» »

Nakup rabljenega avta

Nakup rabljenega avta

Temo vidijo: vsi
««
12 / 57
»»

deltat ::

OK hvala za odgovor. Sem se malo pomiril ...:) Lep pozdrav

sandmat ::

deltat je izjavil:

Pozdravljeni,
Ali ima kdo izkušnje z Avto hišo Vič. Pri njih sem rezerviral rabljeni avto Peugeote 2008 (21000km) sedaj pa že en teden čakam na zimske gume in dokumente.


Kolega je kupil rabljenega 308 s čudežnimi 70kkm. Poleg rednega tankanja olja (hint) je šlo še kup stvari. Avto je bil "slovenskega porekla" s francosko knjižico in navodili :)

Blinder ::

KAVINSKY je izjavil:

Z solidnimi (in ozkimi) zimskimi gumami prideš daleč, še posebej če je avto lahek


Kje si pa to pobral?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

KAVINSKY ::

Si kdaj vozil Yugota po snegu? :D

Če pa gledamo moderne avte, Panda 4x4 bo prišla precej dlje od vsakega Q5 ali Q7. Je kup videotov na spletu (Subaru, Suzuki, Lada, Fiat, Dacia, Jeep...) kako se v snegu in blatu bolje odrežejo od težjih terencev.

Likalnik ::

Twixz je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Dizel in 4x4 so nuja? Živiš v hribih in narediš več kot 18k km letno?


Od 18-22k km se dela letno, živim pa v hribovitem delu države, da. :D
Pa dobro, 4x4 načeloma ni nuja :)

Utk je izjavil:

Twixz je izjavil:

Glede na to da zdaj dajem za popravila na trenutnem avtu toliko da še uredu šparat ne morem mislim da ne bom na slabšem če si kupim nekaj drugega, mlajšega (trenutno imam avto letnik 99).

Ker pa imam v planu rihtanje stanovanja in se nočem zakreditirat toliko da mi čez mesec ne bo ostalo niti za nek osnovn luksuz sem si postavil realno višino budgeta za nakup avtomobila ki ga bom uporabljal vsaj 5 let, z minimalnim tveganjem :D .

S tem ni nič narobe, ampak ta te bo definitivno prišel dražje za popravljat od česarkoli imaš iz leta 99.
Z minimalnim tveganjem? Zakaj potem gledaš 12 let stare audije na dizel s 4x4? A bi lahko našel kaj kar je bolj tvegano?


15 let star audije na dizel ;)



tudi sam sem menja, da je tale Audi jama brez dna...veliki servis bo potrebno v kratkem narediti...prav tako vprašanje glede turbine...pri teh kilometrih se hitro lahko kaj nepričakovanega naredi...

tudi sam živim v hribovitem delu državen...ampak še nisem imel 4x4...ne rabim...vsak dan naredim 100km služba in nazaj...pa vozim bencinarja....letnik 2008...stroški na leto....cca dobrih 100 evrov...olje+filter+menjava gum...glede na to da je bencinar so servisi cenejši...nobenih težav, da mi v mrazu ne bi vžgal...ko sem ga kupil...sem naredil veliki servis(200€).... zakaj diesel? itak je trenutno dražji kot benci....vsi rabljeni diesli imajo 150k+ km...? sorry ne vidim niti ene prednosti....(pa meni tudi folk že cel čas pametuje...zakaj ne kupiš diesla....zakaj že?...dolgoročno ni ceneje)

je pa res da sem kupil avto kateri mi ni niti malo všeč...katerega nisem na netu nikoli iskal...pač...znanec ga je prodajal...prvi lastnik, malo kilometrov, avto grd, nizka cena...kaj češ boljšega...stroškov nobenih....tudi sam sem obnavljal stanovanje in sem rabil nekaj kar je ugodno in bom imel minimalno stroškov z njim...ne glede na to koliko mi je avto všeč ali ne...

P.S., če boš obnavljal...ti svetujem karavana...ti bo zelo prav prišel...marsikaj boš odpeljal in pripeljal

XLapse ::

frend mi prodaja fiesto 1.25 trend (lite feltne) 2011 73.000 kilometrov, edini lastnik .. za nekje 4.5k (cene točno še nismo določili)

Mnenje o tem avtu? Razen tega da je majhen in švoh mašina, to že vem. Meni je glavno da mašina ne cedi kr tko, da ne ostanem na cesti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

p0ki ::

"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Twixz ::

Likalnik je izjavil:

Twixz je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Dizel in 4x4 so nuja? Živiš v hribih in narediš več kot 18k km letno?


