» »

Nove trošarine na alkohol in tobak?

Nove trošarine na alkohol in tobak?

«
1
2

Gjurisic ::

Zanima me koliko bo po zvišanju stalo pivo in cigarete?

Zeberdee ::

Cigarete se bodo do leta 14 približale 5 EUR. Vira nimam.

Valvoline ::

Prepožrešen javni sektor=državni paraziti,pač ni drugega izhoda da se zakrpa katastrofalna proračunska luknja,najlažje je seveda opalit ljudstvo z trošarinami. Golazen.

energetik ::

Če so to trošarine na tobak, naj kar bodo. In naj gredo v zdravstveno blagajno, nam pa znižajo prispevek za obvezno zdravstveno.

imagodei ::

Trošarine za tobak in alkohol pozdravljam. Na ta način zasvojenci in tisti, ki jih doleti bolezen zaradi dolgoletne zlorabe teh drog, sami sebi plačujejo zdravljenje.

Prav tako se iz tega naslova lahko financira rehabilitacije poškodovancev, ki so jih pohabili pijani vozniki. (Samo še, če bi bilo to transparentno vodeno).


Iz istega razloga bi pozdravil tudi legalizacijo nekaterih (ali celo vseh) prepovedanih drog: Na vse visoko trošarino, pa zasvojenci financirajo svoje zdravljenje in odpravljanje negativnih posledic zlorabe.
- Hoc est qui sumus -

Bahti ::

Pri vsaki podražitvi si še bolj nafilajo lakomne riti,za ljudstvo na koncu tako ali tako ne ostane nič

LuJoo ::

Zeberdee je izjavil:

Cigarete se bodo do leta 14 približale 5 EUR. Vira nimam.

Kaaj 8-O no sej je mogoče, če so že zdaj marlboro 2,80€ uni flavor plus pa 2,90€ :8)

kopernik ::

Z višanjem davkov bodo vzpodbudili švercanje. Po moje bodo zasvojenci raje iskali poceni ponudbo kot da bi se odrekli razvadi.

imagodei ::

kopernik> "Z višanjem davkov bodo vzpodbudili švercanje."

Jah, to je seveda pravica vsake svobodne osebe. Če država ne zna uredit tako, da bi bilo dobro za obe strani (se pravi zanjo in za državljane), potem je to njen problem. Free market FTW.


kopernik> "Po moje bodo zasvojenci raje iskali poceni ponudbo kot da bi se odrekli razvadi. "

Mnja - baje se je z uvedbo zakona, ki prepoveduje kajenje v zaprtih prostorih, zmanjšalo število kadilcev. Pozimi vseeno ni fino stati na mrazu. Mogoče bo koga tudi zadelo po denarnici?
- Hoc est qui sumus -

dzinks63 ::

Tobak prav fino raste tudi pri nas. Sem poznal gospoda, kateri ga je dolga leta gojil kar v svojem vrtu in mu je odlično uspeval. Bil je zelo zadovoljen s kvaliteto, sam si je zvijal cigare in kadil pipo.

#000000 ::

V zdravstveno gre že zdaj določen odstotek cene tobaka, trošarine so drugo, to gre denar v blagajno iz katere se pitajo vsi najmanj pa ima od tega kadilec :) Pri alkotu mislm da je podobno

Meizu ::

Ne vem za kaj se vsi tako spravljate na cigarete... Ja je zdravlju skodljivo ampak definitivno manj kot alkohol...

Joj cez par let ko bom prizgal cigareto bom gledal kako mi v petih minutah v zrak svigne 1EUR al kaj... Sej niso normalni... Standarde bi vsi tukaj radi imeli evropske, place pa vedno nizje. Mater zgledujejo se po Franciji, Angliji Nizozemski itd. ampak vse kar znajo je dvignit cene. Da bi postimali sam sistem in gospodarstvo v drzavi e to pa ne.

Edit: However imajo direktorji in podobna "visoka" golazen po 10kEUR place, delavci te iste firme pa dobijo mogoce 700EUR ce so srecni. Brcnu bi jih v rit ker NISO (noben mi ne bo reku da so vredni tega denarja) vredni niti pol tiste place delavca. Moj sistem bi bil, da bi bil direktor upravicen do nekaj deset evrov dodatne place in nema da nema. Pa bi vidli potem, kako bi stvari laufale. Ob trenutnih placah se vsi grebejo za polozaj le zaradi denarja in statusa ki ga potem uzivajo. No money no funny, zato najprej denar, nato obveznosti do drzave. Fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

imagodei ::

Meizu> "Ja je zdravlju skodljivo ampak definitivno manj kot alkohol..."

