» »

predstavil bi svojo glasbo

predstavil bi svojo glasbo

«
1
2 3
...
5

Ijus ::

yo.

če kdo posluša elektronsko al pa kero kol drugo pa da mu je tud elektronska všeč predstavljam svojo galsbeno kreacijo - ene park omadov.
sem jih oblajivl na Sound Cloudu. mam še veliko loopov za ispeljat do konca - da naredim skladbe iz njih.

evo: link: Rising Night Wave
pa prosim, nežni s kritikami. hehe. me bo pobral če boste preveč spljuval.
men je dejansko všeč moja muska.

ps: sicer pa, če taka tema ne obstala - vaše glasbene kreacije - lahko tukaj nadaljujete in objavljate vaše glasbene kreacije. lp.
  • spremenil: AndrejO ()

TheBlueOne ::

Dej na youtube, da lahko poskusimo v avtu.

Ijus ::

hehe, zakaj?

orka madonna. bom, sma ne še prec. dans-jutr-pojutr.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

TheBlueOne ::

Prakticno je. :)

jype ::

Čisto OK muzika je - za tiste, ki jim je taka zvrst všeč. Večina tistih, ki poslušajo druge vrste glasbo, bo pa rekla, da je tvoja slaba - to je normalno in te ne sme ovirati pri nadaljnjem ustvarjanju.

Ijus ::

hvala :)

b3D_950 ::

V čem to delaš? Js sem svoj čas v oz. obačsno še v Reasnu, sicer bolj kratke loope z melodijam - 30-90 sekund.:)
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Ijus ::

V Reasonu delam :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

mi 'č'te mal pomagat?
kateri so kaj forumi v svetu kjer bi lahko predstavil to svojo glasbo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

vostok_1 ::

Čist na kulturnem nivoju techno/trance /industrial.
Glede reklamiranja, zavedaj se, da imaš na tisoče in tisoče konkurentov v tej zvrsti.
Take zadeve bo treba dejansko v živo miksat za dobit prepoznavnost.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Ijus ::

pa sej sem i ne gre za to. da bi bil neki full znan.
niti ne znam miksat. če si mislil koga drugega pa ne vem.
bi vedel ti kej kje to predstavit. en krat sem našel na googlu nekaj forumov ker je folk tko predstavljal svojo glasbo pa ne najdem več.

Ijus ::

TheBlueOne je izjavil:

Dej na youtube, da lahko poskusimo v avtu.



evo link: rising night wave @ youtube

BivšiUser2 ::

Pod kakimi pogoji pa daš reuse v drugih zadevah?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Ijus ::

eh. karkol. ni panike, itak je demo.

tud če kdo ukrade al karkol. mam še čez 100 loopov za ispelajt.

dej povejte no jeb* mu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

vostok_1 ::

Chill brah.
Kje predstavit glasbo, heh, dobro vprašanje. Večina folka to dela prek svojih FB profilov itd. pomojem.
Glede glasbenih forumov, je tega vrjetno malo morje....tujih. Search-aj po netu.
Na slovenskih so bolj mesta duhov, še posebej kar se teh zvrsti tiče.
Kje miksat?
Najprej se naučiš miksat. Pojdi do lastnika kakega lokala in se prodaj dobesedno kot vzhodnoevropska prostitutka, za drobiž. Če kul, boš imel reference za druge lokale.
Moraš minglat med takim folkom, žal.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

BivšiUser2 ::

Saj maš dobre komade, recimo za kako space igro.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

shadeX ::

Če si kralj, narediš progressive house mix in maš oglede zagotovljene



Ali pa ciljaš določeno ciljno skupino v stilu "chillstep mix" in podobno. Ob petkih in sobotah zvečer, so ogledi zagotovljeni :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ijus ::

če dovolite, bi predstavil svojo novo skladbo: Disengage.

deep, dark and progressive tech-trance

 Disengage 666

Disengage 666

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

če je med vami kdo black metalc al pa da je včasih poslušal black metal, priporočam poslušanje:

Burzum - Jesu's Tod (RNW's In The Night 2018 Edit)

 In The Night 666

In The Night 666

rozman ::

@Ijus
Meni je to, kar ti ustvarajš zlo všeč. Keep up!

