» »

Amazon začel prodajati obnovljene izdelke

Amazon začel prodajati obnovljene izdelke

The Register - Amazon je začel prodajati obnovljeno strojno opremo, ki je namenjena tistim, ki se čisto nove ne morejo (ali želijo) privoščiti. V ta namen so pripravili program Certified Refurbished, ki je že stekel v ZDA in Nemčiji, širili pa ga bodo v druge države. Na voljo bodo pametni telefoni, prenosni računalniki, tablični računalniki, bralniki e-knjig in podobno, naprave pa bodo do tretjino cenejše od novih.

Amazon zagotavlja, da bodo vsi rabljeni izdelki temeljito preverjeni, z zamenjanimi defektnimi deli, očiščeni in opremljeni z enoletno garancijo; prav slednje je najpomembnejši faktor. Za zdaj bodo rabljene izdelke velikih znamk (Apple, Dell, HP, Lenovo, Microsoft, Samsung) smeli ponujati zgolj uradni prodajalci, s čimer želi Amazon držati standarde kakovosti.

Prodaja rabljenih obnovljenih izdelkov je velik posel, zato je presenetljivo, da se ga je Amazon lotil šele sedaj. Prenosni računalniki se pogosto prodajajo po dveh do treh letih, ko velikim odjemalcem potečejo lizingi in se oprema zamenja, prodajalci rabljene opreme pa potem te odkupijo. Tako ni rečeno, da so obnovljeni rabljeni izdelki sploh bili pokvarjeni in popravljeno - lahko so zgolj osveženi in ponovno prodani.

Omenimo, da Amazon že dlje časa prodaja rabljene izdelke in izdelke s poškodovano embalažo ali površinskimi estetskimi pomanjkljivostmi v programu Warehouse Deals. Tu stanje izdelka opišejo kot "kot nov, zelo dobro, dobro ali sprejemljivo" in ne dobimo garancije, a so popusti po drugi strani večji. To je drug trg kakor certificirana obnovljena strojna oprema.

20 komentarjev

Mato989 ::

Pač ne vejo več kje bi še cuzali denar, pa so šli še v to.... nikoli ne kupim refurbished... če nimam keša za novo, tudi rabljenega ne vzamem... vsaj pri elektroniki ki je tukaj omenjena :)

gus5 ::

Amazon začel prodajati obnovljene izdelke

Očitno je ekološko delovanje lahko tudi nenadejana posledica kapitalističnega lova za profiti. ;)

Dr_M ::

Super zadeva, bolje kot bit nategnjen na bolhi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

filipk ::

Povsem jasno mi je, da to delajo zaradi dobička, a če kupim specializirano merilno opremo, ki nova stane 30 tisočakov, bom z obnovljeno prihranil 10 tisočakov.

Temu se reče konkretni prihranek. Pa še garancijo dobim.

solatko ::

To se že dolgo počne na razvitem trgu, saj so določene firme, ki odkupujejo rabljeno opremo, sploh od firm, kjer opremo menjajo na 2-3 leta in je praktično v odlični formi.
Ker gre praviloma za brand name izdelke, so ti lahko v nekem okolju, še več let aktivni, brez kakšnih večjih težav.
Samo ceneje bi bilo lahko, tako kot pri drugih, kjer so cene praviloma 50%-.
Delo krepa človeka

bambam20 ::

Mato989 je izjavil:

Pač ne vejo več kje bi še cuzali denar, pa so šli še v to.... nikoli ne kupim refurbished... če nimam keša za novo, tudi rabljenega ne vzamem... vsaj pri elektroniki ki je tukaj omenjena :)



Jaz sem pa kupil 6 let nazaj rabljen monitor preko enega slovenskega podjetja, ki prodaja rabljene monitorje, laptope, računalnike itd.. saj bil 150€ , cena novega pa 950€.

dripac ::

Mato989 je izjavil:

nikoli ne kupim refurbished...


