» »

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Vprašanje glede pritožbe oz. izpodbijanja zavarovalnega zahtevka.

Gama ::

A se pritožba zavarovalnici preko navedenega e-maila na zahtevku šteje za uradno formalno pritožbo ali za neformalno?

Če je zavarovalnica z vednostjo dala asistenčni avtomobil nekomu ki te premije ni imel plačane in ni bil lastnik avtomobila v razmerju 1.000€ car za 18.000€ car ali je storila napako?

Kako bi vi reagirali če bi nekdo brez vaše vednosti uporabljal vašo zavarovalno premijo in s tem vaš asistenčni avtomobil?

Če je menjalnik na avtomobilu bil pokvarjen ali se vozilo smatra za tehnično neizpravno?

Hvala,LP.

St235 ::

A se pritožba zavarovalnici preko navedenega e-maila na zahtevku šteje za uradno formalno pritožbo ali za neformalno?

Načeloma da, lahko pa imaš velike težave dokazovat, da so pritožbo prejeli. Pomembno je tudi ali imajo specificirano kakšen je postopek vlaganja pritožbe.

Če je menjalnik na avtomobilu bil pokvarjen ali se vozilo smatra za tehnično neizpravno?

Odvisno od okvare, če menjalnik dejansko ni delal načeloma da.

Če je zavarovalnica z vednostjo dala asistenčni avtomobil nekomu ki te premije ni imel plačane in ni bil lastnik avtomobila v razmerju 1.000€ car za 18.000€ car ali je storila napako?
Tega niti pod razno ne razumem.

Kako bi vi reagirali če bi nekdo brez vaše vednosti uporabljal vašo zavarovalno premijo in s tem vaš asistenčni avtomobil?

Odvisno od tega kdo bi to storil. Pač ni isto, če to naredi sin/brat/foter ali pa nek naključni mimoidoči.

Gama ::

Hvala za odgovore.

Tisto zadnje mislim to da če zavarovalnica da nadomestno vozilo nekomu ki mu ne pripada, in ta povzroči škodo na avtomobilu bi po kmečki pameti mogla vsaj del odgovornosti prevzeti zavarovalnica mar ne?

Če moj avto vzame nekdo drug, in on moj avto poškoduje mu zavarovalnica ne sme dati nadomestnega avtomobila brez moje vednosti?

Pa še to bi vprašal, če na spletni strani piše da je odbitna franšiza lahko največja 150EUR na drugih straneh piše da 1%, kako so oni potem izračunali 285EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gama ()

Ales ::

Dokaj nepovezano pišeš, težko ti je slediti. Kaj se je sploh zgodilo..?

Gama ::

To da je brat na moj 750€ avtomobil vzel nadomestni avtomobil brez moje vednosti, spil pivo se zaletel v znak in dobil zahtevek za uhuhu denarja - 100% škode.

Ales ::

A, jeba. Torej je on dobil zahtevek in ne ti?

Gama ::

Tako ja, nevem zakaj 100% škode plača on. Sej v pritožbi je on zahteval tudi račun in ime cenilca da se primerja s tržno ceno teh delov.

Sigurno če najame odvetnika mu lahko zmanjša ali v celoti izpodbije zahtevek. Ampak kaj ko si več kot 300-600€ za odvetnika ne more privoščiti.

jalovec09 ::

Sporoči zavarovalnici, da si bratu posodil nadomestni avto, da je šel na nek nujni opravek pa bo mogoče šlo skozi.
Če pa si že podal prijavo psi pa zaj*bal brata.
Kako je potem šele v družinah, kjer nimajo določenega uporabnika in so za en avto trije vozniki.

Gama ::

Jst sem njemu posodu svoj avtomobil in to je vse. Avtomobil se je pokvaril in on je klical asistenco in povedal da avto ni njegov da pa rabi nadomestni avto.

In zdej ker je kriv za materialno škodo na avtu naj bi plačal 100% škode.

