» »

Black Mirror

Black Mirror

1
2
3

Cruz ::

bambam20 je izjavil:

AmokRun je izjavil:

Se mi zdi, da serija ni več tako temačna od kar je na netflixu. Sem pogledal prve 4 dele nove sezone in sta bila že dva happy endinga. Konec prvega dela je bil že kar klišejski.



Hvala. Ubil si mi sedaj užitek gledanja.

Happy ending? :8)


V najboljšem primeru so bitersweet, noben ni happy.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Izi ::

Kdor pa v tej seriji vidi srečne konce se mora pa malo zamisliti na sabo :P
Par delov se res ne konča s popolno katastrofo, ampak so pa še vedno daleč od srečnega konca.

bambam20 ::

Izi je izjavil:

Kdor pa v tej seriji vidi srečne konce se mora pa malo zamisliti na sabo :P
Par delov se res ne konča s popolno katastrofo, ampak so pa še vedno daleč od srečnega konca.



Ok. Ponovno si mi dal upanje.

Izi ::

AmokRun je izjavil:

...sta bila že dva happy endinga. Konec prvega dela je bil že kar klišejski.

Le kaj sem potem jaz gledal? Prvi del pri meni je bil čista tragedija.
Glavni "junak" je na koncu umorjen.
Umirjen možak čez dan gara v službi s tečnimi sodelavci, ko zvečer pride domov pa si privošči igranje RPG igre (igranje domišljijskih vlog) za sprostitev. Tako kot večina normalnih ljudi današnjega časa.
Problem, ki so si ga izmislili za zgodbo pa je, da je umetna inteligenca v igri že tako napredovala, da liki iz igre na koncu uspejo ubiti igralca v resničnem življenju. Tragedija torej.
Nauk zgodbe: Čim bolj bo napredovala umetna inteligenca v igrah, bolj nevarno bo postalo igranje.

Zgodba namenoma izpostavi digitalne like iz igre, čeprav niso resnični. Igranje s čustvi gledalca nekatere očitno zavede do te mere, da začno čutiti z računalniškimi liki. To pa ne spremeni dejstva, da je edini resnični lik samo igralec, ki ga računalniški program tragično umori.


Četrti del je edini, ki ima potencialen srečen konec. Konca ne vidimo, saj se zgodba konča na začetku tik preden se glavna junaka srečata, ima pa 99,8% možnosti, da bo srečen konec :D

PrihajaNodi ::

bambam20 je izjavil:

Da bi kdo povedal, da je 4.ta sezona dejansko že na pašniku. To pa ne. Raje za sebe zadržite.



oj hvala!

Cruz ::

Glede 4. epizode in srečnega konca.
Je pa res, da je aplikacija uporabila 1000 različic njega in nje samo za izračun matchinga, nato pa jih izbrisala za zmeraj. Not dark enough?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

jb_j ::

1.del, kopiranje človeka/osebnosti zame osebno nerealno
2.del, nadzor vsakega posameznika z čipi / zanimivo, samo do kakšne meje (vprašanje človekovih svoboščin)
3.del, možno branje spominov / možno vendar najbrž zelo malo možnosti (subjektivnost in prostovoljnost vsake osebe)
4.del, kontrola rač. sistema nad ljudmi / v tej smeri zame neizvedljiva (razen, če bi lahko človek bolje sprogramiral računalnik kot smo ljudje)
5.del, nadmoč robota nad človekom / huda stvar, ki lahko v lasti napačnih oseb ustvari zelo nepravičen sistem
6.del, prenašanje človeka/osebnosti možno, a mogoče predstavljeno preveč temačno, ali pa tudi ne, je za razmislit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

GrimReaper ::

E01 je bila zame 10/10, E04 9/10, ostale pa 7-8.

Mogoče kdo ve iz katere epizode je prvi artefakt, neka robotska mravlja, v Black Museum? Za tistega s puško sem pogooglal, ostali 3 so iz tekoče sezone, zadnja 2 pa iz tekoče epizode, pa verjetno bi se še kaj našlo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

jb_j je izjavil:


5.del, nadmoč robota nad človekom / huda stvar, ki lahko v lasti napačnih oseb ustvari zelo nepravičen sistem



V petem delu so dejansko roboti prevzeli nadzor in je človeštvo v manjšini? Pri tej epizodi mi ni najbolj jasno, kaj se je zgodilo s človeštvom?

jb_j ::

bambam20 je izjavil:

jb_j je izjavil:


5.del, nadmoč robota nad človekom / huda stvar, ki lahko v lasti napačnih oseb ustvari zelo nepravičen sistem



V petem delu so dejansko roboti prevzeli nadzor in je človeštvo v manjšini? Pri tej epizodi mi ni najbolj jasno, kaj se je zgodilo s človeštvom?


