa gledam cene - isti letnik, z mnogo več km, prodajajo dražje do 5k. Meni dela kot urca. Naklepanih imam 70.000km v zadnjih petih letih. Razen standardne napake - menjave zadnjih ključavnic, ker so zablokirale, drugega nisem imel. Pa še to me je prišlo samo 200e, pri privatniku, za razliko condor predračun 1000 evrov!
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Cene vozil so podivjale. Mehanik mi je rekel "pa jih kupujejo, veste, potem pa nimajo niti za slan krop"
Pa še oglaševalska politika se je spremenila. Gledam tv oglase, ne oglašujejo noben avto izpod 20k z vsemi njihovimi kvazi popusti. Še pred dvema, tremi leti so oglaševali cenejše 10k e vredne avte.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Meizu ::

Clio ti zdaj začne od 16.000 cirka dalje - to je bilo še par let nazaj vstopna cena za KIA Ceed modele npr.

tomlin ::

Pred dvema letoma sem spraševal avto hiše za novega golfa, škodo itd. Pa so mi povod ponujali samo možnost leasinga, kar bi prišlo v celoti precej več od objavljene cene. Hotel sem plačati cash, ni govora so odgovorili samo še leasing. Kako je danes ne vem, vem pa pred 15 leti avtohiša Moste, bili veseli in mi dali celo popust na gotovino!?
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

matobeli ::

Zgleda jim marže na vozila niso dovolj, rabijo tudi provizijo od sklenjenega financiranja.

In dokler lahko prodajo vse kar se pelje, šur, zakaj ne po višji ceni.

Meizu ::

Ja sam to smo mi idioti, da to sploh plačujemo. Protestantno bi morali it vsi na javni prevoz ter zamujat v službo, da damo jasno sporočilo, da je pri nas ena betonska džungla vseskupaj.

Gregor P ::

Čisto laično vprašanje, na kakšni podlagi ti lahko omejijo nakup samo na lizing oz. da ne sprejmejo denarja?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Meizu ::

Moj Polo GTI 2019 ima recimo v zavarovalniški osnovi vpisano salonsko vrednost slabih 24.000eur.

Polo GTI 2024? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

matobeli ::

Sej je logično, vmes so firme morale dat cel kup denarja v razvoj EV in ker denarja ne morajo ravno naprintat, razvoj pa ni zastonj, so videli edino možnost da dvignejo ceno izdelkom. Zdej, EV so že tako na zgornji meji cene in višje ne morejo, ostanejo samo cenejši avtomobili kki jih lahko podražijo.

Lahko bi recimo ne imeli takih dobičkov ampak se zgleda delničarji niso strinjali. En lep del podražitev je pa tudi inflacija prinesla in smo tam kjer smo.

tomlin ::

Dokaj dobra razlaga AMZS, ob priliki jih pohvalim, ker sem njihov član.
https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome...
Finančni strokovnjaki svetujejo, da se nakup z gotovino še vedno najbolj splača; ne glede na sladke, a pogosto zavajajoče obljube o nižji ceni avtomobilov ob določenem financiranju. Ob plačilu z gotovino je morda cena avta na papirju res nekaj malega višja kot cena s financiranjem, a na koncu vas bo avto s financiranjem stal vsaj 15 odstotkov več, kot če bi ga plačali z gotovino.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

solatko ::

tomlin - Lasing, krediti so prikrita državna financiranja avtomobilske industrije, potem pa se proizvajalci odločajo ali grejo v kredite brez obresti in stroškov, enake obroke cel čas plačevanja,... 1stavno je kredit Summit motors banke, ki te kredite nudi v večini držav. Ker jih je več, kot je želja kupcev po njihovem financiranju, se te krediti nudijo tudi za ostale dobrine - pohištvo, belo tehniko,.... v praktično neomejenih količinah.
Proizvajalci morajo ta denar ponucat, sicer jim zapade, prodajalci pa to izvedejo tako, da je končni izplen dovolj velik, da se ustvari nekaj profita.
Stvar poteka tako, da so določena sredstva na razpolago, če jih v letu ne pokoristijo, jih je drugo leto manj,..... zato tako tečnarjenje avtodealerjev za financiranje. Kako je lahko dražje, če pri Kia-i vzameš avto po ceniku, razdeljeno ceno na 70+ obrokov, brez stroškov financiranja in obresti? Seveda moraš počakat, da začenjo prodajat pod temi pogoji, enkrat Renault, drugič Škoda, tretjič VW,..... vedno imaš neko znamko brez stroškov financiranja. Pusti časopisne razlage, ki večinoma zamujajo ali so le delno resnične. Greš v salon in na licu mesta zveš za vse pogoje, samo poslušat moraš.
Delo krepa človeka

tomlin ::

solatko - forget it
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Mato989 ::

