» »

Servis avta

Servis avta

««
6 / 6
»
»»

perci ::

Utk je izjavil:

jonystar je izjavil:

Si bom sposodil temo. Počasi se mi bljiža prvi redni servis in me zanima kakšne imate izkušnje s servisi ko sami prinesete olje? Ti servisi sploh pustijo, da ga sam prineseš, če ja ali prej poveste, da boste olje prinesli sami? Natančneje me zanima za Avtohišo Kavčič, če ima kdo izkušnje.

Zakaj bi nosil olje na pooblaščeni servis? Če hočeš šparat servisiraj na neuradnem, ne pa da plačaš pooblaščenega, pri garanciji bo pa enako komplikacij kot pri nepooblaščenem.

In zakaj ne bi smel sparat na uradnem? Jaz bom zdajle menjal vztrajnik in sklopko in na ta račun prihranil 300-400 eur. Na uradnem servisu. Nezaslišano?

Utk ::

Vztrajnik in sklopko ti bi zamenjali za 300-400 evrov, pa ti bojo zastonj, ker imaš garancijo, ali boš prinesel svoje dele in tako prišparal 300-400? Če prvo, je tvoj uradni cenejši od kozolca, če drugo, zakaj ne prvo?

perci ::

Drugo. Zato, ker hočem, da zadevo naredi proper servis.

Utk ::

Oh naivnež. Na več nivojih. Prvič, uradni servis skoraj nikoli ni proper, drugič, na tvoje dele ti nihče ne bo priznal garancije. Tudi če čisto zanemarimo, da je uradni dražji na uro, ne vem zakaj bi kdo to delal.

Buggy ::

Utk je izjavil:

jonystar je izjavil:

Si bom sposodil temo. Počasi se mi bljiža prvi redni servis in me zanima kakšne imate izkušnje s servisi ko sami prinesete olje? Ti servisi sploh pustijo, da ga sam prineseš, če ja ali prej poveste, da boste olje prinesli sami? Natančneje me zanima za Avtohišo Kavčič, če ima kdo izkušnje.

Zakaj bi nosil olje na pooblaščeni servis? Če hočeš šparat servisiraj na neuradnem, ne pa da plačaš pooblaščenega, pri garanciji bo pa enako komplikacij kot pri nepooblaščenem.


Jaz ga pa nosim ze 10 let dvakrat na leto, pa ne zato ker bi sparal ampak ker tiste brozge iz soda ne zelim imeti v svojem avtu, poleg tega je bil za moj motor v originalu predviden Mobil 1 0W40 in raje zaupam tistim ki so motor naredili kot tistim ki ga prodajajo :)

Pac problem, ko je bilo pod GM koncernom vec razlicnih agregatov, ki se miksajo med avtomobili. Takratna opel vectra 2.0 Turbobencin je imela na pol svedski Saabov motor b207 (z20NEt) in je bila morda ena od 5-ih v SLO. Zdejsen motor 2.0 turbobencin je pa american A20NHT ki ga najdemo v Buick Regal in Saturn Sky.

Res je da serviserji pri meni ne komplicirajo kar se olja tice, vzamem pa vedno original filter pri njih, ki je skoraj tako pomemben faktor kot olje. Nekvalitetn (papirnat) filter namrec lahko kolapsa in olje nima vec ustreznega pritiska.

tony1 ::

Domobrancek je izjavil:

No ko je tule ravno govora o servisih avtov: Zanima me kakšni so kaj Filtron filtri? Mi ga je mehanik dal na avto pa še nisem slišal za njih.

Kakor gledam je to podjetje v lasti mann-hummel grupe. Pol že nemorjo bit tok slabi al kako? :D


O Hummel grupi ne vem ničesar, 10 let nazaj so bili pač nek Poljski proizvod, ki je bil najcenejši na trgu. Če imaš srečo so še kar, če pa nimaš, pa... niti ne.

Alamar ::

Utk je izjavil:

jocoj je izjavil:

Jaz vedno kupim Filtron vse filtre za oba avta. Poceni in dobra kvaliteta.

Če je filtron kvaliteta, bi res rad videl (in ne montiral v svoj avto) nekvaliteto.