To majstr, več za ostale. Le glej da si tudi žene ne nabaviš rabljene.

mtosev ::

Dr_M je izjavil:

Super zadeva, bolje kot bit nategnjen na bolhi.
mene je en na slo-techu za 220eur nategnil. tak, da ni samo bolha problem
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Omenimo, da Amazon že dlje časa prodaja rabljene izdelke in izdelke s poškodovano embalažo ali površinskimi estetskimi pomanjkljivostmi v programu Warehouse Deals. Tu stanje izdelka opišejo kot "kot nov, zelo dobro, dobro ali sprejemljivo" in ne dobimo garancije, a so popusti po drugi strani večji.
Morda me spomin vara, ampak sam sem pred letom kupil nek vrnjen produkt na Amazonu, ki ga sicer ni bilo več mogoče kupiti na trgu, in dobil polno garancijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

D3m ::

filipk je izjavil:

Povsem jasno mi je, da to delajo zaradi dobička, a če kupim specializirano merilno opremo, ki nova stane 30 tisočakov, bom z obnovljeno prihranil 10 tisočakov.

Temu se reče konkretni prihranek. Pa še garancijo dobim.


Kot naprimer koordinatni merilni stroj DEA.
|HP EliteBook|R5 6650U|

roli ::

Super zadeva. Če najdem kako refurbished zadevo, ki je dovolj poceni bom raje vzel to kot kupil novo. Seveda zelo odvisno za kaj gre. Za službene namene sem tako nekaj časa nazaj vzel iPhone 5S, ki sem ga dobil za 200€. Bil je proper refurb, brez praskice na ohišju ali kjerkoli drugje, z originalno embalažo in vsem. Veliko bolje kot dajati za novega nekajkratnik te cene.

Tudi Warehouse deals kar velikokrat pogledam (in kolikor vem dobiš tudi garancijo) in sem dobil tudi že kako dobro stvar za primerno nižjo ceno tam.
http://www.r00li.com

tikitoki ::

Ce dobis garancijo, potem ne vidim problema. Je pa res, da je rizik za tezave vecji. Seveda pa se rizik spalca, ce je cena temu primerno nizja, cesar ne dojemajo prodajalci na Bolhi.

ikeman ::

Elektronika dela, če jo znaš kupit in uporabljat. Niso standardi in cene kar tako.

fosil ::

Do tretjino cenejši se mi zdi premalo.
To pomeni, da bo povprečje 25% ceneje, ali še manj.
Za dve ali tri leta star in rabljen računalnik/telefon/tablico se mi zdi to premalo.
Tako je!

gumby ::

mtosev je izjavil:

mene je en na slo-techu za 220eur nategnil

Drugič več kasiraj, če se ti zdi premalo >:D
my brain hurts

Looooooka ::

Refurbished je lahko tud nov izdelek z manjso napako. Prasko, ki jo znajo odpravit. Ne vem kje so eni dobil idejo, da je avtomaticno 2 leti stara roba.

Gregor P ::

In dve leti sta že kar veliko; v tem času je najbrž tudi cena "novega" produkta (ki je že dve leti na trgu) padla in še minus tretjina cene z granacijo vred zopet ni tako slabo (ker si očitno želiš imeti tako star produkt doma, ki ga drugače težko dobiš pod temi pogoji).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Samael ::

Looooooka je izjavil:

Refurbished je lahko tud nov izdelek z manjso napako. Prasko, ki jo znajo odpravit. Ne vem kje so eni dobil idejo, da je avtomaticno 2 leti stara roba.


Točno tako, od kje ideja da gre za zastarel izdelek, nevreden cene? Pogosto gre za izdelek, ki ga je kupec vrnil po dveh tednih, pa ga je potrebno spet pregledati, očistiti, ipd. ne moreš pa to prodati več kot novo zadevo.
Sam nimam zadržkov do kupovanja refurbished zadev. Mogoče ker sem imel doslej samo pozitivne izkušnje (torej dejansko izkušnje, ne bluzenje v tri krasne) s tovrstnimi nakupi in pri tem prihranil kar nekaj denarja.

Yossarian ::

Pred 3 leti sem kupil refurbished tablico Nexus 10 približno za 30 % ceneje od nove z enoletno garancijo. Še zdaj mi dela odlično in mislim, da ni dosti novejših tablic, boljših od nje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

zdufs ::

Kje v sloveniji oz. evropi se prodajajo refurbished zadeve ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon začel prodajati obnovljene izdelke

Oddelek: Novice / Ostale najave
208117 (5126) zdufs
»

Podjetje in prodaja rabljene računalniške opreme

Oddelek: Loža
114396 (2903) Dagy
»

Kaj se zgodi z vrnjenimi izdelki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5412529 (10484) Dr_M
»

Koliko mora dati garancije trgovec na rabljeno blago ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
111978 (1777) Brias
»

Windows 8 brez škatlaste različice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8421630 (15785) Jst

Več podobnih tem