Meizu je izjavil:

Clio ti zdaj začne od 16.000 cirka dalje - to je bilo še par let nazaj vstopna cena za KIA Ceed modele npr.


Ja 5 let nazaj... koliko je bilo 5 let nazaj minimalna plača?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

A. Smith ::

Gregor P je izjavil:

Čisto laično vprašanje, na kakšni podlagi ti lahko omejijo nakup samo na lizing oz. da ne sprejmejo denarja?

Kolikor meni znano, banke (leasing hiše) plačajo prodajni verigi za to, da se vse prodaja samo preko njihovega kredita. Sklenejo pogodbo, prodajna veriga vzame denar in se mora držati pravil.

Mislim, da bolj je prodajalec neodvisen, manj je verjetno, da ima pogodbo za vratom in večja je verjetnost, da bo vzel gotovino.

Kar pri VW skoraj ne obstaja več, ker je Porsche Slovenija poskrbel, da ima strog nadzor nad vsemi prodajalci in nihče "ne dela kaj po svoje". Kdor se ni zadolžil in povečal salona, da prodaja vsa 4 vozila iz VAG koncerna, so mu kratko malo vzeli licenco. Če bomo VWje še kdaj kupovali na keš, bo za tem stala odločitev generalnega uvoznika.

Ampak če bodo obresti ostale visoke in bodo visoke cene posojil ljudem zasmradile avtomobilski leasing, lahko doživimo tudi to.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Bellzmet ::

Pač greš drugam. VW gre od afere itak samo še navzdol in je sedaj bistveno predrag. Pol te pa še z leasingom oberejo (zavarovanja, servisiranja,...).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

gruntfürmich ::

kaj bodo pa sosedi rekli če ne boš kupil pasata?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

m0LN4r ::

Rabljen Golf 7,5 letnik izida novega so best p/p trenutno, ce kdo isce karavana pod 20k in zanesljivost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Meizu ::

Bellzmet je izjavil:

Pač greš drugam. VW gre od afere itak samo še navzdol in je sedaj bistveno predrag. Pol te pa še z leasingom oberejo (zavarovanja, servisiranja,...).


Saj nimaš skoraj nikjer več boljših pogojev kot to. Hyundai je tudi postal predrag, KIA isto, da o japoncih ne govorim, VAG grupa je draga, francozi so vsi dragi, Opel je tudi postal drag... Edino Ferrari se še splača kupit pa Porscheja GT3RS, tem vsaj cena ne pada.

Bellzmet ::

Ja imaš prav. Upam (in se bojim tega), da Kitajci streznejo evropske proizvajalce, glede cene in opreme. Ker, če kitajcev in Tesle nebi bilo, bi se še vedno vozili v prazgodovinskih dizlih, kjer moraš pri avtu doplačati za električni pomik stekel.

kixs ::

Izgleda se rabljeni avti kar prodajajo... Nekaj sem jih imel nagledanih v rangu 20-25K€ in v roku enega tednu so bili prodani.

JeBelaCesta ::

kixs je izjavil:

Izgleda se rabljeni avti kar prodajajo... Nekaj sem jih imel nagledanih v rangu 20-25K€ in v roku enega tednu so bili prodani.

tudi sam imam tak proračun za avto...
gledam pa Kia Ceedwagon na mobile.de, bencin + avtomatik....
lep pozdrav iz višav ;-)

Meizu ::

Glej še Hjundaj i30 vagon ker je ista pašta, s tem da so enkrat eni salonsko cenejši, drugič drugi.