Poglej terminatorja, se mi zdi, da imajo nekateri režiserji vizionarske ideje.

jb_j ::

sicer imaš prav, tam (black mirror) je samo prevlada nad parimi ljudmi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

bambam20 ::

jb_j je izjavil:

sicer imaš prav, tam (black mirror) je samo prevlada nad parimi ljudmi



Sem šel iskat pojasnilo na YT pa dejansko v zgodbi sami ni pojasnjeno niti, zakaj so šli v skladišče po tisto.

c3p0 ::

Prikazuje kriminalce, nekje v odročnih krajih in kako jim kuža da vetra. Ne poruši vesolja. Zakaj so šli, niti ni važno za zgodbo.

Glavno je, da je kriminal lahko kapitalno kaznovan, na kraju zločina.

Izi ::

bambam20 je izjavil:

dejansko v zgodbi sami ni pojasnjeno niti, zakaj so šli v skladišče po tisto.

Včasih je dobro tudi malo dialoge poslušati. Ženska ne začetku, ko se pripravljajo na "podvig" v pogovoru pojasni razlog zakaj tvegajo življenja. Čisto na koncu pa še pokaže kaj so dejansko hoteli ukrasti.
Spoiler:
V njihovem naselju je na smrt zbolel otrok, ki je imel samo še par dni življenja pred seboj. Odločili so se, da mu zadnje dni poskusijo olajšati in olepšati z darilom. Igračka plišasti medvedek, ki je očitno v tistih postapokaliptičnih časih hudo redka zadeva, ki se jo najde samo še v kakšnem skladišču iz starih časov, ki je verjetno zastražen.
Kot se za Black Mirror spodobi gre vse narobe in poskus da bi na smrt bolnemu otroku olajšali zadnje dneve ima za rezultat tri mrtve odrasle.

Sago, pa je popolnoma zgrešil poanto. Kriminalci,
ki kradejo plišaste medvedke
? Resno? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

c3p0 ::

Se hecaš? Ali pa so iskali medvedke/opice, kateri so glavni del zgodbe Black Museum?

BTW: če vdreš v skladišče si pač kriminalec, ne glede na to kaj želiš ukrasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

c3p0 ::

Na redditu en podobno razmišlja:

I have a theory about the ending of episode 5: that the teddy bears the characters tried to obtain were the same technology that held consciousnesses in an inanimate object in the sixth episode and their son wanted to manifest his consciousness in a form that wouldn't be recognizable to the dogs.

Bolj verjetno, da so dečka želeli uploadati v plišasto žival, kot rizkirat 3 življenja za nekaj kar bi lahko za silo ustvarili sami iz starih cunj. Zraven tega, če so plišasti medvedki stvar daljnje preteklosti, troletniku medvedek ne bi nič pomenil.

Izi ::

Ne gre za za daljno prihodnost, ker so stavbe in svet praktično nedotaknjene. Roboti so uničili ljudi v zelo kratkem času. Verjetno v nekaj letih. Preživele so samo še manjše skupine ljudi, ki se skrivajo pred roboti. Vse ostalo je prepuščeno domišljiji.
In skladišče je bilo ZAPUŠČENO, kot večina sveta, ker pomeni, da niso kradli. Problem je, da se tisti robotski psi skrivajo vsepovsod. Tisti pes ni bil tam, da bi čuval robo, ampak si je izbral strateško pozicijo, da bi najlažje našel ljudi, ker je bila velika možnost da bodo ljudje sami prišli do njega.
Ozadje zgodbe je vzeto iz Terminatorja. Mašine so zmagale in njihov edini cilj je uničiti vse kar je živega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

bambam20 ::

Izi je izjavil:


Ozadje zgodbe je vzeto iz Terminatorja. Mašine so zmagale in njihov edini cilj je uničiti vse kar je živega.


