» »

Umrl je Fidel Castro

Umrl je Fidel Castro

1 2
3
4 5

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

ohnowhy je izjavil:


Kot teoretični sistem družbene in ekonomske ureditve naj bi bil komunizem vrsta enakopravne družbe brez proizvodnje v zasebni lasti, denarja in družbenih razredov. Vse bi bila torej družbena last. Komunizem torej pomeni tudi spremembo v ljudeh, njihovega razumevanja in celotnih družbenih odnosov. Povedano drugače, v komunizmu je vsa lastnina v lasti celotne skupnosti, vsi ljudje pa imajo enak družbeni in ekonomski položaj. Teoretično gledano v komunizmu človeška potreba po napredku zaradi revščine ne ostane nezadovoljena, temveč je zadovoljena s porazdelitvijo sredstev ljudem po potrebi. Tako je komunizem pogosto omenjen kot ureditev, ki naj bi rešila delavce iz kapitalističnega kroga revščine (zgodnji kapitalizem, ki ni bil korigiran s socialno državo). Zato naj bi se po prepričanju komunistov komunistične revolucije najprej zgodile predvsem v najbolj razvitih kapitalističnih državah, a so praviloma dogajale predvsem v slabo industrializiranih ali neindustrializiranih državah.


Komunizem v svojem bistvu ljudi postavlja sociološko pod nivo večine živali, ker vsi posamezniki zadolženi za vse, brez posebne specializacije. Glavna evolucijska prednost ljudi je, da se lahko specializiramo neznasnko bolj kot katera koli druga žival. Obstajajo zelo dobri razlogi zakaj je komunizem recept za propad.

Ja, ja, ok...
Ginijev koeficient bi bil v pravi komunistični državi dejansko 0,000.
Temu je globalno najbliže Slovenija, ne Kitajska ali Rusija.
Še Amerika je de facto bližje komunizmu kot Kitajska :-)

Smrekar1 ::

ohnowhy je izjavil:


Ginijev koeficient bi bil v pravi komunistični državi dejansko 0,000.


Dejansko bi moral biti različen od 0, ker nimamo vsi enakih potreb. Kaj te potrebe so zadeva prepusti "družbi".

Z izjemo raznih samomorilskih kultov je to verjetno najslabši način organizacije družbe v zgodovini.

dice7 ::

Smrekar1 je izjavil:

Komunizem v svojem bistvu ljudi postavlja sociološko pod nivo večine živali, ker vsi posamezniki zadolženi za vse, brez posebne specializacije. Glavna evolucijska prednost ljudi je, da se lahko specializiramo neznasnko bolj kot katera koli druga žival. Obstajajo zelo dobri razlogi zakaj je komunizem recept za propad.


Ne skrbi, v komunizmu so se vedno zdravniki, rudarji in gostinci

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

ohnowhy je izjavil:


Ginijev koeficient bi bil v pravi komunistični državi dejansko 0,000.


Dejansko bi moral biti različen od 0, ker nimamo vsi enakih potreb. Kaj te potrebe so zadeva prepusti "družbi".

Z izjemo raznih samomorilskih kultov je to verjetno najslabši način organizacije družbe v zgodovini.

Ne gre za potrebe ampak za prihodkovno neenakost, višina prihodek sicer pogojuje prioriteto izpolnjevanja potreb, ni pa to ekvivalenca. V praksi seveda nikdar ne bo 0,000, kot tudi ne 1,000. V Sloveniji pa je prišel do 0,25 ali tu nekje. Me zanima, koliko je nekdaj bil v SFRJ, Sovjetski Zvezi in Kitajski. Teoretično bi moralo biti precej manj kot zdaj v Sloveniji :-)

ZaphodBB ::

Ne skrbi, v komunizmu so se vedno zdravniki, rudarji in gostinci

Tako je - gostince imaš, ker so vsi zapiti, da sploh lahko pridejo skozi dan.

Rudarje imaš, ker centralni komite še ni dojel, da nihče ne rabi več premoga.

