» »

Umetniki!

Umetniki!

«
1
2 3

Thomas ::

Ravnokar so me naščuvali na RTVSLO1 proti umetniku, ki je včeraj na Ljubljanskem gradu spustil komarje, okužene z AIDSom.

Najbrž ne bo nikomur nič. Ampak meni gre tale "alternativna umetnost" - rahlo na živce.

Nestrpen sem do "teh umetnikov". :|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
  • premaknilo: OwcA ()

kopernik ::

ah, kdo bi razumel te umetnike... eni celo stavbe v folije oblačijo... konkretno je pa ta zadeva s komarji res malce pretiravanja

_Mortal_ ::

KAJ???? KOK SO JIH SPUSTIL???? IN TO SE JIM ŠE DOVOLIL!?!?!?!

Res da so možnosti majhne ampak obstajajo. Mislim kakšno je zdej to sranje "alt" umetnost. Lahk bi jz pse z steklino začel spuščat pa bi se imel za "alt" umetnika!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

asPeteR ::

Ja, jaz sem tud to zapazil ...

V bistu je novinarka dobro zakljucila z mislijo, da bo potreba najti balance med umetnosto in ostalim.

Torej potreben je kaksen zakon, ki bi prepovadal v imenu umetnosti ogrozati zdravlje ljudi, kar je v tem primeru na ljubljanskem gradu, vsekakor bilo. Navkljub dejstvu, da ni zabelezene obuzbe HIV iz komarja na cloveka. Pac potential thread ...
http://blog.stegnar.com

Mercier ::

Flalil sem dnevnik danes, včeraj niso bili okuženi. Belaja pa dost vseeno...

Thomas ::

Je treba pa povedat, da so jih spustili po nesreči, ne zanalašč. Razbil se jim je akvarij, v katerem so jih razkazovali! >:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Briga me a je namenoma al zanalaš. Če se igraš z ognjem, imej zraven gasilce.

lukslo ::

heh ko da bi jst zdej spustu atomsko na ?????? državo in bi reku ups nism zanalašč

če se že grejo take stvari naj najprej poskrbijo za varnost in če kaj skuhajo naj pole tudi pojejo

darh ::

Vi to resno?
Excuses are useless! Results are priceless!

Ziga Dolhar ::

Koliko od teh, ki tule komentirate, je o tem slišalo iz nekje drugje kot ...

a) od prijateljev ali
b) iz tele teme?
https://dolhar.si/

kopernik ::

včeraj na pop tv, kaj so pororčali danes pa ne vem, ker nisem gledal TV

moj_nick ::

dons so o tem poročali v 24ur in v Dnevniku.

Marjan ::

No, kaj pa jest že skoz govorim?!? Drugega kot:
umetnik = prevarant, ki mu nekateri nasedajo

Sicer pa ni panike, ker:
(1) AIDS se ne prenaša s pikom komarja
(2) je tipo prevarant in komarčki itak nimajo HIV+ krvi v sebi

>:D

Seveda je pa v vsakem primeru zrel za v keho!

:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

frenk ::

jest sm gledou poptv...baje je zanalašč spustu zato da bi mau shova ustvaru...ba folk je neumn...komarji ne prenašajo aids-a:)

sketch ::

Seveda! Kaj pa so umetniki, samo za zgago!

Najbolje je, da umetnost in kulturo privatiziramo in ukinemo državne subvencije.
Pa kdor hoče bit umetnik, naj naredi nekaj, kar se bo prodajalo - kdora pa hoče it na koncert, naj ga plača (AFAIK je realna cena obiska enega koncerta okoli 35000 SIT, vir Mladina).

Te new-age pozerje pa itak najbolje zapret. Brezveze, saj jih ne razumemo! Ostanimo pri polki in valčku, kot jih poznamo in imamo radi! Prav tako pa glejmo samo še Trafiko ali pa TV Dober Dan, da ja ne bi slučajno napregnili možgane!!

Dragi moji, teli moderni umetniki, ki jih ne razumete - naj vam prišepnem eno majhno skrivnost. Oni se ne igrajo več s platnom, ampak se igrajo z vami. Z vašimi in našimi strahovi in živalskimi nagoni.
Sprijaznite se, enkrat boste umrli. Kako je sprehod po Gradu po Break2.2 drugačen od vožnje z avtom? Zakaj se bolj varnega počutite, ko gonite 220 po avtocesti, kot pa če veste, da je nekje daleč nekdo izpustil komarje, okužene s HIVom?

Torej, globoko vdihnite in vzemite malo distance. A ni zanimivo, kako so vsem oči skočile iz jamic, ko so slišali "s HIVom okuženi komarji"? Pa so šanse da na enega naletite sorazmerno majhne. Grem stavit, da manjše kot da vas bo jutri zbil avto.

