» »

Velik servis kje dobiti dele

Velik servis kje dobiti dele

Zstiller ::

Letos bo treba narediti velik servis na avtu (clio storia 1.2 16v) pa me zanima kaj vse bo treba nabaviti in kje bi dobil dele za spodobno ceno. Iz katere spletne trgovine vi naročate? Nisem omejen na Slo in bom naročil tam kjer je cena ugodnejša.

steev ::

http://www.rezervniavtodeli24.si/ bo verjetno kar poceni.
SKF firma bo v redu, dobiš garniture jermenov, šponarjev in vodnih pump. Ne bi smelo biti več kot 100 eur.

Aja, trgovina je iz Berlina, samo majo (čudno) poslovenjeno stran
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Utk ::

Pri cliotu ne bo 50 evrov razlike. Ce kolk tolk verjames mehaniku, naj on nabavi. Ce ne, zakaj mu vozis avto.

Zstiller ::

steev je izjavil:

http://www.rezervniavtodeli24.si/ bo verjetno kar poceni.
SKF firma bo v redu, dobiš garniture jermenov, šponarjev in vodnih pump. Ne bi smelo biti več kot 100 eur.

Aja, trgovina je iz Berlina, samo majo (čudno) poslovenjeno stran


Hvala bom pogledal.

TOP ::

Pri omenjenemu avtomobilu ne bo neke velike razlike kosi so itak poceni še posebej če vzameš od konkurence.

Zstiller ::

To se bo slišalo neumno vendar ne vem kaj vse je treba zamenjat. Glavni jermen+vodno pumpo pa micro jermen plus napenjalci kaj še pa potem?

TOP ::

Ma kaj se ubadaš s takimi zadevami,ko ne veš in tukaj sprašuješ greš v neko trgovino z avto deli in uprašaš in boš zvedu vse cene in vse kaj rabi menjat.

krneki0001 ::

Veliki servis za 1.2 16V motor:
- jermen, napenjalec, rolca in vodna pumpa (ne kupuj SKF, ker so v veliki večini ponaredki, kupuj raje gates jermene, ker so dovolj kvalitetni, da bodo zdržali naslednjih 100k)
- olja (motor in menjalnik), oljni filter, zračni filter, filter goriva in kabinski filter
- hladilna tekočina, po možnosti še termostat
- sam bi menjal še zavorno tekočino in servo olje

- preveri se stanje dihtunge pokrova ventilov
- preveri se zavore
- preveri se stanje amortizerjev
- preveri se stanje sklopke
...

Zgodovina sprememb…

Zstiller ::

Hvala, najbolj me je zanimalo za jermene. Avto se redno servisira na 10k lani sem naredil delni velik servis kjer se je zamenjalo vse kar si naštel plus svečke. Letos pa še jermene, ker lani še ni bilo potrebe.

Fizikalko ::

Menjati olje v menjalniku? Meni so doslej še za vse avte z ročnim menjalniku dejali, da se tega ne menja, ker olje zdrži življenjsko dobo avta, tudi če greš do 500k km.

Heavy ::

Fizikalko je izjavil:

Menjati olje v menjalniku? Meni so doslej še za vse avte z ročnim menjalniku dejali, da se tega ne menja, ker olje zdrži življenjsko dobo avta, tudi če greš do 500k km.



Skozi leta se gotovo nabere nekaj opilkov, ter sedimentov v olju. Tiste 15€ za olje ni nek hud strošek.
#TeamFelix

Fizikalko ::

A dela pa ni veliko?

Moj stari avto je star 14 let in ima 363k km, bo treba menjat olje v menjalniku?

SumTingWong ::

Jaz sem preventivno menjal olje v menjalniku pri 17 let starem avtu in 210kkm. Če ne drugega, vsaj občasno bolje "zagrabi" prestave za tistih 30€.

krneki0001 ::

Fizikalko je izjavil:

Menjati olje v menjalniku? Meni so doslej še za vse avte z ročnim menjalniku dejali, da se tega ne menja, ker olje zdrži življenjsko dobo avta, tudi če greš do 500k km.


Tist, ki ti je to rekel je debil in idiot.

Normalnemu avtomobilu se menja med 50 in 100k olje. Tudi ročnemu. In se pozna pri šaltanju, ko dobi menjalnik sveže olje.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Prva menjava olja naj bi bila nekje na 50k, potem pa na vsakih 100k za normalne osebne avtomobile.

Pri subaruju je pa prva na 30k, potem pa na 60k menjava olja v menjalniku. Pri AT menjalniku pa zraven menjaš še filter olja.

Heavy ::

Fizikalko je izjavil:

A dela pa ni veliko?

Moj stari avto je star 14 let in ima 363k km, bo treba menjat olje v menjalniku?


Bi bilo priporočljivo, ga bo verjetno tudi kakšen deci manjkal.

Odvisno od avtomobila. V večini je zelo enostavno.

1. pogledaš kakšno in koliko olja gre notri (piše v knjižici ali pa na spletu)
2. Pogledaš kje sta dovodni in odvodni vijak (kot za izpuščanje olja iz karterja
3. Za natočit si narediš orodje (gumjasta cev + lij, ker je na malo težje dostopnem mestu)
4. potem samo odviješ dovodni vijak/pokrov in odvodni vijak/pokrov in pustiš da izteče ven
5. odvodnega zamašiš in po cevki naliješ novo olje
----

Zdaj postopek lahko še vključuje odstranjevanje skid plate če imaš ali baterije ali plastik ali kolesa - odvisno od avta.