Oh, rly? urlpls
- Hoc est qui sumus -

Zeberdee ::

Črni trg se bo stoposto razrasel. Če smo dajali za škatlo včasih 1 EUR (240 tolarjev so bili marliči), sedaj dajemo skorajda 3, tako da je verjetno psihična meja tam okoli 6 ali 7 EUR, ob nespremenjeni rasti plač, seveda.

vorantz ::

En hribček bom kupil, bom tobaka sadil,
prijat'le bom vabil, še sam ga kadil.

:D

energetik ::

Zasvojenost je pa res ena huda reč...

imagodei ::

Meizu> "Joj cez par let ko bom prizgal cigareto bom gledal kako mi v petih minutah v zrak svigne 1EUR al kaj... Sej niso normalni... Standarde bi vsi tukaj radi imeli evropske, place pa vedno nizje. "

Droge so luksuz. Reci NE cigareti, pa ti ne bo šlo 1 EUR v luft v petih minutah čiste uživancije. Tole, kar si napisal, je kar nekaj. Tud če mižiš na eno oko ali pa če si totalno slep, ne moreš primerjat s kruhom in mlekom.
- Hoc est qui sumus -

Meizu ::

imagodei je izjavil:

Meizu> "Joj cez par let ko bom prizgal cigareto bom gledal kako mi v petih minutah v zrak svigne 1EUR al kaj... Sej niso normalni... Standarde bi vsi tukaj radi imeli evropske, place pa vedno nizje. "

Droge so luksuz. Reci NE cigareti, pa ti ne bo šlo 1 EUR v luft v petih minutah čiste uživancije. Tole, kar si napisal, je kar nekaj. Tud če mižiš na eno oko ali pa če si totalno slep, ne moreš primerjat s kruhom in mlekom.


Ah dej no. Ce je cigaret droga, potem no pzabi omenit se razlicnih energetskih napitkov, ki so tudi svojevrste droga. Potem naj visajo trosarine tudi na kavo... Redbull... itd itd.

energetik ::

Mislim, da je tukaj bistveno, s čim škoduješ sebi in drugim in s čim ne.
S cigareto vsaj sebi, ponavadi zaradi brezobzirnosti kadilcev še drugim.
Z alkoholom si škodiš le, če ga piješ preveč oz. če pijan voziš in delaš bedarije.
Če pa popiješ 1-2 skodelici kave, pa s tem ne škodiš ne sebi ne drugim. Ne zdej nekaj posploševat.

Tilen ::

Cigatere bodo postale luksuz. Sicer ne vem koliko se kaj v povprečju kadi ampak če nekdo skadi škatlico za 5EUR na dan, bi to na letni ravni pomenilo 1825 eur. Dve povprečni plači. Nekdo ki tako ne kadi 5 let ima že za novo Kio.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

imagodei ::

> "Ah dej no. Ce je cigaret droga"

Ne "če". Cigaret JE droga. Pravzaprav nikotin je droga. Pa ne obračat pozornosti zdaj stran. Energetski napitki nimajo posebne veze v celi zgodbi. Uradne številke smrti, katerih primarni vzrok so posledice kajenja, se v ZDA gibljejo okoli 450.000/letno. Na svetovni ravni ocenjujejo, da je kajenje neposredni krivec za preko 5M preuranjenih smrti / leto.

Ko se bodo energijski napitki ter kava približali vsaj na desetino te številke, bo pa tvoj argument dobil vsaj približno težo. Do takrat pa to ni noben argument, ampak opravičevanje kajenja iz ust strastnega kadilca, ki pač živi v zanikanju resnice.

Sori, če te to žali.
- Hoc est qui sumus -

w00tnes ::

Kadilci smo uvidevni... prej fliknemo, da nam ni treba potem pokojnin plačevat xD

JanK ::

Tilen je izjavil:

Cigatere bodo postale luksuz. Sicer ne vem koliko se kaj v povprečju kadi ampak če nekdo skadi škatlico za 5EUR na dan, bi to na letni ravni pomenilo 1825 eur. Dve povprečni plači. Nekdo ki tako ne kadi 5 let ima že za novo Kio.


Yup. V Veliki Britaniji, kjer so cene res divje - tudi okoli 6 funtov, se da vecino cigaret kupiti tudi v paketkih po 10 cigaretov :)

energetik ::

Čist tko informativno me zanima, zakaj kadilci v bistvu kadite?
Recimo, da je pri OŠ in v srednji šoli poglavitni faktor frajarjenje. Ampak da potem (na faksu in naprej) nek povprečno inteligenten človek še kadi, mi nekako ni razumljivo.
Zakaj dajati ohoho EUR za neko stvar, ki se ti kadi po ustih in pljučih in zaradi katere imaš veliko večje šanse, da zboliš in prezgodaj umreš.
Res me zanima ta razlog.

