» »

Zavarovano stanovanje in nov lastnik

Zavarovano stanovanje in nov lastnik

summery ::

Zdaj že pokojni starši so nekaj let nazaj pri eni izmed zavarovalnic sklenili 10 letno pogodbo za zavarovanje premičnin v tem stanovanju. Po dedovanju je stanovanje prišlo v mojo last, v katerem tudi sedaj živim.

Agent od zavarovalnice je omenil, da se sedaj stara pogodba najprej prekine in se sklene nova. Ker pa je to posledično povezano z dodatnimi stroški, me zanima ali je prekinitev obstoječe zavarovalne pogodbe v tem primeru res edina možnost?

Oziroma če lahko zavarovalnica na mojo željo pri obstoječi pogodbi zgolj spremeni podatke pokojnih staršev z mojimi?

Predmet pogodbe (zavarovane premičnine) je namreč še vedno enak kot prej.

steev ::

Je v pogojih kaj omenjeno okoli tega?
:|

summery ::

steev je izjavil:

Je v pogojih kaj omenjeno okoli tega?



V pogojih ne najdem omenjenega nič v zvezi s tako konkretno situacijo.

Aston_11 ::

Na splošno dedič vstopi v premoženjska razmerja prednika, in pogodba ne preneha. Je pa treba videti, če ni kakšna posebnost vezana na osebo staršev.

334. člen OZ (splošni zakon)

S smrtjo dolžnika ali upnika preneha obveznost samo, če je nastala glede na osebne lastnosti katere izmed pogodbenih strank ali glede na osebne sposobnosti dolžnika.

fikus_ ::

Pojdi do kakšnega zavarovalnega agenta!
Tvoji starši so dobili dodaten popust na "vezavo" 10 let.

Sem imel podobno situacijo, ko sem prevzel kmetijo. Zamenjal sem zavarovalnico, potem mi je prejšnja zavarovalnica "grozila" s kaznijo, ker sem prehitro prekinil zavarovanje (starši so koristili dodaten popust na 10 letno "vezavo"). Sem šel do svojega zavarovalnega agenta in je vse porihtal.

Zavarovalnice so bolj povezane, kot si mislite in izmenjavajo določene podatke o svojih zavarovancih!

summery ::

fikus_ je izjavil:

Pojdi do kakšnega zavarovalnega agenta!
Tvoji starši so dobili dodaten popust na "vezavo" 10 let.

Sem imel podobno situacijo, ko sem prevzel kmetijo. Zamenjal sem zavarovalnico, potem mi je prejšnja zavarovalnica "grozila" s kaznijo, ker sem prehitro prekinil zavarovanje (starši so koristili dodaten popust na 10 letno "vezavo"). Sem šel do svojega zavarovalnega agenta in je vse porihtal.

Zavarovalnice so bolj povezane, kot si mislite in izmenjavajo določene podatke o svojih zavarovancih!


Ne vem če smo se prav razumeli. Jaz namreč ne želim prekinit te 10 letne pogodbe, ampak jo zgolj spremenit tako, da bo vezana na mene, kot novega lastnika stanovanja. Agent zavarovalnice pa je tisti, ki pravi da se pogodba prekine in naredi nova. V primeru prekinitve pa se pojavijo stroški, ki jih ne želim.

Zato pa me zanima, če res ni možno zadeve urediti drugače, kot s prekinitvijo pogodbe.

fosil ::

In kakšni stroški naj bi bili v primeru prekinitve?
Če ti agent grozi s kakšnimi stroški ga zamenjaj.
Ni nujno, da zamenjaš zavarovalnico, lahko zamenjaš samo agenta, oziroma greš zadeve uredit na šalter.
Tako je!

fikus_ ::

Zav. agent, naj ti pove kakšni/kolikšni stroški bodo nastali! Če se ne strinjaš, pojdi s sedanjo zav. polico drugam! Vse zavarovalnice imajo podobna zavarovanja za podobno ceno! Ne drži se ene zavarovalnice kot pijanc plota.

SonjaP ::

Od mene je v podobnem primeru agent samo zahteval sklep o dedovanju. Polica je ostala ista, spremenjena je samo oseba - lastnik. Je pa verjetno postopek pri zavarovalnicah različen in odvisen od paketa in pogojev..

Mare2 ::

summery je izjavil:


Agent od zavarovalnice je omenil, da se sedaj stara pogodba najprej prekine in se sklene nova. Ker pa je to posledično povezano z dodatnimi stroški, me zanima ali je prekinitev obstoječe zavarovalne pogodbe v tem primeru res edina možnost?


Poglej na polico, verjetno je sklenitelj oče. Zavarovanec tudi on?

Sicer ne vem, za katero zavarovalnico gre, ampak tista polica ni več veljavna.

Verjetno se bojiš, da bi bilo potrebno vrniti popust na večletno trajanje. Agent naj se zmeni s strokovno službo in ti bodo oprostili vračilo, če skleneš novo polico. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

telexdell ::

Ko je meni potekla 10 letna zavarovalna polica je prišel agent z novo v kateri:
ni bil znesek premije več fiksen ampak se je lahko spremnija
ista nepremičnina je bila vredna več (drugačna metodologija) in posledično je tudi premija višja
imeli so več možnih paketov in zavarovalnih rizikov, tako da je končni izbor bil zopet dražji

Suma sumarum- plačujem letno skoraj 30%.

PS- torej je interes agenta in zavarovalnice evidenten, zakaj bi prekinili pogodbo in sklenili novo
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Ales ::

Mare2 je izjavil:

summery je izjavil:


Agent od zavarovalnice je omenil, da se sedaj stara pogodba najprej prekine in se sklene nova. Ker pa je to posledično povezano z dodatnimi stroški, me zanima ali je prekinitev obstoječe zavarovalne pogodbe v tem primeru res edina možnost?


Poglej na polico, verjetno je sklenitelj oče. Zavarovanec tudi on?

Sicer ne vem, za katero zavarovalnico gre, ampak tista polica ni več veljavna.

Verjetno se bojiš, da bi bilo potrebno vrniti popust na večletno trajanje. Agent naj se zmeni s strokovno službo in ti bodo oprostili vračilo, če skleneš novo polico. :)

S smrtjo pogodbene stranke ni pogodba postala kar neveljavna, niti ti ni treba "prositi", da ti zavarovalnica nekaj "oprosti". Kake blodnje so to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

summery ::

Hvala vsem za odgovore, so mi zdaj postale stvari malo bolj jasne.

Bo pa verjetno v vsakem primeru treba prekinit obstoječo pogodbo, ker mi je par znancev omenilo da za približno enako stare in enako vredne zavarovane premičnine plačujejo občutno nižje zavarovanje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212475 (1509) kixs
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841542 (7608) Mateja88
»

Ciganija sklepanja zavarovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12215754 (12052) solatko
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7821444 (15536) čuhalev
»

Obvezno avtomobilsko zavarovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
333010 (1552) alese

Več podobnih tem