Poglej na internet, youtube ima verjetno kakšen tutorial za tvoj avto. Pa če dvigneš avto - ne pozabi podstavit kaj pod njega. Imaš tono teže nad glavo.
#TeamFelix

akasa ::

Jaz sem menjal olje v menjalnik pr 17 let starem avtu cca 400k km... V menjalniku je bilo olja toliko kot ga je vidno v plastenki.... Morali ga bi pa bit 2,4 L :D Avto se občutno drugače "šalta"... Strošek je bil 20EUR in 20 minut dela :D Je bila pa verjetno to 1. menjava olja v menjalniku :D


Evo pa še slika :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akasa ()

69charger ::

Sem tudi jaz menjal olje v menjalniku pri 200k, iz 3 v 4 prestavo se je zatikalo itd. folk imel že razne ideje za menjavo menjalnika pa sem samo olje zamenjal pa se je šaltalo kot pri novem. Vsaj pri Japoncih je v knjižici ponavadi predpisana menjava olja v menjalniku.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

fikus_ ::

Akasa, kaj je to bučno olje v plastenki:D

PacificBlue ::

Pepsi je,sam je nalepko odstranil:P.

Tudi jaz bom menjal olje v menjalniku naslednji teden, ko bom menjal se gume. Imam 195tisoc prevozenih pa se ze pozna pri prestavljanju, se posebej v tretjo prestavo.

Fizikalko ::

Uf, ste me prepričali. Sam sem mehaniku to že zadnja 2 servisa predlagal, pa je le zamahnil z roko, naj ga ne serjem.

FTad ::

Bi si sposodil tole temo.

Kaj vse je potrebno menjati pri velikem servisu na VW Passatu - 400k km. Kaksna je ponavadi okvirna cena delov in dela mehanika?

Invictus ::

https://www.rezervniavtodeli24.si/

Tukaj si jih naročiš, pa ti mehanik vgradi.

Cene so pol nižje od naših preprodajalcev.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

shintaro ::

za megana hočejo na renaultu 490€, z kosi in delom. A je to dobr? Meni se ne zdi neki ful drago

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

PacificBlue ::

Kaj imaš to dizla?:)

šernk ::

za megana hočejo na renaultu 490€, z kosi in delom. A je to dobr? Meni se ne zdi neki ful drago


ker nimam kristalne kugle in ne vem kaj bodo menjali je to lahko drago ali poceni.

velik servis pomeni: menjava jermenov + vodne pumpe. Za slednje je to absolutno predrago. če dodaš zraven še menjavo olja v motorju, rata cena nekje solidna, če dodaš se svečke, hladilno tekočino, zavorno olje, je pa že ugodno.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

zobnik ::

Avtomarkovič Škofja Loka, naroči preko meila, dobiš najcenejše dele ali boljše.

NejcSSD ::

Clio II 2003, glavni servis , Avtoservis Renault Klančar, Ljubljana Rudnik, 310 eur z ddv za komplet.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

koyotee ::

NejcSSD je izjavil:

Clio II 2003, glavni servis , Avtoservis Renault Klančar, Ljubljana Rudnik, 310 eur z ddv za komplet.


in kaj so ti menjali?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

NejcSSD ::

Zobati jermen, vodna pumpa, hladilna tekočina, 2 mikrojermena, ...
Cena seveda z delom.

Ponudbi Malgaja in AH Real sta bili 200 eur višji ;((
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

koyotee ::

NejcSSD je izjavil:

Zobati jermen, vodna pumpa, hladilna tekočina, 2 mikrojermena, ...
Cena seveda z delom.

Ponudbi Malgaja in AH Real sta bili 200 eur višji ;((


1.2 1.4 1.5?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

NejcSSD ::

aaah pozabu. 1.2 16V 75KM
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

koyotee ::

vodna crpalka + kit komplet zobati jermen 65€
2 mikro jermena max 15€
hladilna tekočina par €

vseeno so te ornk nategnili :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fikus_ ::

Koyote, potem pa napiši, kje je še ceneje!?

koyotee ::

pri popoldancu, kjer ni ura dela 40€. kosi pa autodoc.si ali rezervniavtodeli24.si, kar je en in isti k.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

fikus_ ::

Ja pa po možnosti brez računa, . . . garancije itd.

NejcSSD ::

@koyotee
Vem, koliko bi me prišlo če bi se tega lotil sam ali pa nek popoldanc.
Sem naredil pri Focusu l.2000 glavni servis sam - tam je bilo vse bolj dostopno in nisem imel večjih problemov.
Pri Cliotu pa sem ocenil, da sam ne bom mogel.

Glede na to, da imam 1 letno garancijo na strokovno vgradnjo, da v zadnjih letih nisem imel nobenih stroškov in da bo
zdaj po zamenjavi upam da služil še 5 let, mi cena res ni bila visoka.

Bi me pa material sam prišel okol 150evrov, najcenejšega kompleta pa res ne bi vzel.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

koyotee ::

fikus_ je izjavil:

Ja pa po možnosti brez računa, . . . garancije itd.


ja pr 14 let starem avtu je garancija res pomembna. sicer je pa garancija na kos in ne na delo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

shintaro ::

koyotee je izjavil:

vodna crpalka + kit komplet zobati jermen 65€
2 mikro jermena max 15€
hladilna tekočina par €

vseeno so te ornk nategnili :D


a tebe niso nč nategnli ko si porabu 500€ v islandiji


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj še preventivno menjat na malem servisu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
647538 (2757) Blinder
»

Servis avta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
28847903 (19951) blackbfm
»

Menjava olja - Ročni menjalnik

Oddelek: Na cesti
409806 (8141) fikus_
»

Renault Twingo 1.2 - problemi s težavami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11418751 (16409) ;-)
»

Je že komu odtrgal zobati jermen pri avtu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10547329 (44662) Pyr0Beast

Več podobnih tem