Zdravnike pa zato, ker je en uradnik rekel nekdanjemu mesarju, da je od jutri naprej zdravnik. Ker pač rabimo zdravnike.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

ohnowhy je izjavil:


Ne gre za potrebe ampak za prihodkovno neenakost, višina prihodek sicer pogojuje prioriteto izpolnjevanja potreb, ni pa to ekvivalenca. V praksi seveda nikdar ne bo 0,000, kot tudi ne 1,000. V Sloveniji pa je prišel do 0,25 ali tu nekje. Me zanima, koliko je nekdaj bil v SFRJ, Sovjetski Zvezi in Kitajski. Teoretično bi moralo biti precej manj kot zdaj v Sloveniji :-)


Gini indeks gre on 0 do neskončno.

V SZ je bil nekaj večji kot v Sloveniji. Če gre verjeti uradnim statistikam, seveda.

http://www.roiw.org/1993/23.pdf

Stran 7 ima priročno tabelo.

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

ohnowhy je izjavil:


Ne gre za potrebe ampak za prihodkovno neenakost, višina prihodek sicer pogojuje prioriteto izpolnjevanja potreb, ni pa to ekvivalenca. V praksi seveda nikdar ne bo 0,000, kot tudi ne 1,000. V Sloveniji pa je prišel do 0,25 ali tu nekje. Me zanima, koliko je nekdaj bil v SFRJ, Sovjetski Zvezi in Kitajski. Teoretično bi moralo biti precej manj kot zdaj v Sloveniji :-)


Gini indeks gre on 0 do neskončno.

V SZ je bil nekaj večji kot v Sloveniji. Če gre verjeti uradnim statistikam, seveda.

http://www.roiw.org/1993/23.pdf

Stran 7 ima priročno tabelo.

Nope, 0,000 do 1,000, oz od 0% do 100%.

A Gini coefficient of zero expresses perfect equality, where all values are the same (for example, where everyone has the same income). A Gini coefficient of 1 (or 100%) expresses maximal inequality among values (e.g., for a large number of people, where only one person has all the income or consumption, and all others have none, the Gini coefficient will be very nearly one).[3][4] However, a value greater than one may occur if some persons represent negative contribution to the total (for example, having negative income or wealth).

dice7 ::

ZaphodBB je izjavil:

Ne skrbi, v komunizmu so se vedno zdravniki, rudarji in gostinci

Tako je - gostince imaš, ker so vsi zapiti, da sploh lahko pridejo skozi dan.

Rudarje imaš, ker centralni komite še ni dojel, da nihče ne rabi več premoga.

Zdravnike pa zato, ker je en uradnik rekel nekdanjemu mesarju, da je od jutri naprej zdravnik. Ker pač rabimo zdravnike.

Ne samo kvote bi se v solah postavile kaj se nuca. Kaj menda ja ne zelite kolone FDVjevcev na zavodu?

ohnowhy ::

dice7 je izjavil:

Ne samo kvote bi se v solah postavile kaj se nuca. Kaj menda ja ne zelite kolone FDVjevcev na zavodu?

Ni problema, dokler jih država ne futra, bi se ponudba že sama prilagodila na neobstoječe povpraševanje.
To je pa pač posledica, da je na FDV preveč vplivnih profesorjev, ehm?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Smrekar1 ::

ohnowhy je izjavil:


Nope, 0,000 do 1,000, oz od 0% do 100%.

A Gini coefficient of zero expresses perfect equality, where all values are the same (for example, where everyone has the same income). A Gini coefficient of 1 (or 100%) expresses maximal inequality among values (e.g., for a large number of people, where only one person has all the income or consumption, and all others have none, the Gini coefficient will be very nearly one).[3][4] However, a value greater than one may occur if some persons represent negative contribution to the total (for example, having negative income or wealth).


Hm, ok.

ohnowhy ::

Smrekar1 je izjavil:

Hm, ok.

Ampak, zanimivo, kako se neke metrike razlikujejo od dojemanja ljudi, a ne?
Zato pa, ko ti kdo začne kako abstraktno govoriti brez merljivih in preverljivih rezultatov,
ne da se samo primi za denarnico, večino prihrankov spravi čez mejo, četudi brez obrestovanja :-)

D3m0r4l1z3d ::

Vidim, da je tistim na visokih položajih uspelo, ko so toliko zakomplicirali z idejami in poimenovanji enega in istega sranja, da raja o tem debatira, ne da bi na kaj drugega še sploh pomislila.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ohnowhy ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Vidim, da je tistim na visokih položajih uspelo, ko so toliko zakomplicirali z idejami in poimenovanji enega in istega sranja, da raja o tem debatira, ne da bi na kaj drugega še sploh pomislila.

