» »

Nove trošarine na alkohol in tobak?

Nove trošarine na alkohol in tobak?

1
2
»

T-h-o-r ::

ja pol pa ukinimo davke pa državo

pa bomo vsi imeli ves denar, ki ga zaslužimo
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Aston_11 ::

Počasi bo treba začeti občasno variti pivo doma.

Že zdaj so s ceno piva in cigaret mimo neke normalne meje. Me ne gane več, če jo še kaj podražijo. Kadil sem konec faksa, potem sem nehal, potem spet med enim in drugim vikendom v vojski pred x leti, potem sem nehal, pir sem pil, vendar je postal predrag, ko je 6x pack prebil mejo starega jurja.

Letos sem kupil 2x 6xpack, pa še to sem spil v istem dnevu, tako da... te spravijo ob vsak užitek. Če bi vsak dan 6x pack ruknil zaradi pozabe, ali pa na max 2 dni, pokadil škatlo cigaret zaradi stresa, bi konec mesca bil ob 200 EUR, kar je že pol kredita za stanovanje ali tam blizu. Vino je predrago, literco lahko otolčeš zvečer.

Še kaj naj dvignejo, bo ostala pašta in krompir in tune, tako kot na faksu. Za to, da se luksus kar naprej oddaljuje, država z raznimi trošarinami in nižanjih davkov fajn skrbi. Cene norijo gor, plače so iz tretjega sveta, nimajo veze z realnostjo, ne bo dolgo, ko bomo kopali zemljanko v gozdu in jo obložili s stiroporjem.

Še s temi tremi cucki se je nekaj zakompliciralo, tako da sedaj oblast lahko dela kar hoče te dni, dokler se megla s cucki, seničkami, kresalčico itd. ne razkadi.

Keyser Soze ::

jcb je izjavil:

NIKOLI ne pijem alkohola in NIKOLI ne kadim, tako da kr naj nabijejo trošarine

Osebno pa spijem kakšen kozarec alkohol. In če bom moral enkrat ali dvakrat na leto namesto 50EUR za buteljko dobrega terana (če ga kupim v restavraciji npr.) odštet 55 me pa tudi ne bo konec. Tist kozarček oz. dva na leto... Za zmerne tule ni problemov.

Če pa prakticiraš redno konzumacijo bodisi cigaretov ali alkohola je pa zadeva lahko travmatična. Saj te v skrajnem primeru prisli v opustitev oz. odvajanje. Ampak, glej na svetlo stran, padeš v šok, odpovedo organi, umreš, tvoja družina toži državo in so preskrbljeni do konca življenja. Pa še manj stresno živijo pol. :D
OM, F, G!

#000000 ::

jcb je izjavil:

NIKOLI ne pijem alkohola in NIKOLI ne kadim, tako da kr naj nabijejo trošarine


Mate07, kaj če (teoretično) nabijejo trošarine na nekaj kar pa ti je zelo pri srcu počet, mogoče na vsako črko posta ki se te v bistvu ne tiče, ker kot pravš ne kadiš in ne piješ, znači nimaš kej povedat o tem ker tko ne veš kaj to je.

Itak bi blo fino če bi v tako temo pisali sami tisti ki kadijo in pijejo alkohol, ker v bistvu zadeva njih, tud mene boli K če se podraži mleko, ker ga tko ne pijem.

Meizu ::

imagodei je izjavil:

> "Ah dej no. Ce je cigaret droga"

Ne "če". Cigaret JE droga. Pravzaprav nikotin je droga. Pa ne obračat pozornosti zdaj stran. Energetski napitki nimajo posebne veze v celi zgodbi. Uradne številke smrti, katerih primarni vzrok so posledice kajenja, se v ZDA gibljejo okoli 450.000/letno. Na svetovni ravni ocenjujejo, da je kajenje neposredni krivec za preko 5M preuranjenih smrti / leto.

Ko se bodo energijski napitki ter kava približali vsaj na desetino te številke, bo pa tvoj argument dobil vsaj približno težo. Do takrat pa to ni noben argument, ampak opravičevanje kajenja iz ust strastnega kadilca, ki pač živi v zanikanju resnice.

Sori, če te to žali.


Ne nic me ne zali. Zavedam se posledic kajenja, tako da v tem ni problem. Zdi se mi le nenormalno, da se tako mocno visa vrednost tobaka in alkohola. Raje naj poostrijo nadzor pri uzivanju le teh in odpravijo recimo probleme s pijano mladino (dosti mladoletnikov uziva alkohol do skrajnih meja, potem pa po ulicah razsajajo). Zakaj pa imamo policaje? Ce kadim in pijem alkohol in s tem ne ogrozam drugih ter se ne vsedem v avto nisem nobenega ogrozil, niti sebe. Zakaj bi torej iz tega delali cel kaos?