A-a. V Terminatorju mašine niso niso zmagale. Od kje ti to.

Kurzweil ::

Netflix has officially renewed Black Mirror for a 5th season.

Nikec3 ::

Sem zdaj končno pogledal prvo epizodo Black Mirror. Stvar je tako banalna, da je pač ne moreš jemat resno. Na nivoju povprečnega dela Roberta Rodrigueza.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

bambam20 ::

Nikec3 je izjavil:

Sem zdaj končno pogledal prvo epizodo Black Mirror. Stvar je tako banalna, da je pač ne moreš jemat resno. Na nivoju povprečnega dela Roberta Rodrigueza.



To lahko prebereš zgolj na slo-techu.

Nikec3 ::

Kaj bomo rekli nad novo epizodo? Meni je koncept zanimiv, čeprav bi se hitro naveličal tega "izbiranja", če bi bile vse epizode v takem stilu.

8/10
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Tac20 ::

nov del? kje...

Cruz ::

To ni del/epizoda, ampak samostojen projekt, ki pa spada pod Black Mirror.

Drugače pa ja, koncept je zanimiv in tudi teme v filmu. Ni pa nek presežek.

Ampak glede na to, da je to v prvi vrsti promocija Netflixove storitve interakcijskih filmov, je kul.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

vostok_1 ::

Nikec3 je izjavil:

Sem zdaj končno pogledal prvo epizodo Black Mirror. Stvar je tako banalna, da je pač ne moreš jemat resno. Na nivoju povprečnega dela Roberta Rodrigueza.


Kaj tebi ni jasno?

Čak...a nisi tud ti eden tistih, ki je uživel v Alien Zavezi?
Figures...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Nikec3 ::

Kaj tebi ni jasno?

Čak...a nisi tud ti eden tistih, ki je uživel v Alien Zavezi?
Figures...

Huh, vostok1, za te laži se boš pa kar lepo opravičil. Moje mnenje o Alien: Covenant je bilo zelo jasno izraženo v za to namenjeni temi, iskal ti ga pa ne bom. In ne, ni pozitivno.

Glede prve epizode pa še vedno menim enako. Zadevo je nemogoče gledat brez da bi zraven umiral od smeha. In to pride od nekoga, ki meni da je epizoda San Junipero nekaj najboljšega kar je videla televizija.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Cruz ::

Nikec3 je izjavil:


Glede prve epizode pa še vedno menim enako. Zadevo je nemogoče gledat brez da bi zraven umiral od smeha. In to pride od nekoga, ki meni da je epizoda San Junipero nekaj najboljšega kar je videla televizija.


Jaz sem se smejal pri prvi epizodi, mi je pa bila kul. :) Saj pri veliko epizodah.

Večino ljudi preveč resno vzame to serijo. Well, it is in the right place at the right time I guess.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Qcube ::

Sem pogledal nov del in nisem preveč navdušen. Na začetku se mi je še nekako dalo klikat izbire, proti koncu nisem bil prepričan če bom kdaj dočakal konec ker sem vedno izbral napačno pot ki me je nato peljala nazaj.

Na kratko povedano bi raje gledal direkt brez interkacije, tako bi vsaj vedel da se nisem zgubil v najslabšem možnem loopu in bo enkrat dejansko konec.

Lion29 ::

zadnji del..... meh.... veliko potenciala... ampak na koncu kr neki, skoda
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Black Mirror: Bandersnatch je interaktivni film, ki deluje kot je zamišljen, z izbiranjem poti, samo na Netflix platformi.
Na torentih obstaja tudi piratska verzija, kjer seveda ni nobene interaktivnosti in so izbrane vse "default" odločitve, ki potem pripeljejo do "default" konca.

Odločitve nas pripeljejo do 5 glavnih koncev zgodbe. Možno pa je dobiti še kup različnih variant teh petih glavnih koncev
Vseh možnih različnih odločitev je 250.
Odločitve so časovno omejene in za vsako imaš na voljo 10 sekund razmišljanja. Če v tem času ne izbereš nič se samodejno izbere "default" odločitev.
Dolžina filma varira od 40 minut pa do 150 minut, pač glede na odločitve, ki jih izbereš. Na koncu ti ponudi možnost, da greš spet na začetek in izbereš drugačne odločitve.