Zdej ok naj plača ampak ne 100%.. Itak nebo plačal 100% ker rajši da 1000€ za odvetnika da mu zbije vsaj polovico pa bo vseeno 3k v plusu.

Vice ::

Omenil si spil pivo se zaletel ali to pomeni, da je napihal?

Gama ::

Če nebi napihal nebi prišlo do zahtevka. Vozil je po omejitvah in tudi dobil pogojno nazaj izpit saj nima drugih prekrškov in je zgleden voznik razen tega incidenta.

smacker ::

Če je bil pod vplivom alkohola, bo plačal 100%, ker nadomestni avto ni zavarovan za pijane voznike. Najbrž je tudi kaka opomba v pogodbi, ki jo je podpisal ob prevzemu nadomestnega avta. Če sede pijan za volan, ni zgleden voznik. Prvi prekršek pomeni samo to, da ga pri objestnosti do zdaj še niso dobili. Bodita z bratom raje srečna, da je podrl znak in ne pešca.

PS: tud če ti razbiješ svoj avto, ko si pod vplivom alkohola, ti zavarovanje ne pomaga - zavarovalnica te terja za 100% povzročene škode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: smacker ()

fikus_ ::

Če voznik "napiha", zavarovalnica zahteva škodo od voznika!

borutz ::

napiha pomeni kaj? vec kot je dovoljeno(0,24) ali mora voznik imeti 0.0
se pravi tudi 0.1 ne sme imeti?

jalovec09 ::

eno pivo se po 2 urah izniči pa tud če je napihal je še vedno pod mejo.

smacker ::

Pri zavarovalnici upoštevajo zakonsko predpisano mejo. Za mladega voznika (do 21 let ali manj kot 2 leti vozniških izkušenj) je 0.0.

Gama ::

Mladi voznik.
Sej to je vse jasno, če si napihal nad dovoljeno mejo si kriv pa tudi če nisi kriv.. To je 1x1.

Bol sprašujem če ima kdo kakšne izkušnje povezane s tem ali pozna odvetnika ki se stem ukvarja in da je ugoden + učinkovit. Najslabše je da se jim pustiš potem te oglodajo do kosti.

mn ::

Ne vem, kakor sta se lotila zadeve bo verjetno plačal odvetnika + polno ceno + še kake obresti.

Ne vidim, kako lahko vpliva način na katerega je prišel do vozila vpliva na njegovo odgovornost za škodo ki jo je povzročil? Po moje je definitivno odgovoren za celoten strošek popravila.

Se strinjam, da je pametno preveriti kako so prišli do zahtevanega zneska, ampak popravila vozil so žal draga. Sploh ker je zavarovalnica verjetno dala vozilo v popravilo pooblaščenemu servisu.

drzni86 ::

Glede na vse prebrano ne razumem čisto točno zoper kaj se boš (oziroma si se) pritožil... Kakšna je podlaga tvoje pritožbe? Kaj je zavarovalnica naredila narobe v tem postopku?

Boone ::

Če ga jaz prav razumem njegova polica ne krije nadomestnega vozila. Ker je njegov brat dobil nadomestno vozilo je zavarovalnica po njegovem mnenju storila napako za katero naj odgovarja tako, da nosi del stroškov popravila.

fosil ::

Brat mora plačat škodo, ker je napihal in ne zato, ker ni bil lastnik.
V zavarovalnih pogojih je napisano, da sam plačaš vso škodo, če voziš pijan.

Kar se višine škode tiče je pa tako, da zavarovalnica plača popravilo na uradnem servisu in z original novimi rezervnimi deli tudi, če je avto že star.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

paraboŁa ::

Po enem pivu nisi pijan, niti ne rabiš 0,0% če nisi profesionalni voznik.

Gama ::

Meni je odvetnik amater drugače povedal ;) No bomo vidli, upam si trditi da bo sodišče določilo 70/30 v korist brata in dodatno mene izplačala za teh 30% saj me ni obvestila da upravlja z mojo plačano polico. To da na avtu ni škode za naveden znesek se pa lahko smatra za poskus opeharjenja, prav tako to da račun za nastalo škodo ni bil izdan pred zahtevkom in je odbitna franšiza višja od predpisana, kar se pa tiče dodatne škode ki je nastala med nalaganjem avtomobila na avtovleko naj se pa z voznikom menijo.