Aja, pa to je debata za osnovno šolo, kjer pač imajo kakšno uro finančne/funkcionalne pismenosti v celem letu.
Če pa trezen navijaš za komunizem, verjetno potrebuješ kakšno zdravstveno pomoč :-)

dice7 ::

ohnowhy je izjavil:

Ni problema, dokler jih država ne futra, bi se ponudba že sama prilagodila na neobstoječe povpraševanje.

Bi postali zdravniki ker bi jim en uradnik tk reku

D3m0r4l1z3d ::

Na koncu množica odloči in zaenkrat je še vedno trend, da se gre v smeri kapitalizma, vsaj kar ideja ponuja.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

next3steps ::

ohnowhy je izjavil:

Machete je izjavil:

Hardcore kapitalizem, ki si ga mi niti predstavljati ne znamo.

oprosti, ne verjamem niti besede, eni pišejo, da imajo tam komunizem...

Tisti, ki ne razumejo, kaj pišejo. Ta isti nevedneži pravijo, da Taiwan ni China, čeprav se taiwanci sami uvrščajo med Chinese.

Matako ::

Enkrat ko obsedenost z enakostjo daš na terepevtski kavč vidiš, da je pogosto zgolj dobra stara nevoščljivost. Ne vedno, pogosto. Osnovni nagon.

Ampak to je dobro. Nevoščljivost je tudi gonilo napredka.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ohnowhy ::

dice7 je izjavil:

Bi postali zdravniki ker bi jim en uradnik tk reku

Če ti tako praviš, čeprav precenjuješ vpliv in trajanje vpliva uradnikov.

D3m0r4l1z3d ::

Da bi takrat Cortes vedel kaj bo v 20. stoletju s Kubo in Mehiko, mogoče ne bi uničil Aztekov oziroma civilizacije. Lol, Kuba je še kar dobro izpadla.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

ohnowhy ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Na koncu množica odloči in zaenkrat je še vedno trend, da se gre v smeri kapitalizma, vsaj kar ideja ponuja.

Maš prav, komunizem ni ravno obstojen zgodovinski hit...

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Da bi takrat Cortes vedel kaj bo v 20. stoletju s Kubo in Mehiko, mogoče ne bi uničil Aztekov oziroma civilizacije. Lol, Kuba je še kar dobro izpadla.

Hitro, nabavi enega time-travelling.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

D3m0r4l1z3d ::

Dobre temelje so Španci postavili ob prihodu. Zdaj jim je žal, da niso bolj severno začeli pa še Trump jim bo postavil zid, da bodo težje napako izpred stoletij popravili.
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Pac-Man ::

ohnowhy je izjavil:

Ima pa s prihodkovno neenakostjo, komunizem pa je brezrazredna družba, torej bi morali na Kitajskem imeti najmanjšo, ali pač ne? No, globalno najmanjšo imamo menda v Sloveniji :-)


Ravno danes videl.

https://twitter.com/AlexKokcharov/statu...

NemMy ::

Kam ste vi prisli s to temo. A ni naslov teme "Umrl je Fidel Castro"? svasta :D

trenerkar ::

ohnowhy je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Ne vem, naredi raziskavo.

Right... :-)

Ampak tole me še zanima, zakaj so postkomunistične države najbolj poceni za proizvodnjo?
A se v svoji zgodovini niso ničesar naučili, kako je potrebno rezati pogačo?

To je ravno tako, kot bi s kolegom tekla vsak v svojo smer. Nato pa bi se ti odločil, da boš raje tekel za njim in se obenem spraševal zakaj si toliko za njim :)

mtosev ::

a mogoče kdo ve kolk atentatov je Fidel preživel? dost jih je blo. pa nihče mu ni prišel do živega
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Berserker ::

Smrekar1 je izjavil:

ohnowhy je izjavil:


Ginijev koeficient bi bil v pravi komunistični državi dejansko 0,000.


Dejansko bi moral biti različen od 0, ker nimamo vsi enakih potreb. Kaj te potrebe so zadeva prepusti "družbi".

