» »

Družboslovci vs. Naravoslovci

Družboslovci vs. Naravoslovci

1 2 3
4
»

Ziga Dolhar ::

Ne ne, nevone.

Družba manipulira z družboslovci, ker se ne obnaša po pravilih. :)

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Zigga, definiraj razliko med družbo in družboslovci, prosim. Ker sicer ne razumem čisto nič.

Drugače se pa vsi držimo istih pravil, bloody evolution jurisdiction. (oprostite mi morebitno nepravilno črkovanje), in pa še po ne dokončno definiranih fizikalnih zakonih.

:P

nevone ::

Ko jagenjčki obmolknejo.

Ziga Dolhar ::

Nevone:

Pametnejši odneha. 0:)

Kreh -- kakšen pomen bi bila obrazložitev tega, če pa bi bila spregledana? Poglej samo umetnost: nekateri tulimo svojo o umetnosti (ki jo lepo obrazložimo), medtem ko nekateri pač trdijo, da temu ni res, in spodbijajo svojo razlago umetnosti.

A: Jaz sem konj.
B: Jaz pa mislim, da si poleg tega, da si bik, še grd.
https://dolhar.si/

nevone ::

Ziggga:

Umetnik odneha, pametnejši pa ne! (Oprosti ostrini, ki je nekateri oz. skoraj vsi umetniki ne prenesejo. Ne reče se kar tako >>umetniška dušica<<.)

Ko mi ne znaš razložiti nekaj, kar si sam trdil, se umetniško umakneš. Mogoče lahko temu rečeš tudi pametno?

algoritem za pametni dialog:

1. pametni najprej poskuša pojasniti svoje trditve sebi

2. v svojo razlago skuša prepričati druge

3. če mu drugi zastavijo vprašanje, na katerega ne zna prepričljivo odgovoriti se vrne na 1. točko

Ta cikel traja dokler ...


o+ nevone

Ziga Dolhar ::

Nevone :-).

Predlagam ti pre-branje celotne razprave oz. od tam, kjer se je Marjan spotaknil ob "umetnost".

Pametni se ne zaletava z glavo v zid, če zidu ne želi podreti.
https://dolhar.si/

Ziga Dolhar ::

p.s.: družboslovec je nekdo, ki proučuje/opazuje/.../vrednoti družbo. Za družbo pa zadostuje sociološka opredelitev, ki se mi zdi dovolj široka.
https://dolhar.si/

nevone ::

Ziggg(g)a:

Predlagam ti pre-branje celotne razprave oz. od tam, kjer se je Marjan spotaknil ob "umetnost".

Sem prebrala in moram rečt, da razumem oba, tebe in tvoje somišljenike in Marjana in njegove somišljenike. Ampak strinjam se pa s slednjimi. Ker delajo manj megle.

Pametni se ne zaletava z glavo v zid, če zidu ne želi podreti.

Kdo se je zaletaval in kje?

družboslovec je nekdo, ki proučuje/opazuje/.../vrednoti družbo.

Se strinjam.

Za družbo pa zadostuje sociološka opredelitev, ki se mi zdi dovolj široka.


Vidiš, to je pa megla. Pusti širino "bogovom". Mi moramo stvari definirati eksaktno, če hočemo da delujejo.



A mogoče obstaja angleška beseda za družboslovec? Mislim, da so "oni" že zdavnaj ugotovili, da je družboslovje samo veja naravoslovja.

o+ nevone

Ziga Dolhar ::


Sem prebrala in moram rečt, da razumem oba, tebe in tvoje somišljenike in Marjana in njegove somišljenike. Ampak strinjam se pa s slednjimi. Ker delajo manj megle.


E, tu se pa zatakne -- praviš, da razumeš "naš" pogled na umetnost? Če rečeš, da oni delajo manj megle, potem meniš, da se ti dve obravnavi da primerjat.

Pa se jih ne. Gre za popolnoma drugačen pristop, kar nekateri tule trobimo.

:)
https://dolhar.si/

Mercier ::

družboslovec je nekdo, ki proučuje/opazuje/.../vrednoti družbo.

Se strinjam.


Za družbo pa zadostuje sociološka opredelitev, ki se mi zdi dovolj široka.


Vidiš, to je pa megla. Pusti širino "bogovom". Mi moramo stvari definirati eksaktno, če hočemo da delujejo.


Nevone, a je tisto strinjanje na začetku šala, al je resno? Bolje ispasti glup, neko iz voza. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

nevone ::

Saša

Nisem se hecala.

V slovenskem okolju slovenski družboslovci (upam, da ne vsi) točno tako razumejo družboslovje. Da je to preozko gledanje, je pa že druga stvar.

o+ nevone

Thomas ::


Morality would be interpreted as a useful adaptation that increases the fitness of its holders by providing a selective advantage. This is certainly the view of Edward Wilson, the 'father' of sociobiology, who believes that: "scientists and humanists should consider together the possibility that the time has come for ethics to be removed temporarily from the hands of the philosophers and biologicized" (Wilson, 1975: 27). The challenge for evolutionary biologists such as Wilson is to define goodness with reference to evolutionary theory and then explain why human beings ought to be good.



Povezava.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Iz zgornje povezave:

There appears to be an impassable barrier between science and ethics. Herbert Dingle (1946) has stated that this barrier exists because science is based on absolute certainty, while ethics has no general basis at all. Science is also capable of advancement, where ethics is not because science can repair its mistakes through reason and experience. Ethics only collapses when its foundations are uprooted. Because of this inefficiency regarding the understanding of ethics it is necessary that we observe and study moral behavior from a scientific perspective. The understanding of ethics goes both ways though, in that morality needs to be looked at biologically and biologists need to explain their ethical views more philosophically.

o+ nevone
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19326907 (19054) CaqKa
»

Kateri faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7120734 (18881) romat
»

Smo računalnikarji bolj nagnjeni k terorizmu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
888665 (5543) Highlander
»

Potek raziskave o odnosu do spletnega oglaševanja na Slo-Techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
618156 (6730) poweroff

Več podobnih tem