Invictus ::

fosil je izjavil:

Kar se višine škode tiče je pa tako, da zavarovalnica plača popravilo na uradnem servisu in z original novimi rezervnimi deli tudi, če je avto že star.

Če je avto star in je malo več škode, kar ubrišejo tehnično totalko. Al kako se že temu reče...

Se da popravit, ampak ne naračun zavarovalnice. Dobiš nek drobiž, pol pa se odloči...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMen ::

paraboŁa je izjavil:

Po enem pivu nisi pijan, niti ne rabiš 0,0% če nisi profesionalni voznik.

Jao, sej je napisal da je mladi voznik.

mn ::

Gama je izjavil:

Meni je odvetnik amater drugače povedal ;) No bomo vidli, upam si trditi da bo sodišče določilo 70/30 v korist brata in dodatno mene izplačala za teh 30% saj me ni obvestila da upravlja z mojo plačano polico. To da na avtu ni škode za naveden znesek se pa lahko smatra za poskus opeharjenja, prav tako to da račun za nastalo škodo ni bil izdan pred zahtevkom in je odbitna franšiza višja od predpisana, kar se pa tiče dodatne škode ki je nastala med nalaganjem avtomobila na avtovleko naj se pa z voznikom menijo.


Kaj ima odbitna franšiza z vsem skupaj? In zakaj bi karkoli tebi izplačevali? Kar se pa nalaganja tiče, je pa pri razbitini logično, da pride do še kake poškodbe. Po čem sklepaš, da na avtu ni bilo škode za naveden znesek?

Mare2 ::

Gama je izjavil:

Hvala za odgovore.

Tisto zadnje mislim to da če zavarovalnica da nadomestno vozilo nekomu ki mu ne pripada, in ta povzroči škodo na avtomobilu bi po kmečki pameti mogla vsaj del odgovornosti prevzeti zavarovalnica mar ne?

Če moj avto vzame nekdo drug, in on moj avto poškoduje mu zavarovalnica ne sme dati nadomestnega avtomobila brez moje vednosti?


Če si avto posodil nekomu, se smatra, da vozi tudi s tvojo polico AO in tudi asistenco. Asistenca je vezana na vozilo in ne na voznika (poglej v splošne pogoje - nisi navedel, za katero zavarovalnico gre). Asistenca AMZS npr. je vezana na osebo, ki je voznik dotičnega vozila.

Drugo, če ti je avto ukradel in si to prijavil na policijo.

Lahko pa napišeš pritožbo v internem pritožbenem postopku in oporekaš karkoli.

Če ne boš zadovoljen z odločitvijo...

Informacija o shemi izvensodnega reševanja sporov je objavljena v splošnih zavarovalnih pogojih. Izvensodno reševanje sporov je organizirano tudi pri Slovenskem zavarovalnem združenju, Železna cesta 14, 1000 Ljubljana, kjer delujeta Varuh dobrih poslovnih običajev v zavarovalništvu in Mediacijski center.

https://www.a-zn.si/default.aspx?id=128
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sandmat ::

Mare2 je izjavil:



Če si avto posodil nekomu, se smatra, da vozi tudi s tvojo polico AO in tudi asistenco. Asistenca je vezana na vozilo in ne na voznika (poglej v splošne pogoje - nisi navedel, za katero zavarovalnico gre). Asistenca AMZS npr. je vezana na osebo, ki je voznik dotičnega vozila.


Tole je najpomembnejša informacija, ki so jo ostali spregledali. Brat je upravljal z OPovo polico zato, ker mu je OP posodil avto. Zavaruješ avto in ne lastnika avta. Če mu je OP zaupal in bi se brat zaletel z njegovim avtom, boš OP dobil maluse in ne brat, ker ni on sklenil zavarovanja.