V nizozemski naprimer so povprecne place kar posteno visje kot nase, pa skatla cigaretov vseeno stane "le" 5€. Pri nas bomo to stevilko kaj kmalu ujeli. Govorim o dolocenem razmerju med ceno izdelka ter dohodki posameznika. Pa vendar nizozemci nimajo kaksnih posebnih problemov glede tega. Vsaj ne da bi vedel. Lahko pa da se motim, seveda.

Vem da moje objave ne pripomorejo dosti k debati, vendar si ne morem kaj, da ne bi nekaj napisal. Ne zanima me tvoje stalisce do problema, saj ima vsak svoje poglede na stvar.

Vajenc ::

Tudi meni se zdi dosti bolj smiselno prekvalificirati cigarete v luksuzno dobrino, namesto, da jih nedemokratično prepovedo.

Tobak in alkohol sta seveda drogi. Kdor tega ne ve, ni nikoli kadil in ni iz Slovenije.
V nizozemski naprimer so povprecne place kar posteno visje kot nase, pa skatla cigaretov vseeno stane "le" 5€.
Ko bodo pri nas 5, bodo na Nizozemskem 10€ ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

Aston_11 ::

Po mojem se število kadilcev in pokajenih cigaret ne bo znižalo. Zgolj toleranco se bo dvignilo. Tudi če bi bila škatlica 20 EUR, se ne bi nič spremenilo.

Tudi droge so drage, 1g npr. ne vem česa je sigurno več kot 10 EUR - ne vem koliko je, sigurno je dosti, pa se vseeno folk zadeva.

Vajenc ::

Tudi če bi bila škatlica 20 EUR, se ne bi nič spremenilo.
Jaz pa sem prepričan, da bi se. Namesto škatle ali dveh, bi se pokadilo par cigaret na dan.
Tudi droge so drage, 1g npr. ne vem česa je sigurno več kot 10 EUR - ne vem koliko je, sigurno je dosti, pa se vseeno folk zadeva.
Če bi bil g kokaina 10€, bi bilo povpraševanje parkrat večje od ponudbe.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

JanK ::

Droge so zelo nefleksibilna dobrina.

Kot primer tega: po koncu druge svetovne vojne so ljudje, ceprav je bilo mocno pomankanje hrane, bone za prehrano menjali za cigarete - odvisnost od nikotina je bila hujsa od potebe po hrani.

Aston_11 ::

Nekaj dni že po parc cigaret na dan, še to težko, ker navada je navada. Že sedaj, ko so cca 3 EUR, gredo dobro v promet, pa je draga zadeva. Vendar je že očitno uzaveščena ta cena. Skočimo na 6, počakamo pol leta, leto, skočimo na 10, potem pa bodo razponi od 8 do 18 EUR po škatlici.

EDIT - 10 EUR za g kokaina sem rekel na pamet - ne poznam tržne cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Vajenc ::

EDIT - 10 EUR za g kokaina sem rekel na pamet - ne poznam tržne cene.
Nič za to. Hotel sem ti prikazati, da visoka cena kokaina (40-100€), preprečuje še večjo zlorabo tega.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

jcb ::

#000000 je izjavil:

jcb je izjavil:

NIKOLI ne pijem alkohola in NIKOLI ne kadim, tako da kr naj nabijejo trošarine


Mate07, kaj če (teoretično) nabijejo trošarine na nekaj kar pa ti je zelo pri srcu počet, mogoče na vsako črko posta ki se te v bistvu ne tiče, ker kot pravš ne kadiš in ne piješ, znači nimaš kej povedat o tem ker tko ne veš kaj to je.

Itak bi blo fino če bi v tako temo pisali sami tisti ki kadijo in pijejo alkohol, ker v bistvu zadeva njih, tud mene boli K če se podraži mleko, ker ga tko ne pijem.


Mlek je zdrav cigarete in alkohol pa samo škoduje zdravju, jasno na dolgi rok, če se ga 5x na leto napiješ do konca ali 5x na leto pokadiš par škatlc ni nič s primerjavo nekoga, ki to počno zelo pogosto

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

T-h-o-r ::

še vedno pa to ne pomeni, da ne boš umrl za rakom na pljučih, če si nekadilec


oziroma da boš, če si kadilec :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Vajenc ::

še vedno pa to ne pomeni, da ne boš umrl za rakom na pljučih, če si nekadilec
Ja, tudi, če se ne voziš z avionom ti ta lahko na glavo pade.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Meizu ::

Vajenc je izjavil:

Ko bodo pri nas 5, bodo na Nizozemskem 10€ ;)


Seveda.

Aston_11 ::

Pri nas imajo nekajkrat letno trgovine akcijo kupiš 3 plačaš 2, med letom pa imajo akcijo kupiš 2 plačaš 3. Imamo pa tudi druge akcije podobnega kalibra. Med drugim, da je minimalna plača manjša od življenjskih stroškov. Ko bodo na Nizozemskem cigarete še vedno 5, bodo v Sloveniji med drugim tudi 10.