Me res zanima kakšna vesoljska tehnologija je v tako enostavnih izdelkih, kot so osnovni filtri za avto, da nekdo ne bi vgradil karkoli mu pač pride pod roke. Sam sicer za tak majhen denar ne kompliciram in letno kupim kar imajo trenutno na zalogi v prvi trgovini v katero zavijem. Med drugim, so bili tudi filtri tega proizvajalca in nikoli nisem imel problemov, kot tudi z vsemi drugimi.

Ganon ::

Alamar je izjavil:

Utk je izjavil:

jocoj je izjavil:

Jaz vedno kupim Filtron vse filtre za oba avta. Poceni in dobra kvaliteta.

Če je filtron kvaliteta, bi res rad videl (in ne montiral v svoj avto) nekvaliteto.

Me res zanima kakšna vesoljska tehnologija je v tako enostavnih izdelkih, kot so osnovni filtri za avto, da nekdo ne bi vgradil karkoli mu pač pride pod roke. Sam sicer za tak majhen denar ne kompliciram in letno kupim kar imajo trenutno na zalogi v prvi trgovini v katero zavijem. Med drugim, so bili tudi filtri tega proizvajalca in nikoli nisem imel problemov, kot tudi z vsemi drugimi.


Pri filtru notranjega prostora je razlika. Najcenejši imajo navaden filc, dražji pa aktivno oglje, protibakterijsko in fungicidno delovanje.

Utk ::

Filtron ima bolj nek papir, verjetno od neprodanih robcev. Če nimaš postriženih nohtov ga komot pretrgaš. Pa vsaj pri meni so vsi ostali imeli plastičen okvir, filtron pa nekakšen karton. Ne da je strašno važno, ampak če dobim po internetu mann ali mahle za isti denar kot pri nas filtron, ni kaj dost za razmišljat. Preko interneta pa tudi ne bom filtrona naračal, ker so tudi boljši dost poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Alamar ::

Ganon je izjavil:

Pri filtru notranjega prostora je razlika. Najcenejši imajo navaden filc, dražji pa aktivno oglje, protibakterijsko in fungicidno delovanje.
OK, pa je to pomembno, če menjaš vsako leto? Poleg tega me besedna zveza "protibakterijsko in fungicidno delovanje" navaja na nepotrebno kemično obdelavo. Sem šel pa sedaj malo pogledat na Autodoc in obstajajo tudi cenejši z aktivnim ogljem od navadnega Filtrona. Tako da..

D3m ::

A je kak problem s Filtron-om?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Utk ::

Sem šel pa sedaj malo pogledat na Autodoc in obstajajo tudi cenejši z aktivnim ogljem od navadnega Filtrona. Tako da..

Tako da...kaj?

D3m je izjavil:

A je kak problem s Filtron-om?

Zate je dober.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

blackbfm ::

Najcenejši imajo navaden filc, dražji pa aktivno oglje, protibakterijsko in fungicidno delovanje.


Verjetno super deluje do takrat ko prvic odpres okno da preluftas. Ali pa vrata pri vstopu.

m0LN4r ::

Kaj eni tu res mislite, da je olje iz plastenke v trgovini/gmt vrhunske kvalitete napram olju, ki ga v ogromnih kolicinah kupujejo uradni servisi?
Plastika, pakiranje, transport, ogromna marza in na koncu kaj mislite, kok pa dejansko stane dobavitelja 4 Literska plastenka Castrol Edge olja :)) ce jo ze vam prodajajo poceni. Natoci se glihtak olje notr za nekaj centov.

Ista plastenka, ista tovarna, druga nalepka :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

Ja, samo ti si nekaj zamešal.
V štacuni je v litrski plastenki liter olja 15 evrov, na servisu je v 200 litrškem no name sodu (ena mala nalepkica je gor), pa 35 evrov na liter.
Lahko vprašaš in se prepričaš.
Ne gre ti matematika.

D3m ::

feryz je izjavil:

Ja, samo ti si nekaj zamešal.
V štacuni je v litrski plastenki liter olja 15 evrov, na servisu je v 200 litrškem no name sodu (ena mala nalepkica je gor), pa 35 evrov na liter.
Lahko vprašaš in se prepričaš.
Ne gre ti matematika.


To ti misliš. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Alamar je izjavil:

Utk je izjavil:

jocoj je izjavil:

Jaz vedno kupim Filtron vse filtre za oba avta. Poceni in dobra kvaliteta.