Baja ::

ok, torej zamenjal bi mojo 25 let staro kripo.

kolega mi ponuja golfa 5 karavana, l.2008, 320kkm, 1.9tdi, lepo ohranjen. priklop na racunalnik ne kaze nobenih napak.

je 2k fer cena?

hojnikb ::

Če samsebe izredno sovrazis, bos to kupo... v nasprotnem primeru bos pa vzel ta 2 jurja za polog in kupil avto.
#brezpodpisa

Baja ::

ma, ne rabim avta, "rabim" novo kripo za od A do B. trenutno mam golf 4 karavana, l.2000, grdo ohranjen :) je lahko slabši od tega?

tony1 ::

Seveda. Predvsem pa ni nujno, da je kaj boljši avto. Če ti stari avto dela brez je6e, ga ne menjaj za drugo staro kripo...

Baja ::

stari ma prerjaveta zadnja vrata, turbina zgleda mrknola, obratomer dela ce je dobre volje, z nekimi napakami tezi, ko bolj stopiš po gasu, ...

saj bi vozil starega dokler ne zdahne, ampak ce je ze prilika, ... bolj za to se gre. mi pa je jasno da eden pa drugi lahko jutri slovo vzame.

nekoman ::

Če je prilika ga vzami.
Golf je golf, evergreen.
Nimaš kaj falit, avto bo mlajši letnik. Pa še rjav ni, itak bi mogu dosedanjega kaj poklepat, k znajo na tehničnem pregledu težit...

Baja ::

ja, v bistvu me je bolj zanimalo ce je 2k fer cena? za oba mislim. da mi ga ne da pod ceno, pa da ga jaz ne preplačam glih nekaj.

se mi zdi boljše zdaj tole od kolega vzeti, kot pa potencialno v kratkem casu nekaj na avtonetu iskati.

hojnikb ::

za karavano niti ni kaj pretirano dobra cena, resujega sam letnik..

Ker je mk5, lahko računas, da so pragi rjasti, če pa niso, se pa bojo. Rja all around pr teh avtomobilih.

Naj te 1.9tdi ne zavede; kasnejsi letniki niso nek biser. Menjalniki tudi ne, sploh nikol servisirani.


Če si kaj pametn, bos na mk4 poflikal rjo (magar z fiberglassom pa purpenom) ali kupis druge vrate v barvi, turbinco menjal za novo (manj k 150EUR za sredico), prečekiras stevec ali enostavno menjas za drugega. Za par 100EUR spravis spet avto v tehnično izpravn pogon za naslednjih 5 let. Here, you just saved 2kEUR...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Baja ::

rjo sem pofliko sam, ja. drotpiršna, ferosan, purpena, selotejp :) ker ko sem omenil mk4 kleparjem, so bežali od mene kot da sem kužen :P

ja, ce si mehanik al pa mas vsaj delavnico pa ves kaj delas je res verjetno par 100e.

nic, bom vzejo mk5, mk4 pa za rezervo obdrzo pa ga probo do leta 30 porihtati za nedeljske voznje :D

matobeli ::

Je fer cena za ta avto.

Za zgonit bo, pa čez par let se bodo šverkoti še vedno stepli zanj za 1.5k.
Če je pa injektorje že menjal pa še tolk bolš.

tomlin ::

Baja je izjavil:

ok, torej zamenjal bi mojo 25 let staro kripo.

kolega mi ponuja golfa 5 karavana, l.2008, 320kkm, 1.9tdi, lepo ohranjen. priklop na racunalnik ne kaze nobenih napak.

je 2k fer cena?


Po mojem je cena 2k fer. Ker je pa itak kolega, se lahko zmeniš, da ti ga da na probo za kak teden, ti mu daš 1500 na roko 500 pa ob prepisu, če bo vse OK.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

gruntfürmich ::

jaz sem postal malo skeptičen do 15 let starih avtov...

v kio ceed dizel 2009 350.000km, katero sem letos prodal za 700€ ker sklopka ni prijela, sem lansko leto zmetal 3k€, pred tem pa še 2k€ zaradi razbitega sprednjega dela. pa še preostale 3 šobe so bile boge, pa podvozje slabo...

treba je vedet kdaj prenehat metat denar v stare gare.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

tony1 ::

" nic, bom vzejo mk5, mk4 pa za rezervo obdrzo pa ga probo do leta 30 porihtati za nedeljske voznje :D "

Jaz ponujam stavo: v 15 let starega Mk5 boš dal za vzdrževanje vsaj toliko kot v Mk4, le da boš 2 jurja vmes vrgel v veter.