Ijus ::

Hvala. Love it to Hear it. :D

Ijus ::

popravljam link (zatipkal sem se v naslovu komada):

Burzum - Jesu D?d (RNW's In The Night 2018 Edit)

Meizu ::

Osebno sem poklicni glasbenik in tudi pol-profesionalni studijski tehnik/mixer. Vem, da je na tem forumu sklicevanje na avtoriteto po clenu zakonika nezazeleno, vendar je to edini nacin, da razumes od kje prihaja moja kritika.

Sicer konstruktivna kritika. Glasba je kul, ideje so lustne, imam pa pripombo glede samega mixa in sounda.

Ce poslusas te komade na tipicne logitech super bass boost kompjuterske zvocnike se slisi ok, je pa problem, ko ta mix prestavis na prave mixing monitorje, ki rakzrijejo pravo sliko zvocne slike.

Zgornji frekvencni program je ok. Imas prilicno dovolj mid frequency bite-a, vsec mi je, da nisi pretiraval s treble-om (8khz+), in mix zveni malo bolj usesom prijazno.

Problem je z low-endom. Resolucija low enda pri malo vecji glasnosti je slaba, bas ni cist in clear, zveni relativno rezko.

Prav tako je malo prevec sirok in tisji od visje frekvencnega programa. Osebno bi spucal bas, ga malce zozal, postavil v cisti center (mono) ter pojacal. Prav tako je dobro, da ga omejis z HPF filtrom tam nekje okrog 30hz, inkrement cca 12-24db, 0.71Qf cca.

Obvezno loci bas od kicka z side-chain kompresorjem, tam cca. 3-5db decrease, cim nizji attack, release po potrebi.

Upam, da sem ti dal par dobrih nasvetov, keep up the work!

Edit: Komad Burzum - Jesus Tod bi lahko beneficiral, ce bi na zacetku tistim synthom malce ukrotil mid frequency range tam okrog 2khz. Malce premocno grizejo.

Dalje nisem poslusal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Ijus ::

Hvala za kritiko. Sem precej razumel. Sem še novi v komponiranju. Nimam pa kaj preveč pojma o masteringu pa teh zadevah.
Dobro ja. Za demo, če ne boš zameril, je dobro. Imam doma Shure SRH1840 slušalke na katerih delam... pa kaj pa vem - meni se dobro sliši.
Bom pa probal, vsekakor, to narediti kar si rekel.

Rss hvala za nasvet. LP. 8-)

Meizu ::

Ijus je izjavil:

Hvala za kritiko. Sem precej razumel. Sem še novi v komponiranju. Nimam pa kaj preveč pojma o masteringu pa teh zadevah.
Dobro ja. Za demo, če ne boš zameril, je dobro. Imam doma Shure SRH1840 slušalke na katerih delam... pa kaj pa vem - meni se dobro sliši.
Bom pa probal, vsekakor, to narediti kar si rekel.

Rss hvala za nasvet. LP. 8-)


Ja, s slusalkami je skoraj nemogoce mixat. Rabis prave monitorje. Pa dobro akustiko sobe.

Ampak ja za silo se da tudi s slusalkami.

Edit: Jaz nucam svoje AKGk701 nucam izkljucno za preverjanje stereo slike na slusalkah, ter vcasih za mixanje low enda sub 30hz, za kar rabis res hude monitorje, ce zelis to na njih pocet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Ijus ::

Hja verjamem :D

Ijus ::

ja zdej sem pogledal v čem je fora z nizkimi toni.
uporabil sem presete. tako od drumsov (analogni) kot od sintetizatorjev (analogni). kao da je cel komad v 192/24bit verziji - export to wav.
in za drum linijo sem uporabil bass drum in low tom drum - istočasno udarita.
in low tom ima pan na desno. mislim da za 12 enot.

potem sem pa še - 3 leta nazaj sem to delal - v mastering suite pri stereo image enoti povečal razširjenost nizkih tonov - dal sem na wide (na lestvici od 0 do +63 sem dal na +28).
takrat sme to delal. zato je tko.