ABX ::

Keyser Soze je izjavil:

jcb je izjavil:

NIKOLI ne pijem alkohola in NIKOLI ne kadim, tako da kr naj nabijejo trošarine

Osebno pa spijem kakšen kozarec alkohol. In če bom moral enkrat ali dvakrat na leto namesto 50EUR za buteljko dobrega terana (če ga kupim v restavraciji npr.) odštet 55 me pa tudi ne bo konec. Tist kozarček oz. dva na leto... Za zmerne tule ni problemov.

Če pa prakticiraš redno konzumacijo bodisi cigaretov ali alkohola je pa zadeva lahko travmatična. Saj te v skrajnem primeru prisli v opustitev oz. odvajanje. Ampak, glej na svetlo stran, padeš v šok, odpovedo organi, umreš, tvoja družina toži državo in so preskrbljeni do konca življenja. Pa še manj stresno živijo pol. :D


Na Vino ni trošarin. Capisc?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Aston_11 je izjavil:

Pri nas imajo nekajkrat letno trgovine akcijo kupiš 3 plačaš 2, med letom pa imajo akcijo kupiš 2 plačaš 3. Imamo pa tudi druge akcije podobnega kalibra. Med drugim, da je minimalna plača manjša od življenjskih stroškov. Ko bodo na Nizozemskem cigarete še vedno 5, bodo v Sloveniji med drugim tudi 10.


Tule bi se mocno strinjal. My point exactly.

Keyser Soze ::

ABX je izjavil:

Na Vino ni trošarin. Capisc?

A da ne. Po pravici povedano, se nisem ravno spuščal v detajle.
OM, F, G!

Vajenc ::

Ko bodo na Nizozemskem cigarete še vedno 5, bodo v Sloveniji med drugim tudi 10.
EU sicer določa le min. takso na tobak, max. pa lahko določi država sama. Vendar je trenutni trend, da se takse na tobak višajo. Nizozemska bo tako sledila Danski, mi pa Nizozemski.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

ABX ::

Keyser Soze je izjavil:

ABX je izjavil:

Na Vino ni trošarin. Capisc?

A da ne. Po pravici povedano, se nisem ravno spuščal v detajle.


Ni ne, in če ne bi bilo zaradi EU bi bil DDV 8%.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Meizu ::

Vajenc je izjavil:

Ko bodo na Nizozemskem cigarete še vedno 5, bodo v Sloveniji med drugim tudi 10.
EU sicer določa le min. takso na tobak, max. pa lahko določi država sama. Vendar je trenutni trend, da se takse na tobak višajo. Nizozemska bo tako sledila Danski, mi pa Nizozemski.


No sej to je to. Mi smo vrhunska drzava, vse imamo postimano v gospodarskem merilu in lahko normalno sledimo Nizozemski. A res? Daj no daj, to je ze smesno in neresnicno.

Standarde visat, place nizat, to je pri nas trenutno "in" in tako bo nazalost tudi ostalo.

Vajenc ::

Veš kaj pomeni sledimo?
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

energetik ::

hemp12 je izjavil:

čik pomiri, pivo zbližuje, joint pa pomaga pozabit(pozabit glih ne, se pa člouk mau manj sekira) kretenizme ki se dogajajo zarad ljudi ki vsega tega ne uživajo.

Najbolje, da se ga kar vsi Slovenci zadanemo, in smo potem taki non-stop. Itak so povsod sami kretenizmi, a ne. Očitno je to veliko lažje kot pa se soočiti s problemi in jih rešiti... :|

sidd ::

energetik je izjavil:

hemp12 je izjavil:

čik pomiri, pivo zbližuje, joint pa pomaga pozabit(pozabit glih ne, se pa člouk mau manj sekira) kretenizme ki se dogajajo zarad ljudi ki vsega tega ne uživajo.

Najbolje, da se ga kar vsi Slovenci zadanemo, in smo potem taki non-stop. Itak so povsod sami kretenizmi, a ne. Očitno je to veliko lažje kot pa se soočiti s problemi in jih rešiti... :|



Pa kakšni problemi kje? Pa kaj si nor, rajši si pržgi enga! Da ne boš zmatran po dveh urah sedenja!


/sarcasm off....
no idea for signature
signed
I

Meizu ::

Vajenc je izjavil:

Veš kaj pomeni sledimo?


Vem kaj pomeni "slediti" necemu. Vendar zaenkrat "sledimo" le v cenah izdelkov, in v nicemer drugem.

Aston_11 ::

Bo treba pred uvedbo višjih trošarin spiti en 6xpack, da bomo lažje trezno razmišljali.

Phil ::

NIKOLI ne X in NIKOLI Y, tako da kr naj nabijejo trošarine


Potem pa imamo takole brezvezno državo; nič čudnega če pa povprečen Janez takole razmišlja 8-O.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak v Sloveniji prepovedan do leta 2030 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010260 (8118) next3steps
»

Škodljivost kajenja vs škodljivost alkohola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12118452 (15548) Master_Yoda
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741471 (29740) jype
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6519934 (17936) poweroff

Več podobnih tem