Tehnično gledano je 150 minut filma razdeljeno na 250 segmentov med katerimi potem preskakujemo z našimi odločitvami.
Interaktivni film je na voljo v 28 različnih jezikih.

Izi ::

Bandersnatch
Če ne izbiraš nič gre zgodba skozi 68 default odločitev in traja 90 minut. Konec je pa kot kaže najslabši.
Če se komu ne da več 10 ur prebijati skozi različne odločitve zgodbe so tukaj razloženi glavni konci.

-- SPOILER --

1. konec:
The one Bandersnatch ending that seems most typical is one where Stefan ends up in jail. This Bandersnatch ending explanation is easy to understand. He kills his dad and then ends up in a cell wasting away at the end.
Of course, if you choose to have Stefan kill his dad, you can either bury him or chop him up. The Bandersnatch game is not released and Stefan sits in his cell at the end scratching the White Bear symbol into the wall of the cell.


2. konec:
A second ending also involves Stefan murdering his dad. However, in this one, he was able to get away with it and released Bandersnatch as a huge success. Many years later, Stefan is found out and ends up in jail with all copies destroyed.
This one also has a nice Black Mirror twist where a girl in the present day named Pearl Ritman (daughter of Colin and Kitty) finds the game and starts to work on rebooting it for a new streaming platform.
This Bandersnatch ending explanation is that the cycle might be repeating itself as someone is still in control outside of the characters.


3. konec:
The third Bandersnatch ending really plays into the choose your own adventure storyline because Stefan realizes that he is being controlled (by you).
He ends up in the psychiatrist office and believes that the controller is from the future (cause it’s you) and goes nuts, forcing his dad and the doctor to drag him out of the office screaming.


4. konec:
The fourth Bandersnatch ending is interesting. It is similar to the one where Stefan goes nuts. However, in this case, the viewer will have him climb out the window and that is when he sees that he is in a movie set.
Strangely, he has no idea he is in a movie until the director tells him that he was not supposed to leave the room because the fight scene (from the third ending) was supposed to happen next.
Stefan is told to take a break.


5. konec:
The fifth Bandersnatch ending is a really trippy one. This one fits in so well with the idea of Black Mirror and is the most sci-fi one of them all.
If the viewer chooses the code “TOY” in his dad’s safe, he gets the stuffed rabbit that he lose when he was a child back. Then, he is able to go back in time and choose to go with his mom on the train trip where she died.
This, of course, means Stefan died as well and then he drops dead in his psychiatrist’s office since he was never meant to live that long.

vostok_1 ::

Nikec3 je izjavil:

Kaj tebi ni jasno?

Čak...a nisi tud ti eden tistih, ki je uživel v Alien Zavezi?
Figures...

Huh, vostok1, za te laži se boš pa kar lepo opravičil. Moje mnenje o Alien: Covenant je bilo zelo jasno izraženo v za to namenjeni temi, iskal ti ga pa ne bom. In ne, ni pozitivno.

Glede prve epizode pa še vedno menim enako. Zadevo je nemogoče gledat brez da bi zraven umiral od smeha. In to pride od nekoga, ki meni da je epizoda San Junipero nekaj najboljšega kar je videla televizija.


No ok, pardon, sem falil.


BM je super zadevca overall.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bambam20 ::

3. konec je zanimiv. Ehehehehe..

S24B370 ::

Na windows 10 pride zraven netflix aplikacija, kjer je, če se prav spomnim, 1 teden brezplačno preizkusno obdobje. Drži to še vedno? Če to naštimam, se bo dalo gledati "interaktivni film"?

Izi ::

S24B370, Netflix ima 1 mesec zastonjsko preizkusno dobo, ne glede iz kje in kako naročiš. AMPAK tudi za to zastonjsko obdobje moraš nujno vpisati kreditno kartico, katero z majhno transakcijo, ki jo takoj vrnejo, preverijo če deluje. V nekaterih državah je možno plačevanje tudi preko PayPal.

Lion29 ::

ne spomnem se 4. konca... ampak vsi ostali so bli kao "vsiljeni"... ces kot je rekel colin, you have to try all the options...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hodor ::

 Flowchart - SPOILER!

Flowchart - SPOILER!