včeraj sem se pa spravil narediti novo verzijo ker una je bila primitivna pa zanič pa tudi zgradbe nisem naredil da bi rekel da je edit komada. samo uvozil sem midi file pa pustil pa izbral sintiče pa bobne. kao cover verzija je bila.

bom danes/jutri/pojutrišnjem odvisno od raspoloženja se poigral z masteringom pa panningom pa levelsi.

aja. drugače imam poleg slušalk še m-audio m3-8 monitorja. tud za musko poslušat.
sem mnenja čim manj tem bolje. ne maram hi-fi enot. tudi zaradi tega sem jih kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

se opravičujem za tole: še en krat sem nalovdal komad ker sem nekaj spremenil - drum linijo sem enrichal.
kar se masteringa tiče bo ko bo šlo za res.

link je isti.

Ijus ::

en nov komad sem naredil:

Rising Night Wave - Infamous Yells From Valley Of Shells [demo]

vabljeni k poslušanju. :))

shadeX ::

- Predolgo
- Preveč ponavljajoče
- Beati se ne skladajo. Npr beat #2 je čist neki druzga kot beat #1 in ne paše skup.

PS: Nimam pojma od glasbe, ampak lahko ti povem kaj men ne ustreza :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ijus ::

;(( sej cool

shadeX ::

Just work on it. Zagotovo boljši composer si kot Matej Železnik lol.

Ijus ::

haha. kdo je to?

shadeX ::

Ijus ::

hahaha sma ker komad. lol ej.

Ijus ::

Ijus je izjavil:

en nov komad sem naredil:

Rising Night Wave - Infamous Yells From Valley Of Shells [demo]

vabljeni k poslušanju. :))



haha zdej sem popravil. zdej je še bolj debilno ko prej. :D

Meizu ::

shadeX je izjavil:

- Predolgo
- Preveč ponavljajoče
- Beati se ne skladajo. Npr beat #2 je čist neki druzga kot beat #1 in ne paše skup.

PS: Nimam pojma od glasbe, ampak lahko ti povem kaj men ne ustreza :)


Aja torej ce beat 2 dobi na hihat osminski phrasing namesto upbeat quarter je cisto nekaj drugega in ne pase skupaj :)

Kam smo danes prisli.

branimirII ::

Lahko poskusis dat kaksnemu youtube kanalu, ki ima "no copyright" komade za folk ki rab komade za montiranje svojih videov. Ce jim bo vsec bos postal prepoznaven in podpis pogodbe z glasbenim gigantom ti ne uide. Ampak mors bit res dober. Vaja dela mojstra.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::


A take drop-e, kot je recimo ta na 17:15 lahko nardiš s tvojim toolom? Al pa un na 11:58?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Ijus ::

haha folk: tale komad je šele prtegnjen: Decomposed Serenity [demo]!

 Reason 666

Reason 666

Ijus ::

Vazelin je izjavil:


A take drop-e, kot je recimo ta na 17:15 lahko nardiš s tvojim toolom? Al pa un na 11:58?


Da se. Veš, da se da. The Prodigy so uporabljal Reason; recimo.
Jaz še nisem delal takih drop beatov.

DeeJay ::

Men se komadi dopadejo, čeprov so mogoče mal preveč deep/dark za moj okus. Sem bolj fan Progressive / Uplift Trancea.
Še en nasvet... drž se svojga stila in nikol ne preit na EDM crap od muzke, tko kot sta se prodala Tiesto in Armin.

Drgač pa se pokonekti s kakimi našimi producenti in ti bodo ziher dal dobre smernice za napredek.

Moj kolega, ki je že zelo dolgo v tej sceni:
https://www.facebook.com/reakyreaksonmu...
https://soundcloud.com/reaky/

Moj sošolec iz osnovne šole in njegov frend:
https://www.facebook.com/dgroovebrother...
https://soundcloud.com/the-groove-broth...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Ijus ::

o, hvala. lejga.
bom upošteval.
bom kontaktiral tvoja kolega.