Samo na smrt od avta smo se navadili. Jo lahko vidimo, občutimo. Hej, še Bepop jo promovirajo.
Komarji, mali virusni leteči tankerji, pa so nevidni. Piči nas, in poka - imamo HIV. Pa še vedno lahko stopimo pred vlak, če nam je grozno. V čem je trik? Zakaj se noben ne razburja zaradi avtomobilskih žrtev, zaradi komarjev pa?

Problem ni zunaj, problem je v glavi. Sem presenečen ob pomanjkanju treznega mišljenja.

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

jetam ::

Sketch... a vrocina nc ne popusti zvecer?
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

snow ::

Ma a nosi komad zadostno količino virusa, da se okužiš?

A to kri okuženo z AIDSom kar talajo al kako je 'umetnik' prišel do nje.

Pa kako ziher je da ni to neka medijska fora?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

najdi.si iskanje: komar hiv
rezultat. Recimu temu slovenski .edu link.

Podobno sranje kot kloramfenikol. Neke super nizke koncentracije, ki ne vpivajo na nič. Mediji stvar pač naredijo 'zanimivo'.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

perci ::

Kaj pa če je vse skupaj le joey skaggs potegavščina? ;)

Sid Izprijeni ::

Mah, ta umetnik je res mal butec, ampak fora je pa dobra!

Zdaj bo malo zbiral odzive po medijih in to je to. To je njegov projekt. Tko kot mi je neki znanec pravu, da je bil pred leti na nekem performansu, kjer so iznenada na sceno uleteli tipi s prižganimi motorkami in šviga šviga po folku. Seveda niso mel keten gor, ampak folku se je strgalo od panike.

Jaz se strinjam s sketchem. Itak me osebno bolj razburja recimo gospodarski kriminal in naša politična mafija, kot pa to, da nek, magari imbecilen umetnik nekaj serje s temi komarji, ki so kao okuženi.

:\
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Marjan ::

sketch: S tvojim prvim odstavkom se strinjam. Ostalo si pa zabredu oz. si jim nasedu.

>:D :D

R33D3M33R ::

http://24ur.com/naslovnica/slovenija/20...
Vendar pa besedah organizatorjev razstave komarji niso bili izpostavljeni virusu Hiv, ampak je umetnik pri obiskovalcih želel vzbuditi zgolj 'psihološko dramo' in jim prepustiti odločitev ali se želijo izpostaviti tej grozeči nevarnosti ali ne
A to je po novem umetnost? :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

snow ::

Zamahneš z roko, si mišliš svoje o tem umetniku in odkorakaš dalje. Če se po nekem čudnem naključju nahajaš tam.

Sicer bi se pa po moje začel smejat tam na glas, ko bi videl tisto zadevo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Sid Izprijeni ::

> A to je po novem umetnost?

Lahko je. In mene neizmerno zabava!

Ne res je zanimivo, kako lahko folku vsak dan serje država po glavi in ga nateguje po dolgem in počez, ampak narod to razmeroma pohlevno prenaša, potem jih pa totalno razpizdi nek tip s tako banalno foro.

Ajde, zaradi mene temu tudi ne rečeš umetnost, je pa zelo zabavno!

:D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

sketch ::

jetam: naceloma ja, ampak ko vidim bedarije me vedno pogreje. Tako pozimi, ko berem razne forume, ne rabim radiatorja. (Okej, pa zadosti cinizma).

Marjan: Zdaj pa reci, da te ni popolnoma nic spreletelo, ko si videl novico. Sem skoraj 100%, da te je. Verjetno si zacutil vsaj nek prezir, presenecenje, ce ze ne strah. Kar pomeni, da si "jim" nasedel. Oni bednibedni umetniki so te prestrasili. Ali pa razjezili. Kdo je koga zdaj nategnil?

Kar se pa tice privatizacije kulture, dober clanek tu: Ursula Cetinski o kulturi kot sveti kravi
Ce se mene vprasa, bi bilo zivljenje veliko revnejse, ce bi gledali samo na rdeco crto. Kot prvo lahko crtas vso vizualno umetnost od paleozoika naprej, potem pa se marsikaj, pa vsi bi bili mnogo bolj zabiti - kdo bi pa nas peljal lutke gledat, ce bi predstava stala 50000 SIT na osebo (ce je verjeti avtorici clanka).

Sicer se pa strinjam z Izpirjenim Sidom :D
Adapt and overcome.

OwcA ::

Zanimivo je to, kako nekateri "seveda veste," da zadevščina ni nevarna, kjub temu pa bi tega gospodiča zaprli ali še kaj hujšega. Strah torej vendarle obstaja in ostaja. Ah, ta prekrasni cinični um ...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Marjan ::

sketch!