Z izjemo raznih samomorilskih kultov je to verjetno najslabši način organizacije družbe v zgodovini.


Kapitalizem se vrjetno uvršča med samomorilske kajne?

stara mama ::

NemMy je izjavil:

Kam ste vi prisli s to temo. A ni naslov teme "Umrl je Fidel Castro"? svasta :D

Sem že sam pojamral da marsikatera tema prerase v politično pregovarjanje, pa sem bil lepo brisan.
Zgleda je ST postal še samo politični forum. Počasi bom spakiral kufre.

jype ::

ZaphodBB> Zdravnike pa zato, ker je en uradnik rekel nekdanjemu mesarju, da je od jutri naprej zdravnik. Ker pač rabimo zdravnike.

Ne spoznate se na komunizem.

Berserker> Kapitalizem se vrjetno uvršča med samomorilske kajne?

Največ samomorov definitivno povzroča kapitalizem. Eni temu cinično pravite "naravna selekcija", za žrtve stresa, ki ga povzroča kapitalizem vsem tistim, ki se nimajo fino, se vam pa sladko jebe, da vam le ne vzamejo vašega Passata.

stara mama> Sem že sam pojamral da marsikatera tema prerase v politično pregovarjanje, pa sem bil lepo brisan.

Čemu bi se pritoževal nad politično debato v temi o Fidelu Castru? Kot večni študent (prava) si ne predstavljam, da bi se glede njega lahko pogovarjali o čemerkoli, razen o komunizmu in antiimperializmu.

mtosev> a mogoče kdo ve kolk atentatov je Fidel preživel? dost jih je blo. pa nihče mu ni prišel do živega

Hkrati se je pa z vsakim poizkusom demokracija od Kube malo oddaljila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ZaphodBB ::

Ne spoznate se na komunizem.

Ahh, "no true communist" a ne?

Največ samomorov definitivno povzroča kapitalizem. Eni temu cinično pravite "naravna selekcija", za žrtve stresa, ki ga povzroča kapitalizem vsem tistim, ki se nimajo fino, se vam pa sladko jebe, da vam le ne vzamejo vašega Passata.

Zlobni Jure je spet nekoliko odstrnil svojo masko. Pripravljen je storiti karkoli, da bo več ljudi nesrečnih - samo zato, da bo lahko trdil, da je problem v kapitalizmu.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Smrekar1 ::

D3m0r4l1z3d je izjavil:

Da bi takrat Cortes vedel kaj bo v 20. stoletju s Kubo in Mehiko, mogoče ne bi uničil Aztekov oziroma civilizacije. Lol, Kuba je še kar dobro izpadla.


Azteke je uničila predvsem kombinacija evropskih bolezni in ljudstva, ki so si jih podjarmili.

Vseeno se mi zdi, da je Mehika (Kuba z Azteki nima nobene zveze) zdaj precej lepša, kot je bila v času Aztekov.


Nekaterih kultur pač ni škoda.

jype je izjavil:


Največ samomorov definitivno povzroča kapitalizem.


Citati, študije, ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Smrekar1> Citati, študije, ...?

Piše v partizanskem časopisu: Kapitalizem povzroča mentalne bolezni, te so pa glavni vzrok za samomore.

ZaphodBB> Pripravljen je storiti karkoli, da bo več ljudi nesrečnih

Nesrečni ste že brez mene. Šele ko se oglasim, vaše življenje dobi smisel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

imagodei ::

ohnowhy je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Nekateri vsekakor.

Je to večina, polovica, manjšina celotne slovenske populacije?

Večina, večina.

Žal nekateri pač enači(te) vztrajanje pri socialnih pravicah, obdavčitvah kapitala in regulacijo prostega trga kar s socializmom. Pol pa še kakšen demagog z nasprotnega brega v enačbo vrže Kučana pa partizane, pa dobijo vsi na prvem bregu etiketo "komunist".
- Hoc est qui sumus -

ohnowhy ::

imagodei je izjavil:

...

Tvoja neodtuljiva pravica je, da se (z)motiš, kar si pravkar demonstriral.
Celoten gini koeficient je šel na tisto, kako ima Kitajska pravi komunizem.
Saj, če boš dobro prebral, boš razumel tudi ti.
Tisti, ki mu je bilo primarno namenjeno, zelo verjetno je.

imagodei ::

fartman> "Tvoja neodtuljiva pravica je, da se (z)motiš, kar si pravkar demonstriral."