JanK ::

Meizu je izjavil:

Ah dej no. Ce je cigaret droga, potem no pzabi omenit se razlicnih energetskih napitkov, ki so tudi svojevrste droga. Potem naj visajo trosarine tudi na kavo... Redbull... itd itd.


Tole so pa res neumnosti. Nikotin je ena izmed najhujsih drog kar se odvajanja tice. Stopnja "povratnistva" po odvajanju od kajenja je primerljiva s tisto po odvajanju od heroina. In ja, kava je tudi droga, le da ima tudi fiziolosko pozitivne ucinke.

PacificBlue ::

Ampak da potem (na faksu in naprej) nek povprečno inteligenten človek še kadi, mi nekako ni razumljivo.


Odpravlja stres, napetost..Ti da telesni občutek olajšanja, recimo da imaš 2 uri predavanj in si ves izmučen, cigaret te pa sprosti..Je pa res, da to vodi v konči fazi v pretiravanje, ko podzavestno pri vsakem čiku misliš, da ti bo prinesel tisti najboljši občutek sprostitve, kot si ga kdaj doživel z njim..isto je pri ostalih drogah.

energetik ::

Hvala za razlago (nikoli nisem imel čika v ustih, zato ne vem).
No, meni osebno je veliko boljša sprostitev recimo trimčkanje na svežem zraku. Se sprostim, je zastonj pa še zdravje krepi.

Spajky ::

Svež zrak ne obstaja (več) ... :8)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Good Guy ::

Spajky je izjavil:

Svež zrak ne obstaja (več) ... :8)


v lublan zih ne.. 1 urcca iz nje je pa vse po starem pa lohk zaugajo kokr čjo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

ABX ::

Na vino ni trošarin, za pivo ne vem.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Phil ::

Na vino ni trošarin, za pivo ne vem.


Samo vino je izjema. Ga je pa pretirano obdavčit (skupaj z žganjem) tako brezveze, ker je črni trg za oboje dobro razvit, proizvodnja pa dovolj nezahtevna.

ABX ::

Kaj hočeš povedat, da ilegalen trg prepreči trošarine? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Phil ::

Prepreči ravno ne, definitivno pa omeji izplen države. Popitega pa ne bo na koncu nič manj, le sam popiti alkohol bo manj kvaliteten.

T0RN4D0 ::

Trošarina in DDV od _ene_ škatle cigaret danes stane tolk kot dva litra domačega vina. Očitno bi bilo precej brezpredmetno probavat kakšne stunte z nekimi divjimi trošarinami izvajati z vinom. Me že tako čudi, kako ni kakšnih domačih varilnic cigaret. Sej ni ravno neka višja znanost.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Matako ::

T0RN4D0 je izjavil:

Me že tako čudi, kako ni kakšnih domačih varilnic cigaret. Sej ni ravno neka višja znanost.


Ja ampak rabiš kolikor toliko užiten tobak, ki pod Alpami ne uspeva nič kaj dobro. Glede tega ima konoplja prednost. :D
/\/\.K.

Keyser Soze ::

Valvoline je izjavil:

Prepožrešen javni sektor=državni paraziti,pač ni drugega izhoda da se zakrpa katastrofalna proračunska luknja,najlažje je seveda opalit ljudstvo z trošarinami. Golazen.

Uf, je en jezen, ker mu bodo dodatno obdavčili njegove primarne življenjske dobrine. :D
OM, F, G!

ahac ::

PacificBlue je izjavil:

Ampak da potem (na faksu in naprej) nek povprečno inteligenten človek še kadi, mi nekako ni razumljivo.


Odpravlja stres, napetost..Ti da telesni občutek olajšanja, recimo da imaš 2 uri predavanj in si ves izmučen, cigaret te pa sprosti..


Pa si siguren, da stres, napetost in izmučenje ne pridejo tudi od pomanjkanja nikotina v telesu?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

hemp12 ::

čik pomiri, pivo zbližuje, joint pa pomaga pozabit(pozabit glih ne, se pa člouk mau manj sekira) kretenizme ki se dogajajo zarad ljudi ki vsega tega ne uživajo.
zdravstveno zavarovanje naj pa upaljo hipohondrom, ki delajo gužvo po bolnicah za vsak prehlad al pa reztrganine danke ipd.
zdej pa sekaj po sirotinji hehehe

imagodei ::

Vsaka droga ima svoje pozitivne in negativne učinke. Vsako drogo se da rekreativno uporabljat z bolj ali manj pozitivnimi posledicami - dokler gre za občasno rabo za sprostitev, pri odraslih ljudeh, ne vidim nič slabega. Seveda pa to kamot preraste v zasvojenost, psihično ali fizično, kar pa običajno pomeni, da negativni učinki prevagajo nad pozitivnimi. Največkrat za več magnitud.