Ne, nasedel si jim ti ker res verjameš, da je to umetniško dejanje.

Jaz jim pa nisem ker verjamem, da je to kaznivo dejanje in nič drugega.

OwcA ::

@Marjan: sedaj si pa sam zapadel v protislovje. Trdiš, da je umetnost všečnost (danega pojava) posamezniku, pri tem pa obsojaš sketcha, glede njegove izbire ... :\
Očitno bi morali posameznika dodatno definirati še z "Marjanu podobno misleči," ostali pa tako ali tako ne vemo kako in kaj, ka-li? ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Marjan ::

Owca.
Sej si smešen no :))

Sketchu sem povedal, da je "umetnik" pri njem dosegel kar je hotel t.j. da je bila sketchu zadeva _všeč_ in ok, če je taka njegova izbira.

Pravim pa da mu je nasedal ker ne sprevidi, da je to dejanje podlo, hinavsko in verjetno kaznivo.

On vidi to kot umetnost in s tem misli na popolnoma pozitivno dejanje. To je žalostno!

OwcA ::

Isti avtor v razmaku 27 min in 26 s:
Jaz jim pa nisem ker verjamem, da je to kaznivo dejanje in nič drugega.
...
Pravim pa da mu je nasedal ker ne sprevidi, da je to dejanje podlo, hinavsko in verjetno kaznivo.

Kot sem rekel, cinični um in morebiti še strah pred neznanim. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Tr0n ::

No, tale umetnik je dosegel svoj cilj. Tako da ne vem, kaj imate proti njemu :).

Matek ::

Heh, še našega Thomasa je nahecal :D .

Čeprav tudi jaz upam, da je kaznivo. Kot da kličeš na policijo, da si bombo nastavu, naj grejo iskat. Isto, sranje si naredu, čeprav ni blo res. A pol pa če si umetnik, ti je pa oproščeno?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Marjan ::

Owca!

Ja in kaj potem če nisem pravnik ali policist, da bi vedel ali je to dejanje kaznivo!?!?

Upam, da je.

||_^_|| ::

hehe, jst sm bil glih takrat na gradu, in ravno ko so šli copsi gor smo šli mi dol:)
Uglavnem men grejo taki kekci tut na živce. Pa un kreten k si je lan v kolen vrtu lukno. Mislm..jao

nevone ::

@owca

(malo off topic)
Od kdaj pa je verjetno nasprotje od verjeti.
Verjameš v tisto kar je verjetno, sicer verjetno ne verjameš.

o+ nevone

Marjan ::

Res je nevone.

Sicer pa vem zakaj Owca tako neprepričljivo seka mimo. Ker je že enkrat izgubil v podobnih debatah, ko sva se pogovarjala prav o teh temah.
Zdej je pa malo jezen ker ni še (popolnoma) sprejel novega mema, ki je dokaj v nasprotju z mnenjem večine. Se bo že utrdil, upam.

:) :\

Sid Izprijeni ::

> Pravim pa da mu je nasedal ker ne sprevidi, da je to dejanje podlo, hinavsko in verjetno kaznivo.

Pa kaj to trosiš nesmisle!? :\

A podlo dejanje ti pa ne sme biti 'všeč'? (Če že ravno opletaš s tem pojmom...)

Umetnost ima z zakonitostjo, legalnostjo, lepoto, pravičnostjo in občo moralo nasploh bolj malo skupnega. Splošnemu prepričanju navkljub.

Kar se mene tiče, je da dokler me ne ogroža v fizičnem smislu, me v bistvu zabava ali pusti hladnega. Drugo je, seveda, če je izvedba nekega umetniškega dela legalna. Ampak to nima nujno opravka z njegovimi umetniškimi kvalitetami.

Pa ne zdej rečt, da te par teh bogih komarjev ogroža...



P.S. Povej, Marjan, a bolj grdo rišeš, pa si zaradi tega tako napičen proti vsemu, kar ima nalepko 'umetnost'? ;)
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Zgodovina sprememb…

rozica ::

mene pa niti ne čudi da se je en umetnik najdu in spravu razkazovat svoje komarje..... (okužene al pa ne... to pač ve le on)... sto ljudi sto čudi...
moti me predvsem to, da so mu dovolili razkazovati kao okužene komarje... (brez rizika tudi ni takole razkazovanje)
:\
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Ziga Dolhar ::

Ah ja.

Veliki briljantni valček v vsej svoji veličini.
https://dolhar.si/

Aspirinix ::

In kaj sledi? Komarji s SARSom? Ali pa ose s črnimi kozami?
Ne s takimi. Nikoli ne veš kaj se lahko zgodi. Malo bolje bi pa oni prireditelji ,al ka že so, le lahko bili pripravljeni.