Od 18-22k km se dela letno, živim pa v hribovitem delu države, da. :D
Pa dobro, 4x4 načeloma ni nuja :)

Utk je izjavil:

Twixz je izjavil:

Glede na to da zdaj dajem za popravila na trenutnem avtu toliko da še uredu šparat ne morem mislim da ne bom na slabšem če si kupim nekaj drugega, mlajšega (trenutno imam avto letnik 99).

Ker pa imam v planu rihtanje stanovanja in se nočem zakreditirat toliko da mi čez mesec ne bo ostalo niti za nek osnovn luksuz sem si postavil realno višino budgeta za nakup avtomobila ki ga bom uporabljal vsaj 5 let, z minimalnim tveganjem :D .

S tem ni nič narobe, ampak ta te bo definitivno prišel dražje za popravljat od česarkoli imaš iz leta 99.
Z minimalnim tveganjem? Zakaj potem gledaš 12 let stare audije na dizel s 4x4? A bi lahko našel kaj kar je bolj tvegano?


15 let star audije na dizel ;)



tudi sam sem menja, da je tale Audi jama brez dna...veliki servis bo potrebno v kratkem narediti...prav tako vprašanje glede turbine...pri teh kilometrih se hitro lahko kaj nepričakovanega naredi...

tudi sam živim v hribovitem delu državen...ampak še nisem imel 4x4...ne rabim...vsak dan naredim 100km služba in nazaj...pa vozim bencinarja....letnik 2008...stroški na leto....cca dobrih 100 evrov...olje+filter+menjava gum...glede na to da je bencinar so servisi cenejši...nobenih težav, da mi v mrazu ne bi vžgal...ko sem ga kupil...sem naredil veliki servis(200€).... zakaj diesel? itak je trenutno dražji kot benci....vsi rabljeni diesli imajo 150k+ km...? sorry ne vidim niti ene prednosti....(pa meni tudi folk že cel čas pametuje...zakaj ne kupiš diesla....zakaj že?...dolgoročno ni ceneje)

je pa res da sem kupil avto kateri mi ni niti malo všeč...katerega nisem na netu nikoli iskal...pač...znanec ga je prodajal...prvi lastnik, malo kilometrov, avto grd, nizka cena...kaj češ boljšega...stroškov nobenih....tudi sam sem obnavljal stanovanje in sem rabil nekaj kar je ugodno in bom imel minimalno stroškov z njim...ne glede na to koliko mi je avto všeč ali ne...

P.S., če boš obnavljal...ti svetujem karavana...ti bo zelo prav prišel...marsikaj boš odpeljal in pripeljal


Zdaj gledam SEAT 1.6 TDI FR 110 konjski motor. Poraba mala, karavan itak placa ogromno, oprema realno gledano zelo dobra, cena pa zelo ugodna pri mali kilometrini. :D

ivanuscha ::

Kateri model, Leon?

Twixz ::

Tako, SEAT Leon karavan.

Bencinarji teh modelov (karavanov) so dražji od dizlov (4-5 jurjev cca.). Sem pa od kolega mehanika izvedel, da 105 konjski motorji niso primerljivi z 110 konjskimi motorji :)

ivanuscha ::

V kakšnem smislu niso primerljivi? Dizli?

Twixz ::

ivanuscha je izjavil:

V kakšnem smislu niso primerljivi? Dizli?


Vzdržljivosti oz. kvarjenja kakor hočeš :D

ivanuscha ::

Še vedno nisi nič povedal...

Twixz ::

ivanuscha je izjavil:

Še vedno nisi nič povedal...


110 konjski modeli 1.6 dizlov pri SEAT Leonu se manj kvarijo kot 105 konjski modeli 1.6 dizlov pri SEAT Leonu.

Drugače ne znam povedat.

tomaz- ::

uuuf, tole pa je statistika.. na kolk motorjih ste to ugotovil, na treh????

D3m ::

Mene je bolj skrbelo menjava motorjev par mesecev nazaj od PSA 1.6 HDI za Crossland X, Grand Crossland X in Mokka X.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Meizu ::

tomaz- je izjavil:

uuuf, tole pa je statistika.. na kolk motorjih ste to ugotovil, na treh????