Vsako stvar lahko narediš še boljše!

Izi ::

Faith is a bitch. Ni srečnega konca za Štefana >:D

hurikhan ::

Potem sem samo jaz razumel interaktivni del na takšen način?

V unem filmu, ki ga gleda programer na kaseti reče ženska na koncu: "...You are not in control! They are!" Kar sem razumel kot, da nas v bistvu vlečejo za nos z izbirami, ker bolj ali manj se vedno slabo konča za glavni lik, ne glede na to kaj izberemo. Netflix is in control.

Tr0n ::

Ne samo Netflix, nasa zivljenja v celoti. Imas samo navidezno kontrolo, ki pa se vedno isto konca. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Izi ::

'Black Mirror' Creator Charlie Brooker Shares Season 5 Update

Zaradi interaktivnega filma se bo čakanje na 5. sezono malo podaljšalo. Obsežnost projekta so podcenili. Najprej so mislili, da bodo porabili toliko časa kot za 2 normalni epizodi, na koncu pa se je ta čas podvojil.
Za začetek 5. sezone še vedno velja 2019, kaj bolj natančno pa zaenkrat ne morejo povedati.

Izi ::

Sezona 5 je končno tu 8-)
Tokrat samo 3 deli, ker se Bandersnach tudi šteje v to sezono in je bilo dela z njim kot za štiri normalne epizode.

MisterM ::

Wow, zelo všečne tri epizode in po mojem mnenju eden boljših TV robotov kadarkoli.

yayo ::

Potem, ko je Captain Marvel pol filma nosila njihovo majčko se N.I.N. pojavljajo še v peti sezoni Black Mirror. A Trentu Reznorju težko :))
Miley Cyrus Sings Alternate Versions of Nine Inch Nails in 'Black Mirror' Season 5

Qcube ::

Pogledal vse tri dele. 3. del z Miley Cyrus je bil bolj kot ne komedija, nič posebnega. Še najboljši je bil prvi del, drugi del malo slabši od prvega. Če bi še dve boljši epizodi vtaknili v to sezono bi bil bolj zadovoljen.

Qcube ::

Qcube je izjavil:

Pogledal vse tri dele. 3. del z Miley Cyrus je bil bolj kot ne komedija, nič posebnega. Še najboljši je bil prvi del, drugi del malo slabši od prvega. Če bi še dve boljši epizodi vtaknili v to sezono bi bil bolj zadovoljen.

EDIT: ker slo-tech mi ne dovoli popravljanja. Sem zamešal vrstni red delov, Striking vipers mi je bil najboljši, nato Smithereens in nazadnje del z Miley Cyrus.

bambam20 ::

Kvaliteta je popolnoma padla, glede kako dobra je bila ta serija v štartu.


Druge epizode sploh nisem razumel. V čem je poanta.

yayo ::

jaz sem ravno pogledal Vipers. Saj ni bila nič posebnega, standardno zgodbo o latentnih gejih so na ironičen način zamaskirali z digital age navlako in to je to. Če bi vnaprej vedel ne bi zgubljal časa. :))

Cruz ::

Meh. Opis te sezone.

bambam20 je izjavil:

Kvaliteta je popolnoma padla, glede kako dobra je bila ta serija v štartu.

Mislim, da smo se zgolj naveličali istega stila pisanja zgodb, ampak se strinjam.

bambam20 je izjavil:

Druge epizode sploh nisem razumel. V čem je poanta.

Mešanica prikaza (prevelike) moči podjetij, ki se ukvarjajo s socialnimi omrežji ter problema addictive design-a na teh straneh, za piko na i pa čustvena zgodba(ter seveda neki flashbacki, ki so standard te serije...), da se lažje navežeš na karakterje, čeprav se sam nisem.
Aja, pa črnec kot talec, da bodo levičarji bolj trepetali. /s

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

svecka ::

nova sezona: 3 porazni deli. Sploh nimajo čara kot v prejšnih sezonah. Tole z znanimi igralci je velik fail, sploh kar nekaj so bile zgodbe. Katastrofa res.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Love Death + Robots (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688906 (2461) BaTeMaN
»

Twin Peaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9918258 (9824) MostWanted
»

12 monkeys (2015) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
14732677 (17609) Izi
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738406 (24056) Jst

Več podobnih tem