Če je filtron kvaliteta, bi res rad videl (in ne montiral v svoj avto) nekvaliteto.

Me res zanima kakšna vesoljska tehnologija je v tako enostavnih izdelkih, kot so osnovni filtri za avto, da nekdo ne bi vgradil karkoli mu pač pride pod roke. Sam sicer za tak majhen denar ne kompliciram in letno kupim kar imajo trenutno na zalogi v prvi trgovini v katero zavijem. Med drugim, so bili tudi filtri tega proizvajalca in nikoli nisem imel problemov, kot tudi z vsemi drugimi.
Sprobaj na riti najcenejsi wc papir, ki ga najdes in nato enega povprecno dragega iz spara kake poznane znamke, pa porocaj kaj tvoja ritka pravi. Pa tudi ni nobena vesoljska tehnologija notr.
Dober filter ima hkrati lastnost dobre pretocnosti, hkrati dobre filtrirne sposobnosti in kapacitete. Enostavno se zadevo lahko sproba podobno v sesalcih, daj notr neko poceni univerzalno vrecko, potem pa neko drazjo in po 2-3 mescih sesanja pogledaj kaksen je hepa filter zadaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

na servisu je v 200 litrškem no name sodu (ena mala nalepkica je gor), pa 35 evrov na liter.

Ima ludih i posle rata.

feryz ::

Rata ni še konec. Glih dobro se je začel.
Eni izgubljate bitko za bitko. In se tolažite, da bo bolje. Žal ne bo.

m0LN4r ::

feryz je izjavil:

Ja, samo ti si nekaj zamešal.
V štacuni je v litrski plastenki liter olja 15 evrov, na servisu je v 200 litrškem no name sodu (ena mala nalepkica je gor), pa 35 evrov na liter.
Lahko vprašaš in se prepričaš.
Ne gre ti matematika.
Jaz nisem govoril o ceni. Torej si mnenja, da dobis v trgovini v plastenki za 15evrov kvalitetnejso robo kot nekdo, ki nabavlja to isto stvar v 1000x vecjih kolicinah na letni ravni, z manjsimi stroski pakiranja, odkup starega olja, z popustom in koncno ceno 35 evrov?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

KAVINSKY ::

m0LN4r je izjavil:

Ista plastenka, ista tovarna, druga nalepka :)


Pozabil si še takso za ravnanje z odpadnimi olji (katere potem pridejo odkupiti z cisterno).

-valvoline- ::

Prijatelj k ma avtoprevoznistvo kupuje texaco olja iz it v 200l sodih, cena cca 500e sod. 5w-30 ter 5w-40 ful sintetik. Po njegovih besedah razred visje kot vse ostalo kar se prodaja po trgivinah.

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Jaz nisem govoril o ceni. Torej si mnenja, da dobis v trgovini v plastenki za 15evrov kvalitetnejso robo kot nekdo, ki nabavlja to isto stvar v 1000x vecjih kolicinah na letni ravni, z manjsimi stroski pakiranja, odkup starega olja, z popustom in koncno ceno 35 evrov?


Te ki kupujejo na sode niso bedaki da bodo komurkoli subvencioniral kvalitetno olje, zato imajo še večjo motivacijo kupovat najcenejsi generik in ga preprodajat tebi za cimvecjo ceno. Avto ti zarad tega olja ne bo crknu, zelo verjetno pa ni optimalno.

m0LN4r ::

Trgovina pa je dobrodelna ustanova, ki mora zagotavljati vsaj minimalni nivo kakovosti pri poceni izdelkih?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darkolord ::

Normalni servisi kupujejo čisto OK olje. Je pa tako, da te lahko s ceno pošteno olupijo, ker itak nimaš kaj. V trgovini vidiš drago olje in vzameš drugega. Serviser ti pa natoči svoje in to je to, večina ljudi se s tem sploh ne ubada.

jonystar ::

Da poročam. Olje sem kupil na mimovrste. V mailu napisal, da bom prinesel svoje olje. Nobenega kompliciranja. Servis opravljen. Končna cena pa 153€(Všteta že cena olja). Menjava filtra za olje in prašni filter in ostalih malenkosti, ki spadajo k servisu.

m0LN4r ::

Kam to hodite na servis? Za to ceno se menja z oljem vred. Sestri so na Polotu pri Porsche inter auto menjali za 110eur z oljem vred.
Menjava olja za model Volkswagen Polo 1.2 TSI letnik 2009-2015 tip 6R/6C/61. Vse vključeno: motorno olje, originalni oljni filter, delo menjave olja 107,68 €
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Ganon ::

Kako vas odirajo. Vam paše? :)) Jaz kupim olje na mimovrste (daleč najceneje), filter v trgovini z avtodeli, mehaniku stisnem v roko desetaka (še žarnico mi je zamenjal) in se odpeljem.