Mare2 ::

Gama je izjavil:


Pa še to bi vprašal, če na spletni strani piše da je odbitna franšiza lahko največja 150EUR na drugih straneh piše da 1%, kako so oni potem izračunali 285EUR?


Sicer imam premalo podatkov. Odbitna franšiza je verjetno od novo nabavne vrednosti vozila.

Imajo pa nekatera Renta-car podjetja, ki skrbijo za nadomestna vozila posebno pogodbeno določilo (to pogodbo tudi podpišeš - brat) ko plačaš znesek ne glede na to, ali si bil ti kriv (tudi za poškodbe neznanega vozila na parkirišču). A je to ATET d.o.o.?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Gama ::

Gre se za 3 glave in ni ATET.

Novo vozilo je stalo 19.000EUR, imelo je že zamenjane dele kar kaže da je avto že bil karamboliran.
Škode bi naj bilo za 7-8. - Airbagi niso sproženi, kar pomeni da je avto bil nevaren za voznika saj ni sprožil airbagov medtem ko je škode na avtu za 7-8, imajo srečo da brat ali kolega zraven nista bila poškodovana ali kaj hujega saj tega denar ne more poplačati.

Brat pravi da je sicer dobil udarec iz glavo v volan, vendar da tega ni omenjal ker je vajen udarcev in ni bilo nič hujega razen rdečega fleka par dni.

sandmat je izjavil:

Mare2 je izjavil:



Če si avto posodil nekomu, se smatra, da vozi tudi s tvojo polico AO in tudi asistenco. Asistenca je vezana na vozilo in ne na voznika (poglej v splošne pogoje - nisi navedel, za katero zavarovalnico gre). Asistenca AMZS npr. je vezana na osebo, ki je voznik dotičnega vozila.


Tole je najpomembnejša informacija, ki so jo ostali spregledali. Brat je upravljal z OPovo polico zato, ker mu je OP posodil avto. Zavaruješ avto in ne lastnika avta. Če mu je OP zaupal in bi se brat zaletel z njegovim avtom, boš OP dobil maluse in ne brat, ker ni on sklenil zavarovanja.

To pomeni da če bi jst imel avto za 20.000EUR full kasko ga posodil bratu, brat bi naredil totalko in uveljavljal kasko in bi on prevzel nov avtomobil na svoje ime? Saj kot praviš, kasko je avto in ne lastnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gama ()

jernejl ::

Novo vozilo je stalo 19.000EUR, imelo je že zamenjane dele kar kaže da je avto že bil karamboliran.

To, da je bil nekoč prej karamboliran, pa četudi stokrat, ni relevantno. Če je brat napravil škodo na tujem avtomobilu, jo bo moral povrniti.
Odgovornost za povzročeno škodo ni privzeto izključena!
Če nekomu povzročiš škodo, si jo dolžan povrniti, razen če dokažeš, da ni nastala po tvoji krivdi.
Pri tem gre za razmerje med povzročiteljem in lastnikom avta (ni nujno, da je lastnik zavarovalnica, niti ni pomembno).

Tukaj nastopi še tretja stran - zavarovalnica, ki je v določenih primerih pripravljena lastniku povrniti nastalo škodo. Če je voznik imel preveč alkohola v krvi, je to zelo verjetno v nasprotju s pogoji zavarovanja in zavarovalnica ne bo povrnila ničesar. Lastnik je tako še zmeraj oškodovan in škodo je še zmeraj treba povrniti.

imajo srečo da brat ali kolega zraven nista bila poškodovana ali kaj hujega saj tega denar ne more poplačati.

Brat ima srečo, da je zadel znak in ne kak drug avto ali pešca, ker bi ga terjali še za tam nastalo škodo.
Lastnik avta (še manj pa zavarovalnica) pač ne more biti odgovoren za poškodbe, ki nastanejo, če se z njihovim avtom zabiješ. Razen če dokažeš, da je bil avto tehnično neizpraven in je zato nastala škoda.