Sicer nimam podatkov in izkusenj glede specificne izjave, ni pa to seveda nic takega. Pri starejsih motorjih 2.0 CDTI od Opel Insignije (160hp) je bila hiba predcasne obrabe lezajev v menjalniku precej vecja kot pri kasneje novejsih 165hp motorjih (to seveda govorim se iz generacije J, za nove ne vem), ki so ta problem skorajda odpravili.

simplem ::

Pozdravljeni,

iščem rabljen avto in prosim za nasvet. Želje: budget do 4k EUR (raje manj), karavan/mali enoprostorec, bencinar,...to je nekak to. Za znamko mi je vseeno, iščem nekaj z najboljšim price/performance (zanesljivost, servisi,...) razmerjem. Prosim za predlog/ideje, hvala! LP!

anketar ::

fokus karavan, kej v tej smeri https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Likalnik ::

Živjo,

Renault Megane...karavan letnik 2008...bencinar...trenutno ga imam 5 let...brez težav...dela vse...prostora dovolj...sem že napisal par postov višje...če boš res gledal megane...glej da bo bencinar...baje, da se diesli kar kvarijo....

Linko ::

Mene pa nekaj zanima. Večino avtohiš/dealarjev imajo napisano nekako takole.

- pisna garancija na km.. wtf je to? A en tip je v wordu napisal "garancija" pa to potem velja? :)
- podaljšana garancija 12 mesecev - ? spet? Je kdo to koristil? Kaj imajo napisano v drobnem tisku?
- Znana celotna zgodovina vozila - a je res? Kako tole preverit?

Gledam tam 2015 peugeot 508 sw, kateri so vsi razen dveh uvoženi. Verjetno Francija..
Če tak avto peljem na podroben pregled na uraden servis, ali se dejansko vidi celotna zgodovina?
Carfax je bolj kot ne potrata denarja, ali?

hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

sandmat ::

Ti peugeoti so oddelali svoje v drugi državi. Preglej predvsem kako je bil popravljen po tem, ko je bil karamboliran. Imej 2k na strani za random popravila.

Linko ::

Se da fixno preverit km? Torej če se avto priklopi na računalnik, se vidi ali so zgonjeni km ali ne?

sandmat ::

načeloma ni čudežnega postopka, ki bi povedal, ali so kilometri pristni. Nekateri modeli shranjujejo kilometre v različne procesne enote (npr. SRS) poleg ECUja. Z dovolj igranja lahko narediš marsikaj, odvisno od sposobnosti podkozolčarskega mojstra in opreme, ki jo ima na voljo (tisto za 50€ iz ebaya, ali original od znamke).

Na koncu dneva rabljen avto kupuješ na določeno mero zaupanja.

Silvo ::

"Linko"kaj pa fali tistima dvema,ki nista uvožena?
Silvo

Pezdicek ::

Pozna kdo Avtocenter Černivec in Torkar d.o.o.?

Kolikor sem na hitro opazil, so edini ki ponujajo 2 letno garancijo na rabljen avtomobil?

Meizu ::

Preveri obvezno drobnotisk teh garancij, vecinoma gre za garancije strojeloma, kar je sicer ok ampak sam pleh in ostale stvari so iz taksnih garancij izuzete.

mulc007 ::

Kupil bi 10 let star avto z velkim prtljažnikom. Mogoče še starejšega ker bi ga potreboval samo nekaj mesecev občasno za transport in bi ga potem prodal naprej.
Klasičen karavan je prenizek in tudi če podreš zadnje zice je višina na tistem delu višja kot sam prtljažnik, kar pomeni da je razpoložljiva višina manjša.

Obstajajo takšni, kjer je višina na mestu zicov enaka višini prtljažnika in se širina ne konča pri kolesih? Zadnjih zicov niti ne rabim.

Naj dam še primer dimenzij škatle ki bi šla prtljažnik: 1,6 m dolžina, 1,4 m višina, 0,8 m širina

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mulc007 ()

hojnikb ::

VW CADDY ali kaj podobnega. 2sed ima zadaj ogromno placa.
#brezpodpisa

mulc007 ::

prenizek

hojnikb ::

potem ti druga kot kaksn kombi ne ostane..
#brezpodpisa

matobeli ::

Raven prtljažnik ob zloženih sedežih ima veliko avtov, niso pa pravilo.

Če caddy in podobni ni OK, je naslednja stopnja kakšen Traffic/Vivaro

Komot pa vzameš starega jumperja oziroma ekvivalent. V furgonski izvedbi (brez sedežev) so dost poceni in jih je veliko.

louser ::

MB A klasa je imela tako. Če še ima, ne vem.

jb_j ::

Ravno prej sem računal dajatve na uvoz avta iz tujine.

Zakaj so v Sloveniji veliko višje dajatve (skupno) na uvoz avta iz ZDA?
Kot, da ga uvoziš iz Nemčije in potem pripelješ v Slovenijo.