-valvoline- ::

Tako je. Kupis v leclercu za 15e 5l odlicno 5w/40 sintetik olje tech 9(prej extralube), filter za 3-5e, delo max 20e ali ce nisi prefinjen gospod/ nesposobni butl zavihas rokave in v pol urce zamenjas sam.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

na slo-techu, ce avto sam ne menja olja preko OTA updejta, tko ni drugam k za v preso.
#brezpodpisa

IL_DIAVOLO ::

-valvoline- je izjavil:

Tako je. Kupis v leclercu za 15e 5l odlicno 5w/40 sintetik olje tech 9(prej extralube), filter za 3-5e, delo max 20e ali ce nisi prefinjen gospod/ nesposobni butl zavihas rokave in v pol urce zamenjas sam.


Zato pa zaribajo masine, ker vlivate olje za 3 evre.

darkolord ::

A bejž no.

Pa kje si še vidu kakšno zaribano mašino?

IL_DIAVOLO ::

Manj kredita, vec v maintenance.

Cifix63 ::

Mitch je izjavil:

Glede na to, da letno prevozim manj kot 5.000 km ali je smiselno peljati avto vsako leto na uradni servis in zapraviti več kot 200€? Verjetno ne bi bilo nič narobe če bi šel enkrat na leto in pol ali celo dve leti? Nova motorna olja so verjetno že dovolj kvalitetna da zdržijo več kot leto dni?


Prav imaš. Hebeš avto... poznam vedno več mlajših (v tujini), ki jih avto ne predrami, še posebej ne za eno samo persono. Tudi statistika pravi, da bo prodaja v prihodnje šla samo še navzdol. V SlO seveda ne, ker mi smo v vsem drugačni.
Neki pančo tu gor ti je predlagal bicikl. Če izključim slo-sarkazem te osebe ima na neki način kar prav. Ja, bicikel je prava izbira. Javni promet itak pri nas po 1991 ni nikoli zaživel in tudi ne bo. Če bi bi to prineslo upad zanimanja za avte.

Olje zdrži 2 leti bp, če je sintetično, servis je itak odiranje folka in zgolj maksimiziranje dobička za slabo opravljeno delo.

jocoj ::

Eno vprašanje. Ali je treba pri osmih letih menjati jermene in vodno pumpo (po knjižici), če je bil le glavni jermen že zamenjan pred tremi leti v sklopu garancije (preskočil zob)? Če ja, kateri neoriginalni kompleti so najbolj kvalitetni za fire 1.2 mašino.

mancini ::

In zakaj nisi tega doplačal pred 3 leti, ker na velikem servisu se pač vse zamenja naenkrat.

hojnikb ::

goni dokler gre :)
vodna pumpa bo precej manj katastrofalno crknala kot jermen
#brezpodpisa

jocoj ::

mancini je izjavil:

In zakaj nisi tega doplačal pred 3 leti, ker na velikem servisu se pač vse zamenja naenkrat.
Zato, ker ni bil veliki servis predviden . Popravilo je bilo storjeno v garancijskem roku, ker je preskočil jermen in je vrglo motor v “fazo”. Avto ni moj in nihče na uradnem servisu očitno takrat nič omenil za ostale stvari, ki se menjajo na velikem servisu. V knjižici piše na 120k km ali 8 let, kar je prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

blackbfm ::

Naredi kot piše in mas mir
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava olja pri dizlu. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16420006 (7883) m0LN4r
»

Vzdrževanje -+15 let starega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7611699 (8241) WizzardOfOZ
»

Motorno olje za avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9613336 (10966) jest10
»

Najmanj problematični avtomatski menjalniki? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17937774 (33762) WizzardOfOZ
»

Je že komu odtrgal zobati jermen pri avtu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10547079 (44412) Pyr0Beast

Več podobnih tem