Če svojo "drug of choice" uporabljaš občasno, za sprostitev, potem te podražitev ne prizadene preveč. Zavedaš se tudi, da gre za luksuz, tko kot npr. obisk savne ali wellnesa. Če si zasvojenec, ki rabi konstantne odmerke preko celega dneva, te podražitev močno prizadene. Zasvojencu pa itak ni več važno, ali gre za luksuz ali za osnovno življenjsko dobrino.

Ni velike znanosti tle.
- Hoc est qui sumus -

hemp12 ::

sej si prav povedau, sam jes zelo rad podražim une k so fanatično proti!

T-h-o-r ::

na alkohol in cigarete naj kar nabijejo davke, pozdravljam

morda pa se bom lahko potem (kot nekadilec) ukvarjal s švercanjem


yeaaaaaah
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

luli ::

Tako, obdavčit čike, alkohol, avtomobile, bencin, stanovanja, otroke, samski stan, pse, kondome, hrano, vodo, kanalizacijo, elektriko,...

Za vse navijam!

T-h-o-r ::

jaz pa samo za čike in alkohol

no, pa da legalizirajo marihuano, hašiš in podobne droge :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ABX ::

imagodei je izjavil:

Vsaka droga ima svoje pozitivne in negativne učinke. Vsako drogo se da rekreativno uporabljat z bolj ali manj pozitivnimi posledicami - dokler gre za občasno rabo za sprostitev, pri odraslih ljudeh, ne vidim nič slabega. Seveda pa to kamot preraste v zasvojenost, psihično ali fizično, kar pa običajno pomeni, da negativni učinki prevagajo nad pozitivnimi. Največkrat za več magnitud.

Če svojo "drug of choice" uporabljaš občasno, za sprostitev, potem te podražitev ne prizadene preveč. Zavedaš se tudi, da gre za luksuz, tko kot npr. obisk savne ali wellnesa. Če si zasvojenec, ki rabi konstantne odmerke preko celega dneva, te podražitev močno prizadene. Zasvojencu pa itak ni več važno, ali gre za luksuz ali za osnovno življenjsko dobrino.

Ni velike znanosti tle.


Zasvojenost z drogami, alko, hrana, ... so posledica internega nezadovoljstva in ne razlog.
Obsojat droga za lastne probleme je reševanje problema na napačnem kraju.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

imagodei ::

ABX,

Valda je zasvojenost posledica, ne razlog, saj nikoli nisem trdil drugače. Ampak ni res, da je občasno, rekreativno uživanje tudi posledica kakega globjega, dlje časa trajajočega nezadovoljstva.

Jaz v tej temi ne bi na dolgo in na široko razpravljal o vzrokih za zasvojenost. Pravim samo, da bo zasvojence podražitev prizadela, občasne uživalce pa precej manj.
- Hoc est qui sumus -

jcb ::

NIKOLI ne pijem alkohola in NIKOLI ne kadim, tako da kr naj nabijejo trošarine

ABX ::

imagodei je izjavil:

ABX,

Valda je zasvojenost posledica, ne razlog, saj nikoli nisem trdil drugače. Ampak ni res, da je občasno, rekreativno uživanje tudi posledica kakega globjega, dlje časa trajajočega nezadovoljstva.

Jaz v tej temi ne bi na dolgo in na široko razpravljal o vzrokih za zasvojenost. Pravim samo, da bo zasvojence podražitev prizadela, občasne uživalce pa precej manj.


Nisem nikoli nasprotoval tvojim izjavam, le dodal sem.
Zloraba =! uporaba
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

luli ::

Nisem samski in imam otroke. Kar naj nabijejo "stroške" samskim.
Nisem invalid in tudi noben izmed bljižnjih ni. Naj jim kar skinejo podporo.
Nisem smrtno bolan, naj kar plačujejo zdravina na smrt bolani.

T-h-o-r ::

kaj imajo davki na alkohol, cigarete, bencin, hrano

veze

z

invalidsko podporo

zdravstvenim zavarovanjem

in samskim stanom
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ABX ::

T-h-o-r je izjavil:

kaj imajo davki na alkohol, cigarete, bencin, hrano

veze

z

invalidsko podporo

zdravstvenim zavarovanjem

in samskim stanom


Pobiranje denarja davkoplačevalcem. Če se te zadeva ne tiče, te pač ne zanima.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tobak v Sloveniji prepovedan do leta 2030 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6010334 (8192) next3steps
»

Škodljivost kajenja vs škodljivost alkohola (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12118623 (15719) Master_Yoda
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741860 (30129) jype
»

Heroin vs. mariuhana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6520117 (18119) poweroff

Več podobnih tem