Mogoče bi z dumpinškimi cenami uvoznih dajatev na vozila odvzeli del uvoznega Z-evropskega trga.
In imeli boljšo konkurenco tukaj, mogoče tudi proti Reki in Trstu. (za V-evropski trg)
V-evropski trg je že tako povprečno bolj reven od EU povprečja. In zdj je take ceneje uvažat avte preko Nemčije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

ziga1990 ::

mene pa samo nekaj zanima ali so Toyote postale nezanesljive, ker ko vidim da po drugih straneh ko nekdo išče zanesljiv rabljen avto dobivajo predloge za renault,citroen,škoda,... ?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

matobeli ::

Ne, samo ljudje v resnici ne predlagajo zanesljivih avtov, ampak avte ki so poceni in jih je najceneje popravit ko gre nekaj narobe.

ziga1990 ::

matobeli je izjavil:

Ne, samo ljudje v resnici ne predlagajo zanesljivih avtov, ampak avte ki so poceni in jih je najceneje popravit ko gre nekaj narobe.


kaj ti bo poceni popravilo če te avto pusti na cesti?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Dzhimen ::

Živjo.

Zanima me ali mogoče kdo ve, koliko je vredna tista obvezna enomesečna garancija pri nakupu rabljenega avta od slovenskega prodajalca?

Kaj se zgodi če v tednu dni od nakupa gre recimo sklopka? A je to potrošni material, a je dolžen on zamenjat/krit stroške menjave, kako to gre?
Kaj pa kak menjalnik al pa kaj pri motorju, kako je s tem?

Vsaka informacija dobrodošla.

Hvala lepa že vnaprej!

Meizu ::

Ponavadi je to garancija na strojelom, torej sklopka ni del garancije, ker gre za potrosni materijal. Menjalnik ni potrosni materijal.

Dzhimen ::

Aha. Pa je ta garancija dejansko kaj vredna, kako je s tem v praksi?

Recimo kupim avto, po dveh tednih gre recimo motorček od brisalcev. Popravilo 250€, prodajalec o tem noče nič slišat. Kako situacijo rešit?

Je imel že kdo kako tako izkušnjo?

ziga1990 ::

Dzhimen je izjavil:

Aha. Pa je ta garancija dejansko kaj vredna, kako je s tem v praksi?

Recimo kupim avto, po dveh tednih gre recimo motorček od brisalcev. Popravilo 250€, prodajalec o tem noče nič slišat. Kako situacijo rešit?

Je imel že kdo kako tako izkušnjo?


V primerjavi z tovarniško garancijo ni, drugače je če veš kaj pokriva ta garancija naprej je pa vse od trgovca odvisno koliko je pošten
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

m0LN4r ::

Pri tej garanciji si vsak prodajalec izmisli nekaj drugega, naj ti da drobni tisk.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ziga1990 ::

no fantje koliko star rabljen avto je najbolje kupiti, če hočeš imeti avto dlje časa ampak ni denarja za novga?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Blinder ::

ene 15 let starega, najceneje
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ziga1990 ::

resno hočem iti na novejši avto iz mojga yarisa 2002 in ti predlagaš 2 leti mlajšega kaj pol 5-7 let?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Twixz ::

Odvisno kaj hočeš od avta :D

Jst vozim 20 let star avto, ki ima klimo, ABS, več kot 100 konjev, dizel ki ne spije 6 litrov na 100, nemški...:D. Bi si lahko privoščil novejšega ampak ga ne rabim za relacijske vožnje v službo + vikendaške ture. Še 10 jurjev ne naredim na leto.
Najdražje kar lahko crkne, stane 400€ pa še to sem zamenjal pred kratkim. Nima nobenih dragih senzorjev kot novi avti. Pridem pa z njim kamorkoli in tud vzdrževanje ni drago.

Drugače pa če misliš da rabiš novejši avto je odvisno od budgeta. Jurja še morš met rezerve za izredne dogodke. :)

ziga1990 ::

imam 3k€ razerve(popravila so draga) samo nevem koliko star model bi vzel da bi zdržal dlje časa
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MadMen ::

Kupi 4-5 let starega Yarisa, pa je.

ziga1990 ::

nope so mi grdi znotraj
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

anketar ::

««
12 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta za -+2000 evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22123506 (1010) KTr1sk
»

Fiat Bravo l.2007-2008 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17417610 (12387) zobnik
»

Poceni avto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10017328 (14182) zobnik
»

Cene avtomobilov visoke? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15822559 (16984) KAVINSKY
»

Avto za 1000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15328397 (23624) Heavy

Več podobnih tem