Pridi nazaj v temo čez eno leto...

Bellzmet ::

Mah sej to se ljudje s 15+ let starimi avti samo kvazi hvalijo (trolajo) kot protiutež tistim, ki nov avto kupijo.

Blinder ::

gruntfürmich je izjavil:


v kio ceed dizel 2009 350.000km,...sem lansko leto zmetal 3k€.


Kaj pa si delal na njej, da je bilo tako drago?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

gruntfürmich ::

1× šoba, akumolator (menjan pred 2 letoma), 2× gumi izredno zaradi optike, 1× čeljust + 4× diski+ploščice, mikro jermen + vleka, tesnilo volana, plin za klimo, nastavitev ročne zavore.
za to so me vdrapnali ~2600€.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

J.McLane ::

Jaz se tudi lahko pofočkam, na 10 let starem v zadnjih dveh letih 3k € popravil. Klima najprej samo kondenzator, potem še kompresor, ene 4 x silen, sklopka, mikro jermen, diski, stabilizator, polos... Pa podvozje še vedno nekaj ni OK.

Sem si rekel nikoli več, sem zgleda do sedaj imel tako srečo, ali pa sedaj tako nesrečo. Jasno nakup v tistem korona navalu, ko ni bilo nič za dobit.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Bellzmet ::

gruntfürmich je izjavil:

1× šoba, akumolator (menjan pred 2 letoma), 2× gumi izredno zaradi optike, 1× čeljust + 4× diski+ploščice, mikro jermen + vleka, tesnilo volana, plin za klimo, nastavitev ročne zavore.
za to so me vdrapnali ~2600€.


Se pravi si zapravil več kot so isti letnik, z manj kilometrov rabljeni na avto.net. Troll ali ...

gruntfürmich ::

za nazaj je enostavno biti general in si reči da to pa ni možno. ampak takrat je pač bilo +še eno popravilo, da bo avto deloval še naslednji 2 leti...
+ še 1800EUR za karambol leto poprej.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ce menjas staro za staro, si glede vzdrzevanja priblizno na istem. Kar menjas pri 300.000km, moras priblizno enako tudi pri 100.000km. Res so pri starejsem lahko vmes tudi izredna popravila, ampak to ni izkljuceno tudi pri mlajsem.

Pri svoji 19 let stari kanti lahko recem, da bi takoj menjal za drugega, ce bi mi kdo garantiral, da bo glede vzdrzevanja tako kot pri zdajsnjem. Pa tudi ta ni brez cvetk, da se razumemo. Vendar skozi zgodovino 13 let od kar ga imam, je tega zelo malo.

J.McLane ::

Točno tako, zadeva te doleti po obrokih in v tistem trenutku se popravilo zdi smiselno, potem pa za nazaj gledaš pa vidiš da se je starih jajc bolje znebiti prej. Saj če si dolgoročni lastnik dobiš malo občutka, kaj na avtu postaja izrabljeno, pa ga prej prodaš. Če pa že v štartu kupiš rabljenega pa skasiraš točno to kar ti je prejšnji lastnik "zapustil", pa da smo si na jasnem, ne govorimo o rednem servisiranju (potrjena servisna), govorimo o izrednih okvarah, ki se pri 10-15 let starih avtih enostavno začnejo dogajat.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Blinder ::

gruntfürmich je izjavil:

1× šoba, akumolator (menjan pred 2 letoma), 2× gumi izredno zaradi optike, 1× čeljust + 4× diski+ploščice, mikro jermen + vleka, tesnilo volana, plin za klimo, nastavitev ročne zavore.
za to so me vdrapnali ~2600€.



  • 1× šoba, akumolator (menjan pred 2 letoma),

  • 2× gumi izredno zaradi optike,

  • 1× čeljust + 4× diski+ploščice,

  • mikro jermen + vleka,

  • tesnilo volana,

  • plin za klimo,

  • nastavitev ročne zavore.



A ne bi to moralo nanest na cca 1000 €? Si dal avto na popravilo na uradni servis?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija
««
52 / 59
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22124291 (1795) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17418151 (12928) zobnik
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521864 (17367) matobeli
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017666 (14520) zobnik
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328874 (24101) Heavy

Več podobnih tem