Yohan del Sud ::

Pa medvedi s steklino. AAAAAAAAAAAAAAA steklina! Medvedi! AaAaAaAAAaaaa! Bejžmo. :O

me -> zamahne z roko :|

Keyser Soze ::

Ah umetnost.

Ni več to kar je bila. Danes je večina umetnosti produkt nekih banalnih in popolnoma nesmiselnih idej posameznikov, ki se smatrajo za neke veleume.

Danes je umetnost že preformans v stilu jackassa. :\ Inteligentnost pa taka.


Kar se pa tiče komarjev. Bi ovadil takozvanega "umetnika" zaradi povzročanja splošne nevarnosti.

||_^_|| ::

samo sej ni bla nobena nevarnost povzročena. Največ bi bil lahko pik komarja, za to pa itak vedno obstaja nevarnost.

Keyser Soze ::

Kakšen pik komarja. Panika med ljudmi. To je to. Veš kaj naredijo ljudje v paniki. Je tudi že kdo umrl na račun tega.

Alexius Heristalski ::

Mene najbolj motijo "umetniki", ki sedijo v naši vladi!!! Ti nas nategujejo 1000x bolj kot oni s komarji, pa se nihče ne razburja, kje pa - še plačujemo jih!

Zakaj ste vsi tiho???
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Sid Izprijeni ::

Točno to, kar pravi Heristalski! To je taprav umetniški nateg. In narod TE 'umetnike' potem še voli!

;(
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Alexius Heristalski ::

Nateg brez vazelina.

Treba bi jih bilo lustrirat'.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Marjan ::

> A podlo dejanje ti pa ne sme biti 'všeč'?

Lahko ti je. Samo potem imaš psihični problem. Svetujem, da ga čimpreje skupaj s psihiatrom rešita.

> Marjan, a bolj grdo rišeš, pa si zaradi tega tako napičen proti vsemu, kar ima nalepko 'umetnost'?

Ravno to govorim, da ni grdega in lepega risanja. Pač pa je individuumu všečno in individuumu nevšečno risanje.



> Mene najbolj motijo "umetniki", ki sedijo v naši vladi!!! Ti nas nategujejo 1000x bolj kot oni s komarji, pa se nihče ne razburja, kje pa - še plačujemo jih!

Ja res. Ali se videl Jerco Mrzel. To mi pa kri zavre. Nekakšna igralka s podpovprečno nizkim IQjem, ki nima pojma o politiki, ampak RES nima pojma, sedi v parlamentu in se smejčka. Drugega itak ne zna. Bruuuhhh.

Thomas ::

Ja ja - že.

Ampak politiki ki jih imamo, so plod ustavne procedure, kakršni že so - in je to pravzaprav druga tema.

Kar se pa tiče performanceov umetnikov, je pa to nekaj drugega.

Dokler je umetnost z namenom dekorirati, zabavati, razveseljevati, žalostiti ... okay. Komur je všeč, naj izvoli konzumirati.

Ko si pa umetniki zastavijo neke "globje cilje", kot naprimer včerajšnji Kresnik Šeligo sporočiti vsem, da je resnica večno neulovljiva - naj pa računajo na backclash. Da tupijo oslarije, ki z umetnostjo nimajo nobene zveze, ali celo da umetnost sama po sebi nima nobene zveze z ničemer.

Priviligirana pozicija umetnika v nekakšnih Platonovih nebesih, od koder soli pamet drugim - je pa davno preživeta zadeva.

Kaj šele "biološki poskusi", ki bi jih nek umetnik hotel delati z avditorjem v imenu njegove umetnosti!

Umetnost kot institucija MORA imeti opozicijo skeptičnih duhov a la Marjan ki trdijo - Umetniki izključno in samo bluzijo.

Nobenega razloga ni, da ne bi bila vsa umetnost predmet svobodne obravnave brez iracionalnih zapikov.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Ziga Dolhar ::

Kakšni bi bili odzivi, če bi mediji namesto izraza "umetnik" uporabili "svobodni raziskovalec"?

Jasno -- antiumetniki se ne bi oglašali :).

Potem je prišel Chopin in zaigral ...
https://dolhar.si/
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kafkovo mesto pri vrednotenju umetnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
503941 (3475) bili_39
»

naj mi nekdo razloži jazz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
615523 (4628) Tr0n
»

Koliko denarja naj država nameni kulturi?

Oddelek: Sedem umetnosti
491906 (1441) Marjan
»

Družboslovci vs. Naravoslovci (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1628324 (6499) nevone
»

Kaj je umetnost?

Oddelek: Loža
192440 (2161) DavidJ

Več podobnih tem