Tudi če bi vozil svoj avto ali tvojega, ne bi od zavarovalnice dobil ničesar, če je imel v krvi več alkohola, kot je dovoljeno, ker je to praktično v vseh AO in kasko zavarovanjih izvzeto (je pa možno za to skleniti dodatno zavarovanje).

sandmat ::

Gama je izjavil:


To pomeni da če bi jst imel avto za 20.000EUR full kasko ga posodil bratu, brat bi naredil totalko in uveljavljal kasko in bi on prevzel nov avtomobil na svoje ime? Saj kot praviš, kasko je avto in ne lastnik?


woot? kako si pa na to prišel? Brat ne bi uveljavljal kaska, ampak bi ga ti. Again, brat nima pogodbe z zavarovalnico ampak ti. Ne bi prevzel novega avtomobila, ker zavarovalnica ne prodaja avtomobilov. Denar bi dobil na račun ti. Ne vem, a malo trollaš al nisi prebral paprijev, ki ti jih je dala zavarovalnica za podpisat?

EDIT: tukaj nisem upošteval tega, da je kdorkoli vozil pijan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

Furbo ::

Če povzamem, brat je vzel (ukradel) tvoj avto, ti zaribal menjalnik, nato je zjebal še asistenčni avto.

Ti pa zdaj iščeš vse žive načine, kako bi se on rešil odgovornosti?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Spajky ::

Treba tožit upravljalca ceste .. kaj hudiča je šel postavljat prometni znak ravno tam, kjer je šou tvoj avto ... :)) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Mare2 ::

A je blo to to?

Sem se peljal mimo.

http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

Gama je izjavil:

Meni je odvetnik amater drugače povedal ;) No bomo vidli, upam si trditi da bo sodišče določilo 70/30 v korist brata in dodatno mene izplačala za teh 30% saj me ni obvestila da upravlja z mojo plačano polico. To da na avtu ni škode za naveden znesek se pa lahko smatra za poskus opeharjenja, prav tako to da račun za nastalo škodo ni bil izdan pred zahtevkom in je odbitna franšiza višja od predpisana, kar se pa tiče dodatne škode ki je nastala med nalaganjem avtomobila na avtovleko naj se pa z voznikom menijo.


Kaj je to odvetnik amater? Pivski kolega od tvojega brata?

Če je tvoj brat poškodoval vozilo je dolžan to plačat. Če bi bil trezen bi to lahko pokrila zavarovalnica (odvisno od police), ker je bil pijan pade vse to na njega. Vse kar se sedaj lahko tožiš z zavarovalnico je višina škode. S tem, da na tvoji strani imaš očitno same vele sposobne amaterje, ki bodo brez težav ovrgli ugotovitve profesionalnih cenilcev.

To kako je brat prišel do avtomobila je povsem irelavantno. V vsakem primeru odgovarja za škodo, ki jo je povzročil, ne glede na to ali je avto njegov, sposojen, rentan ali ukraden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

sandmat ::

Mare2 je izjavil:

A je blo to to?

Sem se peljal mimo.



dvomim, glede na to, da se omenja 18k€ vreden avto, kar twingo ni niti nov z vso opremo?

Blegoš ::

Temu je zakuhal.

Gama ::

St235 je izjavil:


Vse kar se sedaj lahko tožiš z zavarovalnico je višina škode.


Višina škode bo ostala ista, če bomo dobili račun katerega smo zahtevali. Gre se za višino zneska ki ga bo brat plačal.

LP.

Mare2 ::

Blegoš je izjavil:

Temu je zakuhal.


Dve sekundi pred začetkom snemanja je podrl znak. Se vidi, ko sem kamero obrnil nazaj podrti znak. Seveda je začelo pihati iz kilerja, ker ga je poškodoval.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212129 (1163) kixs
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670334 (37925) ;-)
»

Generali Zavarovalnica

Oddelek: Na cesti
184064 (3081) St235
»

Še kasko zavarovanje ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10630551 (28571) D3m
»

Avtozavarovanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10525238 (20140) theBill

Več podobnih tem