Tvoja tudi, sine, tvoja tudi. Ker si bolj kratkega spomina, naj ti obnovim, na kaj sem sploh odgovarjal. Ti si namreč odgovarjal na komentar Smrekarja1, ki je zapisal:
Komunizem kot ga opisujejo razni Marxi je utopija, ki ne more obstajati.


Tvoj odgovor: Pa to ljudje v Sloveniji vedo??
Smrekar1: Nekateri vsekakor.
fartman: Je to večina, polovica, manjšina celotne slovenske populacije?

Torej, tvoje vprašanje je v bistvu, kolikšen delež slovenske populacije se zaveda, da je komunizem, kot ga opisujejo "razni Marxi", utopija. Na tej točki sem se vključil jaz in povedal, da se nedvomno večina slovenske populacije zaveda tega. Nostalgija sicer pogreje srce, ne napolni pa želodca; rezultat plebiscita izpred 26 let jasno pričajo o tem, da je bilo večini jasno, da se komunizma, socializma, titoizma in podobnih sorodnih stvari ne gremo več.

V isti sapi sem dodal, da je povsem neprimerno zamenjevat npr. skrb za socialne pravice s socializmom (ali komunizmom).


Zdej si pa ti na vrsti: o čem konkretno sem se motil? Pa osredotoči se na tisto, kar sem napisal, ne na gini koeficient, o katerem nisem napisal niti besedice.
- Hoc est qui sumus -

ohnowhy ::

imagodei je izjavil:

...

To sem pisal tistemu, ki je rekel, da imajo na Kitajskem komunizem in še zdaj zdaleč ni edini, ki tako misli. To je bila brezplačna ura razumevanja politične in ekonomske stvarnosti :-) Socializma nisem omenjal, mimogrede, vsaj ne spomnim se, da bi ga v tem kontekstu (aja, ja (S)FRJ sem pa res omenil). Komunizem in socializem nista sopomenki, kolikor se spomnim definicij. Zakaj zdaj sploh o tem razpravljamo in krademo čas drug drugemu? Nisem proti socialnemu tržnemu gospodarstvu. Še kakšno vprašanje? Če pa se je zdelo, da pišem drugače, odgovornost sem pripravljen za komunikacijski šum prevzeti tudi nase, če boš potem bolj optimistično gledal na življenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

imagodei ::

ohnowhy je izjavil:

To sem pisal tistemu, ki je rekel, da imajo na Kitajskem komunizem in še zdaj zdaleč ni edini, ki tako misli. To je bila brezplačna ura razumevanja politične in ekonomske stvarnosti :-) Socializma nisem omenjal, mimogrede, vsaj ne spomnim se, da bi ga v tem kontekstu (aja, ja (S)FRJ sem pa res omenil).

Ja, sorči, način, na katerega si izpeljeval svoj miselni tok je bil tak, da sem takoj pomislil (sploh v atmosferi, kjer polovica foruma (in Slovenije) drugi polovici očita, da so komunajzarji), da želiš pokazat, kako velika večina Slovencev slepo navija za komunizem.
- Hoc est qui sumus -

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Heavy ::

jype je izjavil:

Berserker> Kapitalizem se vrjetno uvršča med samomorilske kajne?

Največ samomorov definitivno povzroča kapitalizem. Eni temu cinično pravite "naravna selekcija", za žrtve stresa, ki ga povzroča kapitalizem vsem tistim, ki se nimajo fino, se vam pa sladko jebe, da vam le ne vzamejo vašega Passata.



#TeamFelix

D3m ::

Slava mu.

|HP EliteBook|R5 6650U|

StarMafijec ::

Tip je imel dobesedno krvave roke. Precej ostalih politikov ima krvave roke zgolj v prenesenem pomenu.

 Fidel Castro questioning a Cuban farmer who was later executed.

Fidel Castro questioning a Cuban farmer who was later executed.

D3m ::

StarMafijec je izjavil:

Tip je imel dobesedno krvave roke. Precej ostalih politikov ima krvave roke zgolj v prenesenem pomenu.