LP

Ijus ::

evo: en mal bolj resen komad od mene: Distance Symphony. mislim da je tole nekak progressive detroit techno. nekaj v stilu jeff millsa. popravite me, če se motim.

mal se bojim, da je na dveh mestih komad prenasičen. sploh na koncu.

 Reason 666

Reason 666

Mesar ::

super se sliši odlično, kjer lahko dobimo vstopnice
Your turn to burn!

Ijus ::

:) iii da bi jaz špilal. mal težka. :8)
nimam pojma o dj-anju pa o live performance-u.
nimam niti opreme. to je mal f.u. for me - too much.

če bi pa kdo drug, pa lej... se priporočam.

Ijus ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Ijus ::

Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Ijus ::

zdravo ljudje.
najprej bi se malo opravičil za nekomunikativnost.
za skopost z besedami.

sej dejansko nimam kaj vleiko za povedat. glasba je tisto kar govori v mojem imenu.

na zadnje sem naredil 4 nove komade. eden od teh je ta suffer ki sem ga objavil v prejšnjem postu.
pa pač samo prilimal link. bil sem neki slabe volje. kar traja že nekaj dni. mam pač malo krizico.
saj poznate najbrž ta feeling. ko ne gre vse kot mora jit. pač. vzponi in padci.

am... kaj sem hotel rečt:
- poslušte si če imate kaj časa moje nove štiri komade, ki so sicer v preview/wip stanju vendar sem jih vseeno objavil na mojem soundcloud profilu
- če se komu ljubi lahko napiše kaj kak komentar predlog za spremembo od v glavnem negativne do pozitivne kritike vse je dobrodošlo

drugače vem da je ta moja muska mal morbid pa sick mogoče za ta forum samo vseeno no bi rekel da spet ni tako
eni so res bolj kot so pisali v nacističnem/fašističnem/radikalnem smislu vendar spet ni tako
res je da da si želim destrukcije samo to je pač tako iz vidika umetnika - si ravno tako kot vsak želi boljšega sveta smao kot vsi vemo da se zgodovina ponavlja bi rad videl da bi en krat bilo konec temu
pa pač potem tako: destrukcija na polno, sovraštvo do negative itd/ipd

tehniki vem da so tudi umetniške dušce boste vedli kaj mislim

no. da ne napišem vseeno preveč:

tukaj je link do mojega zadnjega LP-ja Suffer ki za en krat vsebuje 4 komade:

Rising Night Wave - Suffer LP (4 songs so far)

upam pa da me nekateri ne boste pretepl k delam tako musko, hehe :)
če bo komu všeč bo še meni toliko bolje

LP

Awe! Awe 32!
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Avenger ::

Men je najbolj všeč drugi track od novih, sicer mi je ta zvrst le pogojno kul, ker mi je nekako preveč "zatežena" al pa bi se reklo težka? A lahko za probo nardiš en tak lažji komad (ne da bi bil siromašen v pestrosti semplov ali karkoli), nekaj kar gre v uho, ampak te hkrati pusti pri miru in ne šraufa... hm... poglej napkey na youtubu. Ja, čist druga zvrst, razumem, ampak mogoče ti bo dalo kšno idejo... Drugače imaš pa dobro narejeno, zdaj moraš pilit samo stil in rojevat ideje. ;)

Za promocijo; ne vem točno kako reklamirat to, ampak na youtubu vedno primanjkuje trackov, ki jih avtorji lahko dajo pod video, lahko jih daš nekaj zastonj v uporabo in zahtevaš samo da napišejo avtorja in naslov.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutno poslušam (strani: 1 2 3 4105 106 107 108 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5394516756 (317) JanBrezov
»

Nekaj moje muzike...

Oddelek: Sedem umetnosti
254222 (345) HolyFuck1
»

youtube - lossless video upload

Oddelek: Pomoč in nasveti
51139 (913) Ijus
»

*sodobna* glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612605 (11098) Trololololol
»

Potrebujem nekaj dobre glasbe :) (POP&DANCE)

Oddelek: Sedem umetnosti
273675 (2706) tt2advanced

Več podobnih tem