 Fidel Castro questioning a Cuban farmer who was later executed.

Fidel Castro questioning a Cuban farmer who was later executed.



Ziher si se zgražal nad zaslišanjem in eksekucijam nacistov. Prokleti zavezniki so imeli krvave roke. >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

StarMafijec ::

D3m je izjavil:

Ziher si se zgražal nad zaslišanjem in eksekucijam nacistov. Prokleti zavezniki so imeli krvave roke. >:D

Nacistične voditelje ves svet obsoja, Castrov režim pač ne.

D3m ::

StarMafijec je izjavil:

D3m je izjavil:

Ziher si se zgražal nad zaslišanjem in eksekucijam nacistov. Prokleti zavezniki so imeli krvave roke. >:D

Nacistične voditelje ves svet obsoja, Castrov režim pač ne.


Ni res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Berserker ::

Zakaj bi se zgražal nad umsrtitvami privržencev Baptiste, ki so sami ubili 20.000 ljudi in pripeljali državo do komunistične revolucije.

jype ::

Vesel dan republike, mimogrede.

Seveda imajo na Kitajskem komunizem, saj je vse v lasti države, pa vsi imajo enake prihodke, ane?

Gogyto ::

Smrekar1 je izjavil:



Komunizem v svojem bistvu ljudi postavlja sociološko pod nivo večine živali, ker vsi posamezniki zadolženi za vse, brez posebne specializacije. Glavna evolucijska prednost ljudi je, da se lahko specializiramo neznasnko bolj kot katera koli druga žival. Obstajajo zelo dobri razlogi zakaj je komunizem recept za propad.


Tako to vidiš ti. In tebi podobni, ki določene poklice vrednotite nižje, nekatere pa višje. In ja, se strinjam. Človek ni zrel za komunizem; še socializem mu ne gre v glavo. Smo pač prezabiti.

sheeshkar ::

Gogyto je izjavil:

ki določene poklice vrednotite nižje, nekatere pa višje

Kaj točno je pa s tem narobe? Ali v popolni komunistični utopiji zdravnik ne bi bil vrednoten višje od človeka, ki pobira smeti (z vsem spoštovanjem do smetarjev)?

Berserker ::

Seveda za smrekarja socializem ni dober, ker ne more uspevat na račun drugih, ker bi se rad dvignil nad druge, namesto da bi pripomogel k vsesplošni blaginji.

"Vsak zase" -neoliberalna miselnost, kar je ravno kontra civilizacije.

jype ::

sheeshkar> Kaj točno je pa s tem narobe? Ali v popolni komunistični utopiji zdravnik ne bi bil vrednoten višje od človeka, ki pobira smeti (z vsem spoštovanjem do smetarjev)?

Ne. Oba bi imela vse, kar si želita.

sheeshkar ::

jype je izjavil:

sheeshkar> Kaj točno je pa s tem narobe? Ali v popolni komunistični utopiji zdravnik ne bi bil vrednoten višje od človeka, ki pobira smeti (z vsem spoštovanjem do smetarjev)?

Ne. Oba bi imela vse, kar si želita.

In koliko zdravnikov bi takšna skupnost sploh imela? Mislim dejanskih zdravnikov, ki bi šli skozi večletno šolanje zato, da se bodo potem večino časa ukvarjali s tečnimi bolniki, namesto, da bi za desetkrat manj truda ter teženja ostalih raje pobirali smeti na cesti (ali kaj podobnega, za kar ti ni potrebno več kot 20 let hoditi v šolo, se potem vsako leto do konca kariere še izdatno dodatno izobraževati ter se vsakodnevno ukvarjati z desetinami težakov, za katere si odgovoren takoj, ko stopijo v tvojo ambulanto) ter imeli popolnoma enak standard v obeh primerih?
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Madžarska reforma zakona o delavskih pravicah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17722491 (18837) Vazelin
»

Kubanci dobili omrežje 3G

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
306647 (3817) Invictus
»

Assange išče ekvadorski azil

Oddelek: Novice / NWO
4814336 (9244) MrStein
»

V Severni Koreji precej razširjeno kopiranje zahodnih vsebin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6225275 (22287) BigWhale
»

Kuba dobiva širokopasovni dostop do interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
3816632 (14482) nekikr

Več podobnih tem